Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Lut 2011 02:45 

Rejestracja: 02 Lip 2010
Posty: 44
W Puerto del Rosario niedaleko lotniska jest główny dworzec autobusowy z niego z pewnością odjeżdżają autobusy, szukaj na http://www.maxoratabus.com/tiadhe/index.asp
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez mashacra, 21 Lut 2015 13:46, edytowano w sumie 1 raz
aktualizacja tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 06 Lut 2011 02:59 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
zachciało mi się zajrzeć na aena.es
i na części o FUE
http://www.aena.es/csee/Satellite?MO=1& ... me=subHome
widzę że z Puerto del Rosario , który wskazuje kabza , wyjeżdżają na/przez lotnisko dwie linie: 10 i 3
obie nastepnie z FUE kierują się do Caleta de Fuste (3: do zamku)

Sytuacja na Fuerteventurze wygląda dobrze pod tym kątem :D
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Lut 2011 19:58 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
to ja podpowiem bo właśnie wróciłem opalony:P
jeździ z lotniska bezpośrednio 3 i 10 - jak wychodzisz z przylotów skieruj się na lewo i wyjdź jak wejście na odloty - powinien być od razu przystanek
3 kursuje od 6.30 do 23 w święta od 7; kursy co 30min, tylko między 14 a 15 co godzinę i 22 oraz 23
10 ma tylko 4 kursy dziennie (3 z moro jable, ale to z drugiej strony)
jedzie się >15min, z puerto jedzie do calety >20min - o tyle ważne że rozkłady pokazują odjazd z stacji początkowej co jest dość irytujące
cena biletu - 1,2 eur
jeśli nabędziesz kartę magnetyczną (na pewno dostępna w puerto rosario na dworcu w automacie i w samej calecie w kiosku przy informacji turystycznej, na lotnisku chyba się nie da) to wszelkie bilety autobusowe będą o 1/3 tańsze - w tym przypadku 0,9eur, tyle że karta kosztuje 12eur - jeśli masz zamiar coś oglądać a nie wynajmujesz samochodu zdecydowanie się opłaca (przy czym o tyle jest fajne że jak zostanie Ci na karcie 0,1eur a kupisz bilet za 10eur to nadal otrzymujesz zniżkę a płacisz brakującą kwotę w gotówce)

pozdr
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Lut 2011 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Mateusz napisał(a):
Washington napisał(a):
to ja podpowiem bo właśnie wróciłem opalony:P


Żartujesz? Można się opalać? Nie wiem właśnie jakie ciuchy zabrać ze sobą :D Podpowiedz mi pls :)

Samochód planuję wziąć na jeden dzień na Fuercie i na jeden na Lanzarote. Reszta to błogie lenistwo (jak pogoda dopisze).

aktualna pogoda dostępna jest w wielu miejscach w sieci ;)
na fuerte jest ok 20 stopni w dzien i 15 w nocy, z tego co ostatnio obserwuje bo rowniez niedługo lece. Plus wiosenne słoneczko ;)

a od znajomej z gran canarii wiem, ze zimowe deszcze maja juz za soba, lekko wieje, ale to i tak raj w porównaniu do PL :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Lut 2011 23:52 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
byłem 12 dni, jakieś 2 lekko padało niestety, ze dwa były mocno pochmurne, ale wtedy można np pójść sobie na wycieczkę w góry (wraz z kozami;) - idealna wręcz pogoda na trochę wspinaczki, bo tak jak słońce przygrzewało to odczuwalna temperatura dużo większa niż te 20 stopni - a jak się pokusisz na park narodowy koło Corralejo (wydmowo-pustynne klimaty z piaszczystymi plażami) czy na Jandii playa Sotavento (za Costa Calma kawałek - najpiękniejsze plaże - piasku po horyzont) to powietrze wręcz falowało z żaru. Tyle że wietrznie (mnie osobiście to nie przeszkadzało, mojej dziewczynie już tak) i woda w oceanie niestety nie najcieplejsza ale jak ktoś lubi to żaden problem (jakąś maskę jak zmieścisz w podręczny to fajnie mieć bo bardzo kolorowe ryby:)
reasumując - krótkie spodnie + t-shirty/koszulki bez rękawów - w razie gorszego dnia dłuższe spodnie i bluza te co na sobie z PL niesiemy wystarczają

