Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 290 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Cze 2010 10:45 
Awatar użytkownika

niebieski
Temat viewtopic.php?f=38&t=498 opisuje głównie metodę "kolejową" dojazdu na Balice. Jeśli ktoś znajduje się w Krakowie, najbardziej ekonomiczną opcją będzie bilet za 5 PLN - aglomeracyjny 90-minutowy, cena bez zniżki.

Pełny cennik MPK (autobusy w Krakowie) tutaj: http://www.mpk.krakow.pl/upload_i//bile ... 6.2010.jpg

Przystanek końcowy to Port Lotniczy (Airport). Autobusy podjeżdżające pod samo lotnisko to 208, 292 i nocny 902. Oczywiście jeśli ktoś ma blisko do jakiegoś przystanku w/w autobusów, to może kupić jednorazowy bilet aglomeracyjny za 3 PLN (normalny).

Polecam skorzystanie z wyszukiwarek połączeń:
http://mpkoogle.rox.pl/ - prosta, ale b. skuteczna
http://krakow.jakdojade.pl/ - pełen wypas, wyszukuje nawet najbliższe przestanki

Plusem autobusów jest to, że podjeżdżają właściwie pod samo lotnisko (od stacji kolejowej trzeba się chwilkę przespacerować). Poza tym osoby hiper-oszczędne mogą wysiąść 2 przystanki wcześniej i użyć tańszego biletu ;)

I jeszcze jedno - gdyby ktoś miał ochotę na taxi, to polecam tańszą opcję iCar - http://www.icarauto.pl/ Czasem trudno się dodzwonić,a le jest taniej niż w zwykłej taksówce.

Rada na koniec - bilety autobusowe na powrót warto kupić wcześniej, gdyż na lotnisku nie bardzo jest jak, w dodatku nie wszystkie autobusy mają automaty z biletami, a kierowcy często nie mają drobnych ;)

Ostatnio edytowany przez mashacra 14 Gru 2014 18:58, edytowano w sumie 2 razy
aktualizacja tytułu
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 11 Cze 2010 23:10 

niebieski
shagrat napisał(a):
Plusem autobusów jest to, że podjeżdżają właściwie pod samo lotnisko (od stacji kolejowej trzeba się chwilkę przespacerować).

Od stacji kolejowej kursuje darmowy shuttle bus pod oba terminale - krajowy i międzynarodowy. Cena biletu Kraków Główny- Balice ze zniżka studencką to 4,41 zł. Czas przejazdu ok. 20 minut.

#3 PostWysłany: 26 Sty 2011 21:00 
Moderator forum

Mateusz, na który dworzec ?
o K.Głównym mowi orientacyjnie subway w ostanim poście przed twoim
subway napisał(a):
Od stacji kolejowej kursuje darmowy shuttle bus pod oba terminale - krajowy i międzynarodowy. Cena biletu Kraków Główny- Balice ze zniżka studencką to 4,41 zł. Czas przejazdu ok. 20 minut.
i podobnie w wątku podawanym w pierwszym OP viewtopic.php?f=38&t=498 :?:

A.

Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 26 Sty 2011 21:05 
Awatar użytkownika

niebieski
Mateusz napisał(a):
Powiedzcie mi proszę jak daleko jest z lotniska na dworzec PKP i jak tam dojechać?

http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... olska&z=15

http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=KRK+airport&aq=&sll=50.071075,19.90051&sspn=0.100042,0.308647&ie=UTF8&hq=&hnear=Krak%C3%B3w-Balice+(KRK),+Krak%C3%B3w,+Ma%C5%82opolskie,+Polska&z=15

przyjemność wyznaczenia odległości/drogi między tymi punktami pozostawie tobie..

jak dojechać - było na forum - w zasadzie - w tym temacie?! Wystarczy przeczytac ;)
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 01 Cze 2011 16:41 
Założyciel
Awatar użytkownika

Loty: 426
Kilometry: 932 854
Jestem świeżo po kilku przejazdach lotnisko - miasto.

