Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 06 Paź 2014 23:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22449
praga-pociagiem-z-krakowa-np,1441,37751
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast
Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami
#42 PostWysłany: 20 Paź 2014 01:14 

Rejestracja: 19 Cze 2013
Posty: 20
Wskazówki bezcenne :)
Z lotniska najtańsza opcja 119-->metro
jedna przesiadka i bezpośrednio na peron...

w pociągu również bez kłopotu, dodatkowo obyło się bez "przejściówki na granicy". Dzięki, pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 05 Lis 2014 21:33 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Moje drobne wnioski z dojazdu na/z lotniska Ruzyne w Pradze.

1. dojazd zieloną linią A z centrum i przesiadka na autobus 119 do lotniska to wg mnie bardzo dobra opcja. Dejvicka to ostatnia stacja metra i jednocześnie pierwszy przystanek autobusu 119. W obie strony trudno przegapić przesiadkę. Jadąc z lotniska wysiadasz (jak uśniesz to Cię szofer wyprosi) i od razu są schody do metra.
2. W autobusie 119 są ekrany na których wyświetlane są 3 najbliższe przystanki. Warto sobie wcześniej sprawdzić na rezerwacji z którego Terminala masz odlot.
3. Autobus jedzie dość często, wg mnie wcześniejsze sprawdzanie rozkładu nie ma sensu. Ale gdyby ktoś chciał to http://jizdnirady.idnes.cz/praha/zjr/?l ... ubmit=true
4. Na przystanku 119 na lotnisku jest automat do sprzedaży biletów. Sam autobus jedzie ok 25 minut, więc jeśli jedziesz gdzieś dalej metrem to w grę wchodzi zakup biletu na 90 minut za 32 korony.
5. W Pradze dobrze działa wyszukiwanie połączeń transportem publicznym przez google maps. Jeśli masz internet w telefonie (Czechy są w UE, 1MB to około 1zł, w pakietach jeszcze taniej) to bez problemu można znaleźć najszybsze połaczenie.

Hotel w którym zatrzymałem się na kilka dni w Pradze zgodził się na pozostawienie auta na ich parkingu na kolejne kilka dni po wymeldowaniu gratis. Wcześniej rozważałem opcję zostawienia na kilka dni auta gdzieś przy przystanku linii 119 na lotnisko. Nie zrobiłem tego ale wg mnie jest to możliwe, na pewno da się znaleźć miejsce (niestrzeżone) na darmowy parking, ale musi to być co być max 2-3 przystanki od Dejvicka, dalej może być problem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
RadekZamulacz lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 06 Sty 2015 17:48 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 219
niebieski
Przyjezdzajac Simple Expressem z Wroclawia, do jakiej stacji metra bedzie najblizej, tak by pozniej dostac sie na lotnisko wg waszych powyzszych wskazowek?


Ostatnio edytowany przez Zeus, 06 Sty 2015 18:47, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 06 Sty 2015 18:42 

Rejestracja: 01 Sty 2015
Posty: 63
A ja polecam Student Agency. Zadnych przesiadek, szybko, milo 65CZK. Z Florenc prosto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 06 Sty 2015 18:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22449
I tak zatrzymuje się tylko na dworcu Florenc. Z tamtąd żółta linia, do Zlicin i autobus na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 09 Sty 2015 23:56 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 219
niebieski
A nie do stacji Dejvicka?


Ostatnio edytowany przez Zeus, 10 Sty 2015 00:04, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 10 Sty 2015 00:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22449
Ja zawsze jechałem do Zlicin, bo jest bliżej na lotnisko :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 10 Sty 2015 00:34 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Jadąc na Zličín masz jedną przesiadkę mniej do zrobienia (odpada przesiadka z metra B/C na metro A), ale z Dejvickiej 119 jeździ zdecydowanie częściej niż 100 ze Zličína (w weekendy co 30 minut, w tygodniu co 15).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 10 Sty 2015 00:41 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 219
niebieski
Panowie dziekuje za pomoc, kazda opcja jest dosyc dobra!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 02 Lut 2015 16:50 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 51
Hejka,
ląduje na lotnisku w Pradze o 15,35, tiger express mam o 17,48. I teraz pytanie - jak się dostać i czym do Praha
hlavní nádraží. Na google maps pojawiają mi się 3 takie miejsca, więc które to jest. Jesli Praga 1 to pokazuje komunikacją 50minut więc easy ;) tylko co to jest ten autobus AE, druga opcja to wspomniany bus 119 i metro A.
Czy napewno Tigerexpress wyjezdza z tego wlasnie dworca? I jak wygląda sprawa przesiadki, bo z tego co przeczytałem jest przesiadka bodajże w Bohuminie.
pozdrawiam i dzieki za odpowiedz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 02 Lut 2015 16:58 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22449
Poszukaj na stronie lotniska w Pradze. Tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi na twoje pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 02 Cze 2015 13:14 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
Widzę, że informacje w tym temacie są już trochę nieaktualne.
Autobus 119 nie jeździ już z Dejvickiej, bo linię metra znacznie wydłużono i teraz pętla autobusowa znajduje się przy dworcu veleslavinskim (toteż przesiadka z metra na autobus odbywa się na stacji Nádraží Veleslavín).

