Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Gru 2012 20:00 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Pod koniec stycznia lecę Singapore Airlines do Manili. Mam dość długą przesiadkę w Singapurze. Ląduję z Frankfurtu o 17, a następny lot do Manili mam o 9 rano dnia następnego. Od godziny 17 do zamknięcia metra tzn do ok 23 chciałbym udać się do centrum. Co polecacie na taką szybką eskapadę? Czytałem, że China Town warto zobaczyc wieczorem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#2 PostWysłany: 21 Sty 2013 20:16 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Masz 16 godzin w Singapurze i chcesz spędzić 10 na lotnisku??? W Chinatown znajdziesz sobie miejsce do przekimania. Będzie i wygodniej i zobaczysz coś ciekawego, a jak dolecisz następnego dnia do Manilii będziesz wypoczęty. Czy to 100 PLN za tani nocleg w Singapurze robi Ci aż taką różnicę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#3 PostWysłany: 13 Mar 2013 12:29 

Rejestracja: 27 Gru 2011
Posty: 131
Aby nie tworzyć nowego tematu podepnę się pod już istniejący.
1) Ile czasu zejdzie na całą odprawę po przylocie ? Zakładając przylot na Terminal 1 zgodnie z biletem (18:10, ewentualnie mały poślizg) około 19:00 muszę na 20:25 zdążyć na autobus TS8 (Terminal 1: Arrival Hall Coach Bay 12), aby kolejno odjechać pociągiem do Kuala Lumpur o 23:30. Czy jest to realne, czy lepiej od razu weryfikować plany ?

2) Opcja na czarną godzinę to taxi z Changi do stacji Woodlands. Czy może jeszcze jakaś inna ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#4 PostWysłany: 13 Mar 2013 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
smietnik12345 napisał(a):
Aby nie tworzyć nowego tematu podepnę się pod już istniejący.
1) Ile czasu zejdzie na całą odprawę po przylocie ? Zakładając przylot na Terminal 1 zgodnie z biletem (18:10, ewentualnie mały poślizg) około 19:00 muszę na 20:25 zdążyć na autobus TS8 (Terminal 1: Arrival Hall Coach Bay 12), aby kolejno odjechać pociągiem do Kuala Lumpur o 23:30. Czy jest to realne, czy lepiej od razu weryfikować plany ?

2) Opcja na czarną godzinę to taxi z Changi do stacji Woodlands. Czy może jeszcze jakaś inna ?

Jeszcze zdazysz zjesc obiad i skorzystac z bezplatnego internetu czy innych rozrywek ;) Jesli bedzie dluga kolejka do immigration to mozesz przejsc na inny terminal, gdzie moze byc pusto i potem podjechac kolejka lub przejsc pieszo. O ile to w ogole wyjdzie krocej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#5 PostWysłany: 25 Sie 2013 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Na nocleg zamiast China Town polecam Geylang - dzielnica czerwonych świateł ale i otwartych 24h pysznych restauracji. Taxi z lotniska 25 dolarów singapurskich.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#6 PostWysłany: 25 Sie 2013 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
BusinessClass napisał(a):
Na nocleg zamiast China Town polecam Geylang - dzielnica czerwonych świateł ale i otwartych 24h pysznych restauracji. Taxi z lotniska 25 dolarów singapurskich.

Albo metrem spod samego terminalu pod Geylang za ok. 1,4 SGD ;)
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#7 PostWysłany: 25 Sie 2013 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
miki3475 napisał(a):
BusinessClass napisał(a):
Na nocleg zamiast China Town polecam Geylang - dzielnica czerwonych świateł ale i otwartych 24h pysznych restauracji. Taxi z lotniska 25 dolarów singapurskich.

Albo metrem spod samego terminalu pod Geylang za ok. 1,4 SGD ;)


Też można, zależy w jakim stanie się ląduje ;)

A, i jest jeszcze, za 9 dolarów shuttle bus, dowozi pod drzwi hotelu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#8 PostWysłany: 26 Sie 2013 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
Korzystając z okazji :) Dla wszystkich, którzy wybierają się pociągiem do Kuala ze stacji Woodlands. Stacja metra nie pokrywa się ze stacją odjazdu pociągu - trzeba przejechać jeszcze około 5-6 przystanków autobusem. Na całą podróż z centrum Singapuru do stacji kolejowej trzeba sobie zarezerwować około 1,5h.

Może to rzecz oczywista, ale my się trochę zdziwiliśmy i była gonitwa ;)

@smietnik12345 - jedziesz od razu autobusem, więc spokojnie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#9 PostWysłany: 14 Kwi 2015 19:49 

Rejestracja: 26 Wrz 2013
Posty: 38
Loty: 68
Kilometry: 187 030
Witam

Ląduje na lotnisku w Singapurze o 0:55, muszę dostać się do hotelu do Chinatown. Czy o tej godzinie kursuje metro, w niektórych miejscach wyczytałem iż kursuje do 2:30 a w innych, że do 0:00. Jak nie metro czy jest jakiś inny środek transportu publicznego oprócz Taxi. Za taxi pewnie w nocy trochę mnie skasują;/

Z góry dzięki za wszelakie info:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#10 PostWysłany: 14 Kwi 2015 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 460
srebrny
- W Singapurze taksówki nie są aż tak drogie i nie oszukują. W nocy będzie drożej. Ja w niedzielę w nocy z Geylang na lotnisko płaciłem kilkanaście SGD.
Tutaj masz orientacyjny kalkulator:
http://www.taxisingapore.com/taxi-fare-calculator/

- Kursy metra ogólnie kończą się koło pólnocy. Poza tym info z lotniska:
"The last train service leaving Changi Airport station which would allow a transfer to the last west bound train at Tanah Merah station is scheduled at 11.18pm."

