Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 04 Paź 2015 15:53 

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 2
Te autobusy z Ikei jadą do Agia Triada, tak? A jak z dotarciem na dworzec kolejowy? Szukałam na google maps, ale niestety nie umiałam znaleźć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#22 PostWysłany: 11 Paź 2015 13:17 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
78 jedzie na dworzec kolejowy bezpośrednio z lotniska Makedonia, ma tam pętle ,zawija tam i po chwili jedzie jeszcze na KTEL dworzec autobusowy. A i jak tu pisali poprzednicy bilet na autobus lotniskowy 2 euro, pozostałe linie po mieście 1 euro. Zdarzyła mi się kontrola biletów. Dwóch panów ubranych normalnie,wchodzi po czym przypina plakietki i kontrolują bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 28 Paź 2015 13:31 

Rejestracja: 14 Kwi 2015
Posty: 7
Witam,
Mam pytanie organizujemy sobie (dwie osoby) jednodniówkę w Salonikach (z Aten).
Przylot 9:35 wylot 20:00
Myślę, że trochę uda mi się zobaczyć i mam pytania odnośnie dojazdu lotnisko->centrum->lotnisko i poruszania się po Salonikach. Przeszukałem ten tematu na forum ale mam jeszcze niedosyt wiedzy.
Chciałbym skorzystać z komunikacji miejskiej i dlatego proszę o aktualne informację bo widziałem, ze biletów 24h już nie ma.
Ewentualnie jakie i gdzie bilety kupić aby wyszło optymalnie. Czy bilety czasowe obsługują też lotnisko i ile czasu trwa podróż szczególnie z centrum na lotnisko kluczowe abym wyrobił się na samolot do Aten 20:00 (czy są korki itp.) będę tylko z bagażem podręcznym więc nie muszę chyba być bardzo wcześnie.
Ewentualnie jakieś sugestie co do jednodniówki w Salonikach (co zobaczyć/zjeść, itp.).

Dziękuje
greg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 28 Paź 2015 13:39 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
Zobaczyć to trzeba bazar w Salonikach, nadmorską promenadę najlepiej po południu w weekend no i restauracje niedaleko dworca kolejowego.
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1 lubi ten post.
greg1 uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 29 Paź 2015 17:04 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Zapomniałeś George o białej wieży i o np. łuku Galeriusza, knajpki z jedzeniem praktycznie na każdym kroku, nie ma z tym problemu, ceny umiarkowane, z wiedzy jaką posiadam dotyczącej komunikacji miejskiej to ja jechałem z spod dworca kolejowego na lotnisko bite 30 minut, były korki ale nie tragiczne. Bilety 24 godzinne już chyba nie obowiązują ale to info do potwierdzenia, bardzo fajne miasto. Miłego pobytu.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1 lubi ten post.
greg1 uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 21 Lut 2016 11:03 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Przeglądając strony natknąłem się na taki komunikat, może komuś się przyda wiedzieć ;) Blokada lotniska w Salonikach, uuu grubo

Nasilają się formy protestu rolników:

kilometrowe kolejki na granicy z Bułgarią. Bułgarscy przewoźnicy zablokowali po swojej stronie przejścia graniczne w odpowiedzi na wielotygodniową blokadę granicy bułgarsko-greckiej przez greckich rolników. Przejścia graniczne w Promachonas i Ormenion są zablokowane dla wszystkich pojazdów mechanicznych, przejście w Eksochi jest obecnie przejezdne tylko dla samochodów osobowych, mikrobusów i autobusów. Policja grecka ocenia, że po stronie greckiej utknęło ok. 800 ciężarówek i 160 samochodów osobowych, a po stronie bułgarskiej ok. 1000 ciężarówek i 500 samochodów osobowych.
blokady dróg na całym Peloponezie,
drogi: z Aten do Koryntu oraz w dolinie Teb na autostradzie Ateny – Saloniki zablokowane do odwołania,
w okolicy m. Lamia, Larisa oraz Koryntu rolnicy zablokowali aż do odwołania oprócz głównych dróg, również drogi objazdowe,
rolnicy zapowiedzieli blokowanie instytucji takich jak urzędy celne na terenie całego kraju, urzędy podatkowe, banki,
Saloniki: rolnicy zapowiedzieli wielogodzinną blokadę lotniska „Macedonia”,

UWAGA! Sytuacja może się zmienić w każdej chwili. Z uwagi na rozwojowy charakter wydarzeń, nie można przewidzieć godzin rozpoczęcia lub zniesienia blokad.

