Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Dojazd z lotniska Tuzla (TZL) do centrum miasta
Lotnisko Tuzla (http://tuzla-airport.ba) jest niewielkim lotniskiem, obsługującym średnio 3 loty dziennie. Z roku na rok staje się coraz bardziej popularne, gdyż lata tam Wizzair. Lotnisko położone jest blisko miasta – ok. 13km. Nie ma tam żadnych autobusów lotniskowych – można się więc dostać albo komunikacją publiczną, albo taksówkami.

Komunikacja publiczna
Do okolic lotniska z centrum miasta dojeżdża linia 11 (Strona przewoźnika: http://gipstk.com/). Bilet kosztuje 2,25KM, płatne gotówką u kierowcy. Rozkład jazdy, ważny od 09.2015 dostępny jest pod adresem: Rozkaład jazdy . Jeśli link by przestał działać, to także poniżej:
Image
Mała legenda:
▲– nie jeździ w soboty
* - nie jeździ w niedziele i święta
■ – nie działa w czasie szkolnych wakacji letnich
● – nie działa w czasie zimowych ferii szkolnych
Jak widzimy są tam tylko odjazdy ze stacji początkowej, jeśli jedziemy z centrum trzeba doliczyć ok 10minut – ale warto być wcześniej i poczekać. To nic dziwnego, na samych przystankach też nie ma rozkładów jazdy, ani nawet tabliczek informujących o liniach. Przystanki, na których zatrzymuje się autobus dostępne są pod adresem: http://195.222.58.9:5575/info. Jako przystanek początkowy podajemy: TUZLA „AS” ISTOK, jako końcowy DUBRAVE GORNJE (AERODROM). Na tejże stronie możemy też ujrzeć aktualne ceny (vrijednosna karta u autobusu) Po wyjściu z autobusu należy kierować się w prawo. Cała trasa zajmie około 20-30minut.

Image


Taksówki
Przy wyjściu z lotniska nie brakuje taksówkarzy, którzy za 15-20 KM (Marek zamiennych) czyli około 7-10 EUR (Marka zamienna ma stały kurs do euro – jedno EUR to ~1,96KM) zawiozą nas tam gdzie chcemy. Podobnie jest z dojazdem z centrum miasta do lotniska – cena taka sama. Odległość między lotniskiem, a miastem nie jest duża, więc nikt nie robi kłopotu z wyjazdem „za miasto”.

autor @Parys


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Sie 2013 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
W6 nie dawno zaczął latać do Bośni, jednak strona tego lotniska nie wiele wnosi.
Ktoś wie jak się dostać z tego lotniska do miasta i ile to kosztuje ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 16 Sie 2013 17:33 

Rejestracja: 18 Mar 2013
Posty: 27
Mam lot powrotny z Tuzli do Malme za miesiąc więc jeżeli nic się tu nie pojawi to napiszę po powrocie jak dojechać:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Wrz 2013 17:49 

Rejestracja: 18 Mar 2013
Posty: 27
Dojazd na lotnisko taksówką za 20 marek bośniackich czyli ok 43zł. Żadne autobusy nie jeżdżą na lotnisko. Z dworca autobusowego z Tuzli tj ok 12km więc można się zdecydować na spacer:) Można też próbować na stopa, nie powinno być z tym problemu, sporo samochodów jechało na lotnisko. Tuzla-Malme obłożenie ok 95%.

pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Sie 2014 08:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
Po zaczerpnięciu info z CS dowiedziałem się że jest autobus linia nr 11, który jedzie z okolic lotniska (miejscowość Dubrave) do Tuzli. Kawałek trzeba przejść piechotą. Ponoć nie duży. Bilet kosztuje 2 EUR. Tutaj link do rozkładu: http://gipstk.com/timetable.html
Skrót AS zapewne znaczy Autobuska Stanica, czyli dworzec autobusowy, a Dobrave faktycznie jest koło lotniska.
Jeśli ktoś by to sprawdził niech da znać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tomson623 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 05 Wrz 2014 10:14 