- Jeżeli chodzi o transport nocny to będąc w Singapurze wygooglowałem takie coś, ale nie korzystałem. Nawet nie wiem czy na lotnisko są kursy:
http://www.travelfish.org/transport_det ... ngapore/21

- Możesz jeszcze pomyśleć o Airport Shuttle Bus
http://www.changiairport.com/getting-ar ... sport-desk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#11 PostWysłany: 14 Kwi 2015 21:50 

Rejestracja: 26 Wrz 2013
Posty: 38
Loty: 68
Kilometry: 187 030
Dzięki za odpowiedz

Znalazłem coś takiego również i wyczytałem iż jest to fajna opcja dla wszystkich przylatujących w nocy:

Bus kosztuje 9 Dolarów Singapurskich, odjeżdża z każdego z terminali w nocy co 30 min i rozwozi ludzi po hotelach.

Tutaj lista hoteli do których wozi, hotele na żółto ( możliwy transport tylko przy wynajęciu całego Busa na około 9 osób koszt 50$SG )

http://www.changiairport.com/c/document ... upId=10136

Więc jak na nocny przylot myślę ze opcja bardzo fajna.
Góra
 Profil Relacje PM off
skipperek lubi ten post.
skipperek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#12 PostWysłany: 02 Sie 2015 01:35 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 96
O której godzinie startuje metro? Okolo 6.00 rano musze być na lotnisku - dojadę metrem na tę godzinę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#13 PostWysłany: 02 Sie 2015 04:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Gdybyś napisał skąd chcesz ruszać (jaka stacji metra) to napisałbym Ci dokładnie, ale:
pierwszy pociąg z lotniska do miasta rusza o godzinie 5:31 lub 5:59 (weekendy).
Generalnie z tego co wyczytałem z oficjalnej strony SMRT wychodzi na to, że ruszają około 6:00 (pierwszy pociąg z City Hall w kierunku lotniska)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
hamada uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#14 PostWysłany: 27 Sie 2015 23:19 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 96
Dzięki za info.
Nie wiem jeszcze dokładnie gdzie będę nocować, być może w City Hall albo w Chinatown; lot mam dopiero w grudniu z Singapuru do Tajlandii o g. 9.00. Tak czy siak, chyba pozostanie mi taxi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz Likus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#15 PostWysłany: 04 Sty 2016 17:39 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 96
Jeśli ktoś będzie nocować w okolicy Chinatown i ma poranny lot, to z pobliskiej stacji Outram Park zielona linia EW Line dojedzie na lotnisko- pierwszy pociąg odjeżdża z tej stacji o g. 5.53; na lotnisko dojechalismy o g. 6.40.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#16 PostWysłany: 10 Kwi 2017 16:27 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 195
Kilometry: 404 353
niebieski
Mając 5 godzin czasu na przesiadkę w Singapurze można zdążyć wybrać się do centrum i z powrotem? Widziałem, że dojazd metrem do City Hall zajmuje ok. 50 minut w jedną stronę. Ale nie wiem jak z procedurami na lotnisku, kolejkami do kontroli bezpieczeństwa czy paszportowej itp. Może ktoś się orientuje?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#17 PostWysłany: 10 Kwi 2017 16:44 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
u mnie przy przylocie i wylocie poszło wszystko sprawnie i bardzo szybko; przylot i wylot miałem w okolicach godzin 20-22.
Góra
 Profil Relacje PM off
cavani uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#18 PostWysłany: 10 Kwi 2017 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
cavani napisał(a):
Mając 5 godzin czasu na przesiadkę w Singapurze można zdążyć wybrać się do centrum i z powrotem? Widziałem, że dojazd metrem do City Hall zajmuje ok. 50 minut w jedną stronę. Ale nie wiem jak z procedurami na lotnisku, kolejkami do kontroli bezpieczeństwa czy paszportowej itp. Może ktoś się orientuje?

Zdecydowanie się wyrobisz.

Kontrola paszportowo-wizowa to nie więcej jak 15-20 minut (razem z wypełnianiem landing card). Od momentu wyjścia z rękawa będziesz przed terminalem w 30 minut max.

Z kolei powrotna kontrola bezpieczeństwa jest krótka ze względu na to, że brak jest jednej ogólnej, tylko są przy gateach. Możesz być na lotnisku godzinę przed i zdążysz (chociaż wiadomo, zaleca się nawet 1,5h).

Jedyne czego nie polecam to jazdy metrem (strata czasu). Taksówki/Uber jest na tyle tanie i szybsze że warto. I nie na City hall, bo tam nic nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off
cavani uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#19 PostWysłany: 10 Kwi 2017 17:45 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 195
Kilometry: 404 353
niebieski
Dzięki! Ale metrem w razie czego uniknie się korków, przy tak napiętym czasie chyba jest pewniejsze. Jeśli nie City Hall to gdzie najlepiej się udać na te pół godziny?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#20 PostWysłany: 10 Kwi 2017 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
A o której będziesz?

Nawet w godzinach szczytu taksą nie jedzie się dłużej niż 50 minut. Metro to z kolei żadna atrakcja, ot takie samo jak w innych azjatyckich mieścinach typu Hong-Kong.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group