Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Kwi 2012 22:09 
Awatar użytkownika

Witajcie!
Zastanawiam się nad lotem na Fuerteventura z Poznania z przesiadką na Lutonie. Abstrahując od cen, interesuje mnie jak oceniacie realne szanse na przesiadkę w takim oto połączeniu:

Poznań - Londyn (Luton) WizzAir: Wt: 6:15-7:20

Londyn (Luton) - Fuerteventura: Ryanair: Wt: 8:40-13:00

Pod uwagę biorę bagaż podręczny. Nigdy nie byłem na tym lotnisku, ale należy raczej do większych, więc moje pytanie jak wygląda transport z płyty lotniska i czy możliwa jest przesiadka w takim układzie?

Ostatnio edytowany przez mashacra 19 Lip 2016 05:55, edytowano w sumie 2 razy
tytuł wzór
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 14 Kwi 2012 22:16 

Loty: 57
Kilometry: 88 510
Przesiadka na tym lotnisku jest jak najbardziej mozliwa, a transport z płyty lotniska odbywa sie pieszo:), przynajmniej ja tak zawsze mialem lecac Wizzairem z Gdanska.Lotnisko do az tak duzych nie nalezy,ale małe tez nie jest ( chodzi mi o sam terminal ), ale droge kolowania ma naprawde długą. W samym terminalu jest sporo sklepów od tych ze sprzetem RTV do fryzjera i sklepów odziezowych - nudzic sie za bardzo nie mozna.

Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 15 Sty 2016 00:53 

Witam, czy ktoś się orientuje czy 1:45h to wystarczający czas na przesiadkę przy lotach:

Inverness (Szkocja) -> przylot Londyn Luton 12:50 (easyjet)
Londyn Luton wylot 14:35 -> Katowice (wizzair)
data: 29.04 czyli piątek

na lotnisku w Londynie nigdy nie byłam, czy przy lotach krajowych również po przylocie przechodzi się przez kontrolę paszportową?
będę wdzięczna za wszelkie pomocne info:)
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 15 Sty 2016 01:00 
Awatar użytkownika

HON fly4free
przy podróżowaniu z samym podręcznym bagażem wykonalne, z rejestrowanym czyli nadawanym nie (czy raczej nie)
dużo chodzenia, po wyjściu w końcu do części ogólnej zaraz udajesz się na piętro, gdzie masz kontrolę paszportową z kontrolą bezpieczeństwa, potem już blisko do danego gate

ile-czasu-potrzeba-na-przesiadke,227,980&start=1160
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 15 Sty 2016 01:37 

tak tak, zapomniałam dodać, tylko podręczny.

Dzięki za opinię.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 27 Sty 2016 09:47 

Pytanie do osób podróżujących często przez Luton, jak wygląda czas oczekiwania na kontrole paszportową/dowodową po przylocie? Ile czasu powinienem liczyć na to? Przylatuje rano w sobotę, ale jak zauważyłem w planie przylotów Luton, to mamy akurat małe skumulowanie lotów z Polski, planowo w przeciągu około 20 minut lądują 4 samoloty z Polski, mój planowo powinien być nr 3 w kolejności. Ile jest bramek z kontrolą, gdzie można okazać się dowodem osobistym. Ja paszport mam, ale córką już nie.
z góry dziękuję za odpowiedź
pozdrawiam
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 27 Sty 2016 10:44 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Jest jedna odprawa paszportowa dla wszystkich samolotów lądujących na LTN, więc patrz ile samolotów będzie lądować w ogóle, nie tylko z Polski ;) w ramach tej odprawy albo jest kolejka do stanowisk, gdzie sobie patrzą na paszporty/dowód i jest druga kolejka do paszportów biometrycznych (które Ciebie nie interesują). Kolejka do straży granicznej bardzo różnie, mój rekord od drzwi samolotu do Easybusa było 5 min, ale też moze być 30 tak samo

