Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 29 Maj 2022 15:42 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8898
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Planuję lot WAW-LIS-GIG i w Lizbonie jest godzina i 10 minut na przesiadkę wg rozkładu, ale widzę, że samolot z W-wy lubi się spóźniać o jakieś 20 minut, czyli zostaje tylko 50 i stąd moje pytania:
Czy przejście z przylotów Schengen do odlotów non-Schengen to tylko kontrola paszportowa, czy jest też bezpieczeństwa (na stronie lotniska piszą tylko o paszportowej)?
Czy przylot z W-wy jest do rękawa, czy trzeba się liczyć z wycieczkami autobusowymi po lotnisku?
Czy taka przesiadka w ogóle jest do ogarnięcia w 50 minut?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
#62 PostWysłany: 29 Maj 2022 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
Te 50 minut to jest do odlotu do GIG, czy do rozpoczęcia boardingu? Jeśli to drugie, to luz, bo boarding do GIG trochę trwa, więc w rzeczywistości będziesz mieć sporo więcej czasu, niż te 50 minut. Jeśli to pierwsze, to w sumie też powinno być OK, skoro TP tak to zaplanował.
Przylot z WAW powinien być do rękawa. Potem jest tylko kontrola paszportowa.
Tak, czy siak, lepiej iść żwawo, no i bez salonika :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
#63 PostWysłany: 29 Maj 2022 19:57 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8898
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
To jest czas do odlotu.
Normalnie bym się jakoś specjalnie nie przejmował, ale wyjazd będzie krótki, więc szkoda mi marnować jeden dzień.
A przy wcześniejszym locie z W-wy jest ponad 7 godzin na przesiadkę, więc trochę długo żeby siedzieć na lotnisku, a za krótko żeby jechać do miasta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 29 Maj 2022 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
Gdyby to mnie dotyczyło, wziąłbym jednak tą dłuższą przerwę. O ile pamiętam, masz golda w *A, więc nawet jeśli nie lecisz w C wejdziesz do saloniku TP, a tam są fajne leżanki. Słuchawki na uszy, drink na sen i spokojnie się z 2-3 godziny kimniesz :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 30 Maj 2022 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3710
srebrny
Sudoku napisał(a):
A przy wcześniejszym locie z W-wy jest ponad 7 godzin na przesiadkę, więc trochę długo żeby siedzieć na lotnisku, a za krótko żeby jechać do miasta.

Ło panie w 7 godzin to zdążysz dojechać na Rossio, połazić po centrum, wbić się na jakieś miradouro, zrobić zakupy, napić się, zjeść, wytrzeźwieć i wrócić.
Metrem dojedziesz do centrum w ok. 40 minut. Ja przy 5 godzinnych przesiadkach zawsze jadę do centrum złapać "lizbońskiego klimatu".

Najkrótszą przesiadkę rozkładowo miałem 65 minut z Dakaru do Berlina, samolot się spóźnił i galopem pod gate i o ile dobrze pamiętam była też kontrola bezpieczeństwa tyle, że to w odwrotnym kierunku niż Ty.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 04 Cze 2022 10:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11324
Loty: 480
Kilometry: 755 414
@Sudoku wczorajszy WAW-LIS nie był podstawiony do rękawa w LIS, od przyziemienia do wejścia do terminala 22 minuty (pierwszym autobusem). No i u mnie akurat dodatkowo prawie godzina opóźnienia na przylocie, bo w Warszawie czekaliśmy już w samolocie na jakąś autoryzację lotu. :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 04 Cze 2022 20:56 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8898
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Stwierdziłem, że rzeczywiście ta krótsza przesiadka jest zbyt ryzykowna i zdecydowałem się na tę dłuższą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 11 Lip 2022 13:17 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8898
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Mam pytanie, jak wygląda obecnie sytuacja na lotnisku w Lizbonie, bo czytałem, że jest to jedno z tych dotkniętych brakiem personelu i kolejkami do kontroli itd?
Nie chciałbym wychodzić na miasto tylko po to, żeby potem stać godzinami i się stresować, czy zdążę na kolejny lot.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 18 Lip 2022 13:07 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8898
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Ponawiam pytanie.
Czy ktoś ostatnio leciał z Lizbony i może podzielić się, jak wygląda sytuacja z kolejkami do kontroli bezpieczeństwa i paszportowej?
Odprawę już będę miał, więc to mnie nie interesuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 18 Lip 2022 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Leciałem pod koniec czerwca 2x przesiadka raz z wyjściem do miasta, nie zauważyłem żadnych problemów, ale to dopiero sytuacja się rozkręcała.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 18 Lip 2022 19:20 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Co prawda nie leciałem z LIS, a oddawałem auto w piątek 8 lipca. Po oddaniu auta przed godziną 11 i przywiezieniu prze transfer wypożyczalniany na lotnisko, siedziałem na zewnątrz w tej kafejce przy główny wejściu. Z ciekawości poszwędałem się po landsidzie głównego budynku i nic nadzwyczajnego, oprócz tłumów nadających bagaże oraz wychodzących po przylocie nie zauważyłem. Byłem w okolicach wejścia do security i takiego czegoś jak na lotnisku EIN (Eindhoven) nie widziałem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 19 Lip 2022 20:38 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8898
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
To odpowiem sobie sam, może przyda się innym.
Dziś przed godziną 19 przejście kontroli bezpieczeństwa zajęło 5-6 minut.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#73 PostWysłany: 19 Lip 2022 20:54 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 358
@Sudoku T1 czy T2?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 19 Lip 2022 22:13 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8898
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
T1.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 23 Lip 2022 09:35 

Rejestracja: 23 Lip 2022
Posty: 9
TAP Air Portugal ma dość tanie loty do Chicago.
Jest przesiadka w Lizbonie, ale między lądowaniem w Lizbonie, a odlotem do Chicago jest tylko 1h godzina na przesiadkę.

Moje pytania:
1. czy wysiadając w Lizbonie będę musiał jeszcze raz przechodzić przez kontrole bezpieczeństwa i inne tego typu rzeczy, czy od razu zostanę przekierowany do samolotu do USA?
2. czy jeśli zdecydowałbym się na bagaż rejestrowany, to nadając go w Warszawie, zostanie on automatycznie przeniesiony do samolotu do Chicago?
3. czy w ogóle ta jedna godzina jest realna do zrobienia? (nigdy nie byłem na lotnisku w Lizbonie)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Lip 2022 12:26, edytowano w sumie 1 raz
Doklejam do istniejącego już wątku :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 23 Lip 2022 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1491
złoty
ad 1. Kontrolę bezpieczeństwa nie, kontrolę graniczną tak (ale nie "jeszcze raz", bo w WAW jej nie będzie)
ad 2. Tak
ad 3. Tak*

* a dokładnie w teorii tak, ale gwarancji nie ma. Opóźnienie pierwszego samolotu, kolejki na kontroli granicznej może spowodować niedotrzymanie czasu przesiadki. Ale, jeśli jest to lot na jednej rezerwacji, to nie jest to Twój problem - linia przebukuje Cię na następny dostępny lot (albo zaoferuje alternatywę) plus jakieś vouchery na jedzenie czy ewentualnie hotel.

Jeśli jesteś świeżynką w lotach z przesiadkami, to może poszukaj czegoś z dłuższą przesiadką, by się nie stresować niepotrzebnie. Poza tym poczytaj temat https://www.fly4free.pl/forum/pierwszy-lot-z-przesiadka-pare-pytan,225,54345
Góra
 Profil Relacje PM off
nelson 1974 lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 23 Lip 2022 18:02 

Rejestracja: 23 Lip 2022
Posty: 9
Dzięki wielkie za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 24 Lip 2022 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
abelincoln napisał(a):

Jeśli jesteś świeżynką w lotach z przesiadkami, to może poszukaj czegoś z dłuższą przesiadką, by się nie stresować niepotrzebnie.



bezsensowna rada. Dla osoby znającej jako-tako angielski przesiadka na lotniskach wielkości LIS ma podobny stopień trudności niż zmiana pociągu na stacji Warszawa Centralna. A może jest trochę łatwiej, bo oznaczenia na lotniskach lepsze. Stres - zwłaszcza na pierwszych lotach nie miałem takiego, wiedziałem, że muszę szybko iść do docelowego gate'u i to wszystko. Dopiero po przeczytaniu takich rad bym się stresował.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 24 Lip 2022 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1491
złoty
@rw30 ale wiesz, że nie każdy jest takim super luzakiem jak Ty? :D Tak, LIS jest małym i prostym lotniskiem. Tak, z podstawowym angielskim przesiadka na jakimkolwiek lotnisku jest w miarę prosta.

Ale, większość osób* stresuje się nową sytuacją (czyli lot z przesiadką), nowym miejscem (czyli nieznane lotnisko), ograniczeniem czasowym (czyli poniżej godziny, bo bramkę zamykają przed wylotem), niewiadomymi po drodze (kolejka przy kontroli granicznej czy choćby autobus zamiast rękawa) - więc lepiej sobie przygotować podróż tak, by minimalizować te kompletnie niepotrzebne stresy...

A i z Warszawą Centralną to bym uważał - https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-transport-publiczny/aktualnosci/news-zamieszanie-na-kolei-w-warszawie-usterki-infrastruktury-para,nId,6055661 :lol:

@mod poproszę o przeniesienie tego i poprzedniego postu do luźnych gatek, żeby nie zaśmiecać tematu przesiadkowego.


*wykopowy Instytut Danych z D.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 24 Lip 2022 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
miliony ludzi rocznie przesiadają się bez tajemnej wiedzy jaką posiadają użytkownicy stron typu f4f, jedni się denerwują mniej, drudzy bardziej, trzeci dopiero jak im ktoś powie że się czymś trzeba denerwować.

Zauważyłem to zjawisko parę lat temu, gdy nagle experci od lotnictwa zaczęli doradzać żółtodziobom 'by może na pierwszy raz polecieli sobie na jednodniówkę do Brukseli żeby nauczyć się jak to jest na lotniskach'. Myślałem, że już tacy spece wyginęli, ale okazuje się że nie. Lotniska w ogólności nie różnią się wielce od dworców kolejowych czy autobusowych, jakoś nie słyszałem by ktoś się stresował przesiadką w Gdyni czy we Wrocławiu Głównym, choć jakby mu dać znać, że powinien, to może by się zaczął? nie wiem, spróbuję kiedyś

Btw szkoda, że nie dodałeś, oprócz wymienienia wszystkich trudności, że long-haule to główne źródło dochodu większości tradycyjnych linii lotniczych, i, o ile samolot dowożący (tutaj WAW - LIS) nie ma opóźnienia rzędu parę godzin, to lot long - haul najczęściej czeka na pasażerów tego wcześniejszego, krótkiego lotu w przypadku niewielkiego opóźnienia.
Mogłeś też dodać, że jeśli z jakiegoś powodu jest wielka kolejka przy passport check, to linie lotnicze o tym wiedzą, i też czekają z odlotem long - haul.
A już to, że ktoś się denerwuje 'autobus czy rękaw' to jakaś abstrakcja w ogóle.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group