W celu uzyskania aktualnych informacji nt. blokad granic oraz dróg sugerujemy kontakt z centrum operacyjnym policji greckiej (centrum powołane do udzielania info o bieżącej sytuacji na drogach i granicach): 0030 210 6977257-8 (info również w j. angielskim) oraz policją turystyczną: 1571.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 03 Cze 2016 11:01 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Bilety na lotniskowy autobus 78 kupuje się u kierowcy czy trzeba szukać jakiegoś kiosku lub automatu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 05 Cze 2016 22:10 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Przy przystanku był kiosk (byłem 2 lata temu), ale ciężko było chyba trafić jak był otwarty :)
W autobusie był automat, ale miał pewną wadę - nie wydawał reszty jak się nie miało równej kwoty ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Intchy lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 08 Cze 2016 07:25 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Juz sprawdzone :) budka przy samym przystanku otwarta zarowno jak jechalismy z lotniska, jak i w drodze powrotnej. Pani "poczestowala" mapa, ktora przydala sie w trakcie calego pobytu. W autobusach (chyba wszystkich) sa biletomaty, w ktorych kupno jest banalnie proste, a bilet jest w ten samej cenie. W porze ok godziny 11 autobus z lotniska pod biala wieze jechal 32 minuty, zas w drodze powrotnej, po godzinie 7 jechal 25 minut, jednak w tym przypadku byl 13 minut spozniony. Pozdrowienia z lotniska ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Mario21 lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 16 Wrz 2016 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2016
Posty: 58
Obecnie bilet jednorazowy autobusowy w Tesalonikach kosztuje 1,10 euro. Jeśli się jedzie na lotnisko trzeba do tego dokupić suplement za 1 euro. Bilet można niezmiennie kupić w automacie w autobusie, który nie wydaje reszty (płatność tylko w monetach). W samym autobusie nie ma na ten temat wzmianki i po prostu trzeba wiedzieć o tej opłacie ekstra, albo przeczytać wszystkie dostępne opcje w automacie i domyśleć się, że skoro istnieje suplement za 1 euro na linię 78, 79 78N to widocznie jest drożej jak się jedzie na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 13 Paź 2016 21:38 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 3
Automat w 78, którą jechałem na lotnisko pokazywał opcję dojazdu na lotnisko (aerodromio) za 2 euro (podanych było jeszcze kilka innych opcji). Ponadto w pewnym momencie (wydaje mi się, że od przystanku przy Białej Wieży) o konieczności zakupu biletu na lotnisku za dwa euro informuje "spiker" w autobusie ( w języku greckim i angielskim).
Do Salonik dojechałem pociągiem z Aten (wyjazd 23.55 - przyjazd planowy 5.55 - cena 20 euro http://www.trainose.gr/). Wsiadałem do 78 na przystanku przy Hotelu REX i sklepie YES! (można kupić chałwę) - niebieski słupek :D . Od dworca to zaledwie około 200 metrów spaceru
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 07 Lut 2017 14:08 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Help!
Szukam dojazdu z SKG do Agia Triada bez pośrednictwa Salonik. To, jakie informacje oferuje strona lotniska to dla mnie lekki szok, nawet biorąc pod uwagę moją słabość do włoskich instrukcji :D
Odpada piechota, wynajem auta, taxi i autobus do Salonik 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 09 Lut 2017 14:26 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Tydzień szukania i mam rozwiązanie - napiszę dla potomności

Otóż idziemy pieszo tu:
https://www.google.pl/maps/place/Phlore ... 9688?hl=pl

Następnie wg tej strony
http://oasth.gr/

wsiadamy w autobus 72 (lub 71A,72A,72B,76) i jesteśmy na miejscu.
http://oasth.gr/#en/bestroute/showresul ... 888/300/3/

Jest to rozwiązanie dla osób, które na krótko lecą do Grecji (SKG) i szukają weekendowego wypoczynku bez jeżdżenia daleko.
https://www.google.pl/maps/@40.5008483, ... 6656?hl=pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Mario21 lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 05 Mar 2017 22:27 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Niesamowite. W tym wątku wciąż padają te same pytania, choć odpowiedzi (np. co do ceny biletu na 79) padają różne. To ja mam inne pytanie. Czy w automacie w autobusie są wszystkie rodzaje biletów (2-,3- i 4-przejazdowe) i czy te kilkuprzejazdowe kasuje się w każdym pojeździe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 05 Mar 2017 22:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
@‌obibok‌ kupisz tylko trzeba uważasz bo będzie dopłata

Jednorazowy: Dopłata 0.1 euro (czyli 1.1 euro)
Dwu przejazdowy: Dopłata 0.1 euro (czyli 1.3 euro)
Trzy-przejazdowy: Brak dopłaty (czyli 1.5 euro)
Cztero-przejazdowy: Brak dopłaty (czyli 2 euro)

I tak, trzeba skasować za każdym razem

Co do lotniska, jest bilet lotniskowy, który kosztuje 2 euro, i jest jednorazowy (linia 78, 78N)
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
obibok uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 05 Mar 2017 23:16 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
No tak, dzięki. Na stronie wyraźnie piszą, że ten bilet jest za 50 i 78. A niektórzy sugerowali, że 79 także.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 28 Sie 2017 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 493
Loty: 104
Kilometry: 235 722
niebieski
Potrzebuje dostać się do miejscowości Paliouri. Pomoże ktoś??

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 01 Wrz 2017 09:14 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
http://www.ktel-chalkidikis.gr/index.ph ... catId=1012
Z tym że uwaga, autobusy tego przewoźnika odjeżdżają nie z dworca K.T.E.L. Makedonia, tylko z tego południowego. Tu jest opis, jak dotrzeć:
http://www.ktel-chalkidikis.gr/index.ph ... catId=1004
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 19 Gru 2017 16:48 

Rejestracja: 01 Lut 2017
Posty: 15
Może ktoś podesłać mape, schemat z liniami autobusowymi w Salonikach i mapke z trasą lini 78. W google mi nie pokazuje komunikacji miejskiej w Salonikach, przystanków, ani trasy nie mogę wytyczyć środkami transportu publicznego, dziwne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 19 Gru 2017 16:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Serio?
http://oasth.gr/#en/routeinfo/list/61/12/73/
Góra
 Profil Relacje PM off
dziadzia78 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group