Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 249 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 12 Wrz 2017 11:32 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
RER B znaki Cię zaprowadzą, bilety spokojnie na lotnisku w automatach można kupić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#202 PostWysłany: 21 Wrz 2017 14:35 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 11
Witam, mam wylot z CDG terminal 2D 7:30 w niedziele, jak sprawdzałem pociągi to mi pokazuję tylko jakieś od godziny 8 :roll: . Widzę, ze niektórzy tutaj też lecieli tym połączeniem, stąd moje pytanie czy jest jakaś opcja, żeby się przedostać rano w miarę spokojnie na lotnisko komunikacja miejska? Mam tylko bagaż podręczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 21 Wrz 2017 14:55 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 778
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Pierwszy RER B w niedziele w kierunku lotniska rusza z Gare du Nord o 4:55 i na lotnisku jestes 5:28
Tutaj masz rozklad
https://www.ratp.fr/sites/default/files ... er/b_a.pdf
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
askel uważa post za pomocny.
 
      
#204 PostWysłany: 12 Gru 2017 13:00 

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 105
Loty: 119
Kilometry: 251 525
Panie i Panowie szybkie pytanie,

Lecę z Lizbony do Paryża(CDG) planowane lądowanie 10:30 linią EASY JET gdzie o 19:40 przesiadam się w samolot naszej rodzimej linii lotniczej LOT w kierunku Warszawy. Lot odbywa się w sobotę.

Tu rodzi się pytanie czy warto wyskoczyć do centrum na szybkie zwiedzanie i parę fotek zakładając, że o planowanej godzinie będę na lotnisku ?? Jak to mniej więcej wygląda czasowo i finansowo ?? Chodzi o najbardziej optymalne rozwiązanie. Chyba zawsze to lepiej niż siedzieć na lotnisku :)

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 12 Gru 2017 13:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22454
Masz 11 stron. Odpowiedzi znajdziesz, ile czasowo i cenowo.
Nie wspomnę stronę CDG
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 12 Gru 2017 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2017
Posty: 22
Bartek Barszczewski napisał(a):
Panie i Panowie szybkie pytanie,

Lecę z Lizbony do Paryża(CDG) planowane lądowanie 10:30 linią EASY JET gdzie o 19:40 przesiadam się w samolot naszej rodzimej linii lotniczej LOT w kierunku Warszawy. Lot odbywa się w sobotę.

Tu rodzi się pytanie czy warto wyskoczyć do centrum na szybkie zwiedzanie i parę fotek zakładając, że o planowanej godzinie będę na lotnisku ?? Jak to mniej więcej wygląda czasowo i finansowo ?? Chodzi o najbardziej optymalne rozwiązanie. Chyba zawsze to lepiej niż siedzieć na lotnisku :)

pozdrawiam


1. Cena: ok. 10,50 w jedną stronę
2. czas: ok. 1h pod Notre Dame, powinienieś wsiąść do RER na lotnisko ok. 17:00
Moim zdaniem masz 3-4 godziny na miejcu. Dasz radę zobaczyć Notre Dame i wyspy, Przejśc się nad Sekwaną, podejść pod księgarnie Shakespire and Company, podejść w stronę Marais i pochodzić po dzielnicy. W tej okolicy poradziła bym iść na słynnego falafela na Rue des Rosiers. Nie jest mega drogi a znany na całym świecie.

Nie polecam jechać dalej, np. pod Wieże Eiffla czy Montmarte. Moim zdaniem szkoda czasu na dodatkowe przejazdy metrem.

Na koniec: Sprawdź czy nie ma strajku. Dziś i jutro jest. Nie wiem jak dalsze plany.
_________________
kasiakos.com

Blog pisany z Paryża: styl życia, francuskie przygody, emigracja oraz podróże: po Francji i nie tylko.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bartek Barszczewski lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#207 PostWysłany: 13 Lut 2018 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
Tanie pytanko o autobus DIRECT 1,
google proponuje mi takie połączenie i wychodzi, że jest najszybsze. Muszę się dostać w okolice Duroc albo Vaneau metro station.
Czy ktoś z War korzystał? Wiecie może ile aktualnie kosztuje bilet na ten autobus i czy faktycznie jest tak szybki?
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 30 Mar 2018 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
No dobra, 350 z CDG do centrum 3 bilety... a dokąd mozna dojechać kasując tylko jeden bilet? Jest w ogóle taka mozliwość, czy te 3 bilety to po prostu "fixed price" na 350?
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 30 Mar 2018 14:28 

Rejestracja: 29 Mar 2018
Posty: 4
Loty: 15
Kilometry: 89 423
haha przeciez tamten post jest z 2010 roku :lol:
odradzam autobus, zdecydowanie polecam pociąg z CDG do Paryża - linia B
bardzo wygodny odjazd na wszystkie dworce plus bilet działa na transfery do wszystkich dworców po Paryżu + metro
jakby co mam takowe, post zamieściłem dziś na giełdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 31 Mar 2018 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Rozumiem, że chcesz komuś wcisnąć zbyteczne ci bilety ale nie rozumiem z czego się śmiejesz? No wątek zaczął sie w 2010 i co z tego? CDG przesunęli od tego czasu? 350 zlikwidowali? t+ niedostępne? Jechałem z rok temu i wszystko było OK. Z tego co widzę na stronach internetowych to informacje nadal aktualne zresztą potwierdzane nie tak dawno. Dlaczego ktoś nie może jechać autobusem za pół ceny czy mniej jak ma ochotę?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#211 PostWysłany: 04 Maj 2018 15:58 

