Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Sty 2017 13:12 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 228
niebieski
Przejrzałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi, więc pytam:)

Czy spokojnie uda mi się "ogarnąć" przesiadkę na tym lotnisku wg poniższego połączenia:
BCN 8:00 - PMI 9:00
PMI 10:50 - CGN 13:20

Oba loty tylko z bagażem podręcznym i na oddzielnych biletach (Ryanair). Naturalnie zakładając, że pierwszy lot będzie planowo.

Czy trzeba przechodzić powtórne security? Jak z oznaczeniami na tym lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Czarnogórze za 808 PLN. Loty z Katowic + 6 noclegów Wakacje w Czarnogórze za 808 PLN. Loty z Katowic + 6 noclegów
Wakacyjny tydzień na Sycylii za 1472 PLN. Loty do Katanii z Katowic + noclegi Wakacyjny tydzień na Sycylii za 1472 PLN. Loty do Katanii z Katowic + noclegi
#2 PostWysłany: 16 Lut 2019 17:12 

Rejestracja: 16 Lut 2019
Posty: 1
I jak? Udało się przesiąść bez problemów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Lut 2019 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Karolgool15 napisał(a):
I jak? Udało się przesiąść bez problemów?



jeśli się pierwszy samolot nie spóźnił o 2 godziny, to udało się bez problemu
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Lut 2019 07:58 

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 1251
niebieski
Lotnisko PMI posiada strefę tranzytową i można się przesiąść bez powtórnego przechodzenia przez security. Gdyby jednak trzeba było opuścić strefę tranzytową ze względu na bagaż rejestrowany to trzeba pamiętać ze jest to duże lotnisko składające się z 4 terminali A, B, C i D. Więcej czasu może zająć przejście między terminalami niż sama powtórna odprawa. Byłem kilkukrotnie poza sezonem i nigdy nie zdarzyło mi się czekać w kolejce do security.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Lut 2022 16:19 

Rejestracja: 19 Maj 2014
Posty: 200
niebieski
Proszę o opinię w sprawie przesiadki w Palmie:
Przylot do Palmy 18.50
Wylot do WMI 20.10
Da radę? Oba Ryanair bagaż podręczny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Lut 2022 16:37 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2121
srebrny
Jeśli nie będzie opóźnienia, to bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Lip 2022 09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1057
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Czy jest sens brać fast track na lotnisku PMI ?, długo schodzi na security teraz? - wylot we wtorek o 15,45 z samym podręcznym, wcześniej jeszcze w planach mam zwiedzanie katedry?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Lip 2022 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4617
złoty
Szło tam bardzo sprawnie, to nie Niemcy co nie wiedzą kiedy się sezon zaczyna
Góra
 Profil Relacje PM off
paweł p uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 23 Mar 2023 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 204
Loty: 117
Kilometry: 110 182
niebieski
istotną wskazówką do przesiadek na PMI jest czy loty nie są np krajowy i międzynarodowy, ponieważ są to inne terminale, jednak połączone z sobą (biegnąc około 20 min zajmuje)
jeśli oba są międzynarodowe (Schengen) czy krajowe, to jest tranzyt na te same piętro tw tylko znać Gate to nawet 10-15 min wystarczy przy punktualności linii
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Lis 2023 13:31 

Rejestracja: 25 Lis 2023
Posty: 1
Witam,

Z końcem sierpnia 2024 mam lot na Gran Canarie z przesiadka na Majorce. Przylot planowany jest na 13:25, wylot 15:45 - 2h 20min na przesiadke. Problem tkwi w bagazu nadawanym; który muszę odebrać nadać ponownie, przejść przez security i dojść do bramki.

Czy uważacie ze jest to do ogarnięcia? Moge wykupic fast track ale przeraża mnie trochę ewentualne błądzenie po lotnisku, czekanie na odbiór bagażu,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Lis 2023 20:31 

Rejestracja: 18 Lip 2020
Posty: 79
Wbrew pozorom będzie dość ciężko, ale powinno się udać. Problem w tym, że jest to szczyt sezonu, a lotnisko jest dość rozciągnięte. Czasem na bagaże czeka się dość długo. Do tego dochodzi kolejka przed kolejnym oddaniem bagaży. Trochę trwa, ale udać się może. Nie dało się na jednym bilecie, żeby sami przenieśli bagaż?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Lis 2023 20:37 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3249
platynowy
Do sierpnia to z tej przesiadki może zrobić się 15 minut albo 5h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 31 Sty 2024 11:47 

Rejestracja: 24 Mar 2016
Posty: 13
Witam,
Mam przesiadkę na PMI 1h 25 min.
Przylot z Berlina i wylot do Maroka (poza szengen) czy tyle starczy czasu? Tranzyt jest na całym lotnisku, czy terminale poza szengen są gdzieś indziej i trzeba przejść znowu przejścia bezpieczeństwa?
Lot w dniu 16.04.2024 godzina przylotu 12:35 godzina wylotu 14:00, bagaż tylko podręczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 31 Sty 2024 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 11067
HON fly4free
@kujawiak
Podróż na jednym bilecie czy oddzielnych? Jeśli na jednym to a 99,99% zdążysz, ale jeśli na dwóch to zawsze jest ryzyko "wpadki".
Na moje kilkadziesiąt lotów różnymi liniami (także low costami) do/z PMI, tylko 1 raz nie podstawili samolotu do rękawa, a z rękawa wychodzisz od razu na airside. Potem przechodzisz już tylko kontrolę paszportową przed nonschengen.
Prawdopodobnie przylecisz do strefy D, a wylot będzie z C. Jeśli nie będzie opóźnionego przylotu z BER, podstawią samolot do rękawa, nie będziesz siedział na końcu samolotu (czyli wychodził ostatni), nie będzie kolejki w kontroli paszportowej, to powinieneś zdążyć, ale nie biorę za to odpowiedzialności :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 01 Lut 2024 11:08 

Rejestracja: 24 Mar 2016
Posty: 13
Dzięki za informacje.
Tak lot jest na dwóch biletach ale obydwa to Ryanair. Będę Liczył, że mi się uda, nic nie poradzę, może coś się jeszcze w rozkładzie zmieni i będzie dodatkowe 20 min.
Mam nadzieję, że kontrola paszportowa przejdzie szybko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Lut 2024 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 890
niebieski
@kujawiak kup na pierwszy lot miejsce na samym przodzie- tak w razie w - i tak wyjdzie dużo, dużo taniej niż kupno nowego biletu do Maroka i zapewne nocowanie w PMI. A następnym razem zostaw sobie chociaż te 3 godziny dla świętego spokoju :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group