Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 493 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 27 Wrz 2011 17:13 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6154
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Leszczyk napisał(a):
Hej!

Czy lotnisko z liniami Ryanaira w Krakowie to właśnie to lotnisko, o którym mowa w temacie?
Jutro rano (o 9) będę w Krakowie i o 13.30 mam lot, w sumie dużo czasu, ale lepiej się upewnić.


Tak chodzi o lotnisko Balice
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast
#22 PostWysłany: 12 Paź 2011 03:25 

Rejestracja: 07 Cze 2011
Posty: 85
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Dołączę się do tematu, ponieważ z Balic latałem 6 razy. Poczatkowo człowiek jest zielony, gdy leciałem pierwszy raz byłem na lotnisku 4 godziny przed odlotem :lol:

Co do transportu na lotnisko:

1. Szynobus - moim zdaniem najwygodniejszy, najszybszy (z dworca jedzie pod stację 17 minut, od razu czeka na Ciebie "lodowata Scania", która podjeżdża najpierw pod terminal krajowy a później pod terminal międzynarodowy. Tyle samo czasu zajmie ci dojście z peronu pieszo pod międzynarodowy T1 co dojechanie busem, jest on w cenie biletu na szynobus, kwestia gustu.

2. Autobus - zgodzę się z przedmówcą, trzeba zarezerwować sobie godzinkę (korki w centrum), jednak jeśli masz czas jest to opcja najtańsza. Do Nowego kleparza jechałem ok godziny 10.00 dokładnie 50 minut.

Linia 292 - http://rozklady.mpk.krakow.pl/aktualne/ ... 92rw01.htm
Linia nocna 902 - http://rozklady.mpk.krakow.pl/aktualne/ ... 02rw01.htm

Cennik biletów (oczywiście obchodzą nas bilety aglomeracyjne)
http://www.mpk.krakow.pl/pl/bilety2/cen ... h04082011/

3. Taxi - a dokładnie przewóz osób "Icar" - spod Galerii Krakowskiej (ul. Pawia), czyli spod Dworca PKP pod sam terminal to koszt 37 zł. Dane na dzień 12.10.11 Dobra opcja dla firm i biznesmenów, kierowca może wystawić od ręki fakturę VAT, trzeba tylko poinformować o niej dyspozytora zanim zamówisz autko, mają też busy, raz jechałem w 7 osób.

4. Parkingi płatne - niestety nie mam doświadczenia przy lotnisku, oficjalne cenniki są na ich stronach internetowych.
Parking strzeżony w centrum miasta (500 m od dworca przy ul.Św. Filipa 13 - Doba normalnie 45 zł, po zniżce 30 max. 35 zł na dłuższy czas da się negocjować stawki z właścicielem i to całkiem całkiem jeśli chcesz zostawić autko na tydzień albo dłużej to całkiem dobra opcja, tylko, że w centrum miasta, trzeba się powołać na zakwaterowanie w hotelu lub hostelu (koniecznie!!!) ;) Najtaniej w okolicy z tego co mi wiadomo, możliwość rezerwacji.

5. Parkowanie "na dziko" w okolicy lotniska jest możliwe - droga prowadząca od Kryspinowa przed przejazdem kolejowym po prawej stronie (pobocze). Tuż obok stacji kolejowej. Ile razy jechałem to blokady na kołach jeszcze u nikogo nie widziałem - próbujesz na własne ryzyko.

Reasumując... Najpewniejszy jest szynobus. Dość punktualny, ciepło (oprócz autobusu ze stacji do terminala), szybko i relatywnie tanio (jadąc na lotnisku chcę być punktualnie bez nieprzewidzianych opóźnień), z powrotem najczęściej jadę autobusem, jak łatwo wyliczyć średni koszt przejazdu w jedną wyniesie 6,60 zł.

