Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 03 Sty 2023 15:41 

Rejestracja: 18 Sty 2019
Posty: 41
Mam pytanie dot. przejazdów autobusami TITSA - czy w przypadku przystania z karty Ten+ i chęci przesiadki, podaje się kierowcy za każdym razem stację końcową danego odcinka, i pobiera za przejazd tylko na danym odcinku, czy można podać od razu stację docelową/końcową? Jak wtedy z odbijaniem karty przy wysiadaniu przy przesiadce?
Logika podpowiada ze powinno się płacić osobno za każdy odcinek, ale....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#122 PostWysłany: 03 Sty 2023 16:07 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Skoro kierowca musi wklepać do systemu dokąd jedziesz i ile osób jedzie, by odbić kartę ten+ a nie ma takiego przystanku na trasie.... Do tego każdorazowo przykładasz kartę do czytnika przy wysiadaniu.

Trzeba policzyć co wychodzi taniej, bo jest bilet dzienny w bdb cenie przy dłuższych trasach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 24 Mar 2023 15:32 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Mała przestroga dla osób jadących na TFS z Costa Adeje/Las Americas/Los Cristianos autobusem. Niech nikomu nie przyjdzie do głowy wybranie autobusu 343 w tym kierunku. Jak wiadomo od jakiegoś już czasu "trójmiasto" łączy z lotniskiem południowym głównie linia 40, ale jest też 343 która jedzie z Costa Adeje do Puerto de la Cruz przejeżdżając przez oba lotniska.

I teraz najciekawsze: jadąc z TFS do "trójmiasta" zapłacimy dokładnie tyle samo czy to będzie 40 czy 343 (2,90 EUR z kartą ten+), ale już w przeciwnym kierunku w 343 kasują 8,90 EUR na TFS, czyli dokładnie tyle samo co na TFN!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 24 Mar 2023 15:41 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Według mnie kierowca źle wprowadził przystanek końcowy. A ty to dwukrotnie potwierdziłeś tj przykładając to tych kwot kartę ten+ przy wsiadaniu i nie przykładając karty ten+ do kasownika tylnych drzwi autobusu przy wysiadaniu.
Przy wysiadaniu też trzeba, warunek konieczny.

Osobna sprawa to za dużo środków na karcie ten+ :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 24 Mar 2023 15:47 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
@dg72 Wszystko było ok, kierowca nie musiał niczego wprowadzać, bo od czasu ten+ nie musi tego robić (no chyba, że jedziesz w kilka osób). Odbiłem przy wejściu i wyjściu. I już miałem pisać reklamację, ale zerknąłem na stronę titsa i stoi jak wół - autobusem 343 na TFS 8,90 EUR. Nie wiem kiedy to wprowadzili, bo na 100% dawniej tak nie było.

PS. Ja naprawdę wiem jak to działa, dużo jeżdżę autobusami po wyspie, w tym roku już trzeci raz na Teneryfie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#126 PostWysłany: 24 Mar 2023 15:59 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Mar77 napisał(a):
Mała przestroga .....

I teraz najciekawsze: jadąc z TFS do "trójmiasta" zapłacimy dokładnie tyle samo czy to będzie 40 czy 343 (2,90 EUR z kartą ten+), ale już w przeciwnym kierunku w 343 kasują 8,90 EUR na TFS, czyli dokładnie tyle samo co na TFN!


Skoro to wyczytałeś, tym bardziej nie rozumiem czemu nie piszesz reklamacji z czego wynika aż tak drastyczna różnica w cenie przejazdu :roll:

Z tego co pamiętam z kartą ten+ płaciłem za przejazdy 2,8 e
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 24 Mar 2023 16:13 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Reklamację bym pisał, gdybym zapłacił te 8,90, a na stronie by było 2,90. A tak to co mam reklamować? Odpiszą mi, że jest 8,90 bo tak sobie ustalili...

dg72 napisał(a):
Z tego co pamiętam z kartą ten+ płaciłem za przejazdy 2,8 e
Bo tyle kosztuje linią 40. Jak widać 343 od jakiegoś czasu rządzi się innymi prawami. Co ciekawe z lotniska do Los Cristianos również jechałem 343 i tutaj stawka jest normalna. Problem się robi jak się jedzie na lotnisko.