Rejestracja: 02 Sie 2012
Posty: 179
Loty: 33
Kilometry: 36 038
Sprawdził ktoś może taką trasę?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Wrz 2014 10:31 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Wybieram się do Tuzla 4.11.2014 i zamierzam sprawdzić to połączenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Wrz 2014 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 125
Loty: 502
Kilometry: 514 566
Poszperałem trochę i wychodzi na to, że Trasa linii 11: AS'Istok' - B Malta - Stupine - BKC - Dubrave R - Medaš R - AS'Kalesija' przebiega następująco:
Początek w miasteczku Simin Han, następnie w kierunku Tuzli przez osiedle Stupine, potem (jeśli BKC to skrót od Bosnaski Kukturni Centar) przez centrum do dworca (BKC jest obok głównego dworca kolejowego i autobusowego), następnie w kierunku Dubrave (i tu być może jeśli się poszczęści to przystanek być może będzie 500 m od lotniska), potem w kierunku miejscowości Kalesija gdzie kończy trasę.

Sprawdzę w październiku, chyba że ktoś wcześniej da radę.
Góra
 Profil Relacje PM off
GolemXIV lubi ten post.
GolemXIV uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 24 Wrz 2014 22:05 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 26
Trzymajcie kciuki, za dwa dni sprawdzamy tę autobusowa opcję i wszystko napiszemy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Wrz 2014 22:38 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Czekam z niecierpliwością, wybieram się do Tuzli w listopadzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Wrz 2014 23:04 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 164
Koszt przejazdu w dowolne miejsce w Tuzli z lotniska po negocjacjach nie powinien być większy niż 10 euro. Jeżeli jakiś taksiarz nie chce się zgodzić na tą cenę to podbijajcie do innego - od nas na początku chcieli 15 - 20 euro, za chwilę podszedł inny taksówkarz i powiedział że on nas zawiezie za 10 :). Co do transportu po samej Tuzli to trzeba liczyć 1 markę za 1 km (1 euro ~ 2 marki), przy czym odradzam korzystanie z usług taksówkarzy przy samym dworcu, gdyż chcą przeważnie 2 razy więcej niż powinno być. Wystarczy zatrzymać taxi przy głównej ulicy (zaraz koło dworca), co nie będzie problemem gdyż liczba taksówek w Tuzli i w całej Bośnii jest ogromna i ustalić kwotę za przejazd - prób wyłudzenia przy taksówkach łapanych z ulicy nie było. Jak traficie na spoko kierowcę to możecie się od razu umówić na transport na lotnisko następnego dnia - za 15 marek bez problemu da radę :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 24 Wrz 2014 23:48 

Rejestracja: 02 Sie 2012
Posty: 179
Loty: 33
Kilometry: 36 038
Dodatkowo, nie ma tam często opłaty startowej, więc przejazdy wychodzą bardzo tanio, szczególnie jak się jedzie we 2/3/4 osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Wrz 2014 00:02 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 26
Dzięki serdeczne! Jeśli nie wypali z autobusem, na pewno skorzystamy z porady.

Czy spedzałeś gdzies noc w Tuzli? Bo to ostatnia rzecz, która nas dręczy :P Terminal na lotnisku zapewne jest zamykany na noc, a troszke obawiamy się wildcampingu gdzieś w okolicach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Wrz 2014 09:37 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 164
Terminal w Tuzli przypomina dworzec pkp w jakimś niedużym polskim mieście, i raczej na 100 % jest zamykany na noc. My spaliśmy tutaj: http://www.booking.com/hotel/ba/tehnogr ... ight_room= Kawałek od centrum Tuzli i od dworca autobusowego, cena za dwójkę 30 euro, warunki OK, w okolicy sporo sklepów, piekarnia, taksówka na dworzec 4 marki. Hotel jest duży, w siermiężnym socjalistycznym stylu, rezerwacja przez booking nie jest konieczna gdyż liczba pokoi kilkukrotnie przewyższa zainteresowanie. Rozmawiałem w samolocie z ludźmi którzy w jakimś hotelu w Tuzli spali w dwójce za 20 euro - zawiózł ich tam taksówkarz - ale niestety nie mam namiarów na ten hotel.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 25 Wrz 2014 22:28 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 26
Dziekujemy! Podzielimy się wrażeniami po fakcie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Wrz 2014 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 125
Loty: 502
Kilometry: 514 566
Za 20 euro jest w centrum Pansion Nargalic. Cena za pokój, obojętnie czy jedna czy dwie osoby, płaci się za pokój.
Na ich stronie można znaleźć informacje o łóżkach za 10 marek, ale hotel tego nie potwierdza oferując jako najtańszy - pokój w cenie 20 euro.
http://www.pansion-nargalic.com/galerijae.html

