Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 185 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 04 Lis 2021 13:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 973
Loty: 202
Kilometry: 447 127
Ostrożnie przy powrocie na lotnisko z centrum. Google źle zaznacza miejsce wejścia do pociągu na linię C1 (w rzeczywistości miejsce oznaczone przez Google Maps to jest galeria sztuki na nadmorskim bulwarze). Błąd w Google już zgłosiłem ale póki co bez skutku.

p.

Załączniki:
Malaga.jpg
Malaga.jpg [ 322.12 KiB | Obejrzany 3171 razy ]
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#162 PostWysłany: 04 Lis 2021 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2233
złoty
Ale już sama stacja Málaga Centro-Alameda jest na swoim miejscu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 08 Lis 2021 09:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 973
Loty: 202
Kilometry: 447 127
Tak, a w dodatku w odwrotnym kierunku, AGP-centrum, wyjście ze stacji oznaczone jest prawidłowo.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 04 Wrz 2022 22:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Ciekawe, że jeszcze nikt nie wspomniał na forum, ale od lipca 2020 (tak wynika z ulotki, którą posiadam) w kolejce lotniskowej działa nowy system Cronos, pozwalający na przejście przez bramki przy użyciu karty płatniczej. Dowiedzieliśmy się o tym dzięki temu, że do automatów na stacji lotniskowej była kolejka i chodziła babka z obsługi pytając się, kto chce płacić kartą. 8-) Krótka i prosta instrukcja:
1. Przykładamy kartę do czytnika na bramce - my użyliśmy Revoluta, po chwili bramka się otworzyła, a na revo pojawił się komunikat o weryfikacji karty.
2. W przypadku kontroli biletowej, trzeba po prostu pokazać kartę płatniczą. My jechaliśmy z lotniska do Fuengirola i z powrotem, na kontrolę nie trafiliśmy.
3. Na stacji końcowej musimy użyć tej samej karty w czytniku na bramce wyjściowej.
4. Transakcje z soboty i niedzieli rozliczyły się w poniedziałek rano.

Oprócz korzyści z ominięcia kolejki do automatów, nie płacimy oczywiście dodatkowych 0,50 EUR za ten bilet kartonikowy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
8 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#165 PostWysłany: 18 Lis 2022 21:38 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Cenna informacja. :D
Rozumiem, że jeśli jedzie np. 5 osób, to podajemy sobie tę samą kartę kilka razy nawzajem?
Tak formalnie zapytam jeszcze - bo przy bilecie za 1,80 EUR to nie ma o co bić kopii - czy dziecko poniżej 13 lat (bo widzę, że powyżej 13 lat na www jest już zawsze dorosły, a poniżej dziecko) jakoś inaczej kasują, czy to bez znaczenia, jeśli zamierzam zapłacić kartą za dziecko również?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 18 Lis 2022 22:13 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 843
złoty
Kashpir napisał(a):
Oprócz korzyści z ominięcia kolejki do automatów, nie płacimy oczywiście dodatkowych 0,50 EUR za ten bilet kartonikowy.
Warto przypomnieć, że płacąc te pół Euro otrzymuje się automatycznie anonimową kartę "+Renfe & Tú". Można jej następnie używać wielokrotnie bo bilet jest wgrywany na kartę w biletomacie (system podobny np. do belgijskiego MOBIB). Karta ta będzie działać też w wielu innych kolejach podmiejskich w Hiszpanii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 18 Lis 2022 22:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
sanchopan napisał(a):
Rozumiem, że jeśli jedzie np. 5 osób, to podajemy sobie tę samą kartę kilka razy nawzajem?

Albo osoba z kartą wpuszcza najpierw pozostałe, a sama wchodzi na końcu :) wynalazłem coś takiego na hiszpańskich stronach:
El sistema permite un número ilimitado de accesos mediante tarjeta bancaria, siempre que todos los viajeros se desplacen con el mismo origen y destino y que la validación a la entrada y a la salida se realice con la misma tarjeta o dispositivo.
wg googla
The system allows an unlimited number of accesses by means of a bank card, provided that all travelers travel with the same origin and destination and that validation at entry and exit is carried out with the same card or device.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#168 PostWysłany: 18 Lis 2022 22:20 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Dziękuję!
To dla mnie o tyle istotne, że przy podróży 5-osobową rodziną, zawsze tych biletów należy kupić 5 (lub 10 RT). Więc tutaj - raz - że co najmniej 2,5 EUR zaoszczędzone, a co ważniejsze: nie trzeba tracić czasu na szukanie, ewentualną kolejkę doń oraz obsługę automatu do zakupu biletów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 09 Kwi 2023 14:16 

Do instrukcji podanej przez @Kashpir dodałbym, że nie na każdej stacji są bramki wejściowe / wyjściowe. Są jednak stojące na peronach (w okolicy biletomatów) maszyny, do których można przytknąć kartę. To ważne, gdyż jeśli wsiadając odbijemy kartę a po wyjściu zapomnimy, to naliczy nam najwyższą możliwą opłatę.

Poza tym super sprawa z tym systemem. Właśnie testowałem. Oszczędność kilku minut stania przy biletomacie
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#170 PostWysłany: 11 Kwi 2023 18:55 

Rejestracja: 18 Lip 2020
Posty: 78
Niestety, sporo się zmieniło. :(

Po pierwsze, nie ma już biletów 10-przejazdowych. Są na jeden przejazd i powrotne. Przy czym mnie z powrotnego jeden przejazd zeżarło. Może dlatego, że wracałem z procesji po północy, a więc już kolejnego dnia.

Nie ma możliwości kupić biletu "na jutro" bilet jest realizowany po zakupie, nie ma żadnej walidacji, jak to było wcześniej. Pamiętaj, że od zakupu biletu masz maksymalnie dwie godziny na rozpoczęcie podróży. Następnego dnia bilet jest już nieważny, mimo że nie został zrealizowany.

Co ważne - są problemy z opłacaniem biletów! Można płacić za bilety zwykłą kartą, ale w co drugim automacie. W każdym automacie zapłacimy pieniędzmi, ale w niektórych automatach jest zablokowany otwór na banknoty. Właśnie dlatego polecam zaopatrzyć się w monety. Najprościej i najbezpieczniej. Jak coś nie wyjdzie z zakupem (a nie wiem czemu czasem nie wychodzi), automat zwraca przyjęte monety. Oczywiście automat wydaje resztę. Czasem przy automacie tworzą się kolejki. Ponieważ system wprowadzili od niedawna, np. na stacji Malaga Centro jest personel, który może pomóc. Ale na innych stacjach niektórzy i 10 minut potrafią bilet kupować. Może coś poprawią, bo nawet język jest tylko częściowo po angielsku, czy niemiecku, a wiele komunikatów jest wyświetlanych po hiszpańsku.

Acha, wszędzie można płacić za bilety kartą +Renfe & Tú, tyle, że jest ze zdjęciem, taki portfel firmy Renfe, ponoć na wydanie czeka się 2 tygodnie, nie sądzę, żeby ktokolwiek o to występował.

Można płacić telefonem, albo kartą zbliżeniową. W tym celu na początku i na końcu podróży musisz kartę przytknąć do kołowrotka, albo słupka walidującego na stacji. Nie wiem, czy mogą 2 osoby, albo więcej na jednej karcie podróżować, wydaje mi się, że nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#171 PostWysłany: 02 Cze 2023 18:08 

Rejestracja: 14 Sty 2023
Posty: 5
Hej. Przylatujemy dzisiaj do Malagi. Samolot ma opóźnienie 3,5h przez ci zamiast o planowanej 20.00 będziemy północy. Czy jest jeszcze i tej porze możliwość dotarcia do Fuengirola?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 02 Cze 2023 19:04 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Pozostaje taxi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 02 Cze 2023 19:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
@suinam opóźnienie na wylocie nie musi się równać opóźnieniu na przylocie. Jeśli wylądujecie kilka/kilkanaście minut po 23, to ostatni pociąg odjeżdża 23:42.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 02 Cze 2023 19:29 

Rejestracja: 14 Sty 2023
Posty: 5
Niestety startujemy z Polski około 21.00 i obawiam się że tego dystansu Airbus A321 nie pokona w czasie 2,5h 🤣
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 13 Paź 2023 17:27 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Policzyło komuś więcej za przejazd kolejką z lotniska do miasta przy płatności na bramkach bezpośrednio kartą? A może ja coś przeoczyłem i zostałem ukarany za nieuwagę... :roll: Dwa dni po przejażdżce obciążenie na 1,80 EUR (czyli prawidłowo), mija kilka dni i z karty pobrane 2x 3,60 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 24 Paź 2023 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 986
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Z lotniska do stacji Alameda google pokazuje, że ostatni C1 z lotniska jedzie o 0.53. Może ktoś to potwierdzić? Kolega @Kashpir pisze , że w czerwcu był o 23.42.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 25 Paź 2023 10:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
@mmaratonczyk 23:42 to był kierunek Fuengirola - czyli na południe. Potem jest pewnie ostatni kurs z powrotem do Malagi i w tamtym kierunku z lotniska da się pojechać jak piszesz. Szczegółowe rozkłady do sprawdzenia tutaj:
https://www.renfe.com/es/es/cercanias/c ... a/horarios
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
mmaratonczyk uważa post za pomocny.
 
      
#178 PostWysłany: 29 Lis 2023 12:16 

Rejestracja: 11 Mar 2015
Posty: 76
Loty: 76
Kilometry: 137 970
Mar77 napisał(a):
Policzyło komuś więcej za przejazd kolejką z lotniska do miasta przy płatności na bramkach bezpośrednio kartą? A może ja coś przeoczyłem i zostałem ukarany za nieuwagę... :roll: Dwa dni po przejażdżce obciążenie na 1,80 EUR (czyli prawidłowo), mija kilka dni i z karty pobrane 2x 3,60 EUR.


Mi policzyło 1,8 po 3 dniach...., a drugiej podróży nie policzyło w ogóle, dziwna akcja, nie widzę blokady na karcie.
_________________
Jak pomogłem daj lajka, zaplusuj :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 29 Lis 2023 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 986
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
U mnie na jednej karcie też nie policzyło jednego przejazdu a minął już miesiąc. Te same przejazdy i u drugiej osoby odbiło wszystko.Więc pewnie zależy jak komu trafi :D
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 01 Mar 2024 17:42 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 304
niebieski
Taka mała ciekawostka.
Wizzair pisze na kartach pokładowych że wylot z Malagi jest z terminalu 2.
A to lotnisko ma tylko jeden terminal... Potwierdziła to nawet obsługa lotniska.

Więc wizzair trochę wprowadza pasażerów w błąd, bo można szukać terminalu który nie istnieje...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 185 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: iwcok oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group