Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Busik (Micro) linii S do Miraflores odjeżdża z pkt nr 1 (trzeba wyjść z lotniska, skręcić prawo, cały czas prosto, przechodząc kładkę z logiem LAN i samolotu) przy małym stoisku. Autobusy jadą co chwilę, trzeba cierpliwości do nich. (mapa: http://tinyurl.com/hudrktj )
Co do ceny, wszystko zależy, do Miraflores daliśmy po 2.5 PEN od osoby.
Czas jazdy (sobota, koło 13) to godzina

Powrót, z Miraflorers (obok Avalon), z dziwieniem, zauważyliśmy, ze jedzie normalny autobus (linia Sv) i za 3 sole za osobę dojechaliśmy do lotniska (pkt nr 2). Trzeba tylko przejść przez kładkę i już jesteśmy na terminalu :)
Czas jazdy (niedziela, o 1720) to 1:40. Duży korek między av. La Marina i av. Venezuela.

Taksa, oficjalna za 50-60 PEN z lotniska, a z ulicy, to beż problemu da się stargować do 30 PEN.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 26 Sty 2018 17:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
lima,712,91964#p743687
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 01 Mar 2018 13:08 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 92
jak dojdziecie do wspomnianego przystanku Collectivosów (czyli wyjść z terminala, iść w prawo, w stronę pierwszego wejścia, chodnikiem, za tłumem, wyjść z lotniska NIE PRZECHODZIĆ NA DRUGĄ STRONĘ KŁĄDKĄ tylko ulica od strony lotniska) to taksówkarz na zapytanie "quanto para Miraflores" rzucił najpierw 50 po czym się odwróciłem na pięcie i kryczy: 20 soles i za tyle pojechaliśmy, także informacyjnie da się zejść bez problemów do takiej kwoty :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 01 Mar 2018 14:55 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 169
Loty: 218
Kilometry: 674 180
Wiesci z poczatku lutego ...jak podano wczesniej linia S z przystanku przy lotnisku i powrot ta sama linia z Miraflores kosztowaly 2,5 soles
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 23 Lip 2019 22:36 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 27
Na przylotach międzynarodowych stoiska taksówek są jeszcze przed wyjściem z hali odbioru bagażu i cena przejazdu do centrum była w lipcu 2019 55 soli. Jakież było nasze zdziwienie, gdy przylatując po dwóch tygodniach na to samo lotnisko z Arequipy zobaczyliśmy przy wyjściu z przylotów krajowych naganiaczy dokładnie tych samych firm taksówkowych oferujących przejazd do centrum za... 40 soli. Nie skorzystaliśmy bo za 4 godziny mieliśmy już lot do Europy, ale może ktoś skorzysta.
Stanowiska taksówek na przylotach krajowych są już w hali ogólnodostępnej, więc wychodząc z przylotów międzynarodowych trzeba by zignorować naganiaczy, wejść na halę główną, skręcić w lewo, minąć stanowiska odprawy i przejść na drugi koniec terminala gdzie jest wyjście z przylotów krajowych. Jeśli to nie była jakaś jednorazowa (czy weekendowa) promocja tam powinno być taniej.
Powodzenia :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 01 Sie 2019 21:11 

Rejestracja: 10 Lis 2018
Posty: 6
Hej, czy będąc na lotnisku w Limie o 1 w nocy, jedyna opcja do Miraflores to taxi? Orientujecie się czy ceny w nocy są sporo wyższe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 01 Sie 2019 21:38 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
https://www.peruhop.com/lima-airport-miraflores/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 01 Sie 2019 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@Joan_na raczej polecam Ubera. Nieopodal lotniska w stronę centrum nie jest aż tak bardzo bezpiecznie. Wybór autobusu to raczej zwiększenie ryzyka, a po co sobie fundować jakieś nieprzyjemności. Uber nie jest drogi, a WiFi złapiesz na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 02 Sie 2019 06:58 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Lepiej się nie plątać po okolicach lotniska w nocy. Callao uchodzi za niebezpieczną dzielnicę, przynajmniej miejscowi przestrzegają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 02 Sie 2019 07:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Ceny z lotniska zależą od dzielnicy do której się jedzie (ta sama cena za całą dzielnicę). Wszystkie firmy mają w miarę zbliżone ceny. U naganiaczy jest taniej, ale duża część jest nielicencjonowana - oczywiście tylko gotówka. W oficjalnym punkcie można płacić kartą.