Edit: @dg72 Jednak mnie podkusiłeś i napisałem do nich skąd taka różnica w cenie. Odpowiedź... kompletnie nie na temat ;)
Cytuj:
Hola, para ir al aeropuerto desde Los Cristianos debe coger la línea 10, esta línea penaliza a esa parada porque es de largo recorrido hasta Puerto de la Cruz, desde Los Cristianos. Un saludo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 25 Paź 2023 08:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Maly klopot, chcialem male auto na jeden dzien na Teneryfie
klepnalem dwa dni wstecz rezerwacje Pluscar, Autoreisen do tej chwili nie mam ostatecznego potwierdzenia rezerwacji,
a nie chce brac w innych wypozyczalniach

ma ktos linka do aktualnej mapki lini autobusowych po Teneryfie
na zadnej z wyszukiwarek nie wyswietla mi strony TITSA :(

cos w ten desen ale czytelniejsze
Załącznik:
tf.png
tf.png [ 768.29 KiB | Obejrzany 858 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 25 Paź 2023 11:11 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 839
złoty
@correos Pewnie zrobili ten sam numer co przedsiębiorstwo komunikacyjne na Gran Canarii. Musisz mieć hiszpański numer IP, żeby strona się załadowała. Natomiast odpowiadając na twoje pytanie na ich stronie nie było żadnego graficznego schematu tras. Wyszukiwarka połączeń i tak odsyłała do Mapy Google.
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
#130 PostWysłany: 25 Paź 2023 16:04 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3027
srebrny
Global mi się odpala, Titsa już nie.
A schematy komunikacyjne to już niestety przeszłość. W Berlinie to już nawet rozkładu jazdy normalnego znaleźć nie można. Po prostu - ludzie wolą korzystać z wyszukiwarek. Dla mnie to spory problem, bo wolę mieć schemat sieci, wiedzieć co gdzie jeździ i sobie planować przejażdżki, niż w danym momencie szukać jak leming połączenia z A do B. Ale świata kijem nie zatrzymamy.
Góra
 Profil Relacje PM off
tarman lubi ten post.
 
      
#131 PostWysłany: 25 Paź 2023 17:05 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Proszę bardzo, to jest ogólna mapa tras turystycznych ze strony Titsa, nie wiem na ile aktualna, bo trochę ostatnio się pozmieniało, szczególnie jeśli chodzi o dojazd do lotnisk i komunikacji Santa Cruz <-> południe wyspy.
Załącznik:
tenerife-bus-routes.jpg
tenerife-bus-routes.jpg [ 94.18 KiB | Obejrzany 811 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#132 PostWysłany: 25 Paź 2023 18:04 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
@correos nie wiem czy już byłeś na Teneryfie ani jakie masz plany, ale w niedalekiej odległości od lotniska jest plaża La Tejita, jest to jedna z ładniejszych plaż na Teneryfie.

Zamiast stać w kolejce po samochód lub tracić cenne godziny w busie, możesz dojść do niej w nieco ponad godzinę. Niezłą opcją na nocleg jest Camping Montana Roja jeśli szukasz chillu lub po prostu El Medano, jeśli chcecie wyskoczyć gdzieś wieczorem.
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
 
      
#133 PostWysłany: 25 Paź 2023 18:36 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
No plaża fajna, byliśmy parę razy, spokojna, swobodna...., cokolwiek to znaczy.
Zwłaszcza strona południowo-wschodnia koło górki.
Najczęściej mocno wieje i piasek parzy stopy, więc bez klapek słabo. Pozostaje kwestia powrotu, wtedy bez środka komunikacji lipa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 26 Paź 2023 07:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@Kothson
na La Tejita bylem dwukrotnie i dwukrotnie sie "sparzylem" (luty,sierpien)
bardzo drobny piasek, niemal pyl w polaczeniu z intensywnym wiatrem
powoduje ze blyskawicznie masz go w oczach, ustach etc.
dobrze, ze miejscowi zrobili prowizoryczne murki/łezki z kamienia w ktorych mozna sie skryc i zerknac na ocean.

Email od Autoreisen i Pluscar o braku samochodow na weekend, Cicar na dzien dobry informuje ze tez brak aut.
Nie chce brac auta na 24 h od firmy krzak na Kanarach. Bedzie pewnie Bus 470 i 40 plus jak bedzie jakas wena to gdzies dalej na polnoc

Zgodnie z sugestia forumowicza /podziekowania/ po zmianie IP na hiszpanskie, Titsa dziala bezproblemowo.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
obibok uważa post za pomocny.
 
      
#135 PostWysłany: 26 Paź 2023 14:54 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3027
srebrny
Mar77 napisał(a):
Proszę bardzo, to jest ogólna mapa tras turystycznych ze strony Titsa, nie wiem na ile aktualna, bo trochę ostatnio się pozmieniało, szczególnie jeśli chodzi o dojazd do lotnisk i komunikacji Santa Cruz <-> południe wyspy.

Ja znalazłem nieco dokładniejszą, ale chyba bardzo starą, bo wraz z nią w folderze były rozkłady jazdy, a mam trochę rozkładów nowszych. I to nie - powiedzmy - sprzed roku, a sprzed pięciu. A zresztą - jest data: 2006.

