Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Lis 2013 20:02 

Rejestracja: 13 Sie 2012
Posty: 25
Cześć. Wybieramy się z rodziną do L'Alpe d'Huez mając zarezerwowane bilety wizzem do GNB. Na razie znalazłem poniższe możliwości transportu z lotniska do okolicznych ośrodków. Może ktoś dorzuci tańsze albo lepsze pomysły. Uwaga: w przypadku BensBus ceny w funtach a w euro prawdopodobnie tylko orientacyjnie w zależności od kursu waluty.

GNB - Centrum Grenoble (Gare Routiere):

- http://www.bensbus.co.uk - wczesna rezerwacja (choć nie wiem co to dokładnie znaczy) £10.50pp (12€) w jedną stronę & £18.50pp (21€) powrotny - serwis rozpoczyna się od grudnia 2013 i wtedy będzie można rezerwować online

GNB - Ośrodki Narciarskie (Les 2 Alpes, Chamrousse, L'Alpe d'Huez etc)

- http://www.bensbus.co.uk - np. L'Alpe d'Huez dorośli £48.50 (55.78€), dzieci do 12 l. £43.50 (50.20€)

Centrum Grenoble (Gare Routiere) - Ośrodki Narciarskie

- http://www.bus-et-clic.com/transaltitude - w jedną stronę np. do L'Alpe d'Huez 13€

W przypadku liczby osób > 2 sensowne zaczyna być wynajęcie samochodu, np. na http://www.novacarhire.com znalazłem VW Golf na tydzień za 168€.


Ostatnio edytowany przez mashacra, 09 Sty 2015 22:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#2 PostWysłany: 13 Gru 2013 00:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
ja jade na wyjazd zorganizowany Snowshow do Chamrousse i Snowshow za 100zł w dwie strony zapewnia transport z/na lotnisko. Nie wiem, czy ta cena obowiązuje też jeśli nie jest się uczestnikiem Snowshow ale podejrzewam, że jeśli będą miejsca w autokarze to nie będzie problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Lut 2014 11:48 

Rejestracja: 29 Lip 2013
Posty: 31
a jak się dostać do SuperDévoluy? jakiś autobus?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Mar 2014 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 42
Jaka jest najtańsza opcja wypożyczenia samochodu dla 5 osób na lotnisku w Grenoble? Najlepiej z opcją baku full dostaje full oddaje, bo nie uśmiecha mi się płacić za cały bak z góry a wiem ze go nie wyjezdze, zresztą wypożyczalnie mają zlodziejska cenę za 1l.
Dzieki za info.

Tapatalk, ifive x2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Lut 2019 11:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Jaki w chwili obecnej jest najtańszy sposób dostać się z lotniska GNB do centrum Grenoble?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Gru 2022 16:49 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Podbijam, ktoś coś o transporcie z lotniska do miasta?
Ewentualnie jakieś wypożyczalnie aut działające w okresie styczeń - marzec ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Sty 2023 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Czy ktoś korzystał z tej opcji Shuttle bus ze strony lotniska? Czy w przypadku małego zainteresowania wśród pasażerów danego lotu ten transfer autobusem mimo wszystko jest realizowany np. małym busikiem?
https://booking.alps-airport-transfer.co.uk/shuttle/

Z regularnych połączeń to w necie znalazłam autobus X08 z Saint Etieene de St Geoirs (2 km spacerem od lotniska), ale jest to prawdopodobnie autobus szkolny, który kursuje tylko od poniedziałku do piątku. W dodatku kursy do Grenoble są tylko w godzinach rannych (od ok. 6:20, do 8:00), a z Grenoble w godzinach popołudniowych (od ok. 16:15 do 18:30). Nie jest to dobra opcja :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Sty 2023 09:49 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Ja miałem taką informacje jak pytałem o koszt transportu do miasta. Możesz zapytać też o częstotliwość jazdy :) Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 24 Sty 2023 13:12 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Niestety, raczej to jedyna opcja dotarcia do miasta :( . Można próbować blablacar.fr, ale mało realne. Tam nie ma żadnych autobusów kursowych, nawet z
pobliskiej wsi/miejsca Brezins czy St.-Etienne-de-St.-Geoirs. Cena wieksza od ceny biletów na lot ;)
Jest autobus z Grenoble do tej wsi o długiej nazwie , X08, ale tylko 5 kursów dziennie i to rano, między 7 a 8. Zupełnie nieprzydatnych ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 24 Sty 2023 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Cena lotów zachęca by się tam wybrać, ale to lotnisko jest jak kubeł zimnej wody przed kliknięciem opcji "Kup" :lol: Nic dziwnego, że to podobno największa klapa Wizzaira w tegorocznej siatce ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Sty 2023 13:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Dlaczego klapa? Większość miejsc wykupiona przez biura podróży, pewny wpływ na konto, trasa utrzymywana od lat... Fajna sprawa dla przewoźnika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Sty 2023 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Słyszałam rozmowy cabin crew z Wizza, że te samoloty latają puste. Średnio jest z 50 paxów na lot, a bywa, że i tylko 10. Jeśli Wizz te miejsca sprzedał biurom podróży to faktycznie dla niego lepiej :) Pieniążki są, a zużycie paliwa mniejsze od zakładanego, więc plusy dodatnie są :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Sty 2023 16:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Leciałem do Grenoble i było około 30 osób na pokładzie :D Ale to akurat była ostatnia rotacja Wizzaira w sezonie.

Co do transportu, to sam wtedy pamiętam że szukałem tańszej alternatywy niż shuttle bus i nic nie znalazłem. Ostatecznie udało mi się po prostu złapać stopa
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 02 Mar 2023 20:50 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Trochę informacji na temat lotniska GNB. Wizzair z WAW lądował tylko ;) spóźniony kilka minut, miałam wykupiony transport na www.actibus.com , autobus juz prawie odjeżdżał, cudem udało mi się wejść. Kierowca krzyczał, że czas odjazdu i chyba nie zabrał już nikogo. Następny autobus dopiero za 2,15 h., więc słabo.
Bilety drogie; 17 € OW, 27 € RT.
Bilet (bez kodu) przychodzi na maila, kierowca sprawdza z listą nazwisk, problem ma z polskimi nazwiskami :)

Podstawiane są autobusy w miarę ilości biletów.
Droga ok. 45 min, ładna krajobrazowo.
Lotnisko malutkie, 1 sklepik przed kontrolą i bar na piętrze. Po kontroli tylko mały barek, nie było nawet automatów z napojami, tzn. były, ale puste. Nie otworzyli
sklepu duty free. Chyba tylko ten 1 lot do WAW był przez całe popołudnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 02 Mar 2024 22:24 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 216
Jakieś nowe możliwości wydostania się z lotniska?
PS. Autobus kosztuje już 20 jurków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Mar 2024 23:16 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Jeśli chce się dostać do Grenoble (a samo miasto jest dość ciekawe), to już łatwiej dolecieć do Lyonu, skąd (z lotniska LYS) są bardzo często kursy Flixbusa. Patrzyłam na ceny , symulacyjnie, za kilka dni -55 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 05 Mar 2024 21:37 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 216
Cześć.
Mnie chodzi o to jak się wydostać z tamtego lotniska, bo bilety już mam. A docelowo mam się dostać kolejnego dnia do Marsylii. Więc albo do Lyonu albo do Grenoble - bez różnicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Mar 2024 22:47 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 117
Loty: 38
Kilometry: 79 867
Sezonowo chyba Avis ma tam jakiś punkt. Ale generalnie słabo - widziałem jakiś czas temu bilety po 60 zł OW i ale nie mogłem ogarnąć transportu - bo transfery busem 120km - za 450 euro to ciut przesada.
https://www.avis.com/en/locations/fr/grenoble/gnb

Lepiej wychodził Lyon lub Turyn, biura turystyczne często latają do Genewy + transfer.

@Laczek Feluś daj znać jak skorzystasz z tych biletów i uda Ci się znaleźć sensowny transfer. Przyda się.
_________________
Pozdrawiam
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 28 Mar 2024 22:33 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 216
Doleciałem. I wydostałem się z lotniska. Finalnie udało się dzień wcześniej złapać gościa z blablacara. Wcześniej nie było tam żadnych propozycji - więc mnie się udało, ale ogólnie chyba jedyną pewną opcją jest ten autobus za 20 euro raz na dobę :(
Góra
 Profil Relacje PM off
KL_user lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group