Mam nadzieję, że komuś się moje spostrzeżenia przydadzą 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 12 Paź 2011 03:32 

Rejestracja: 07 Cze 2011
Posty: 85
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Animal napisał(a):
Mój post nie miał na celu zachęcania do korzystania tylko z taxi na dojazd do Balic ponieważ jest dużo sposobów na dostanie się np. z Centrum Krakowa do Balic ( szynobus,autobus,busy,przewóz osób,taxi itp.) a jedynie chciałem się odnieść do pierwszych postów zachwalających przewóz osób, że
Cytuj:
nie jest do końca prawdą iż są tańsi od taxi (konkurencja spowodowała znaczne obniżki ze strony firm taksówkarskich)
i jeśli ktoś musi,chce skorzystać z tej formy dojazdu na lotnisko niech nie sugeruje się opowiadaniami jakie to taxi drogie a przewóz za grosze jeździ bo ceny w zależności od długości trasy są takie same lub są niewielkie różnice na korzyść jednych oraz drugich.Na koniec dodam , iż dziś w skrzynce pocztowej miałem ulotkę firmy przewozowej wraz z podanymi cenami i cena na lotnisko wynosiła ponad 50zł z okolic Matecznego!! Podejrzewam , że taxi (mówię tu o kilku sieciach) byłoby na pewno tańsze.


Nie zaprzeczam, jednak tego co wiem stawka nocna w Icar jest taka sama jak dzienna. Niestety u taksówkarzy chybanie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 12 Paź 2011 13:19 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 248
niebieski
Nie wiem czy każdy wie ale jest tańsza opcja niż prywatne parkingi.
Jest tzw. "parking terenowy" zarządzany przez lotnisko - wjazd na niego jest obok ronda (przy ulicy między terminalem krajowym o stacją kolejową)

Cena to 30zł za pierwsze 3 doby (niezależnie czy się stoi np. 10 godzin czy niecałe 3 doby), 10zł za każdą następną dobę.

Wszystko działa sprawnie - pobiera się bilet przy wjeździe, płaci po powrocie w automacie (przyjmuje tylko gotówkę). Sprawdziłem we wrześniu, byłem niecałe 4 dni więc zapłaciłem 40zł - odtąd zamierzam zawsze korzystać z niego (na prywatnych żwirowych zapłaciłbym 60zł za te wspomniane 4 dni).

Pewnie ten parking jednak nie utrzyma się długo bo z tego co domyślam się mniej więcej w tym miejscu ma powstać w przyszłym roku hotel...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 12 Paź 2011 15:49 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 561
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
siudamac napisał(a):
Nie wiem czy każdy wie ale jest tańsza opcja niż prywatne parkingi.

Ja wróciłem wczoraj z Paryża. Zostawiłem samochód na 4 dni na parkingu ORAGNE przy samym lotnisku - cena za te 4 dni 60zł.
http://www.orangeparking.pl.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 13 Paź 2011 10:29 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 248
niebieski
O to mi właśnie chodziło - ja też wcześniej korzystałem z parkingu ORANGE ale teraz przerzucam się na ten tani lotniskowy skoro kosztuje 10zł za dobę.

Dobrze, że coś się ruszyło bo pod względem parkingu w KRK było słabo w porównaniu z KTW.
Tak poza tematem - w KTW korzystam z parkingu przy stacji BP - jest mininalnie drożej niż na jednym z podwórek przy prywatnych domach ale za to porządna kostka brukowa (po dłuższym parkowaniu nie trzeba zmywać pyłu z auta), na stacji subway (jak się dojedzie wcześniej można zjeść jakąś bułę) i wygodny transfer (VANy Mercedes i VW).
Jakby ktoś chciał skorzystać to polecam :)
http://www.parkingpyrzowice.pl/rezerwac ... e5659a5bcc

A czy w Krakowie zna ktoś może jakiś parking w centrum strzeżony ale tani (powiedzmy do 5zł/dobę) żeby opłacało się zostawić tam auto i dojechać autobusem/pociągiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 16 Paź 2011 23:03 