Załączniki:
aFolder.jpg
aFolder.jpg [ 901.21 KiB | Obejrzany 685 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 26 Paź 2023 15:23 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Dużo się zmieniło od tego czasu. Ja bym nią sobie nie zawracał głowy, bo może więcej namieszać niż pomóc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#137 PostWysłany: 26 Paź 2023 16:42 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3027
srebrny
Słusznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 09 Lis 2023 14:55 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 839
złoty
TITSA nie rozpieszcza potencjalnych pasażerów schematami komunikacyjnymi. Żeby je zobaczyć trzeba polecieć na Teneryfę i peregrynować po przystankach. Dla waszej radości i informacji udostępniam to co sfotografowałem kilka dni temu. Osobiście nie spotkałem schematu dla Santa Cruz i La Laguna. Jeśli na takie natraficie to je dodajcie do kompletu.

Schemat ogólny turystyczny.
Załącznik:
Teneryfa Plan Ogólny.jpg
Teneryfa Plan Ogólny.jpg [ 247.75 KiB | Obejrzany 563 razy ]

Południe - rejon wschodni
Załącznik:
Teneryfa Południe - część wschodnia.jpg
Teneryfa Południe - część wschodnia.jpg [ 332.5 KiB | Obejrzany 563 razy ]

Południe - rejon zachodni
Załącznik:
Teneryfa Południe - część zachodnia.jpg
Teneryfa Południe - część zachodnia.jpg [ 282.75 KiB | Obejrzany 563 razy ]

Północ - rejon zachodni część pierwsza
Załącznik:
Teneryfa Północ - część I zachodnia.jpg
Teneryfa Północ - część I zachodnia.jpg [ 194.79 KiB | Obejrzany 563 razy ]

Północ - rejon zachodni część druga
Załącznik:
Teneryfa Północ - część II zachodnia.jpg
Teneryfa Północ - część II zachodnia.jpg [ 139 KiB | Obejrzany 563 razy ]

Północ - rejon zachodni część środkowa
Załącznik:
Teneryfa Północ - część środkowa.jpg
Teneryfa Północ - część środkowa.jpg [ 258.33 KiB | Obejrzany 563 razy ]

Północ - rejon zachodni część wschodnia
Załącznik:
Teneryfa Północ - część wschodnia.jpg
Teneryfa Północ - część wschodnia.jpg [ 279.04 KiB | Obejrzany 563 razy ]

Zbiorcze zestawienie kursów z San Cristóbal de La Laguna w góry Anaga
Załącznik:
Góry Anaga - rozkład.jpg
Góry Anaga - rozkład.jpg [ 381.48 KiB | Obejrzany 563 razy ]

Przy korzystaniu z autobusów trzeba się liczyć z tym, że każdy kurs jest opóźniony przeciętnie 10-15 minut. Informacja przystankowa jest wyjątkowo uboga. Na każdym przystanku znajduje się tylko spis linii, które z niego odjeżdżają i kod QR, który przenosi do strony z godzinami odjazdów dla tego przystanku. Mapa Google jest pomocna; generalnie dobrze pokazuje rzeczywiste opóźnienia i położenie pojazdów na trasie. Aplikacja TITSA działa bardzo dobrze pod warunkiem, że korzystamy z IP hiszpańskiego albo brytyjskiego.

Wszystkie przystanki pośrednie na sieci autobusowej są na żądanie. Będąc w pojeździe trzeba zawczasu nacisnąć przycisk STOP. Czekając na przystanku trzeba stać w widocznym miejscu i dać znak poprzez podniesienie ręki. Inaczej kierowca się nie zatrzymuje pojazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#139 PostWysłany: 09 Lis 2023 18:18 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
correos napisał(a):
na La Tejita bylem dwukrotnie i dwukrotnie sie "sparzylem"


Byliśmy w lipcy 3-4 razy i faktycznie, piasek parzył, więc klapki mile widziane.
Pozostałe opinie o tej plaży mocno nieprawdziwe.

Trzeba iść bardziej na wschód w okolice wzgórza, mijając małą skałę.

Z parkingu jest wygodna ścieżka.

Polecam.

Aczkolwiek są inne na północy czy wyżej za tą piaszczystą.

https://maps.app.goo.gl/eJk5nKBKqYK4GdnZ6
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 09 Lis 2023 22:47 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 839
złoty
FUX napisał(a):
Trzeba iść bardziej na wschód w okolice wzgórza, mijając małą skałę.
Owszem na Playa de la Tejita warunki do opalania się i kąpieli przy górce są zdecydowanie lepsze. Ale ceną za to jest przebywanie w towarzystwie nudystów co nie każdemu odpowiada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group