#8 PostWysłany: 27 Sty 2016 10:56 

michzak napisał(a):
Jest jedna odprawa paszportowa dla wszystkich samolotów lądujących na LTN, więc patrz ile samolotów będzie lądować w ogóle, nie tylko z Polski ;) w ramach tej odprawy albo jest kolejka do stanowisk, gdzie sobie patrzą na paszporty/dowód i jest druga kolejka do paszportów biometrycznych (które Ciebie nie interesują). Kolejka do straży granicznej bardzo różnie, mój rekord od drzwi samolotu do Easybusa było 5 min, ale też moze być 30 tak samo

Jeśli by to miało być 30 minut to jeszcze nie ma tragedii :) Mam nadzieje, że więcej nie będzie.
dzięki i pozdrawiam
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 27 Sty 2016 10:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Ile będzie to Ci nikt nie zagwarantuje ;) ja osobiście przyjmuje 45 min na wyjście po lądowaniu

#10 PostWysłany: 04 Lut 2016 12:52 

Loty: 145
Kilometry: 191 215
niebieski
Ja laduje na LTN i mam 50 min na kolejny lot. Pytanie czy zdaze. Odprawie sie z Wizz i wezme paszport bio. Mam nadzieje, ze dam rade. 50 min to duzo czasu czy za mało? Co sadzicie?
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 04 Lut 2016 13:00 
Awatar użytkownika

srebrny
Mala szansa, ze sie uda, ale powodzenia. Na Twoim miejscu przeczytalbym ten temat przed rezerwacja biletow.
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 04 Lut 2016 13:25 

@mathew77 Szansa jest. z mojego doswiadczenia kontrola paszportow moze zajac od 5min do 1h wiec duzo zalezy od szczescia , czasami laduje malo samolotow a i tak jest kolejka bo tylko dwie osoby kontroluja paszporty. Musisz koniecznie probowac przejsc przez ochrone nawet przy gate closed. Mialem taki przypdek na Luton , że przez ochrone przechodzilem 2min przed planowanym odlotem samolotu (dziwne że system mnie jeszcze przepuscil -na Stansted mnie np juz nie puscilo) jak sie okazalo wizz lubi sie spozniac. Powodzenia.

#13 PostWysłany: 04 Lut 2016 15:17 

Loty: 145
Kilometry: 191 215
niebieski
Ladowanie mam o 7:30. Startuje o 8:30. Bede latal z wywieszonym jezorem tym bardziej ze bede na LTN 1 raz.
Zgadzam sie, ze czasami Wizz sie pozni. Sam mialem sytuacje, ze kiedys samolot czekal na pasie bo kapitan dostał info, ze nie wszyscy zostali odprawieni.
Startowalismy z 5 lub 10 min opoznieniem.
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 19 Lip 2016 06:13 
Czerwony raptus
Awatar użytkownika

Loty: 15
Kilometry: 58 252
W sumie to przeszukałem, stary temat o przesiadkach i ten powyższy, jestem przekonany, że zdążę (2x W6, przylot 18:45 wylot 20:50 we wrześniu + paszport biometryczny), ale może ostatnie wydarzenia w UK coś zmieniły w temacie i w praktyce może być "wąsko".
W planach mam szybkie kółko i nie uśmiecha mi się zostawanie w Lądku ;)
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 12 Lis 2016 19:38 

Czy 1:50 wystarczy na przesiadkę na Luton? Mam zamiar złożyć dwa loty:

6:15-7:45 KTW-LTN
9:35-11:05 LTN-INV

Będę prawdopodobnie tylko z bagażem podręcznym i mam paszport biometryczny.
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 12 Lis 2016 19:49 

HON fly4free
@msg98 Jeśli pierwszy lot nie będzie opóźniony to z podręcznym powinieneś się spokojnie wyrobić.
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 12 Lis 2016 20:06 

Ok, dzięki :)
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 10 Lut 2017 18:26 
Awatar użytkownika

Loty: 103
Kilometry: 158 122
srebrny
Przeczytałam pół tematu o przesiadkach, wkleję tu, może się komuś przyda, ciężko się przekopać przez 90 stron:

02 Lip 2014 21:59 Boisfarine napisał(a):
Ile czasu trzeba mieć w Luton, żeby zrobić przesiadkę? Oczywiście tylko z bagażem podręcznym. Przylatywałam tam kilka razy ale odlatywałam raz i do security była spora kolejka, tam zawsze tak jest?