W centrum jest jeszcze kilka pensjonatów o lepszym standardzie niż Nargalic gdzie pokój kosztuje 13 do 25 euro: Pansion Kipovi, Pansion Centar, Pansion Keni.
Góra
 Profil Relacje PM off
GolemXIV lubi ten post.
GolemXIV uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 12 Paź 2014 11:57 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 26
Continenttrotter - przepraszam, nie mogę odpowiedzieć na Twoją prywatną wiadomość, bo mam tu jeszcze za mało postów :) Przykro mi, nie mogłam zdobyć informacji, o które prosiłeś, ponieważ na dworzec autobusowy w Tuzli dotarliśmy późnym wieczorem i nie mogliśmy nigdzie uzyskać żadnej pomocy.

littleboy1989 - podobnie, nie mogę odpisać na wiadomość.

Wróciliśmy z Bośni cali i zdrowi. Niestety, w poranek wyjazdu zostaliśmy zmuszeni do zmiany planowanego środka lokomocji ze wspomnianego autobusu "podmiejskiego" na taksówkę, ale dowiedzieliśmy się paru rzeczy o tym autobusie:
- bilet do kupienia u kierowcy, na przystanku powiedziano nam, że kosztuje 2-2,5 marki (nie wiem, od czego to zależy)
- linia zatrzymuje się owszem koło Bosnaski Kukturni Centar, ale można też wsiąść bezpośrednio pod dworcem autobusowym, tam jest nawet rozkład tych busów (na innych przystankach nie uświadczyliśmy tego); średnio nam jednak pasowała godzina odjazdu
- samo Dubrave jest w miarę dobrze oznaczone, są drogowskazy na lotnisko i mnóstwo ludzi szło tam na piechotę z tej wioseczki.

Wzięliśmy taksówkę z wspomnianego niżej Pansion Nargalic, gdzie spaliśmy (zapłaciliśmy za "apartament" 25 euro, bo te pokoje za 20 euro były już zajęte, dlatego warto wcześniej jakąś rezerwację zrobić, a nie z dnia na dzień), panie z pensjonatu zapewniały, że taksówka będzie kosztować 15 marek i pan kierowca to potwierdził ;)

Lotnisko nie z tej ziemi, klimat niepowtarzalny, to trzeba zobaczyć :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Paź 2014 01:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 125
Loty: 502
Kilometry: 514 566
Kilka informacji po powrocie.

