Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Gru 2012 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2012
Posty: 369
Loty: 59
Kilometry: 74 028
niebieski
Wybieramy się grupą na jednodniówkę do Charleroi (na Brukselę czasu nie starczy - przylot o 12:00 odlot o 20:55). Jak dostać się z lotniska do centrum miasta żeby nie zbankrutować. Co polecacie w samym Charleroi? Lecimy pod koniec lutego.
_________________
Image

Wish to be on the road again ... next step is ...
don't know yet :)
________________________________________________________

Wybierasz się do Warszawy i potrzebujesz pomocy? Wal śmiało :)


Ostatnio edytowany przez Washington, 12 Kwi 2014 19:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 08 Gru 2012 12:07 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
z lotniska do dworca kolejowego masz autobus za 1.5EUR. Automat z biletami jest tuż przy przystanku przy wyjściu z lotniska. Jedzie ok 20-25 minut.
Samo Charleroi to takie przemysłowe miasto. Sam miałem identyczny wyjazd, tylko przez mgłę zamiast o 12 na miejscu byłem na 16 ;( W nieco ponad 2 godz rundkę po mieście zrobiłem, samolot powrotny został odwołany, więc z jednodniowej wycieczki zrobiła się...trzydniowa ;)
Warto może zastanowić się (sam miałem taki plan przy planowanym przylocie na godz 12) aby pojechać pociągiem do Namur. Pewnie oba miasteczka da się zobaczyć podczas jednego dnia.
Jak jedziecie w weekend, kupcie "internet weekend ticket", z 50% rabatem, może jakiś grupowy też Wam dobrze cenowo wyjdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Gru 2012 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2012
Posty: 369
Loty: 59
Kilometry: 74 028
niebieski
JJ2010 napisał(a):
z lotniska do dworca kolejowego masz autobus za 1.5EUR. Automat z biletami jest tuż przy przystanku przy wyjściu z lotniska. Jedzie ok 20-25 minut.
Samo Charleroi to takie przemysłowe miasto. Sam miałem identyczny wyjazd, tylko przez mgłę zamiast o 12 na miejscu byłem na 16 ;( W nieco ponad 2 godz rundkę po mieście zrobiłem, samolot powrotny został odwołany, więc z jednodniowej wycieczki zrobiła się...trzydniowa ;)
Warto może zastanowić się (sam miałem taki plan przy planowanym przylocie na godz 12) aby pojechać pociągiem do Namur. Pewnie oba miasteczka da się zobaczyć podczas jednego dnia.
Jak jedziecie w weekend, kupcie "internet weekend ticket", z 50% rabatem, może jakiś grupowy też Wam dobrze cenowo wyjdzie.


Myślałem o wynajęciu auta na dzień, ale jakieś horendalne ceny wychodzą, prawie jak w Norwegii - 100 euro / dzień. Patrzę na googlemaps i widzę że z lotniska do centrum będzie z 7-8 kilo, nieco dużo. Wezmę ten autobus pod uwagę, dzięki. Dworzec kolejowy jest jak rozumiem w centrum Charleroi?
_________________
Image

Wish to be on the road again ... next step is ...
don't know yet :)
________________________________________________________

Wybierasz się do Warszawy i potrzebujesz pomocy? Wal śmiało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Gru 2012 13:05 

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 5
Też taką jednodniówke mam mieć w styczniu w tych godzinach. Obliczyłem, że przy wyjeździe do Brukseli shuttle busem będzie jakieś 4.5h na zwiedzanie. Jako że większość rzeczy jest tam w kupie to jest duża szansa powodzenia i zobaczenia tego co warte. Pod warunkiem, że w Mgłodlinie wylot się nie opóźni albo zawiozą autokarami na Okęcie itp. Wtedy to będzie bez sensu, jedynie na piwo do Charleroi;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Gru 2012 14:00 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Cytuj:
Myślałem o wynajęciu auta na dzień, ale jakieś horendalne ceny wychodzą, prawie jak w Norwegii - 100 euro / dzień. Patrzę na googlemaps i widzę że z lotniska do centrum będzie z 7-8 kilo, nieco dużo. Wezmę ten autobus pod uwagę, dzięki. Dworzec kolejowy jest jak rozumiem w centrum Charleroi?


Dworzec nazywa się Charleroi Sud, ale tam jest wszędzie bardzo blisko, zresztą spójrz na googlemaps.
Z lotniska z buta do centrum iść to chyba za daleko...zdecydowanie warto zainwestować te 1.5 EUR ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Sty 2013 20:52 

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 119
Mam pytanie do osób, które korzystały z autobusu z lotniska do stacji Charleroi Sud. Z tego co tu wyczytałem na lotnisku jest automat biletowy, ale w innym wątku ktoś pisze, że bilety można dostać też u kierowcy. Czy rzeczywiście tak jest? Podobne pytanie odnośnie trasy powrotnej. Czy na dworcu również są automaty biletowe, żeby kupić bilet na lotnisko czy można to również zrobić u kierowcy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Sty 2013 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 149
cieplix napisał(a):
Wybieramy się grupą na jednodniówkę do Charleroi (na Brukselę czasu nie starczy - przylot o 12:00 odlot o 20:55). Jak dostać się z lotniska do centrum miasta żeby nie zbankrutować. Co polecacie w samym Charleroi? Lecimy pod koniec lutego.


