Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
dojazd-do-benidorm-calpe,1300,99641


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 199 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Kwi 2010 17:01 

Rejestracja: 29 Sty 2010
Posty: 1
Autobus C6. Koszt 2,6 eu. Za bilet płacisz u kierowcy.
Autobus ten odjeżdża ze stanowiska nr. 29 albo 30
(jak wyjdziesz z hali przylotów, mijasz pierwszy pas jezdni, wchodzisz po schodkach na drugi pas i przystanek masz zaraz po lewej stronie).

C6 przejeżdza wzdłuż południowej części Alicante. Przystanek końcowy jest tuż przy plaży/porcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 09 Kwi 2010 12:51 

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 92
Najtaniej na piechotę :) Troche ponad 1h
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Maj 2010 17:58 

Rejestracja: 15 Maj 2010
Posty: 2
Czy ktoś może podpowiedzieć jak tanio dostać się z miasta na lotnisko wcześnie rano (wylot o 7, a pierwszy C6 wyjeżdża z miasta o 6.20)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Alicante
#4 PostWysłany: 03 Cze 2010 13:22 

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 33
No więc tak... Lotnisko się rozwija jest bardzo ładne, fajne i przyjemne.
Z lotniska możemy dostać się do Alicante taxówką (ok 15-20E) oraz autobusem. Busy jadą co 20 min, podróż trwa 30 minut. Bilet kosztuje 2.6 Euro. Przystanki są zaznaczone jak i droga do nich.
Z lotniska możemy dostać się również do Aerals de Sol, miasteczko jak dla mnie wymarłe (przynajmniej w połowie maja) gdzie ciężko znaleźć sklep i restaurację mimo, że jest tam mase Hoteli (wszystkie puste, do wynajęcia)

Lotnisko nie posida skrzynek na bagaże, na noc jest zamykana strefa po odprawie bezpieczeństwa, jednak lotnisko normalnie funkcjinuje. Krzesełek jest dużo i są wygodne. Mają bardzo dziwne śmietniki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Kwi 2011 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 270
Witam

Czy orientuje sie ktos jak dojechac z lotniska alicante do hotelu h3 najtaniej czyli zapewne autobusem ??

podaje strone hotelu : http://www.booking.com/hotel/es/h3.html ... d12c932f52

wszelkie dane na temat lini autobusowych lub innech serdecznie dziekuje z gory za pomoc :)

Pozdrawiam .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Kwi 2011 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 173
Loty: 199
Kilometry: 285 031
Aktualizacja bilet już po 2,65 EUR
_________________
Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Kwi 2011 00:02 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
gatalia napisał(a):
Czy ktoś może podpowiedzieć jak tanio dostać się z miasta na lotnisko wcześnie rano (wylot o 7, a pierwszy C6 wyjeżdża z miasta o 6.20)?


za taksowke z centrum miasta (praktycznie spod tej skaly, na ktorej jest zamek) o 7 rano w sobote zaplacilem 17 euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Kwi 2011 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 173
Loty: 199
Kilometry: 285 031
Pierwszy C6 wyjeżdża z centrum już o 5.30 rano więc są jakieś szanse by zdążyć na lot o 7 rano przy odrobinie szczęścia:)
_________________
Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Maj 2011 16:38 

