Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 06 Lut 2023 10:14 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
zawiert napisał(a):
nie ma sensu stać w kolejce na lotnisku po bilety normalne jak chce się tylko na chwilę wyskoczyć.

Nie ma to sensu ponieważ nie istnieją już bilety jednorazowe na metro :) tak jak pisałem. Tylko lokalne karty przedpłacone NETS/EZ-Link albo właśnie SimplyGo.
Góra
 Profil Relacje PM off
zawiert lubi ten post.
 
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#122 PostWysłany: 15 Lut 2023 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
NBE322 napisał(a):
@Andi dokładnie tak :)


Co w sytuacji jak nas jest trójka a karta tylko jedna? No moze max dwie. Może dziecko 3 lata nie płaci, to był to jakaś ogarnąl?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 15 Lut 2023 05:27 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
@DAD jedna osoba = jedna karta. Weźcie tyle kart płatniczych żeby było po jednej dla każdej osoby. Nikt nie sprawdza czy podróżujący jest właścicielem karty, można jeździć na nie-swoich kartach płatniczych.
Dzieci poniżej 0.9m wzrostu jeżdżą całkowicie za darmo (nie potrzeba dla nich karty).
Góra
 Profil Relacje PM off
DAD lubi ten post.
 
      
#124 PostWysłany: 15 Lut 2023 05:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Właśnie jakieś 2 minuty temu wszedłem wiec jesteś prawie na czas z odpowiedzią ;)
Moje dziecko ma 3 latka powiedzieli ze nie płace nic, idzie z dorosłym.
Płatność faktycznie prosta. Przykładają kartę i już.
Dzięki za odpowiedz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
 
      
#125 PostWysłany: 21 Lut 2023 15:27 

Rejestracja: 16 Gru 2017
Posty: 29
Testował ktoś może przejazd SimplyGo w takim układzie że jedna osoba używała fizycznej karty revolut a druga osoba tej samej karty podpiętej do apple pay/Google Pay?
Z tego co się orientuję to karta wpięta w system płatności mobilnych ma inny (wirtualny) numer więc chyba powinno przejść?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 21 Lut 2023 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Nie wiem dlaczego, ale moja karta Visa mBank przechodziła od razu. Mój Revolut Visa nie zawsze, musiałem kilkać po kilka, nawet kilkanaście razy, raz nawet obsługa wzięła do swojego czytnika i nie widział jej systemie. Po chwili jednak zaliczyło i bramkę mi otwarło. Tak mialem za każdym razem jak przechodziłem. Na powrocie już na lotnisku mialem to samo, więc już mnie to irytowało, bo rodzinka przeszła, a ja czekałem kilka minut, aż mi pojawiały się komunikaty systemowe ze mam odejść od czytnika. Wyciągnąłem telefon i zeskanowałam telefonem za pomocą Revoluta, który mam w "portfelu". Otwarło natychmiast. Więc nie wiem, może jednak nie działa to oddzielnie, bo później skasowało mnie za przejazd klasycznie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 11 Mar 2023 00:30 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
Szybki wypad w czasie stopa do mariny- Revolut 4x odbity na bramkach bezproblemowo kwota 4,42$ sgd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 01 Lis 2023 09:27 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
DAD napisał(a):
Właśnie jakieś 2 minuty temu wszedłem wiec jesteś prawie na czas z odpowiedzią ;)
Moje dziecko ma 3 latka powiedzieli ze nie płace nic, idzie z dorosłym.
Płatność faktycznie prosta. Przykładają kartę i już.
Dzięki za odpowiedz.

@DAD, jeździliście tak cały czas? Pytam bo oficjalnie jest właśnie ten limit 0.9m do darmowych przejazdów, a powyżej trzeba dziecku wyrobić darmową kartę. Nie wiem czy szukać jakiegoś punktu do wyrobienia tej karty, czy jednak przy takim trzylatku przechodzi bez tego nawet jak ewidentnie ma powyżej 0.9m
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 01 Lis 2023 09:34 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
@trocha polecam wyrobić Child Concession Card. To powinien być szybki i łatwy proces. Można załatwić to np. w kasach biletowych na stacji metra na lotnisku. Potrzebny tylko paszport.
A jeśli dziecko ma ewidentnie powyżej 0.9m to jest spora szansa że będzie zwracać na siebie uwagę obsługi przy bramkach na stacjach metra.
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha lubi ten post.
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#130 PostWysłany: 01 Lis 2023 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Siedział w wózku więc nikt się nie zainteresował. Zresztą tam też nikt nie pilnuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha lubi ten post.
 
      
#131 PostWysłany: 22 Sty 2024 15:11 

Rejestracja: 19 Gru 2015
Posty: 107
Do miasta jechaliśmy metrem (4 osoby, ale płacimy tylko za 2 z uwagi na wiek dzieci), z powrotem Grabem. Taniej i szybciej wyszło Grabem - jechaliśmy 30 min, a kierowca twierdził, że odkąd otwarli jakiś nowy wiadukt nigdy nie jechał dłużej niż 45 min.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 22 Sty 2024 16:15 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Lucas84 napisał(a):
Do miasta jechaliśmy metrem (4 osoby, ale płacimy tylko za 2 z uwagi na wiek dzieci), z powrotem Grabem. Taniej i szybciej wyszło Grabem
To chyba raczej pomyłka....
Najdroższy możliwy przejazd MRT w Singapurze kosztuje obecnie 2.37 SGD (stawka maksymalna). Lotnisko do/z centrum będzie kosztować mniej. Płacąc tylko za dwie osoby, ten grab na lotnisko musiałby was kosztować poniżej 5 SGD.....
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#133 PostWysłany: 23 Sty 2024 10:32 

Rejestracja: 19 Gru 2015
Posty: 107
Faktycznie, przepraszam, głupotę napisałem z tym taniej - pomieszało mi się z KUL (tam za pociąg do miasta zapłaciliśmy bodajże 110 MYR, a za graba chyba 98MYR) . Grab kosztował 35 SGD, zaś 1 bilet na metro skasowało nas 2.60 SGD

Natomiast jest zdecydowanie szybciej, zwłaszcza na T4.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group