Nocowałem we wcześniej wspomnianym pensjonacie Keni (czy też Kena, bo tak się chłopek nazywa co to prowadzi). Koszt noclegu 25 marek. Ojciec Keny (nie wiem jak to odmienić) to bośniacki kapitan na emeryturze, mówi trochę po rosyjsku (to rzadkość w Jugosławii poza Czarnogórą), ale też wysłali go kiedyś do USA, więc parę słów po angielsku rozumie. Pensjonat znajduje się ok. 700 m od dworca autobusowego i 500 m od centrum. Ciemno już było jak szukałem teej kwatery, zapytałem więc dwóch panów pod sklepem, ale nie zrozumieli mnie, i nie chodziło o barierę językową, oni nawet nie rozumieli siebie nawzajem, jeden z nich podjął nawet próbę rozszyfrowania z kim ma zaszczyt siedzieć, ale odpuścił. Pomogła mi starsza pani, która zaprowadziła mnie tam za rękę. Kiepski jest mój bośniacki, tym mniej rozumiałem wersję bezzębną, ale dogadaliśmy się. Pokoik u Keny schludny, jednoosobowy, ciepły, łóżko king size, szafki telewizor, łazienka z prysznicem, wifi. Jak za 13 euro to spoko.
Teraz kwestia dojazdu na lotnisko linią 11. Rozkład podany w internecie dotyczy przystanku początkowego i trzeba doliczyć 10-15 minut jeśli wsiada się w centrum (ja wsiadałem jeden przystanek przed dworcem). Bilet kosztuje 2 marki, płatny u kierowcy (w kiosku nie sprzedają). Kierowcy powiedziałem, aby zatrzymał się w Dubrave jak najbliżej lotniska i żeby pokazał gdzie iść (Kena nauczył mnie całego zdania po bośniacku). Kierowca zatrzymał się tuż przy zakręcie przed którym znak informował, że do lotniska jest 800 metrów. Cofnąłem się jeszcze 200 m na ostatnie zakupy, aby wydać resztę marek do spożywczego, gdzie pan porozumiewał się ze mną po niemiecku (są 2 spożywczaki obok siebie, to ten większy).
Droga na lotnisko, nie wiem czemu przypominała mi drogę ze stacji w Nałęczowie do miasta. Po 8-10 minutach marszu oczom ukazało się coś co dla tych, którzy pamiętają terminal Etiuda może wzbudzić nostalgię. Wrażenia pomnóżmy, a przestrzeń podzielmy przez 2 i mniej więcej można sobie wyobrazić cóż to jest. To było pierwsze lotnisko, na którym wywalili mi ser z podręcznego (a także pasztet w puszce 80 g, zostawiając nie wiem dlaczego 100 g musztardę, majonez, dżem). Skąd zakaz przewozu żółtego sera w podręcznym nie wiem (w rejestrowanym można). Pan kontroler określił tylko, że to nie zgodne z prawem i mam takie opcje: 1) kupić bagaż rejestrowany i nadać ser, 2) wyciepać na hasiok, 3) nie lecieć. Podsunąłem mu czwarte rozwiązanie, że mogę też wyczarterować prywatny samolot i przewieźć nim te pół kilo sera. Po kontroli bezpieczeństwa (gdzie ser już nie zagrażał bezpieczeństwu pasażerów) można jeszcze wydać ostatnie marki w prowizorycznym zadymionym barze (można palić). Piwo 4 marki, napój 3. Kartą rzecz jasna się nie zapłaci, bo to bardziej taka zabawa w sklep, taki blacik zbity z desek jakby na zajęciach ZPT, a na nim to co tata pozwolił wziąć do zabawy w sklep.
Tuzla generalnie nie jest droga, w restauracji na rynku głównym obiad z dwóch dań jadłem za 5 marek (średni czewap i czorba z kurczakiem) + szklanka wody gratis. Jeśli chodzi o zwiedzanie to 1 dzień na pewno wystarczy.
W razie czego podzielę się swoją wiedzą o tym kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 23 Paź 2014 01:58 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 354
niebieski
Polecem zatrzymac sie w Lukavac (15km od lotniska TZL) u tego goscia http://www.airbnb.pl/users/show/13732895 Korzystalismy z transportu ofertowanego przez gospodarza za 10-20marek. Cale wyposazone mieszkanie za 30marek za noc 5 min pieszo od dworca autobusowego (nota bene wiekszego i z wieksza iloscia wygod niz lokalne lotnisko) z dobrym dojazdem do miejscowosci w polnocnej czesci federacji oraz Sarajewa (choc osobiscie nie polecam stolicy -zostalem tam okradziony). Polecam razem z Bosniakami po ladowaniu rzucic sie do wyjscia z samolotu, mozna wtedy zaoszczedzic godzine (tyle czekalismy w zadymionej kolejce do Imigracyjnego). Jak kolega wyzej stwierdzil, ze mozna nostalgicznie spojrzec na to lotnisko - tak jakby cofnac sie jakies 30 lat wstecz gdzies poza Europe. Policja bardzo mila ale zupelnie niekompetentna, zglaszajac kradziez dokumentow byli bardziej zainteresowani moimi rozmowkami jezykow poludniowo-slowianskich niz moja sprawa. Ogolnie w okolicach Tuzli jezcze nie ma zbyt wielu turystow, wiec ludzie sa bardzo mili i pomocni w przeciwienstwie do przereklamowego Sarajewa.
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Lis 2014 17:20 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Jak wrócę to podzielę się wrażeniami, ale tak na gorąco jeśli ktoś by akurat potrzebował, to hasło do WIFI Caffe Tuzla na lotnisku : 12345678 :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Lis 2014 14:00 

Rejestracja: 12 Sty 2012
Posty: 83
Loty: 42
Kilometry: 75 324
@Continenttrotter
Ile jedzie autobus 11 z centrum do Dubrave?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group