Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 03 Kwi 2022 18:13 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Tak. Ale tylko ten bilet. Ten 1-dniowy i 7-dniowy jest dla jednej osoby. I za każdym razem trzeba go odbić w kasowniku.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 10 Sie 2022 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2022
Posty: 25
Loty: 25
Kilometry: 46 560
Cześć! Potrzebuję błyskawicznie przemieścić się do centrum Nicei po wylądowaniu, dlatego pomocne będą dla mnie pewne informacje:
1. Jaka jest konkretna lokalizacja przystanku tramwajowego terminal 2? Jest on pod ziemią czy gdzieś na widoku przed wyjściem z terminalu? Niestety google maps ma stare zdjęcia z 2016 r...
2. Czy testował ktoś skutecznie zakup biletów przez aplikację Lignes d'Azur Tickets?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 12 Sie 2022 22:16 

1. Przystanek jest bezpośrednio po wyjściu z T1. Z T2 nie korzystałem, ale podejrzewam, że identycznie.
2. Z aplikacji nie korzystałem, ale automaty są przy każdym przystanku, zakup to 20 s.

Może się komuś przyda. Rozkład jazdy autobusu 200 do Cannes z przystanku Parc Phœnix (tuż za lotniskiem) + nocny powrót

Załączniki:
rozklad_cannes2.jpg
rozklad_cannes2.jpg [ 348.75 KiB | Obejrzany 2695 razy ]
rozklad_cannes.jpg
rozklad_cannes.jpg [ 471.46 KiB | Obejrzany 2695 razy ]
Góra
 PM off  
      
#44 PostWysłany: 08 Sty 2023 18:41 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
1) Rozumiem, że Wizz wciąż ląduje na T2 i trzeba bezpłatnym autobusem dojechać na T1, tak? Te autobusy są jakoś konkretnie oznaczone np. "T1" czy coś...? ;) Czy po prostu podejść pieszo - na ten przystanek tramwajowy?
2) Przy T1 wsiąść w tramwaj nr 2, aby dojechać do Nicei?
3) Czy ktoś już kupował w praktyce bilet przez aplikację Lignes d'Azur? Chciałbym kupić bilet 10-przejazdowy i wykorzystać go na dojazd do i z Nicei dla 5 osób w ciągu kilku dni:
4) W opisie czytam, że "kasuje" się go w tramwaju/kasowniku przez NFC w telefonie: czy przez to NFC komunikuje się z kasownikiem apka czy trzeba mieć w NFC dodatkowo kartę płatniczą - jak to jest w praktyce w Nicei?
5) Czy ww. apką kupię też bilet do Monako z Nicei - czy to już tylko u kierowcy? I czy - jeśli u kierowcy - czy można kartą płatniczą? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 08 Sty 2023 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1703
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@sanchopan
1) Tak Wizz ląduje na terminalu 2. Jak wychodzisz z terminala to przy drzwiach masz Tramwaje (Nie autobusy). Wsiadasz i jedziesz, następna stacja to T1 a dalej pętla tramwajowa przy hotelach.
Bilet kupujesz w biletomacie przy tramwajach lub w Apce "Nice Ticket", która jest bardzo prosta w użyciu i bilet kasujesz w apce.
2) Każdym tramwajem dojedziesz, zawsze możesz odpalić Google Maps, gdzie ładnie pokazuje gdzie wysiadać na komunikacji miejskiej.
3) Tak jak wyżej - biletomat lub apka "Nice Ticket"
4) Nic mi o tym nie wiadomo, jak kupujesz w biletomacie to kasujesz w kasowniku jak w apce to w apce kasujesz.
5) Do Monako lepiej moim zdaniem podjechać pociągiem...tutaj nicea-komunikacja,1437,13354?start=80 Ja wraz z kolegą @klapio opisaliśmy jak to wygląda od strony pociągów i autobusów.
Mój trzeci post od dołu a @klapio drugi post od dołu.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 08 Sty 2023 20:48 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Dzięki wielkie! :D
Czyli z T1 jadę zasadniczo jakby 2 przystanki - i na tym 2-gim wysiadam przy pętli tramwajowej, tak gwoli ścisłości, że dobrze pojąłem? ;)