Rejestracja: 17 Gru 2010
Posty: 33
czynne całą dobę. Niestety siedzonka są z podłokietnikami o ile dobrze pamiętam, ale ja się wyspałam ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alicante
#10 PostWysłany: 23 Cze 2011 02:26 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
Z tego co bylem ostatnio w Alikante to z lotniska do centrum mozna dojechac autobusem C6 za 2,65 euro, jest autobusow dosc duzo bodaj od 5.30 do polnocy, co 20-30 minut. Przystanki sa opisane, na mapce, ale jak ja bylem 18-21 czerwca, to 18 czerwca jeszcze wszystko bylo normalnie a nastepnego dnia urzadzili sobie festiwal w centrum Alikante, zamkli cale centrum Alikante. Autobusy jezdzily zmienionymi trasami i mialo tak byc przez wiele dni. W praktyce wiec Autobus C6 mial pewny przystanek obok portu i plazy na lotnisko. Z tego przystanku mozna przejsc w wzdluz wybrzerza do ul Rambla i dalej praktycznie na wprost do rynków, placów w centrum co zajmnie jakies 15-20 minut. Nad Alikante goruje duza skala i na niej zamek, mozna sie tam dostac idac pieszo po shodach od strony plazy ok 30 min. Jest tez droga asfaltowa ale autobusy miejskie tam nie jezdza, moznaby dojecac jakims samochodem osobowym pod zamek. Plaza w Alikante przy porcie jest dobra ale relatywnie mala i duzo na niej ludzi, wiec jak ktos chce to moze jechac z pod portu i plazy takze autobusami linii 21 lub 22 albo tramwajem L4 z centrum plac Mercado na przystanek Londres na plaze na polnoc od Alikante San Juan ok 6 km, Jest to duza, szeroka i dluga plaza. Bilet jest jeszcze w strefie miejskiej i kosztuje 1,25 euro w jedna strone, bilety kupuje sie u kierowcy autobusu, lub do tramwaju w kioskach lub w tramwaju w automacie. Plaza San Juan jest piekna piasczysta, jednak nie ma falochronow, wiec jak jest wiekszy wiatr i fale z grzebieniami to trudno jest plywac i trzeba szukac gdzies z boku jakis naturanych skalistych falochronów. Ostrzegam jednocześbie przed pływaniem na wzburzonym morzu z falami z takimi grzebieniami, zwlaszcza jak ktos nie umie dobrze pływac na falach i wytrzymywac zalewanie głowy woda, poza tym moga byc prądy morskie wyciagajace pływaka w głab morza, którym sie trudno przeciwstawić i morzna sie łatwo utopic. Na takie wzburzone morze najlepiech nie wchodzic lub tylko na płytką wode taka do pasa najwyżej. W Alikante w centrum jest tez stacja kolejowa i autobusowa, mozna jechac gdzies dalej pociagiem lub autobusem po Hiszpanii, np do Walencji. Lotnisko w Alikante jest dość duże i nocą jest otwarte, mozna spac i czekac na porany samolot. W ciagu dnia na lotnisku jest informacja turystyczna i moznma dostać darmowe mapy. W nocy o 23.30 temp w czerwcu byla 25 stopni. Festiwal z tego co widzialem przypominal troche karnawal. Ulicami przy muzyce orkiestr lub z glosników przemaszerowywali przebierancy lub osoby w strojach ludowych, historycznych. Postawili na miescie tez wiele wielkich fiugr, dobrze oswietlobych noca, na jezdni powstaly ogrodki kawiarniane itp. Tak ze naprawde te autobusy do centrum juz wjechac po tym nie mogly.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Sie 2011 10:08 

Rejestracja: 11 Sie 2011
Posty: 32
dawno tam byłem, więc szczegółów nie pamiętam...; ale:
pomiędzy lotniskiem a miastem kursuje autobus miejski (cena biletu dwa lata temu to około 2E); w hali przylotowej jest punkt informacjyjny wydający mapki z narysowaną trasą autobusu i zaznaczonymi przystankami; przystanej autobusowy jest na wprost wyjścia/wejścia do hali lotniska

informacje skąpe, ale lepsze takie, niż żadne
:-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alicante
#12 PostWysłany: 16 Sie 2011 19:44 