Bilet kolejowy na "Balice Ekspres" kosztuje 10 zł , studencki 4,9 zł niezależnie od tego czy kupuje się w automacie czy u konduktora, więc kupowanie w automacie (wcześniej było taniej) traci sens. Dal mnie to cena mocno przesadzona. Torowisko jest w fatalnym stanie ekspres wlecze się jak nieszczęście. Słyszałem rozmowę motorniczych o stanie torów, tego co mówili, lepiej nie cytować.

Pociąg na lotnisko obecnie odjeżdża (teoretycznie) z peronu 2, który jest totalnie niedostosowany do typu pociągów obsługujących trasę. Żeby wejść do wagonu trzeba zeskoczyć pół metra w dół, co dla ośób starszych jest naprawdę duzym wyzwaniem.

Jak by tego było mało, pociąg potrafi być podstawiony na inny peron, bez żadnego komunikatu na tablicy, albo głosowego. Doświadczyłem tego dziś rano, nawet osoba pracujaca w kasie Przewozów Regionalnych, nie miała pojęcia z którego peronu pociąg tym razem odjedzie. Skład, którym chiałem jechac zlokalizowałem, gdy juz mijał zwrotnicę w stronę Balic.

Zdecydowanie lepszą moim zdaniem opcją obecnie (dla osób, którym nie przysługują znizki) jest autobus, wcześniej tu opisany (nr 292, 3 zł) Czas jazdy około 40 min

#6 PostWysłany: 01 Cze 2011 16:47 
Założyciel
Awatar użytkownika

Jeszcze w temacie lotniska: szafka na bagaże przy terminalu kosztuje 9 zł za dobę.

#7 PostWysłany: 01 Cze 2011 16:49 
Awatar użytkownika

niebieski
Kamil napisał(a):
Zdecydowanie lepszą moim zdaniem opcją obecnie (dla osób, którym nie przysługują znizki) jest autobus, wcześniej tu opisany (nr 292, 3 zł) Czas jazdy około 40 min

na dodatek autobus odjeżdża prawie z tego samego miejsca co pociag (różnica +/- 200m = dworzec wschodni)

sam jestem z KRK i jeszcze nigdy nie jechałem 'balice express' bo uważam, że zysk 20minut nie jest wart +233% ceny biletu. ;)

...zwłaszcza kiedy się leci za pare złotych więcej, niż kosztuje bilet na pociąg..
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 01 Cze 2011 16:50 
Awatar użytkownika

niebieski
Kamil napisał(a):
Jeszcze w temacie lotniska: szafka na bagaże przy terminalu kosztuje 9 zł za dobę.

w Galerii Krakowskiej (czyli tuż obok dworca) otworzyli niedawno przechowalnie bagażu - dam znać ile kosztuje, bo nie zwróciłem uwagi, a miejscówka może się okazać lepsza i tańsza niż lotnisko. Choć kto wie..

edit: "Po przyjeździe na Dworzec Główny zostawiłam mój główny bagaż w przechowalni na dworcu, 5 złotych dziennie. Później zorientowałam się, że Galeria Krakowska ma też swoją przechowalnię bagażu – mała walizka 3 zlote za dzień a wieksza 4 złote, ale jest ona czynna tylko do godziny 21."
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 01 Cze 2011 17:03 
Założyciel
Awatar użytkownika

Racja, jest szatnia w Krakowskiej przy przejściu na dworzec. Działa w godzinach takich jak galeria.

#10 PostWysłany: 26 Cze 2011 00:36 

złoty
Cytuj:

Nie do końca. Tzn. jest lepszą (a w każdym razie tańszą), jeżeli ktoś ma odpowiedni zapas czasu, natomiast w godzinach szczytu oba autobusy na lotnisko - 292 i 208 - potrafią mieć spore opóźnienia bo utykają w korkach (dot. to godzin szczytu ale także - jesli chodzi o 292 - np. dni w ktorych rozgrywane są mecze Wisły lub Cracovii, czesto tez pod samym lotniskiem ze względu na bliskośc A4 i zjazdy/wyjazdy do/z niej). Poza tym jeżeli ktoś korzysta z lotu krajowego - trzeba pamietać, że 292 nie zatrzymuje się w rejonie terminala krajowego, a tylko i wyłącznie pod terminalem międzynarodowym - odleglość do pokonania jest dość spora.

