Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Alkohol w bagażu
#41 PostWysłany: 02 Lip 2021 15:58 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
lotnisko-podgorica-informacje,1307,131796&p=1378535#p1357441
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
 Temat postu: Re: Alkohol w bagażu
#42 PostWysłany: 02 Lip 2021 15:59 

Rejestracja: 22 Wrz 2017
Posty: 98
Chciałbym przeczytać tą stronę, gdzie jest napisane, że w podręcznym bagażu można przewozić do 5 litrów płynów :)
Ps. Leciałeś kiedyś samolotem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alkohol w bagażu
#43 PostWysłany: 02 Lip 2021 16:22 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Instrukcja z lat 80.
Ps. Palić tez juz nie wolno w samolocie, a te popielniczki są na pokaz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 03 Lip 2021 09:35 

Rejestracja: 17 Cze 2021
Posty: 7
Tutaj znajdziesz tą informacje

https://hvala.pl/bagaz-podreczny-czarnogora/

Tyle, że pod artykułem ktoś napisał o tej zmianie, stąd było moje pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 17 Lip 2021 07:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2234
złoty
@Wojtass Nie wiem jak z alkoholem, ale 1,5L butelka wody przechodzi przez security na starych zasadach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 23 Lip 2021 20:40 

Rejestracja: 22 Cze 2021
Posty: 18
Sprawdzone 22.07
Na samym lotnisku zniknęły praktycznie te wszystkie tablice z info o ilości przewożonych płynów w bagażu podręcznym.
Ale przepis został po staremu żadnych zmian. Widać nie chcą się tym chwalić. Na taśmie wyjąłem na osobne tace piwa i wino, były specjalnie prześwietlone i tyle. Żadnych pytań,
Tak więc nic tylko przywozić.
Góra
 Profil Relacje PM off
raffonzo lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 30 Lip 2021 19:04 

Rejestracja: 10 Mar 2016
Posty: 64
Leciał ktoś ostatnio z Podgoricy? Jak sprawnie szła odprawa i kontrola paszportowa? Zastanawiam się, czy pojawienie się na lotnisku 70 minut przed lotem wystarczy, czy za duże ryzyko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 30 Lip 2021 19:11 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 502
Ja jutro lecę rano W6 do Warszawy, dam znać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 30 Lip 2021 19:57 

Rejestracja: 10 Mar 2016
Posty: 64
potylika napisał(a):
Ja jutro lecę rano W6 do Warszawy, dam znać.


Dzięki, ale z racji tego, że też lecę tym lotem, to będzie taka musztarda po obiedzie. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 31 Lip 2021 09:40 

Rejestracja: 27 Gru 2019
Posty: 4
flash napisał(a):
Leciał ktoś ostatnio z Podgoricy? Jak sprawnie szła odprawa i kontrola paszportowa? Zastanawiam się, czy pojawienie się na lotnisku 70 minut przed lotem wystarczy, czy za duże ryzyko.


Miesiąc temu kontrola bezpieczeństwa i graniczna ruszyła 50 minut przed planowym odlotem. Lotnisko jest małe, nie obsługuje dużej liczby lotów. Paszport i karta na wierzchu i będzie ok. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 03 Sie 2021 14:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Jedno z bardziej nietypowych lotnisk na którym byłem. Najpierw nie dało się w Wizzair odprawić przed lotem- informacja o obowiązkowej odprawie na lotnisku w celu sprawdzania dokumentów związanych z covid19 (chyba wszyscy na tym locie dostali taką informacje). Na lotnisku oprawa - Pani pytała czy mam PLF, powiedziałem że nie ale że jestem podwójnie zaszczepiony i przeszło. Żadnych dokumentów covidowych przy wylocie nikt nie sprawdzał.

Również jak u poprzednika kolejka do kontroli bezpieczeństwa i kontroli granicznej, mimo że wcześniej odbywał się inny lot to te bramki zostały zamknięte i otwarte dopiero przed lotem. Do tego na kontroli bezpieczeństwa przeszła otwarta butelka 1,5 litrowej wody - po uprzednim jej "sprawdzeniu" (nie wiem w jaki sposób).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 03 Sie 2021 14:41 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Ja będę wracał LOT-em i teoretycznie mają tam jakiś salonik. Czy ktoś ma jakieś informacje, czy rzeczywiście jakiś jest i czy jest otwarty?
Będę zdawał auto jakieś 2 godziny przed wylotem, więc wolałbym posiedzieć tam niż szwędać się po lotnisku bez celu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 03 Sie 2021 15:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
@Sudoku byłem dziś pod tym salonikiem więc jest ale nie wiem czy był otwarty. Co do tego "szwendania" to za wiele się nie nadchodzisz - lotnisko podobne wielkościowo do tego w Zielonej Górze :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 03 Sie 2021 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Co prawda przed pandemią, ale w kawiarence lotniskowej przed security ceny były normalne. Na mapach google jest jakieś zdjęcie z tej kawiarenki (z kanapkami i ciastkami) z czerwca 2021, więc można zakładać, że ona nadal działa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 03 Sie 2021 15:40 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 502
No, nie wiem czy 2,20euro za butelkę wody to cena normalna.

