Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 517 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 07 Sty 2013 10:43 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
podbijam do góry

Dzięki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
#162 PostWysłany: 08 Sty 2013 22:12 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
AFC napisał(a):
Czy mógłby ktoś potwierdzić że cena biletu tourist travel pass http://www.ctm-madrid.es/red_transportes/tarifas/red_tarifas.jsp?CODPANTALLA=1&CODBOTON=203 np. na 3 dni uwzględnia też opłatę dodatkową związaną z wejściem / wyjściem na/z lotniska ?

Z góry dzięki


Nikt nie pomoże?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 09 Sty 2013 15:37 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Właśnie znalazłem jeszcze coś takiego i tam jest zaznaczone że właśnie uwzględnia

http://www.neoturismo.com/en/destinos/madrid ( Chodzi o Madrit tourist ticket Zone A na 1 dzień za 8 EUR)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 09 Sty 2013 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
AFC napisał(a):
Właśnie znalazłem jeszcze coś takiego i tam jest zaznaczone że właśnie uwzględnia

http://www.neoturismo.com/en/destinos/madrid ( Chodzi o Madrit tourist ticket Zone A na 1 dzień za 8 EUR)



te opłaty jakiś rok temu bardzo skoczyły w górę, info na stronkach niezwiązanych z EMT może być nieaktualne

btw poszukaj info na necie o autobusie #200, wrzucałem linka kiedyś w temacie 'visto desde espana' jesli sie nie myle, to chyba jedyny sposob zeby dojechac z lotniska do miasta bez doplaty [choć to też info sprzed paru miechów, nie wiem czy nic się nie zmieniło ]

ew. cercanias z T4, ale to też nie wlicza się ani w Te dziesięcioprzejazdowe ani w te bilety dzienne / parodniowe o których mówisz
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 09 Sty 2013 15:53 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Ok dzięki
Właśnie autobus biorę jako drugą opcję jeśli okazało by się że trzeba jednak płacić te 3 euro na lotnisku za metro
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 09 Sty 2013 15:54 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5147
srebrny
jest rowniez autobus 100 do barajas, ale... za cholere nie bylem w stanie znalezc jego przystanka w strone barajas, tylko w druga.
spaceru nigyd nie testowalem. autobus nr. 200 wydaje sie bardzo sensowna opcja :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 10 Sty 2013 18:23 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 455
niebieski
Witam,
Mam parę pytań co do transportu;
1. Przylatuje do Madrytu ok 23.30 we wtorek, będę tam do piątkowego poranka. Czy najlepszą opcją na zakup biletu 2-dniowego jest poczekać do północy, wtedy go kupić ?
2. Kupując bilet o północy, do kiedy on będzie aktywny ? Interesuje mnie 2-dniowy, więc czy również o północy on straci ważność, czy tak jak kończy się dzień według metra (czyli ok 1.30-2.00) ? Wtedy skorzystałbym na tym, jadąc ok 1 na lotnisko, bo lot mam o 6 rano powrotny.
3. Hotel mam przy ulicy Calle Magdalena. Jest to dość daleko od lotniska, więc muszę sobie dokładnie zapisać trasę jaką pokonam, by na miejscu nie tracić czasu na szukanie. Gdzie mogę znaleźć informację, jak dostać się najszybciej na tę ulicę ? Bo nie wiem, czy ślepy jestem, czy coś przeoczyłem.
4. Jakie obowiązują aktualnie ceny biletów komunikacyjnych ? Również z uwzględnieniem tych opłat lotniskowych. Od tych na pierwszych stronach tematu już widziałem że stopniowo wzrastały, więc pytam o aktualne 8-) Głównie interesuje mnie 2-dniowy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 10 Sty 2013 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
paisas napisał(a):
Witam,
Mam parę pytań co do transportu;
1. Przylatuje do Madrytu ok 23.30 we wtorek, będę tam do piątkowego poranka. Czy najlepszą opcją na zakup biletu 2-dniowego jest poczekać do północy, wtedy go kupić ?
2. Kupując bilet o północy, do kiedy on będzie aktywny ? Interesuje mnie 2-dniowy, więc czy również o północy on straci ważność, czy tak jak kończy się dzień według metra (czyli ok 1.30-2.00) ? Wtedy skorzystałbym na tym, jadąc ok 1 na lotnisko, bo lot mam o 6 rano powrotny.
3. Hotel mam przy ulicy Calle Magdalena. Jest to dość daleko od lotniska, więc muszę sobie dokładnie zapisać trasę jaką pokonam, by na miejscu nie tracić czasu na szukanie. Gdzie mogę znaleźć informację, jak dostać się najszybciej na tę ulicę ? Bo nie wiem, czy ślepy jestem, czy coś przeoczyłem.
4. Jakie obowiązują aktualnie ceny biletów komunikacyjnych ? Również z uwzględnieniem tych opłat lotniskowych. Od tych na pierwszych stronach tematu już widziałem że stopniowo wzrastały, więc pytam o aktualne 8-) Głównie interesuje mnie 2-dniowy.


ad1 - nie mam pojęcia
ad2 - bilet jest wazny do konca metro-dnia, czyli ak jak piszesz, do mniej wiecej 2.00
ad3 - albo jesteś ślepy albo coś przeoczyłeś
ad4 - http://bit.ly/UZbZeZ

pozdrawiam
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 14 Sty 2013 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 423
Loty: 55
Kilometry: 72 216
niebieski
Witam
Czy na bilecie t-10 moze jechac wiecej osob ( w starszych postach tego watku bylo to potwierdzone a jak jest obecnie)
i ktory rodzaj biletu t10 z calej gamy na stronie wybrac jesli intersuje mnie centrum i stadion. Czy nie jest to jak w barcelonie ze z biletu wielo przejazdowego mozna korzystać w metrze i busie przesiadajac sie (wtedy nie trzeba by kupowac biletu na nr 200 tak sobie mysle) ?
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 23 Sty 2013 13:07 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
jacek69 napisał(a):
Na automatach jest informacja, ze doplata jest wymagana rowniez przy biletach kilkudniowych.
Nie wiem czy bus jest super opcja, bo i tak trzeba sie przesiasc na avenida americas, ;) na metro, bo nie wiem czy jakis jedzie do centrum z lotniska. Wtedy masz dwa bilety, wiec oszczednosc 5 zlotych, ale jak ktos lubi taki sport, to i owszem.


Suplement za wjazd wyjazd na lotnisko NIE obowiązuje przy Tourist Ticket ( jedno-, kilkudniowych ) - sprawdzone osobiście:)
Najlepszą zatem dla mnie opcja jest kupno biletu np. na jednodniówkę bilet kosztuje 8eur ( z czego 6 eur to suplement za lotnisko , więc po całym Madrycie latamy metrem za 2 eur przez całą dobę) :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
humptydumpty lubi ten post.
 
      
#171 PostWysłany: 23 Sty 2013 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 423
Loty: 55
Kilometry: 72 216
niebieski
AFC napisał(a):
jacek69 napisał(a):
Na automatach jest informacja, ze doplata jest wymagana rowniez przy biletach kilkudniowych.
Nie wiem czy bus jest super opcja, bo i tak trzeba sie przesiasc na avenida americas, ;) na metro, bo nie wiem czy jakis jedzie do centrum z lotniska. Wtedy masz dwa bilety, wiec oszczednosc 5 zlotych, ale jak ktos lubi taki sport, to i owszem.


Suplement za wjazd wyjazd na lotnisko NIE obowiązuje przy Tourist Ticket ( jedno-, kilkudniowych ) - sprawdzone osobiście:)
Najlepszą zatem dla mnie opcja jest kupno biletu np. na jednodniówkę bilet kosztuje 8eur ( z czego 6 eur to suplement za lotnisko , więc po całym Madrycie latamy metrem za 2 eur przez całą dobę) :)


Ja bylem pare dni temu i przy wiekszej liczbie podroznych Kupilismy T10 za 12,20€ + kazdy dokupil sobie suplement +3euro za kazde przejscie przez bramki na lotnisku do metra (odbija sie sam suplement). Bilet T10 mozna odbijac jak w Barcelonie na wiecej osob ( pytalismy sie w hostelu i w kasach i potwierdzili). Nas bilet jednodniowy nie urzadzal bo ladowalismy o 23 i mielismy pobyt 24h wiec na kazda osobe trzeba by bylo kupic po 2 bilety 8€. A same centrum zwiedzilismy na pieszo i tez dalo rade nawet na jakis strajk sie zalapalismy :)
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 23 Sty 2013 14:30 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
no T10 to tez jest dobra opcja ale my byliśmy we dwójkę i tez jeden dzień zwiedzaliśmy pieszo a jeden dzień jeździliśmy metrem i na końcu pojechaliśmy na tym bilecie na lotnisko więc była to najlepsza opcja. ( ale do końca nie byłem pewien czy wejdę na lotnisko przez bramki od metra:)
No a manifestacja była w sobotę ( jakieś babki szły z białymi flagami m.in. przez Gran Via :) to pewnie byłeś w ten sam dzień co my :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 23 Sty 2013 14:44 

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 29
Można ominąć opłatę lotniskową :)
Wystarczy przejść kładką na osiedle barajas i wsiąść do metra z tej właśnie stacji. To ok 500m.
Kładka jest za 2 terminalem chyba( trzeba zobaczyć na google map)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 23 Sty 2013 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 423
Loty: 55
Kilometry: 72 216
niebieski
szisza napisał(a):
Można ominąć opłatę lotniskową :)
Wystarczy przejść kładką na osiedle barajas i wsiąść do metra z tej właśnie stacji. To ok 500m.
Kładka jest za 2 terminalem chyba( trzeba zobaczyć na google map)



Tak wiem wiem Przystanek barajas rozdziela dwa terminale, ale o 23 nie umiałem namówić moich kompanów na spacer jakos :P i 2 sprawa ze metro podobno jezdzi do 1 w nocy i jesli bysmy sie zgubili to by byl problem.

Bylem w czwartek i byl tez strajk ale pytalem sie miescowych i tam co chwile ktos strajkuje wiec moze to dla turystow organizuja hehe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 23 Sty 2013 15:50 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Zrobiłem nawet fotę:)

Załączniki:
IMAG0140 (1).JPG
IMAG0140 (1).JPG [ 23.03 KiB | Obejrzany 1044 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 23 Sty 2013 16:39 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Czy mogłabym prosić o pomoc w kwestii transportu? :roll:

Przylatujemy 2os w piątek samolotem LOTu do Madrytu (coś ok 14:30), wracamy w niedzielę ok 15 do WAW. Nocleg mamy koło Puerta del sol i planujemy zwiedzać na piechotkę (chyba, że jest jakiś system rowerów jak u w Wawie czy Paryżu?) Generalnie wynika z mapki, że musimy się 2 razy przesiąść, aby dostać na Sol (metrem). chyba że jest inny sposób (to będzie piątek godziny szczytu?). Jaki będzie koszt dojazdu z lotniska i z powrotem? Opłaca się kupować jakieś bloczki? Czy kasując 1 bilet i nie wychodząc z metra mogę między liniami przechodzić bez kasowania (tak jak w Londynie?).
Czy jeden bilet jest ważny na wszystkie rodzaje transportu tzn czy bilet na metro jest taki sam jak na autobus??
I na czym polega dodatkowa opłata lotniskowa?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 23 Sty 2013 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 423
Loty: 55
Kilometry: 72 216
niebieski
jacek69 napisał(a):
Wkleilo mi sie za duzo.
Mialem na mysli, jedynie Kkku


Spoko spoko zapomnialem dopisac slowka "osobno"
mialo byc Odbija sie sam suplement osobno oprocz T10 ktory tez trzeba odbic.Zas przy powrocie na lotnisko z miasta odbija sie tylko suplement zeby wejsc na lotnisko bo T10 odbilismy przy wsiadaniu gdzies tam w Madrycie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 23 Sty 2013 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 423
Loty: 55
Kilometry: 72 216
niebieski
maxima napisał(a):
Czy mogłabym prosić o pomoc w kwestii transportu? :roll:

Przylatujemy 2os w piątek samolotem LOTu do Madrytu (coś ok 14:30), wracamy w niedzielę ok 15 do WAW. Nocleg mamy koło Puerta del sol i planujemy zwiedzać na piechotkę (chyba, że jest jakiś system rowerów jak u w Wawie czy Paryżu?) Generalnie wynika z mapki, że musimy się 2 razy przesiąść, aby dostać na Sol (metrem). chyba że jest inny sposób (to będzie piątek godziny szczytu?). Jaki będzie koszt dojazdu z lotniska i z powrotem? Opłaca się kupować jakieś bloczki? Czy kasując 1 bilet i nie wychodząc z metra mogę między liniami przechodzić bez kasowania (tak jak w Londynie?).
Czy jeden bilet jest ważny na wszystkie rodzaje transportu tzn czy bilet na metro jest taki sam jak na autobus??
I na czym polega dodatkowa opłata lotniskowa?

W automacie na bilety wybierasz przy bilecie jednorazowym stacje koncową i automat sam ci policzy cene biletu, z takim biletem mozesz sie przesiadac nie wychodzac za bramki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 23 Sty 2013 17:23 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
maxima napisał(a):
Czy mogłabym prosić o pomoc w kwestii transportu? :roll:

Przylatujemy 2os w piątek samolotem LOTu do Madrytu (coś ok 14:30), wracamy w niedzielę ok 15 do WAW. Nocleg mamy koło Puerta del sol i planujemy zwiedzać na piechotkę (chyba, że jest jakiś system rowerów jak u w Wawie czy Paryżu?) Generalnie wynika z mapki, że musimy się 2 razy przesiąść, aby dostać na Sol (metrem). chyba że jest inny sposób (to będzie piątek godziny szczytu?). Jaki będzie koszt dojazdu z lotniska i z powrotem? Opłaca się kupować jakieś bloczki? Czy kasując 1 bilet i nie wychodząc z metra mogę między liniami przechodzić bez kasowania (tak jak w Londynie?).
Czy jeden bilet jest ważny na wszystkie rodzaje transportu tzn czy bilet na metro jest taki sam jak na autobus??
I na czym polega dodatkowa opłata lotniskowa?



Tak musicie się przesiąść dwa razy.
Ja jechałem w zeszłym tygodniu na Sol to bilet 2 euro + suplement 3eur ( chociaż kilka postów wyżej jest podane kilka alternatywnych sposobów - m.in na ominięcie suplementu z lotniska)
Tak jak w Londynie, możesz się przesiadać ile chcesz dopóki nie wyjdziesz za bramki
Jeśli chodzi o zwiedzanie to spokojnie piechotą dacie rade ( Centrum) , ale np. na Santiago Bernabeu to juz trzeba się przejechac ( najlepiej metrem, wysiadasz wtedy przy samym stadionie)
Nie widziałem nigdzie "systemu rowerów"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 23 Sty 2013 17:48 

Rejestracja: 27 Gru 2011
Posty: 23
Zbanowany
-


Ostatnio edytowany przez agao, 02 Lut 2013 12:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 517 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group