Z lotniska do Veleslavína spokojnie w jakieś 20-25 minut można dojechać, więc jak metro się zgra, to da się na półgodzinnym bilecie w pobliże Hradczan dostać. Cena takowego to nadal 24 korony, a na lotnisku można płacić kartą za jego zakup (jak i za ten 90-minutowego po 32 korony).
Góra
 Profil Relacje PM off
Falka?! lubi ten post.
RadekZamulacz uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 02 Cze 2015 13:27 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Mi to zajeło trochę ponad kwadrans...
Ale czeka się na tej pętli strasznie, wiata, ulica nic poza tym, przy wietrznej pogodzie można zamarznąć...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 12 Lis 2015 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 70
Kilometry: 127 711
niebieski
Przyjazd 05:30 – Praga, Ústřední autobusové nádraží Praha Florenc - Prague


witam, przyjezdzam polskimbusem do pragi o 5:30, jak z powyzszego adresu najlepiej dostac sie na lotnisko o tej godzinie? jaki bilet potrzebuje ? i ile trwa taki przejazd

dzieki za odp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 12 Lis 2015 21:30 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
http://spojeni.dpp.cz/
Około 40-45 minut. Bilet za 32 Kc. Możliwe są opcje z 1 lub 2 przesiadkami.

Załączniki:
prg.PNG
prg.PNG [ 20.66 KiB | Obejrzany 8593 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
balajanek uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 25 Gru 2015 17:43 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
Dawno nie byłem w Pradze a tak się złożyło, że znów będę. Orientujecie się czy gdzieś przy pętli 119 na Rużyne kupię bilety okresowe na komunikację miejską?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 27 Gru 2015 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 670
srebrny
Bardzo niewiele tutaj informacji o autobusie Airport Express, albo wręcz mylące informacje ("koszt nieopłacalny") więc dwa słowa o nim również:
AE to bardzo wygodna opcja, zwłaszcza jak ktoś przyjeżdża do głównej stacji kolejowej (np. Leo Express), bo to połączenie bez przesiadek na lotnisko z dworca. Autobus odjeżdża, zdaje się, co pół godziny.
Cena wychodzi podobna jak promowane tutaj połączenie autobus miejski + metro. Dlaczego? Co prawda bilety u kierowcy są dość drogie (60 CZK), ale można je też kupić przez internet na stronie http://www.cd.cz). Jako stację początkową należy wybrać: Praha hl.n. , stację końcową: Praha letiště/Airport. Bilet kosztuje 42CZK. To już niezła cena, ale to nie koniec. Jeśli jeśli jedzie więcej niż jedna osoba (działa nawet dla dwóch osób), to automatycznie wskakuje grupowa taryfa zniżkowa i cena spada do 37CZK od osoby.

Internet podaje też, że bilet na AE kosztuje 32CZK jeśli dokonuje się zakupu łącznie z biletem na przejazd Kolejami Czeskimi CD, ale tego nie próbowałem.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 28 Gru 2015 17:25 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
amphi napisał(a):
Cena wychodzi podobna jak promowane tutaj połączenie autobus miejski + metro. Dlaczego? Co prawda bilety u kierowcy są dość drogie (60 CZK), ale można je też kupić przez internet na stronie http://www.cd.cz). Jako stację początkową należy wybrać: Praha hl.n. , stację końcową: Praha letiště/Airport. Bilet kosztuje 42CZK. To już niezła cena, ale to nie koniec. Jeśli jeśli jedzie więcej niż jedna osoba (działa nawet dla dwóch osób), to automatycznie wskakuje grupowa taryfa zniżkowa i cena spada do 37CZK od osoby.

Tyle że ja zawsze i tak kupuję dobówki. I wówczas jadąc normalną linią mam gratis.

JaPiszęAWyCzytacie! napisał(a):
Dawno nie byłem w Pradze a tak się złożyło, że znów będę. Orientujecie się czy gdzieś przy pętli 119 na Rużyne kupię bilety okresowe na komunikację miejską?

http://www.dpp.cz/infocentra-na-letisti/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 31 Gru 2015 14:31 

Rejestracja: 31 Gru 2015
Posty: 2
Witam.
Ląduje na lotnisku w Pradze o 23.30 i mam pytanie jak sie najlepiej dostac do centrum miasta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group