Odnośnie saloniku - jest zamknięty, ale podobno otwiera się 2h przed wylotem linii typu legacy (LO, OS) - ja leciałem W6 więc i tak nie wchodziłem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 03 Sie 2021 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1156
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Salonik w Podgoricy. Bylismy tam razem z @mashacra gośćmi intruzami.
Wejście na kartę Star Aliance Gold, w srodku są stoły i telewizor. Jedzenia brak, picia brak.
Przychodzi kelner/kucharz: - two drinks, one hot one cold.
- Dobra typie, dawaj żarcie - odpowiadam.
-We do not serve. We have two drinks. - zero intonacji, zero emocji. Po prostu przekazanie informacji. Nawet nie chłodne. Mechaniczne.
Szybkie dogadanie tematu - bierzemy dwie kawy. No i pytamy o zimne.
- Beer, wine, rakija - odpowiada kucharz z niezmiennym spokojem.
- Dajesz winiacze, gościu, Czarnogóra winem stoi!"
- Wine finish. Rakija.
Decyzję podjął już za nas, więc pozostało przytaknąć.
- Ok.
Wjechały dwie kawy i dwie rakije, @mashacra uznał, że o tej porze to nie dla niego więc wypiliśmy po kawie z plastikowego kubka z automatu, po czym ja strzeliłem dwa shoty rakii również z plastikowego kielona.
Wyszliśmy po 5 minutach od wejścia przy gromkich śmiechach kolegów stojących na zewnątrz. W sumie nie sprawdziliśmy co było w telewizji...

Oceny:

Jedzenie: 0/10
Napoje: 2/10
Miejsca: 10/10 - byliśmy sami
Experience: 10/10 - zdecydowanie w kategorii wizyt w stylu bizarre - coś jak salonik on arrival na Zanzibarze, gdzie obsługa wymusza napiwki.

Z tęsknotą popatrzyłem na zamknięte drzwi saloniku miesiąc temu. Wejście zagrodzone jest lotniskową taśmą, na drzwiach wisi kartka 'closed' oraz dodatkowo drzwi wejściowe spięte są minikłódką, którą można kupić za 1eur/5pln w każdym sklepie. Niby każda z tych rzeczy by wystarczyła, ale obsługa musi mieć pewność, że nikt nie wejdzie.

A bardzo ciekawi mnie jak wyglądałby serwis pandemiczny na lotnisku Podgo. Aczkolwiek obstawiam, że wizyta forumowicza potrwałaby tam krócej, niż przeczytanie niniejszego wpisu ;)
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 11 Sie 2021 11:58 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Latambochce napisał(a):
Odświeżę temat dotyczący kart podkładowych zapisanych w pdfie, w telefonie (temat też dotyczy wydrukowanych kart pokładowych).
Osoby posiadające wyżej wymienione karty, są kierowane do check in-u w celu otrzymania kart pokładowych od obsługi lotniskowej.

Także jak tylko Was wpuszczą na teren budynku terminala, idźcie od razu do check in-u. 8-) (nie popełniajcie mojego "błędu")

Stan na 23.07.2020.


Czy to dalej tak działa na tym lotnisku?
Robisz odprawę na telefonie i z pdfem idziesz do okienka checkin w celu wydrukowania karty pokładowej za free?
Lecimy niebawem Ryanair.
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 11 Sie 2021 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 731
srebrny
Tak.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 30 Sie 2021 22:26 

Rejestracja: 06 Lis 2017
Posty: 41
Tomasz101 napisał(a):
24 sierpnia 2021 lot Wizarem z Podgoricy do Katowic. Ani w Podgoricy ani w Katowicach PLF nikogo nie interesowały. W samolocie rozdawano papierowe, ale deklaracja, że zrobiło się elektronicznie wystarczała.

Nora bene ja bym i tak wypełniał, tym bardziej że polskie PLF można wypełnić bez limitu czasu, więc ja swòj na 24 sierpnia wypełniłem i wydrukowałem jeszcze w domu przed lotem tam (ponad 2 tygodnie) a w dzisiejszych czasach lepiej mieć papieròw za dużo niż za mało


Mam pytanie z innej beczki. Czy na lotnisku w Podgoricy dalej nie obowiązują limity płynów?

Ostatnio leciałem z niego 2 lata temu i można było zabrac na pokład do 5l, a jak teraz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 30 Sie 2021 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Jest limit - 5l
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group