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 10
Cześć,
czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć; Lecimy z airfrance na Karaiby, będzie lotnisku CDG ok 9:00 i mamy 6h na przesiadkę, aby dotrzeć na lotnisko Orly. Czy w tym czasie uda nam się coś zobaczyć w Paryżu czy lepiej nie ryzykować i skorzystać z transferu AirFrance, aby udać się bezpośrednio na Orly?
Pozdrawiam i dziękuje za sugestie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 04 Maj 2018 16:21 

Oba lotniska to "małe fabryki" czyli jak już wycieczki to co najwyżej w drodze powrotnej

lotnisko-paryz-orly-lotnisko-paryz-roissy,1302,2078&hilit=orly?start=20
Góra
 PM off  
      
#213 PostWysłany: 04 Maj 2018 16:43 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
jesli jedziesz z rejestrowanym i trzeba dodac czas na odbior, wydostanie sie z cdg, a pozniej bieganie z walizka po miescie, to raczej nie warto, bo zostanie z 1.5h czasu na miejscu. z walizka i tak nie pozwiedzasz, co najwyzej mozna podjechac do stacji chatelet i posiedziec na wyspie i okolicach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 05 Maj 2018 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2017
Posty: 22
aneczka234 napisał(a):
Cześć,
czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć; Lecimy z airfrance na Karaiby, będzie lotnisku CDG ok 9:00 i mamy 6h na przesiadkę, aby dotrzeć na lotnisko Orly. Czy w tym czasie uda nam się coś zobaczyć w Paryżu czy lepiej nie ryzykować i skorzystać z transferu AirFrance, aby udać się bezpośrednio na Orly?
Pozdrawiam i dziękuje za sugestie :)


Polecam jechać bezpośrednio na orly.
_________________
kasiakos.com

Blog pisany z Paryża: styl życia, francuskie przygody, emigracja oraz podróże: po Francji i nie tylko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 07 Maj 2018 12:14 

Rejestracja: 29 Mar 2018
Posty: 4
Loty: 15
Kilometry: 89 423
Moim zdaniem warto wybrać się do miasta - Paryża
miałem podobną sytuację 5:50 h na przesiadkę - pociąg linii B jedzie np do Gare du Nord 28 min
lub kolejnych dużych dworców/stacji z których metrem można np podjechać pod wieże Eiflfa, a prawie z wszystkich dworców są połączenia na DCG i ORY. Z kolei na obu lotniskach są bardzo sprawne odprawy i kontrole osobiste (jeśli będziesz odprawiona on line to dodatkowo + jeśli masz tylko bagaż podręczny to mega ++ zyskujesz czas)
Podsumowując w ostrożnościowym przypadku to 2h trzeba liczyć podroż tam do miasta i powrót na ORY (w moim ostatnio było to 1,2 h w obie strony) do tego chociażby godzina na miejscu na mieście to po odjęciu czasu na lotnisku kontrola itp i tak masz co najmniej godzinę czekania(siedzenia już przy gate) na lotnisku aż zacznie się boarding.

Oczywiście wszytko to zależny od indywidualnych zdolności i sprawności przemieszczania, i czy ktoś raczej woli dmuchać na zimne bo nie da się przewidzieć wszystkiego. ja akurat nie należę do tej grupy i czekanie na lotnisku u mnie nie istnieje ;-);-) ;)





aneczka234 napisał(a):
Cześć,
czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć; Lecimy z airfrance na Karaiby, będzie lotnisku CDG ok 9:00 i mamy 6h na przesiadkę, aby dotrzeć na lotnisko Orly. Czy w tym czasie uda nam się coś zobaczyć w Paryżu czy lepiej nie ryzykować i skorzystać z transferu AirFrance, aby udać się bezpośrednio na Orly?
Pozdrawiam i dziękuje za sugestie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 24 Maj 2018 22:38 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Rozumiem, że na lotnisko dojeżdża jakaś kolejka/pociąg , która nie ma opcji, że utknie w korkach? Pytam bo ląduje o 9 55, wylot do Azji o 20 00. Nie ma ryzyka, że po trasie będzie jakiś traffic i obsuwa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 24 Maj 2018 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Jest:
1 strajk
2 awaria na trasie reru
3 inne
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#218 PostWysłany: 24 Maj 2018 23:02 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Nie pytałem o sytuacje nadzwyczajne tylko o to czy pociąg/kolejka jedzie cały czas po szynach gdzie nie może utknąć w korkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 24 Maj 2018 23:16 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Pytam o sytuacje kiedy szyny pociągu czy kolejki mogą krzyżować się z ruchem ulicznym gdzie występują korki i wtedy pociąg też by stał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 24 Maj 2018 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Ciekawa koncepcja.
Moim zdaniem (pomijając, że takie coś nie występuje na tej trasie) nawet jeśli by tak było to taka sytuacja byłaby mniej prawdopodobna niż pkt 1 (mówimy w końcu o Francji) czy pkt 2 a nawet 3
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 249 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group