Uber zależy od odległości, Malecon w Miraflores to 30-40 soli, ale odbiór na lotnisku to zazwyczaj chaos.
Czasami mimo iż pokazuje krótki czas dojazdu, trzeba czekać dłużej ponieważ pasy dojazdowe między wjazdem na teren lotniska a budynkiem terminala poruszają się w żółwim tempie.

@Joan_na Ceny w nocy są takie same jak w dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 02 Sie 2019 08:40 

Rejestracja: 22 Lis 2015
Posty: 56
Loty: 234
Kilometry: 438 727
ostatnio z lotniska na dzielnicę Barranco płaciłem 50 p.
Chcieli 60 p ale szybko zeszli z ceny. Kierowca proponował powrót z tej samej lokalizacji za 40 p. (dzwoniąc na jego komórkę)
Jeśli chodzi o powrót na lotnisko polecam pójść do tej słynnej galerii na Miraffores do punktu InfoPeru i poprosić o wskazówki dojazdu na lotnisko komunikacją miejską ;-)
(mina dziewczyn w punkcie bezcenna.... szok im mija dopiero wtedy kiedy dowiadują się że jesteśmy Polakami) ;-)
W odległości 10 minut spacerem od galerii są autobusy miejskie które podjeżdżają pod lotnisko.
Autobusy są bezpieczne, a kierowca i pasażerowie sami wskazują gdzie trzeba wyjść z autobusu.
Koszt przejazdu 2p ! ;-) czas przejazdu: 1h 20m / lipiec 2019.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 07 Sie 2019 08:39 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 84
Loty: 110
Kilometry: 234 400
są jeszcze express autobusy - El Metropolitano (www.metropolitano.com.pe). w przewodniku piszą że najszybszy sposób dostatnia się do centrum, miraflores, barranco i San isidro. Koszt przejazdu 2,5PEN. Niby trzeba mieć Kartę która kosztuje ok.5PEN jednak zawsze można kogoś poprosić żeby odbił się za nas a my damy gotówkę. W Panamie tak zrobiłam na lotnisku i nie było problemów. Jeśli ktoś w Limie będzie dłużej niż 1-2 dni może warto wyrobić taką karte :). Fajnie że jest ten express bus jednak one jeżdżą tylko od 7 rano na północy a cenowo wg. mnie średnio to wychodzi 15$ w 2 strony za os. no ale są :)
_________________
Instagram: laur_ruda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 07 Sie 2019 12:29 

Rejestracja: 18 Sty 2013
Posty: 46
Dzień dobry, cześć.
Przylatujemy z żoną wieczorem (po 19tej) do Limy i z samego rana mamy lot do Cuzco. Czy jest możliwość spędzenia nocki na lotnisku, czy konieczne jest udanie się do jakiegoś hotelu?
Dziękuję i pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 30 Wrz 2019 14:23 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Update z września 2019 : ceny taksówek do Miraflores, San Isidro z lotniska oficjalnie 60 S, można się wytargować na 50, max 45 S, niżej nie ma szans. Cana Ubera na tej trasie zależy od pory dnia, natężenia ruchu itp. i wynosi od 33,50 (z San Isidro) do 60 S, do tego, w zależności od trasy przejazdu, może dojść 5,70 S za płatny odcinek drogi. Lima jest masakrycznie zakorkowana praktycznie o każdej porze, trzeba liczyć min. 50-70 min na dojazd, ale może być dłużej.
Autobus lotniskowy typu Express 25 S z/do Miraflores, zatrzymuje się pod kilkoma wybranymi hotelami m.in. Hiltonem, DT. Autobus jedzie mniej więcej tyle co taxi z tej części miasta tj. około godziny lub dłużej, w zależności od pory dnia. Oprócz tego są busiki za 15 S, ale jadą dłużej bo rozwożą ludzi po rożnych częściach miasta. W komunikację publiczną się nie bawiłem, bo szkoda było mi czasu, ale także dojeżdża do lotniska, cena kilka soli za przejazd.