pozdr
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Lut 2011 09:28 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
Z lotniska koło Puerta del Rosario na Fuertenenturze można jechać np linia 3 do Puerta del Rosario ok. 5 min za ok 1-2 euro, na stacje centralna autobusowa, z tamtad po wyspie jest wiele autobusów np linia 1 jedzie do Morro Jable na koncu wyspy za ok 9 euro, czas jazdy to ok 2 godz z tego co jechalem, ale mozna troche poogladac z autobusu. Rozklady interesujacych lini sa na http://www.fuerteventura.com/Ferry/index.shtml . Z lotniska jezdzi takze linia 10 do Morro Jablo. Na lotnisku jest informacja turystyczna czynna od rana, mozna dostac darmowe mapy i informacje. Z More Jable jak również z innych miast na Fuerteventurze kursują promy na inne wyspy Armas, rozkłady sa na http://www.navieraarmas.com jednak promy te nie naleza do najtanszych zwkaszcza dla turystów. Np z tego co plynalem z Corralejo (Fuerteventura) do Paya Blanca (Lanzarote) to bilet w obie strony kosztował 33 euro dla turystów i ok 16 euro dla tubylców plynał ok 40 min. Natomiast z Morro Jable (Fuerteventura) do Las Palmas (Gran Canaria) 47 euro codziennie o 18.30. Z Morro Jable na Teneryfe (Sta Cruz) tez ok 50 euro ale kursuje tylko w soboty. Jest mozliwe jednak zawsze plynac do stolicy Las Palmas (Gran Canaria) i dalej gdzies po innych wyspach z przesiadka i postojem na Gran Canaria. Jednak rozwiazanie to jest dosc drogie, prom tez plynie czasami kilka godzin. Z Morro Jable do Las Palmas 47 euro i dalej z Las Palmas na Teneryfe 33 euro, razem 80 euro w jedna strone. Samolotem obleciałem taniej z Fuertevrntury do Madrytu i z Madrytu na Teneryfe za 20 euro promo oczywiscie. Tak ze wyspa ladna warto ogladnac, cieplo nawet w nocy i woda tez nawet w srodku zimy. Lotnisko na Fuerteventurze jednak zamykaja na noc od ok. 23.00 do 5.30 ich czasu a czas jest przesuniety o godz do tyłu na Fuerteventurze i jeszcze wyganiaja nie tylko z budynku ale nawet za brame lotniska. Podobnie jest na Lanzarote, ale tam tylko budynek zamykaja w podobnych godz. mozna jednak znalesc lokum pod dachem obok budynku lotniska, a ze cieplo jest to nie problem. Na Teneryfie Sur (na poludniu) lotnisko jest otwarte cala noc i mozna spac. Teneryfa jest najlepsza i atrakcji wiecej, takze wulkan i jednoczesnie najwyzszy szczyt Hiszpani ok 3718 m n.p.m. Teneryfe w zimie oblecialem za 160 zl z Krakowa, Fuerteventure za jeszcze za 80 zl z Teneryfy przez Madryt, podobnie mozna było Gran Canarie. Wiele tysiecy zdjec i filmow z Wysp Kanaryjskich mozna ogladnac na http://www.youtube.com wpisujac Tenerife Island lub Fuerteventura lub nazwe miejscowosci np Costa Calma Fuerteventura, mozna tez wpisac Canarian Islands. Podobnie zreszta mozna szukac innych miejsc. Podobnie ale mniej na http://maps.google.com/ oraz http://www.panoramio.com
Temp pow na Fuerteventurze w poszcz mies roku
http://www.weatheronline.pl/weather/map ... =160&R=160
Temp wody i opady na Fuerteventurze w poszcz mies roku
http://www.weatheronline.pl/weather/map ... NOREGION=1

Zdjecia i mapa Wysp Kanaryjskich z Panoramio
http://www.panoramio.com/map/#lt%3D28.1 ... %26tab%3D1

Moje zdjecia jakby ktos chcial ogladnoac:
Fuerteventura Canary (Spain) 2011 winter
http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... 931b011ccb
Tenerifa Canary (Spain) 2011 winter
http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... 77fc29be21
Lanzarote Canary (Spain) 2010 summer
http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... 74f5c4740d


Ostatnio edytowany przez hol2 14 Paź 2011 04:08, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Maj 2011 23:34 

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 53
siema,
mam pytanie, a właściwie kilka :) . jest co robić na fuerteventurze przez kilka dni? jest coś do zwiedzania, czy to raptem same plaże i nic więcej? opłaca się wynająć jakiś skuter, czy połączenia autobusowe są wystarczające? bo lecę na 5dni i zastanawiam się, czy brać 4 noclegi na fuerte, czy może 2 tam, a 2 na lanzarote?

z góry dzięki za odp. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Maj 2011 15:34 

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 25
Loty: 37
Kilometry: 87 856
jak masz czas to jedź na Lanzarote, dużo lepsze krajobrazu i więcej miejsc do zwiedzania .Wyspa położona obok, krótka przeprawa promem i jesteś na miejscu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Lut 2012 20:26 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 38
witam! mam pytanie, czy istnieje możliwość wypożyczenia samochodu na lotnisku na Fuercie? a moje drugie pytanie czy nie ma problemów z kupnem biletów na prom, np na Lanzarote tj. czy nie ma tłumów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Lut 2012 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
tomekkk napisał(a):
witam! mam pytanie, czy istnieje możliwość wypożyczenia samochodu na lotnisku na Fuercie? a moje drugie pytanie czy nie ma problemów z kupnem biletów na prom, np na Lanzarote tj. czy nie ma tłumów?

1 tak
2 nie, nie ma problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Lut 2012 21:21 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 38
dzieki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Paź 2012 12:48 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 241
niebieski
odkopuję lekko wątek, ale temat bardzo zbliżony. A za trzy dni lecimy na Fuerteventurę.

Czy z tym promem na Lanzarote razem z samochodem również nie ma konieczności wcześniej rezerwować online (nie zależy nam na konkretnej godzinie) ? Sprawdzałem Naviera Armas i koszt auto+2 osoby w obie strony to ~ 90 euro.

Pytam, bo właśnie zależy nam na tym by nie określać terminu przeprawy promowej. Już nawet jestem skłonny dopłacić za przeprawę auta (w porównaniu do wynajmu dwóch oddzielnych samochodów na poszczególnych wyspach) właśnie by nie trzeba było teraz określać dat w momencie rozpoczęcia pobytu.

Korespondowałem z kilkoma firmami wynajmującymi auta i napisali że zezwalają na zabranie samochodu na sąsiednią wyspę (choć na Forum wcześniej czytałem że to rzadkość).

Poza tym oszczędność przy osobnych wynajmach jest o tyle mniejsza, że liczą je oddzielnie (stawką za krótkie wynajmy), a przy dłuższym (2 tygodnie) wynajmie auta cena za dzień jest niższa.

Z góry dziękuję za wskazówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Paź 2012 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
Marecki napisał(a):
Korespondowałem z kilkoma firmami wynajmującymi auta i napisali że zezwalają na zabranie samochodu na sąsiednią wyspę (choć na Forum wcześniej czytałem że to rzadkość).


A możesz napisać jakie to firmy? Bo owszem, niektóre firmy z którymi korespondowałem pozwalają na zabranie auta na inną wyspę, ale:
a) niektórzy zaznaczyli, że nie działa tam ubezpieczenie, więc de facto jedziesz na własną odpowiedzialność
b) trzeba je oddać znów na tej samej wyspie, z której się brało auto (a my przylatujemy na Lanzarote, a wylatujemy z Fuerty)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Paź 2012 14:14 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 241
niebieski
Ja planuję rozpocząć i zakończyć na Fuerteventurze, więc to nie było kryterium, na samo przewiezienie zezwala - Autopluscar i Cabrera Medina (tu wprost napisali, że trzeba oddać na tej samej wyspie z której się wypożyczyło).

Odnośnie wyłączenia z ubezpieczenia nie sprawdziłem jeszcze.

Dalej waham się czy dzielić wynajem na wyspy (jak rozumiem Ty również?).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Paź 2012 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
Marecki napisał(a):
Dalej waham się czy dzielić wynajem na wyspy (jak rozumiem Ty również?).


U mnie sprawa jest raczej zamknięta, bo tak jak pisałem chciałbym wypożyczyć na Lanzarote i oddać na Fuercie. Poza tym lecę na 7 dni, więc tu też różnice w wynajmie są nieco mniejsze. Będę 3,5 dnia na każdej z wysp i raczej skłaniam się ku opcji 3 dni wypożyczenia na Lanzarote i jeden albo dwa dni na Fuercie z oddaniem auta na lotnisku, dzięki czemu przedostatniego i ostatniego dnia sprawdzimy gdzie są najlepsze plaże na ew. kolejny pobyt. Na dniach będę rezerwował hotele, więc wtedy też ostatecznie zdecyduje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Mar 2014 22:22 

Rejestracja: 26 Lut 2014
Posty: 5
Jak sytuacja wygląda w 2014 r.? Będę na urlopie 2 tyg. i planuje pozwiedzać. Jaki koszt dzienny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 20 Cze 2014 07:53 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
Korzystał ktoś z transferu z lotniska do hotelu - póki co znalazłem tylko na alpha i travelrepublic - koszt dla 2+1 na południe wyspy to jakieś 78E. Jak to w praktyce wygląda - to są minibusy, które o umówionej godzinie podjeżdzają pod hotel i na lotnisko czy jakieś taxi?
Zastanawiam się czy w to wchodzić czy wynająć auto na tydzień za ok 130E ( choć nastawiamy sie tylko na plaże)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Cze 2014 15:44 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 241
niebieski
klimas,

Jeżeli ktoś z Was posiada prawo jazdy to według mnie wynajem auta jest znacznie korzystniejszy niż transfer z lotniska szczególnie w cenie jaką podajesz. I to właśnie nie tylko ze względu na koszty (nie wiem czy cena za transfer jaką podałeś zawiera również powrót), ale także komfort podczas pobytu. Benzyna również tańsza niż w Polsce (wiosną byliśmy na Teneryfie i kosztowała w okolicy 1,15 eur)

Widzę w tym wątku, że sam dwa lata temu dopytywałem o wynajem samochodu na Fuerteventurze, w efekcie wynajeliśmy auto na 2 tygodnie i byliśmy bardzo zadowoleni z możliwości swobodnego transportu po wyspach (połączyliśmy to z Lanzarote, ale o takiej możliwości pewnie czytałeś już w innych wątkach, jeśli nie to powiem w skrócie: "warto" ;) ).

Udanego urlopu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 20 Cze 2014 16:15 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
klimas napisał(a):
Korzystał ktoś z transferu z lotniska do hotelu - póki co znalazłem tylko na alpha i travelrepublic - koszt dla 2+1 na południe wyspy to jakieś 78E. Jak to w praktyce wygląda - to są minibusy, które o umówionej godzinie podjeżdzają pod hotel i na lotnisko czy jakieś taxi?
Zastanawiam się czy w to wchodzić czy wynająć auto na tydzień za ok 130E ( choć nastawiamy sie tylko na plaże)


Weź auto koniecznie - fajne i różnorodne plaże są rozsiane po całej wyspie. Jeśli będziesz miał auto, dotrzesz do świetnych plaż na których nikogo oprócz Ciebie nie będzie - nie tak łatwo o to w Europie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Cze 2014 20:05 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
cena podana dotyczyła w 2 strony ale faktycznie lepiej w takim razie będzie wziąć auto.

Przepraszam za of ale za to uwielbiam Was na forum. Człowiek nie może se jechać poprostu poleżeć na plaży bo zawsze go namówicie na ciekawszą opcję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group