P.S. Co do transportu do Monako, to myślałem o autobusie, bo 10 biletów (5 szt. RT) to jednak wyraźna różnica w cenie będzie. A śpieszyć nam się nie będzie, a i sezonu obecnie brak (tłoku raczej). ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 08 Sty 2023 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1703
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@sanchopan

Tak, choć tramwajem też dojedziesz do centrum Nicea. Wsiadasz w tramwaj L2 przy terminalu lotniskowym T2 i jedziesz prosto do Nicea (tam jest tylko L2 i L3)
Bilety są na minuty jak dobrze pamiętam dokładnie 79min (na bilecie jest napisane) od skasowania i możesz się przesiadać tramwaj/bus.
Biletomaty przyjmują karty jak coś. Problem autobusów jest taki że ciągle są światła i się stoi na czerwonych bo jest dużo skrzyżowań ;)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 08 Sty 2023 23:34 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
OK - to może się uda przetestować tę ichnią aplikację, bo wygląda na to, że będę(?) jednym z prekursorów stąd w tym zakresie. ;) :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 09 Sty 2023 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1703
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@sanchopan

Tej aplikacji używałem "Nice Ticket" (oficjalna) pod koniec Października jak chciałem wrócić z centrum Nicea do "wioski" hotelowej przy lotnisku a nie było żadnego biletomatu.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 09 Sty 2023 22:44 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Ja chciałem zainstalować 1 apkę, ale jakby wymusiło przy jej instalacji instalację 2 aplikacji - i mam:
1) Carte Lignes dAzur Mobile
oraz
2) Lignes dAzur Tickets.
...jeszcze nie testowałem :roll:


A tak przy okazji: bilet 10-przejazdowy dla dziecka kosztuje 8,5 EUR, ale dla dorosłego 10 EUR.
Rozumiem, że nie będzie kłopotów, jak dla rodziny 2+3 kupię po prostu ten droższy (dla dorosłego) za 10 EUR? Zawsze warto spytać? ;) :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 23 Lip 2023 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
Drobna aktualizacja. W automatach na lotnisku nie ma biletów jednorazowych! Pozostaje apka albo spacer do kolejnego przystanku (lub podjechać bez biletu) gdzie bywa gigantyczna kolejka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 17 Lis 2023 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 425
HON fly4free
Trochę się pozmieniało i trochę porządkując, w punktach jak to wygląda obecnie:
1) Na lotnisku w automacie nie można kupić biletów Solo, Multitrip i Pass. Dostępny jest tylko bilet za 10 EUR, który uprawnia do przejazdu z lotniska, a potem z powrotem na lotnisko.
2) Jak już przedmówcy pisali - aplikacja "Nice Ticket" już nie działa, zaleca się ściągnięcie aplikacji "Lignes dAzur Tickets.".
3) Niestety, jeżeli ktoś ma iPhone, to aplikacja "Lignes dAzur Tickets" i tak mu nie pomoże, bo na iOSach nie ma możliwości kupowania jakichkolwiek biletów. Aplikacja działa tylko na Androidzie, a przypuszczam, że w najbliższych miesiącach/latach i to się może zmienić.

Co zatem należy zrobić by dojechać do centrum taniej niż kupując bilet za 10 EUR (w dwie strony)?
1) Obojętnie czy lądujesz na T1 czy na T2, wsiadasz w tramwaj L2 w kierunku Port Lympia. Na trasie:
Terminal 2 <> Terminal 1 <> Grand Arénas
nie trzeba kasować biletu i przejazd jest bezpłatny. Gdyby w przyszłości przestał być bezpłatny, to spacer z Terminalu 1 to około 900-1000 metrów, więc około 10-15 minut.
2) Dojeżdżamy z terminalu (1 lub 2) na przystanek Grand Arenas i tam wysiadamy. Kupujemy w automacie bilet za 1,70 EUR + 2 EUR za kartę, którą potem można zwrócić i odzyskać 2 EUR, ale w specjalnych miejscach w Nicei (nie szukałem jeszcze gdzie dokładnie).
3) Z kupioną kartą i naładowanym biletem, wsiadamy w najbliższy L2, kasujemy i jedziemy do centrum. Przy powrocie na lotnisko doładowujemy kartę.