Zamiast ubera można ściągnąć i alternatywnie sprawdzać Beat - ceny podobne, czasem trochę niższe od Ubera, ale większa dostępność kierowców. W razie problemów z dojazdem, odbiorem itp. warto znać hiszpański, rzadko który kierowca mówi po angielsku.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 31 Lip 2021 01:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Dzisiaj przylot z Cusco, odpaliłem ubera, pokazał 36, poszliśmy w stronę ulicy, po drodze pytali o taxi, w końcu jeden krzyknął cenę, wtedy pokazałem mu cenę na telefonie za ubera i od razu zgodził się pojechać do miraflores za 40, tłoku wielkiego nie było, przejazd ok 40 minut
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 30 Wrz 2021 06:47 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Czy Uber podjeżdża na lotnisko? Bo gdzieś czytałem,że mają bana.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 30 Wrz 2021 07:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Nie wiem, jak teraz, ale gdy byłem tam ostatnio (IX.2019), nie mogli podjeżdżać. Można podejść sobie np. pod lotniskowego Holiday Inn i stamtąd zamówić.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 30 Wrz 2021 07:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
OSK napisał(a):
Czy Uber podjeżdża na lotnisko? Bo gdzieś czytałem,że mają bana.



Podjezdza bez problemu

39 soli do Milaflores placilem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 30 Wrz 2021 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Tylko dodamm do tego co napisali koledzy, że podjeżdża na drugą linię (są bodajże 3 drogi przejazdowe między lotniskiem a parkingiem lotniskowym i hotelem Wyndham Costa del Sol. Przy zamawianiu masz wybór czy chcesz żeby samochód podjechał na wysokości drzwi numer 11 (przyloty krajowe) czy na wysokości drzwi numer 3 (przyloty międzynarodowe) - dwa przeciwległe końce budynku terminala (nie jest to olbrzymia konkstrukcja 8-) ).
Jeśli ktoś ma problemy z budżetem, zawsze może zamówić Ubera np pod wspomniany powyżej Holiday Inn, który jest po drugiej stronie ronda przed lotniskiem, opłata o S./ 15-20 mniej (jakaś opłata za wjazd/wyjazd z lotniska). Przejście przez Avenida Faucett, która jest drogą pomiędzy lotniskiem a hotelem może czasami znacznie podnosić poziomy adrenaliny. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Flyguy uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 30 Wrz 2021 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
@billabong

Wlasnie sprawdzilem dokladnie ''Rachunki Uber'' i dokladna oplata lotniskowa to 12,20 s./ z wyzej wspomnianych 39 s./ ( 19km czas 23 min)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 30 Wrz 2021 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Wyszedłem z lotniska i idąc przez parking sprawdziłem ubera, pokazywało 36, chciałem go złapać na ulicy po wyjściu z parkingu ale zaczepił nas taksówkarz i zawołał 50 na miraflores, pokazałem mu cenę z ubera i za 40 soli pojechaliśmy
Jak ktoś chce zaoszczędzić to może wziąć taxi do skrzyżowania Tomas valle i universitaria jeśli dobrze napisałem za ok 10 i potem pojechać do miraflores metrobusem za 5 karta plus 2,5 przejazd, jedna karta wystarczy na kilka osób,
Przy okazji nowe doświadczenie, jak duża jest różnica między skrzyżowaniem tych ulic a miraflores czy samym centrum limy, można też później kartę wykorzystać do dojazdu do centrum czy powrotu na lotnisko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group