Pociąg mimo całego zamieszania produkowanego przez PKP jeździ w miare sprawnie i przede wszystki jest dużo szybszy od autobusów (co najmniej o połowę a często 3-krotnie). Poza tym spod "peronlu lotniskowego" można dojechać bezpośrednio zarowno pod terminal krajowy, jak i miedzynarodowy (w tej kolejności).
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 26 Cze 2011 10:30 

Mieszkam w Krakowie i z doświadczenia wiem, że lepszą (pewniejszą) opcją jest pociąg na lotnisko:
1. jedzie o wiele krócej i nie stoi w korkach (w Krakowie przez sporą część dnia - w niektórych miejscach - jest to duży problem, a autobus na lotnisko przejeżdża przez całe miasto) - pociąg ok 17 minut, na autobus zarezerwowałabym sobie ok godziny przy sprzyjających wiatrach :),
2. bilet można kupić w pociągu (10,00),
3. odjeżdża dość regularnie 2 lub 3 razy na godzinę,
4. z ostatniej stacji można przejść się spacerkiem na lotnisko (ok 10 minut) lub jest darmowy autobus.
Oczywiści jest jeszcze dodatkowa opcja czyli taxi lub jeszcze lepiej przewóz osób np. Icar 126535555- dużym plusem jest, że cenę za kurs podają już przy zamawianiu (kurs na lotnisko jest tylko droższy od normalnego - ilość kilometrów + 10 zł i jest to ok 50 zł z dworca).
Jeżeli chodzi o bilet na autobus to powinien to być aglomeracyjny (normalny 3 zł, ustawowy czyli studencki 1,50) - lotnisko znajduje się poza granicami administracyjnymi miasta, ale nawet kierowca polecił mi żeby zaryzykować bo to tylko 2 przystanki (w przypadku 208, bo 292 to już 6 przystanków), a później już jesteśmy w mieście i nie sądzi żeby ktoś nas tu sprawdził - przy takim założeniu należy kupić normalny (2,50) lub ustawowy (studencki - 1,25); trzeba tylko pamiętać o drobnych bo jeżeli nie ma automatu do biletów to kierowca ma obowiązek je posiadać i sprzedawać, ale zmieniły się jakiś czas temu przepisy i może to zrobić tylko za odliczoną kwotę (nie ma bata żeby sprzedał jak musi coś wydać :))

pociąg: http://www.krakowairport.pl/pl/3/176/35/pl

autobus 292, 208, nocny 902 http://www.mpk.krakow.pl/pl/page-f3044045/
- jeżeli numer autobusu jest na żółto lub niebiesko tzn. że jest remont gdzieś, jest zmiana trasy

Icar http://www.icarauto.pl/cennik.html
- taxi można zamówić na parking nad dworcem, trzeba tylko podać nad którym peronem będzie się czekało, z każdego peronu są schody na parking i chyba winda (ale tego pewna to już nie jestem)
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 03 Lip 2011 20:45 
Założyciel
Awatar użytkownika

Gorąco polecam zamiast taksówki

http://airporttransfer.com.pl/pl/

Dziś rano Wieliczka - Balice, w 20 minut, wygodnym busem 79 zł za bus do 4 osób.

#13 PostWysłany: 03 Lip 2011 23:42 
Awatar użytkownika

Loty: 396
Kilometry: 422 249
srebrny
Kamil napisał(a):
Gorąco polecam zamiast taksówki

http://airporttransfer.com.pl/pl/

Dziś rano Wieliczka - Balice, w 20 minut, wygodnym busem 79 zł za bus do 4 osób.

http://www.cracowcitytours.com jeździ za 70 zł - Mercedes Vito

#14 PostWysłany: 08 Lip 2011 22:37 

a waga na lotnisku jest darmowa czy tylko na monety ?;)
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 08 Lip 2011 22:50 

Waga jest darmowa, znajduje się obok stanowiska, gdzie owijają folią bagaż ;)

#16 PostWysłany: 01 Sie 2011 11:58 
Awatar użytkownika

Myślę, że warto wrzucić i tu.
Dojazd autem, pozostawienie auta na parkingu:

Dojazd autem (uwaga, utrudnienia - rondo ofiar katynia)
http://www.krakowairport.pl/pl/36/176/173/pl

Parking:
viewtopic.php?f=38&t=1971
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 27 Wrz 2011 12:02 

Co do jazdy jakimkolwiek przewozem osób proponuję zadzwonić do kilku sieci taxi i zorientować się w cenie, można podejść na postój i uzgodnić cenę z taksówkarzem i porównać taxi(sieciowe)-przewóz osób. Nie robię nikomu reklamy ,dlatego nie podaję nazw sieci taxi ale piszę to z doświadczenia jako były taksówkarz gdzie przy kursie po zniżkach z centrum miasta na Balice kurs nie przekraczał 40zł jadąc przez Wolę Justowską. Nie sądzę aby jakikolwiek przewóz osób w Krakowie wykonywał tą usługę taniej(może się mylę). Uprzedzę fakty gdyby padły zarzuty,że w/w poście robię reklamę taxi w Krakowie. Nie, tylko zachęcam do zapoznania się z cenami w przewozie osób oraz z kilkoma sieciami taxi ,które mają takie same (niskie) ceny a nie sugerowania się stereotypami że jak przewóz osób to musi być taniej.
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 27 Wrz 2011 12:48 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Animal napisał(a):
Co do jazdy jakimkolwiek przewozem osób proponuję zadzwonić do kilku sieci taxi i zorientować się w cenie
Część sieci wyjdzie porównywalnie, część drożej. W przypadku powrotu z lotniska do centrum, sprawę leciutko komplikuje to, że monopol na stanie na postoju przed lotniskiem w Balicach ma tylko jedna korporacja: 919 - która do najtańszych nie należy. Skłaniam się do zdania przedmówców z Krakowa: w ciągu dnia przejazd przez miasto taksówką to małe "ryzyko czasowe": zasługa krakowskich korków. Czasami można najeść się nerwów (Aleje, okolice Błoń, Wola Justowska), czy zdążymy na samolot 8-)

Pociąg jednak jest bezpieczniejszą opcją... oczywiście, o ile się nie zepsuje, co mu się czasami zdarza :lol:
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 27 Wrz 2011 13:16 

Mój post nie miał na celu zachęcania do korzystania tylko z taxi na dojazd do Balic ponieważ jest dużo sposobów na dostanie się np. z Centrum Krakowa do Balic ( szynobus,autobus,busy,przewóz osób,taxi itp.) a jedynie chciałem się odnieść do pierwszych postów zachwalających przewóz osób, że nie jest do końca prawdą iż są tańsi od taxi (konkurencja spowodowała znaczne obniżki ze strony firm taksówkarskich) i jeśli ktoś musi,chce skorzystać z tej formy dojazdu na lotnisko niech nie sugeruje się opowiadaniami jakie to taxi drogie a przewóz za grosze jeździ bo ceny w zależności od długości trasy są takie same lub są niewielkie różnice na korzyść jednych oraz drugich.Na koniec dodam , iż dziś w skrzynce pocztowej miałem ulotkę firmy przewozowej wraz z podanymi cenami i cena na lotnisko wynosiła ponad 50zł z okolic Matecznego!! Podejrzewam , że taxi (mówię tu o kilku sieciach) byłoby na pewno tańsze.
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 27 Wrz 2011 17:09 

Hej!

Czy lotnisko z liniami Ryanaira w Krakowie to właśnie to lotnisko, o którym mowa w temacie?
Jutro rano (o 9) będę w Krakowie i o 13.30 mam lot, w sumie dużo czasu, ale lepiej się upewnić.
 Relacje PM off  

[ 290 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość