Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 184 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Lut 2012 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Witam!

Czy ktoś z forumowiczów dojeżdżał na lotnisko w Szczecinie/Goleniowie na własną rękę?

Z tego co widzę to słabo, wręcz w ogóle nie funkcjonuje tam komunikacja. Czy z miasta (Goleniowa) do lotniska pozostaje tylko TAXI?
Jeżeli macie jakieś informacje, proszę się podzielić ;)

Pozdrawiam!


Ostatnio edytowany przez mashacra, 14 Gru 2014 18:29, edytowano w sumie 1 raz
aktualizacja tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 07 Lut 2012 23:02 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 23
Cytuj:
Jak dojechać koleją?

Ze Szczecina do Goleniowa kursują, także pociągi PKP mniej więcej co godzinę, a czasem częściej. Szczegółowy rozkład prosimy sprawdzić na www.pkp.pl

Jak dojechać autobusem?

Do Portu Lotniczego Szczecin Goleniów kursują mikrobusy LOT, odjeżdżają z pod biura LOT w Szczecinie ul. Wyzwolenia 17 na 80 minut przed lotem krajowym (do Warszawy). W odwrotnym kierunku mikrobusy odjeżdżają spod terminala w Goleniowie około 15 minut po przylocie samolotu z Warszawy. Koszt przejazdu w jedną stronę - 20 PLN.

Do i z portu kursują, także mikrobusy prywatnego przewoźnika, informacje i rezerwacja pod numerami telefonów - 091 39 22 053, 602 556 507.

Powyżej info za Pasazer.com
Kursuje sporo prywatnych firm busikami osobówkami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Lut 2012 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Tylko w tym problem, że będę jechać pociągiem od strony Kołobrzegu i średnio mi się uśmiecha nadkładać trasy, z Goleniowa jechać do Szczecina, żeby potem znowu wrócić do Goleniowa.
Najbardziej mnie interesuje dojazd spod dworca kolejowego na lotnisko, ale na ten temat internet milczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Lut 2012 08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
koncentrator napisał(a):
Tylko w tym problem, że będę jechać pociągiem od strony Kołobrzegu i średnio mi się uśmiecha nadkładać trasy, z Goleniowa jechać do Szczecina, żeby potem znowu wrócić do Goleniowa.
Najbardziej mnie interesuje dojazd spod dworca kolejowego na lotnisko, ale na ten temat internet milczy.


Witam,
jadąc od strony Kołobrzegu lepiej będzie jak dojedziesz do Nowogardu, wsiądziesz w busa (przy dworcu PKP jest przystanek), który dojeżdża na lotnisko w Goleniowie.
http://www.interglobus.pl koszt 9 zł

Z Goleniowa jeździ PKS do Gryfic, Kołobrzegu przez Nowogard i chyba zatrzymuje się na przystanku przy lotnisku w Goleniowie (zadzwoń i zapytaj).
http://www.pksgryfice.com.pl/index.php? ... klad-jazdy wpisz Goleniów w drugie okno szukania i tam wyskoczą Ci wszystkie przystanki z rozkładami jazdy w Goleniowie również z portem lotniczym.
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Lut 2012 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2011
Posty: 54
Witajcie
na PKS bym nie liczył...jestem mieszkańcem pobliskiego Nowogardu i najlepiej byłoby chyba wysiąść w Goleniowie, tam wbić się w busa (kierunek: Nowogard, Gryfice) i poprosić kierowcę, żeby podwiózł na lotnisko (może to kosztować kilka zł extra) albo inna opcja - poprosić o wysadzenie na krzyżówce na lotnisko i pójść z buta z ok. 1-1,5 km.
pozdrav
R
_________________
Moje podróże

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Lut 2012 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Adriatyk napisał(a):
Witajcie
na PKS bym nie liczył...jestem mieszkańcem pobliskiego Nowogardu i najlepiej byłoby chyba wysiąść w Goleniowie, tam wbić się w busa (kierunek: Nowogard, Gryfice) i poprosić kierowcę, żeby podwiózł na lotnisko (może to kosztować kilka zł extra) albo inna opcja - poprosić o wysadzenie na krzyżówce na lotnisko i pójść z buta z ok. 1-1,5 km.
pozdrav
R


http://www.interglobus.pl jeździ z Nowogardu na lotnisko w Goleniowie
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Lut 2012 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Interglobus jest skomunikowany z lotami Ryana i Norwegian, a ja potrzebuję się dostać na samolot LOTu. Więc ta opcja odpada.

Pozostaje w takim razie łapać jakiegoś busa, żeby chociaż dowiózł do tej krzyżówki koło lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Kwi 2012 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Maris83 napisał(a):
Witajcie, wczoraj dojechalem do Szczecina PolskimBusem z Bydgoszczy, przesiadlem się na pociąg przewozów regionalnych i dojechalem do Goleniowa. Stąd na lotnisko poszedłem pieszo [...]


Całkiem nieźle, ale myślę, że lepiej było złapać spod dworca jakiegoś busa do Gryfic, Nowogardu, który by za parę złotych podrzucił w okolice lotniska i stamtąd jakieś 5-10 minut drogi do terminala.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Kwi 2012 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 125
Loty: 502
Kilometry: 514 566
Bezpośrednio na lotnisko w Goleniowie z centrum Szczecina (Plac Rodła Lot lub Dworzec PKP) można dojechać za 15-20 zł busami Interglobus, które zapewniają skomunikowanie z Ryanairem i Eurolotem. Dodatkowo jeździ tam mikrobus LOT-u za 25 zł, ale jest skomunikowany tylko z samolotami Lotu. Podroż trwa 40-60 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Maj 2012 11:40 

Rejestracja: 24 Sie 2011
Posty: 206
Jest też bus dla pasażerów OLT Express:
http://www.fedenczak.com.pl/przewozy/olt.php
Cena biletu to 15 zł.

Ja byłem wczoraj na lotnisku i do Goleniowa jechałem taksówką - 30zł, ~10min jazdy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Cze 2012 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2011
Posty: 78
Ostatnim razem powiedziałem phi na taksówkę i udałem się szybkim spacerem z lotniska do PKP Goleniów. Spacer był przyjemny, ale bądź co bądź to 6 km i ponad godzina, no i mimo OLT Express + Szynobusa podróż do Ustronia Morskiego zajęła mi dość sporo czasu.

Dla zainteresowanych: http://www.endomondo.com/workouts/63355663 :)

Za miesiąc znów będę leciał samolotem, tym razem LOTu. O 8:25 ląduję w Goleniowie i taksówka wydaje się jedynym sposobem na złapanie pociągu z Goleniowa do Kołobrzegu o 8:55... Ale wypatrzyłem, że przecież ten sam szynobus zatrzymuje się 10 mon później w Mostach, które są dużo bliżej lotniska - w sam raz na przejście pieszo z terminala.
Czy ktoś miał już okazję przebyć tą trasę? Czy rozkładowe 40 min pomiędzy lądowaniem a odjazdem ma szansę wystarczyć? Dodam, że mogę biec :)

Na marginesie to widziałem że budują już odnogę kolejową na lotnisko - myślę, że to zrewolucjonizuje wygodę tego połączenia.
_________________
Lądy i morza przemierzam - https://paranoix.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Cze 2012 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Witaj!

Szedłem już kilka razy tą trasą. Na pewno lepiej iść sobie pustą asfaltową drogą przez las, niż poboczem ruchliwej drogi.
Co do tego czy bliżej: z terminala do dworca w Goleniowie będzie 6,5 km, do Mostów 5,5 km, więc dużej oszczędności nie ma. Z tymże teraz droga do Mostów w połowie jest rozkopana przez wspomnianą budowę łącznicy kolejowej i pewnych miejscach jest dużo piachu, ale do przejścia jest jak najbardziej (nie sugeruj się znakami zakazu wjazdu, uwaga budowa itp.)

Co do Twojego pytania 40 minut od wylądowania to zdecydowanie za mało. Jeszcze odbiór bagażu itp. Ja szedłem szybkim krokiem i zajęło mi to godzinę i tyle też powinieneś liczyć.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało!

Z pozdrowieniami!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Cze 2012 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2011
Posty: 78
Dziękuję za cenne informacje!

Faktycznie z samego lotniska jest blisko do Mostów, ale z terminala, który jest po przeciwnej stronie długiego pasa - już nie bardzo... Niemniej jednak z pewnością przyjemniej będzie spacerować przez las niż poboczem ruchliwej drogi.
W tej sytuacji 40 min to faktycznie zbyt mało czasu. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło: po wylądowaniu przyjmę napój energetyczny z pianką, a po jego spożyciu i kontemplacji udam się niespiesznie przez las do Mostów na pociąg jadący 2 godziny później ;) Rzekłbym - plan doskonały :)

Pozdrawiam!
Zbyszek
_________________
Lądy i morza przemierzam - https://paranoix.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Lip 2012 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Dwa linki w tym temacie.

http://www.lotniskogoleniow.pl/dojazd/

http://www.fedenczak.com.pl/przewozy/no ... czecin.htm - Busy ze Szczecina do Nowogardu, trzeba powiedziec kierowcy, ze na lotnisko, to podwiezie. Bilet 15 zl

Miejsca odjazdu busów

Nowogard - ul. Rzeszowskiego przy postoju TAXi
Szczecin - Parking dla Busów przy Poczcie obok Dworca PKP (Szczecin Główny)

Kontakt w sprawie rozkładów jazdy:
telefon 502 026 999, 091 392 69 25 w godz. 8.00-16.30

Kontakt w sprawie rozkładów po godzinie 18 w weekendy i święta:
telefon 501 140 055
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 30 Lis 2012 22:26 

Rejestracja: 26 Kwi 2012
Posty: 184
jechałem wczoraj autobusem interglobus biuro Follow me. Do nabycia bilety przez internet w cenie 33,5zł RT. NIGDY WIĘCEJ

Po przylocie 28.11.2012 eurolotem czekałem na autobus 50min, mimo że miał być zsynchronizowany ... podawałem nr lotu. Po drodze podwoził autobus ludzi pod sam dom bo mieli taką opcję wykupioną ale o tym nic nie było powiedziane przy wsiadaniu mimo, że miał opóźnienie. W centrum szczecina pod dworcem PKP byłem 30 min po czasie, i jak pytałem kierowcy czy by mnie nie wysadził koło głównej ulicy 3 Maja to mówił, że koło niej nie przejeżdza więc nie da rady. Z racji, iż zawsze jeżdzę z GPSem w komórce, śledziłem trasę i patrze przejeżdza i mu mówie, żeby się zatrzymał, że ewidentnie mnie okłamał, na dworze deszcz, gościu ma opóźnienie a on mi mówi, że nie ma takiej opcji bo mam na bilecie napisane Dworzec PKP i wcześniej mnie nie wysadzi, no co za bezczel, jutro mam zamiar pisać skargę.

Powrót dnia następnego nastąpił planowo z dworca PKP kierowca był już inny, nie mniej jednak odjazd nastąpił po czasie a kierowca bagażu podręcznego nie chciał mi dać trzymać w środku busa ( dodam, że był to wymiarowy bagaż podręczny, oczywiście dopiąłem swego bo mieściłem się w wymiarach ale na nic nie zdało się tłumaczenie ze mam laptopa i mnóstwo innej elektroniki, dopiero twardy upór zdał rezultat. NIE POLECAM FIRMY INTERGLOBUS mimo, że mają tanie bilety ... ;/ może w końcu będzie tam inny przewoźnik ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 30 Lis 2012 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
effecto napisał(a):
[...] a on mi mówi, że nie ma takiej opcji bo mam na bilecie napisane Dworzec PKP i wcześniej mnie nie wysadzi, no co za bezczel, jutro mam zamiar pisać skargę.


Zgodnie z Ustawą o transporcie drogowym Art. 18b ustęp 1. punkt 3 wsiadanie i wysiadanie pasażerów odbywa się tylko na przystankach określonych w rozkładzie jazdy, a ew. niestosowanie się do przepisu podlega karze bodajże 3 000 zł (płaci kierowca).

Na twoją skargę odpiszą pewnie w podobnym stylu, więc za dużo się nie spodziewaj.

Z pozdrowieniami!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Gru 2012 02:48 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 126
Loty: 330
Kilometry: 906 880
a jak wyglądają parkingi przy lotnisku w Goleniowie ?
cenowo, oczywiście, ktoś testował? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Gru 2012 09:55 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Jest na stronie lotniska
http://www.airport.com.pl/pl/parking/calculator

Ja kiedyś zostawiałem auto na parę dni i wszystko ok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Sty 2013 20:12 

Rejestracja: 05 Sty 2013
Posty: 13
Czy w Goleniowe są boxy na bagaże podręczne (Wizzair, Ryanair lub inna linia, która wymaga podobnych wymiarów), żeby sprawdzić, czy się mieszczą?


Czy słyszeliście jakieś info na temat wprowadzenia lepszej komunikacji z miasta na lotnisko po rozpoczęciu współpracy z tanimi liniami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Sty 2013 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
W Goleniowie są kosze Ryanaira. Jako, że Wizz zaczyna operować dopiero w marcu, więc ich koszy jeszcze nie ma.

Co do komunikacji, to dwa nowe połączenia 2x tygodniowo nic znacząco nie poprawią. Natomiast w czerwcu wraz z drugą korektą roczną na kolei ma wejść połączenie Szczecin-Goleniów i Kołobrzeg-Goleniów.

Z pozdrowieniami!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 184 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group