Rejestracja: 24 Kwi 2011
Posty: 46
siudamac napisał(a):
A czy w Krakowie zna ktoś może jakiś parking w centrum strzeżony ale tani (powiedzmy do 5zł/dobę) żeby opłacało się zostawić tam auto i dojechać autobusem/pociągiem?

w Krakowie przy dworcu i centrum jest strefa - pierwsza godzina kosztuje 3zl ;)
nie liczylbym na takie ceny jak poane powyzej, chyba ze bez parkingu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 13 Lis 2011 17:56 

Rejestracja: 19 Lut 2011
Posty: 210
niebieski
Przez niepunktualność PKP, uciekły mi dwa szynobusy na Balice, trzecim bym już nie zdążył na odprawę więc musiałem wziąć Taxi, kosztowało mnie to 70zł ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 13 Lis 2011 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 285
niebieski
My koniec końców, zrezygnowaliśmy z wygodnego dojazdu autem i pojechaliśmy autobusem za 3,2zł z placu inwalidów, powrót też 3,20zł.
Wiadomo że dłużej niż autem, ale za to pod samiutkie lotnisko i nie trzeba się bawić w parkingi.
Nie pamiętam ile dokładnie jechał, ale nie było korków (sobota rano-przed południem) więc w miarę ok, no i 2x2x3,20 zł i transfer na lotnisko i z lotniska :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 16 Lis 2011 21:11 

Rejestracja: 26 Wrz 2011
Posty: 10
Tveety84 napisał(a):
Animal napisał(a):
Mój post nie miał na celu zachęcania do korzystania tylko z taxi na dojazd do Balic ponieważ jest dużo sposobów na dostanie się np. z Centrum Krakowa do Balic ( szynobus,autobus,busy,przewóz osób,taxi itp.) a jedynie chciałem się odnieść do pierwszych postów zachwalających przewóz osób, że
Cytuj:
nie jest do końca prawdą iż są tańsi od taxi (konkurencja spowodowała znaczne obniżki ze strony firm taksówkarskich)
i jeśli ktoś musi,chce skorzystać z tej formy dojazdu na lotnisko niech nie sugeruje się opowiadaniami jakie to taxi drogie a przewóz za grosze jeździ bo ceny w zależności od długości trasy są takie same lub są niewielkie różnice na korzyść jednych oraz drugich.Na koniec dodam , iż dziś w skrzynce pocztowej miałem ulotkę firmy przewozowej wraz z podanymi cenami i cena na lotnisko wynosiła ponad 50zł z okolic Matecznego!! Podejrzewam , że taxi (mówię tu o kilku sieciach) byłoby na pewno tańsze.


Nie zaprzeczam, jednak tego co wiem stawka nocna w Icar jest taka sama jak dzienna. Niestety u taksówkarzy chybanie ;)


Trochę późno odpowiadam koledze ale "lepiej poźno niż wcale"

Tak, stawka (czyt.taryfa)nocna jest inna niż dzienna w taxi. Wedle moich informacji , które być może już są nieaktualne, ponieważ od kilku miesięcy rynek przewozu osób w Krakowie jest mi całkowicie obcy różnica w taryfie dziennej a nocnej ( w jednej z krakowskich sieci) wynosiła 20gr ( dokładnie 1,80PLN dzienna - 2,00 PLN nocna), więc taryfa nocna za km była chyba(nie znam do końca cennika ani zasad wyliczania ceny końcowej za kurs w ICar) na równi z ceną całodobową proponowaną przez firmę ICar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 11 Gru 2011 15:07 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
jechalismy przedwczoraj icarem spod galerii krakowskiej tj. dworzec pkp, zaplacilismy 47 pln

jesli ktos planuje dojazd z centrum krakowa na lotnisko pociagiem, radze zarezerwowac sobie odpowiedni margines czasu - w piatek rano odwolanych bylo kilka pociagow i musielismy sie poratowac taryfa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 11 Gru 2011 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
gwzd napisał(a):
jechalismy przedwczoraj icarem spod galerii krakowskiej tj. dworzec pkp, zaplacilismy 47 pln