------------------------

Z dziwniejszym systemem nie spotkałem się nigdy - z jednej strony wygląda jakby chcieli kasować drożej osoby jadące z lotniska, z drugiej strony dają prostą furtkę do ominięcia tych opłat, bo dojazd do stacji Grand Arenas jest bezpłatny. A że wygląda to absurdalnie, to pewnie nie wszyscy są w stanie się w tym połapać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 17 Lis 2023 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1703
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@BB108

Było dobrze to musieli zepsuć działający system i apki…zauważyłem, że Francuzi mają tendencje do utrudniania życia przyjezdnym swoimi skomplikowanymi systemami komunikacji miejskiej.

Edit. Literówka w nick
_________________
Image
Image


Ostatnio edytowany przez Martinuss, 18 Lis 2023 09:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 18 Lis 2023 00:31 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
@BB108 W sumie nie ma w tym nic dziwnego i tak jest na wielu lotniskach. Dla lemingów, żeby na nich zarabiać jest droga linia "ależ-jestem-zajefajnym-transferem", ale zostawia się obejście dla tych, bo tam np. pracują. Albo dla tych, co czytają to forum.
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 15 Lut 2024 14:06 

Rejestracja: 23 Wrz 2018
Posty: 30
Loty: 43
Kilometry: 59 632
Wróciłem z Nicei. Nie zapłaciłem (bezpośrednio) za dojazd z/na lotnisko ani centa.

Najpierw z Terminalu 2 wsiadłem w tramwaj nr 2 lub 3 (pierwsze dwa przystanki darmowe). Nad przystankiem znajduje się stacja kolejowa Nice St-Augustin. Tam wsiadłem w pociąg do Monako. Koszt 5,90 E. Gdybym chciał jechać z Nice Ville to trzeba zapłacić 1,70 E za tramwaj + 4,90 E za pociąg do Monako / 2,50 E za autobus.

Drogę powrotną na lotnisko odbyłem pieszo spacerując Promenadą Anglików. Polecam tę opcję przy dobrej pogodzie i gdy się nam nie spieszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 15 Lut 2024 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2234
złoty
sharkinator napisał(a):
trzeba zapłacić 1,70 E za tramwaj + 4,90 E za pociąg do Monako / 2,50 E za autobus

Przejazd tramwajem z lotniska do przystanku Grand Arénas jest darmowy.
Tam w biletomacie kupuje się bilet Ticket Azur za 2.50 EUR na którym dojedziemy tramwajem L2 do Port Lympia i dalej busem 607 do Monako.

Ale żeby nie było tak tanio i kolorowo to w styczniu kierowca 607 mnie "przewałował" stwierdzając, że na tym bilecie nie pojade do Monako i musiałem kupić u niego kolejny za 2.50 EUR.
Napisałem skargę do ZOU załaczając bilety i otrzymałem odpowiedź, że kierowca był w błędzie i powinien uznać kupiony wcześniej Ticket Azur.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 17 Lut 2024 13:33 

Rejestracja: 14 Sty 2013
Posty: 62
Hej, sciągnełem apkę "Lignes dAzur Tickets.". ale tu tylko z tego co widzę można kupić bilet ale nie planować przejazdów.
Istnieje jakaś aplikacja do planowania przejazdów? poza google oczywiście.

Lece w pod koniec lutego i planuje nocleg w Saint-Laurent-du-Var bo w Nicei strzsznie drogo. Może ktoś napisać czy to dobre miejsce wypadowe? wydaje się że tak ale ... ktoś kto był już na miejscu może się wypowie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group