Sudoku:
Kolejki są tam rzeczywiście długie, a czasem wręcz gigantyczne, szczególnie rano.

Moim zdaniem planowanie przesiadki mając poniżej półtorej godziny między lotami jest bardzo, bardzo ryzykowne. Oczywiście bez uwzględniania jakichkolwiek opóźnień, na które też lepiej mieć jakiś bufor.

mayka
Temat postu: Londyn Luton przesiadka: wizzair - ryanair #1175 PostWysłany: 11 Lip 2014 11:29

Czy półtorej godziny na lotnisku Londyn Luton wystarczy na przesiadkę? (niestety z bagażem nadawanym)
Mam wypatrzony lot Wizzem, który ląduje o 18:20, a Ryan startuje o 20:00.
Jak z punktualnością Wizzaira?
Czy często się zdarza, że odwołują loty Wizza lub Ryana? (Wizz - dopiero ruszy połączenie w październiku, nie wiem - czy już ryzykować i kupować?)
Dzięki za odpowiedzi!

maxima
Temat postu: Re: Londyn Luton przesiadka: wizzair - ryanair #1176 PostWysłany: 11 Lip 2014 11:32

wg mnie za mało - tydz temu do samej kontorli paszportowej czekałam 30minut, a trzeba jeszcze odebrać bagaz i ponownie go nadać

z drugiej strony z paszportem biometrycznym może być szybciej, ale nie wiesz ile czasu będa rozpakowywac bagaże, nawet jeśli w 30min od lądowania opuścisz strefę przylotów, to masz 20min na nadanie bagazu, kontrolę (też kolejki)

LKay
Temat postu: Re: Londyn Luton przesiadka: wizzair - ryanair #1178 PostWysłany: 11 Lip 2014 11:36

Jeśli nie bedzie opóźnień to półtorej godziny to wystarczająco. Musisz mieć tylko paszport biometryczny (po 2008 roku się go wydaje), wtedy nie stoisz do kontroli tyle czasu tylko odbierasz bagaż i idiesz do bramek samooobsługowych.

muguete
Temat postu: Re: Ile czasu potrzeba na przesiadkę? #1559 PostWysłany: 19 Mar 2015 11:43

error000 napisał(a):
Londyn Luton - przylot 19:15, następny lot 20:30 - niedziela w maju. Da radę czy trzeba się będzie pogimnastykować?

bagaz tylko podreczny?

Wszystko zalezy czy pierwszy przylot bedzie planowy. Jesli nie trafisz na kolejke gigant do odprawy paszportowej i wyrobisz sie w 15-20min od momentu wyladowania to masz szanse. Niestety przez najblizsze miesiace nie dzialaja bramki (e-gates) do odprawy automatycznej z uzyciem paszportu biometrycznego wiec odpada ta opcja.
Jesli chodzi o security to zawsze mozesz sobie kupic przejscie przez fast track i wtedy ta kontrola zajmie Ci max 5min.

http://www.london-luton.co.uk/en/prioritylane/

Podsumowujac- szansa jest ale ryzyko tez.

error000
Temat postu: Re: Ile czasu potrzeba na przesiadkę? #1560 PostWysłany: 19 Mar 2015 11:52

Tylko podręczny. Liczyłem na e-gate ale się przeliczyłem. Kupię fast track i zobaczymy.

drop
Temat postu: Re: Ile czasu potrzeba na przesiadkę? #1561 PostWysłany: 19 Mar 2015 11:56

jak podejdziesz do bramek kontroli to zobacz czy nie jest tak, że celnicy siedzą wolni, bo wtedy (na bank) będzie szybciej odprawić się "u ludzi" niż w maszynie (sprawdzone!) :)

error000
Temat postu: Re: Ile czasu potrzeba na przesiadkę? #1562 PostWysłany: 19 Mar 2015 13:11