Rejestracja: 19 Gru 2010
Posty: 47
Doradzcie mi, mamy wylot z Alicante o 6.30, jest jakiś środek transportu oprócz taxi, którym można się dostać na tą 5.30 na lotnisko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alicante
#13 PostWysłany: 18 Sie 2011 02:38 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
Plan odjazdów autobusów C6 w Alikante jest na http://www.subus.es/index.asp z i na lotnisko. Dokladniej na http://www.subus.es/Lineas/Informacion/ ... puerto.jpg Jak masz samolot wylot o 6.30 to raczej ryzykowne jechac tym autobusem pierwszym o 5.30 bo on troche jedzie i nie jest to tak bardzo blisko, wiec i taksówka nie bedzie tania. Moim zdaniem w przypadku budzetowego podroznika wykorzystujacego tanie polaczenia lotnicze nie zawsze w dogodnych terminach pozostaje przyjechac na lotnisko okolo polnocy, tymi ostatnimi autobusami C6 i przedrzemac do rana na lotnisku. To lotnisko bodaj nie zamykaja (nie wiem dokladnie bo sam nocowalem w Hostelu). W Hiszpani ze znanych mi to lotnisko na Fuerteventurze zamykaja na noc i wywalaja za brame, na Lanzarotte tez zamykaja lotnisko na noc ale mozna znalesc lokum kolo budynku. Natomiast we Włoszech chyba tylko jedno lotnisko calkowicie zamykaja w nocy od ok 0.30 do 4.00 w Pizie.


Ostatnio edytowany przez hol2 18 Sie 2011 12:00, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alicante
#14 PostWysłany: 24 Wrz 2011 17:34 

Rejestracja: 24 Wrz 2011
Posty: 17
Witam.Proszę o radę , mam samolot o 7.00 a z tego co wyczytałem ta pierwszy autobus jest z Alicante 5.30 i jest ok. 6.00 na lotnisku.Wyrobie się z całą procedurą na samolot ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alicante
#15 PostWysłany: 24 Wrz 2011 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 270
witam

miałem ten sam problem :)

Autobusem nie masz szans aby sie wyrobic musisz wziąść taxi ... koszt to 12 Euro ja tyle zapłaciłem podjeżdża pod same lotnisko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alicante
#16 PostWysłany: 03 Paź 2011 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
yohne napisał(a):
Witam.Proszę o radę , mam samolot o 7.00 a z tego co wyczytałem ta pierwszy autobus jest z Alicante 5.30 i jest ok. 6.00 na lotnisku.Wyrobie się z całą procedurą na samolot ?


no wg. mnie jesli nie masz bagazu rejestrowanego i bylbys godzine przed odlotem to zupelnie na spokoju zdazysz
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alicante
#17 PostWysłany: 03 Paź 2011 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
yohne napisał(a):
Dzięki za informacje ale chyba nie zaryzykuje.Nawet jak mam tylko podręczny.Pozdrawiam


nieszczegolnie mi zalezy zeby Cie przekonywac ale - godzina na security check i dojscie do gate'a ???? matko boska, w normalnych warunkach 10-15 minut potrzeba na te czynnosci
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alicante
#18 PostWysłany: 08 Paź 2011 19:44 

Rejestracja: 08 Paź 2011
Posty: 6
można spać spokojnie na lotnisku, jest duże, wiec znajdzie sie miejsce, a po 23 juz jest dosc pusto nawet w sezonie. No i nie ma ogloszen przez noc co 15 min zeby pilnować bagażu co jest strasznie irytujące :oops: bilet kosztuje 2,70 na autobus C6 odjezdza Level 2. Wiadomosci z 29.09.2011 pogoda pod koniec wrzesnia piekna ! ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alicante
#19 PostWysłany: 09 Paź 2011 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
a jedzie stamtad jakis autobus na lotnisko ? bo ten zwyczajny alicante -> lotnisko raczej do san juan nie dojeżdża

więc cenowo to może fajna opcja, ale chyba nie dla kogos kto ma lot wczesnie & chce zaoszczedzic na taxie
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alicante
#20 PostWysłany: 09 Paź 2011 18:33 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 353
niebieski
na lotnisku mozna spokojnie spac..mam tam jedna noc zaliczona:)

jesli chodzi o 1 godzine zapasu, to musialbys miec potffornego pecha zeby korki i wydluzona odprawa spowodowaly, ze sie spoznisz
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 12 Lis 2019 10:45, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 199 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group