jesli ktos planuje dojazd z centrum krakowa na lotnisko pociagiem, radze zarezerwowac sobie odpowiedni margines czasu - w piatek rano odwolanych bylo kilka pociagow i musielismy sie poratowac taryfa

warto dodac, ze o odwołaniach wiadomo przynajmniej pare godzin wcześniej - http://82.160.42.14/tablice/zmiany.php?idob=80416 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 11 Gru 2011 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
gwzd napisał(a):
jechalismy przedwczoraj icarem spod galerii krakowskiej tj. dworzec pkp, zaplacilismy 47 pln

jesli ktos planuje dojazd z centrum krakowa na lotnisko pociagiem, radze zarezerwowac sobie odpowiedni margines czasu - w piatek rano odwolanych bylo kilka pociagow i musielismy sie poratowac taryfa

Dlatego jak ktos planuje jechac pociagiem, niech skorzysta jednak z autobusu 208 lub 292. Czesciej odwoluja pociagi niz psuja sie autobusy :) Poza tym pociagi jezdza coraz dluzej i nie sa tak bardzo konkurencyjne czasowo w stosunku do autobusow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 09 Mar 2012 01:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2011
Posty: 93
Loty: 31
Kilometry: 40 220
z którego peronu obecnie odjeżdża szynobus? nie mogę sobie w sobote pozwolić, że mi odjedzie. kiedyś tylko z 1, potem z 2, a teraz?
_________________
http://www.ozlandtravel.com
Facebook: Ozland Travel, Instagram: Ozland Travel
Australia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 09 Mar 2012 01:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2011
Posty: 93
Loty: 31
Kilometry: 40 220
a i czy funkcjonuje wciąż parking terenowy, 30zł -3 doby? pod koniec marca może się przydać
_________________
http://www.ozlandtravel.com
Facebook: Ozland Travel, Instagram: Ozland Travel
Australia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 10 Mar 2012 11:02 

Rejestracja: 12 Wrz 2011
Posty: 54
tobe napisał(a):
z którego peronu obecnie odjeżdża szynobus? nie mogę sobie w sobote pozwolić, że mi odjedzie. kiedyś tylko z 1, potem z 2, a teraz?

Szynobus nadal odjeżdża z peronu 1
tobe napisał(a):
a i czy funkcjonuje wciąż parking terenowy, 30zł -3 doby? pod koniec marca może się przydać

Parking terenowy za 3 doby cały czas 30 zł, szczegóły pod linkiem http://mplservices.pl/site/view/cat/id/ ... oterminowy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 31 Mar 2012 19:24 

Rejestracja: 06 Wrz 2011
Posty: 91
A mam pytanie czy jutro tj niedziela będzie coś jeździć o 5 rano najlepiej coś koło dworca PKP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 31 Mar 2012 19:50 

Rejestracja: 15 Mar 2012
Posty: 28
Loty: 6
Kilometry: 8 772
http://rozklady.mpk.krakow.pl/

4.39 ewentualnie 5.30 autobus 292. Przystanki zarówno Dworzec Główny Wschód jak i kolejny, czyli Poltechnika to max 5 minut od dworca PKP
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 01 Kwi 2012 20:07 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 426
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Od 1 kwietnia dojazd kolejka z Krakowa do Balic drozeje o 2 zl. Teraz bilet kosztuje 12 zl.
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 01 Kwi 2012 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
dos70 napisał(a):
Od 1 kwietnia dojazd kolejka z Krakowa do Balic drozeje o 2 zl. Teraz bilet kosztuje 12 zl.

Kolejny powód, by pojechac autobusem, no chyba, ze ktos faktycznie jedzie na styk.

Ostatnio czesto jezdze 208/292 i zawsze podstawiaja nowiutkie autobusy, czas przejazdu ok 40min, praktycznie pod samo lotnisko, cena 3.20PLN ;) Gdyby tylko nieco czesciej byly..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 493 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group