Tutaj masz relację z takiej jednodniówki, i o ile nie będzie jakichś dużych opóźnień to myślę, że jak najbardziej opłaca się podjechać do samej Brukseli (oczywiście najszybciej skorzystać wtedy z shuttle busa).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Sty 2013 22:33 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 85
czy te bilety potaniały ja w marcu płaciłem 2.70 zarówno w automacie na lotniska jak i w kiosku w Charleroi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Sty 2013 22:36 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
JJ2010 napisał(a):
z lotniska do dworca kolejowego masz autobus za 1.5EUR. Automat z biletami jest tuż przy przystanku przy wyjściu z lotniska. Jedzie ok 20-25 minut.
Autobus kosztuje €3,00. Linia A. Jedzie bezpośrednio do samego dworca kolejowego. Trzy kursy na godzinę, w weekend jeden.

JJ2010 napisał(a):
Z lotniska z buta do centrum iść to chyba za daleko...
Istnieje tam po za tym dość ciekawa sytuacja. Na jedynej drodze prowadzącej do lotniska jest zakaz pieszych. Nie da się tam dość z buta nie łamiąc kodeksu :P

semp napisał(a):
Mam pytanie do osób, które korzystały z autobusu z lotniska do stacji Charleroi Sud. Z tego co tu wyczytałem na lotnisku jest automat biletowy, ale w innym wątku ktoś pisze, że bilety można dostać też u kierowcy. Czy rzeczywiście tak jest? Podobne pytanie odnośnie trasy powrotnej. Czy na dworcu również są automaty biletowe, żeby kupić bilet na lotnisko czy można to również zrobić u kierowcy?
Są automaty na lotnisku i na dworcu (ale nie na każdym przystanku). Bilet lotniskowy kupuje się u kierowcy za tą samą cenę co w automacie (z tym że w automacie można kartą płacić). Bilety na normalną komunikacje miejską w Charleroi są natomiast droższe u kierowcy.


Ja notabene również polecam wypad do Brukseli lub Namen.


Ostatnio edytowany przez NBE322, 04 Sty 2013 22:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Sty 2013 22:37 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
MARIO1 napisał(a):
czy te bilety potaniały ja w marcu płaciłem 2.70 zarówno w automacie na lotniska jak i w kiosku w Charleroi?
Równo €3,00.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Sty 2013 22:45 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 85
to po co pisać że kosztuje 1.50?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Sty 2013 22:48 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Tyle kosztował bilet na autobus normalny w Charleroi do momentu kiedy podwyższyli na €1,70 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Sty 2013 22:56 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 85
ale nigdy z lotniska........
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Sty 2013 00:23 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 2
Jeśli dobrze rozumiem to można jechać w cenie biletu kolejowego o ile jest to powrót tego samego dnia:

Cytuj:
At Charleroi airport there are two ticket dispensers where you can buy a single or a return ticket (return on the same day) valid for "any Belgian destination".This ticket covers a journey in a TEC bus (from the airport to Charleroi-Sud station) and a train journey (from Charleroi-Sud to any station in Belgium).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Sty 2013 00:55 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Można jechać, jeśli się kupi taki bilet zintegrowany na lotnisku.
GoPass/RailPass + bilet lotniskowy za €3,00 i tak prawie zawsze wychodzą taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 05 Sty 2013 01:51 

Rejestracja: 17 Cze 2012
Posty: 41
Loty: 66
Kilometry: 128 194
cieplix napisał(a):
Wybieramy się grupą na jednodniówkę do Charleroi (na Brukselę czasu nie starczy - przylot o 12:00 odlot o 20:55). Jak dostać się z lotniska do centrum miasta żeby nie zbankrutować. Co polecacie w samym Charleroi? Lecimy pod koniec lutego.


Ja osobiście polecam kupić shuttle busa (18eur/os. RT) do brukseli i zobaczyć to piękne miasto jeśli jeszcze nie byliście! Ja robiłem podobną jednodniówkę pod koniec października, z tym że leciałem z BUD (dalej do KRK o 17.25) i też miałem od przylotu do wylotu w Belgii około 9h. Po wyjściu z samolotu od razu do kasy, kupiliśmy bilety i w drogę - autobusy odjeżdżają co pół godziny i jadą do centrum jakieś 40 minut. Na miejscu około 5h, ale jak ktoś zauważył wszystko jest 'w kupie' więc da się spokojnie ogarnąć. Zwiedziliśmy zabytkowe centrum z głównymi atrakcjami, dzielnicę Unii Europejskiej, ten park z łukiem triumfalnym i jeszcze ze 45 minut siedzieliśmy w knajpie. Wszystko spokojnym tempem ze zdjęciami :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Sty 2013 16:38 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
pietia71 napisał(a):
Ja osobiście polecam kupić shuttle busa (18eur/os. RT) do brukseli
W tej chwili już €22,00 RT.
Są biletomaty przy stanowisku tych autobusów na lotnisku. Można też kupić przez internet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Sty 2013 22:07 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 2
NBE322 napisał(a):
Można jechać, jeśli się kupi taki bilet zintegrowany na lotnisku.
GoPass/RailPass + bilet lotniskowy za €3,00 i tak prawie zawsze wychodzą taniej.


Miałem nadzieję, że kupię bilet z oferty "Shopping Deal" i w tym będzie wliczony też dojazd na dworzec:(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 06 Sty 2013 22:47 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Niestety nie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Lut 2013 16:41 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Bilet do/z lotniska w Charleroi €5 viewtopic.php?f=42&t=10&p=206098#p206098
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group