Z tego co widzę e-Passport Gates jest nieczynne od 15 marca. http://www.london-luton.co.uk/en/news/1 ... f-use.html
Zatem jaki jest waszym zdaniem czas minimum na przesiadkę na LTN? Przerabiał ktoś po zamknięciu e-gate? Dodam, że patrząc na lot który mnie interesuje to zawsze samolot lądował 5-15 min przed czasem. Przy odrobinie szczęścia będę miał 1:30 na przesiadkę.

smieci
Temat postu: Re: Ile czasu potrzeba na przesiadkę? #1563 PostWysłany: 19 Mar 2015 15:43

Ciężko określić czas minimum. Te kolejki mimo, że ogromne idą w miarę szybko ale zawsze może być tak, że się samolot spóźni i wtedy kłopot. W teorii z podręcznym powinno wystarczyć te ok 1.30 ale należy się spieszyć przy wyjściu z samolotu bo tam są spore odległości i przy przylotach i przy wylotach (można trafić na oddaloną bramkę i samo dojście to kilka-kilkanaście minut). Samo security nie zajmowało mi nigdy dłużej niż pół godziny do tego trzeba doliczyć z minimum 30(40) min na przylocie do kontroli paszportowej razem z dojściem z samolotu.

drop
Temat postu: Re: Ile czasu potrzeba na przesiadkę? #1564 PostWysłany: 19 Mar 2015 17:52

jeśli będziesz miał 1h30min to moim zdaniem zdążysz bez najmniejszych problemów
nie ociągaj się i "dawaj do przodu"
w security w razie "w" poinformuj głośno "przepraszam jestem spóźniony, mam połączenie, dziękuję, dziękuję" itd.
jeśli dasz ludziom wytłumaczenie dlaczego idziesz bez kolejki to Cię puszczą 8-)

Tu można obejrzeć różne mapki dotyczące lotniska

http://keywordsuggest.org/gallery/277511.html

http://www.ifly.com/london-luton-airport/terminal-map

Prioritylane kosztuje 3 funty on-line, 5 na lotnisku.

Mimo długiego zgłębiania tematu mam jeszcze parę wątpliwości, mam nadzieję, że ktoś pomoże:

1. Lot Ryanairem z Teneryfy, luty, niedziela, ląduje w Luton o 16:00, 17:40 wylot Wizzem do WAW, bagaż podręczny. Czasu na przesiadkę 1:40, więc jeśli nie będzie opóźnień, to powinno się udać, jednak jako że lecę z dziećmi, to chciałabym byc pewna swych ruchów;-)
2. Marzy mi się taka cudowna mapka jak w tym temacie londyn-stansted-przesiadka,1273,80059 :mrgreen: Może ktoś przerabiał powyższą trasę i opisze to tak łopatologicznie ;-) Czy generalnie lotnisko jest dobrze oznaczone i ciężko się zgubić?
3. Czy działają obecnie bramki samoobsługowe i na czym to polega, czy blondynce zejdzie się dłużej niż stanie w kolejce do homo sapiens? :roll: Paszporty biometryczne mamy.
4. Może macie jeszcze jakieś spostrzeżenia na temat punktualności na tych trasach i tłoku na lotnisku w tych godzinach, ewentualnie słowa otuchy i klepnięcie w plecy, że nie utkniemy? ;-) Tak, wiem, nikt nie zagwarantuje... :)
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 10 Lut 2017 18:37 

HON fly4free
@‌Ancyna‌ Jak tylko lot z Teneryfy nie złapie opóźnienia to dacie radę.Paszporty biometryczne pozwalają przyoszczędzić czasu.Luton nie takie straszne ;)
 Relacje PM off
Ancyna lubi ten post.

#20 PostWysłany: 10 Lut 2017 18:58 
Awatar użytkownika

Loty: 432
Kilometry: 1 028 838
złoty
Dzieci nie moga korzystac z automatycznych bramek, wiec paszport biometryczny niewiele daje w tym przypadku. Trzeba stac w kolejce.
Ancyna uważa post za pomocny.

[ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości