Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 21 Sty 2019 12:09 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
Ma ktoś rozklad tego pociagu?
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#162 PostWysłany: 21 Sty 2019 12:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Google ma
https://www.rail.co.il/en
Góra
 Profil Relacje PM off
Soulfly uważa post za pomocny.
 
      
#163 PostWysłany: 21 Sty 2019 22:21 

Rejestracja: 21 Sie 2017
Posty: 5
A czy ktoś wie, co z niewykorzystanymi środkami załadowanymi na kartę Rav Kav. Czy można je gdzieś wypłacić na zakończenie wizyty w Izraelu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 29 Sty 2019 15:30 

Rejestracja: 10 Paź 2018
Posty: 6
Witam
Wróciłem kilka dni temu z Izraela. Lądowaliśmy wieczorem ok 19.30,a że zależało nam na czasie to do Jerozolimy dojechaliśmy Taxi pod adres -cena 290 szekli( czas przejazdu ok 40 minut). W powrotnej drodze korzystaliśmy z autobusu nr . 485 -cena za osobę 16 szekli czas przejazdu ok 60 minut( na lotnisko należy przybyć 3 godziny przed odlotem,my byliśmy jeszcze wcześniej,niestety nie dopuszczono nas kontroli bezpieczeństwa i poproszono o przybycie na 180 minut przed odlotem) Autobus nr 485 odjeżdża z okolic dworca autobusowego z pod adresu YAFFA STREET .220 kilka minut po pełnej godzinie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 04 Lut 2019 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 149
Loty: 405
Kilometry: 918 570
Czy ktoś się orientuje jak się dostać z lotniska do Jerozolimy w szabat?

Lądujemy o 3 w nocy z piątku na sobotę. Pamietam, że tam jeżdża jakieś busiki, ale za Chiny nie moge sobie przypomniec nazwy.

dzięki!
_________________
Ruszaj ze mną w podróż: http://www.przepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 10 Mar 2019 20:22 

Rejestracja: 08 Mar 2019
Posty: 3
W szabas (czyli przez całą dobę od ok.17 w piątek) są tylko 2 sposoby na dojazd z lotniska do Jerozolimy: szerut za 67 szekli/os lub taxi. Szeruty odjeżdżają z poziomu 1 na Terminalu 3 o każdej pełnej godzinie lub gdy zbierze się komplet i dowożą pod wybrany adres albo przynajmniej jego bliską okolicę. Rezerwacja nie jest potrzebna, jeśli nie ma miejsc w busiku trzeba czekać po prostu na następny.
Powrót na lotnisko w szabas jest trochę bardziej skomplikowany - wiem bo przerabiałam w ostatnią sobotę.
Najtańsza opcja to szerut, ale UWAGA - trzeba rezerwować telefonicznie do piątku do 14:00. Po tej godzinie rezerwacja jest już niemożliwa i pozostaje tylko taxi (od 250 do nawet 400 szekli za kurs!).
Namiary na firmę szerutową: NESHER tel. 02-6231231.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 19 Mar 2019 10:22 

Rejestracja: 11 Cze 2013
Posty: 18
Loty: 116
Kilometry: 126 169
W piątek popołudniu i całą sobotę jeżdżą na lotnisko białe busy z okolicy dworca autobusowego przy Bramie Damasceńskiej. Kierowcy sami szukają klientów wołając co chwilę Tel Aviv, Tel Aviv. O ceny przejazdu nie zapytałem :?
Pociąg na lotnisko ze stacji Navon w dalszym ciągu darmowy przejazd, można doładować darmowy przejazd na anonimową kartę RAV KAV w automacie przy wejściu na stację .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 19 Mar 2019 11:47 

Rejestracja: 08 Mar 2019
Posty: 3
ja zapytałam - do centrum Tel Awiwu 30 szekli, ale na lotnisko liczą sobie jak za "kurs specjalny": 400 szekli! czyli dużo dużo więcej niż normalna taksówka
można oczywiście pojechać do TLV i tam szukać taksówki na lotnisko, ale cenowo wyjdzie pewnie podobnie jak taxi z Jerozolimy, a czasowo znacznie gorzej
mimo wszystko najlepsza opcja w szabas to rezerwacja szeruta u Neshera, tylko trzeba wiedzieć, że odbierają telefony do 14:00 w piątek...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 03 Kwi 2019 00:37 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Nowa informacja dotycząca pociągu między lotniskiem i Jerozolimą - wydłużono jego godziny kursowania do ok. 21.30 od niedzieli do czwartku i dodano dwa kursy w sobotę późnym wieczorem (w okolicach 22-23).
Z kartą Rav-Kav i załadowaną na nią kasą bilety z lotniska do Jerozolimy są za pół ceny (czyli 8,50 szekla), a z Jerozolimy można pojechać pociągiem za darmo w dowolne miejsce Izraela. Ma to obowiązywać do września. Bez karty Rav Kav obowiązują standardowe ceny, 17 szekli w jedną stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#170 PostWysłany: 02 Paź 2019 20:31 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Czy może ktoś pomóc oszacować szanse zdążenia na pociąg do Jerozolimy o 21:31 lądując w TLV o godzinie 20:40?

Będzie to poniedziałek i lot FR (czyli transfer busem pod terminal).
Przy braku opóźniania przeciętne czasy przyziemnienia według FR24 z ostatnich lotów to 20:30.

Czyli 51-61 minut od przyziemnienia do odjazdu pociągu - realne to?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 02 Paź 2019 22:25 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Realne, ale powiedziałbym, że najwyżej na ok. 60-70%. Tam jest baaardzo różnie: czasem mała kolejka, ale mało stanowisk czynnych, a czasem kilka kolejek, ale otwierają kolejne stanowiska.
Wszystko zależy - na pewno musisz "gnać" do przodu z samolotu do kolejki z paszportami i potem... zależy jak trafisz: jak długa kolejka i... ile stanowisk czynnych.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#172 PostWysłany: 10 Lis 2019 09:14 

Rejestracja: 02 Paź 2019
Posty: 15
Czy jest 100% pewność, że w sobotę o 13:00 dostane się z Jerozolimy na Ben Gurion ?

opisujecie:
1 taxi za dużą kwotę
2 niepewny szerut z rezerwacją do 14:00 piątek
3 niepotwierdzone białe busy sprzed przy Bramie Damasceńskiej

Pewne jest, że pociąg i autobus nie jeździ - każdy rozkład informuje o tym.

Jest jakiś regularny transport (sobota) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 10 Lis 2019 10:25 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
A to coś się zmieniło i nie ma tych szerutów na lotnisku, co tylko czekały na turystów, aby ich zawieźć do Jerozolimy za bodaj 70-80 (raz się udało za 50) szekli?
Co prawda nie był to za żadnym razem szabat, ale jednak coś ok. północy i też autobusy już nie kursowały.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 10 Lis 2019 12:30 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Te szeruty, o których piszą @sanchopan i @fonu to Nesher sherut http://www.neshertours.co.il/en/about-us
Na lotnisku czekają i można do nich po prostu wsiąść. Z Jerozolimy odbierają pasażerów z umówionych miejsc (np. hoteli), więc trzeba wcześniej zamówić. Są raczej pewni (chociaż zupełnie pewne są tylko śmierć i podatki...), tylko jeżeli ktoś nie ma izraelskiego numeru telefonu i mieszka na prywatnej kwaterze, np. rezerwowanej przez Airbnb, to chcą, żeby przy zamówieniu zapłacić z góry, więc trzeba się pofatygować do ich biura. Położone jest w dość dogodnym miejscu przy Ben Yehuda, blisko Jaffa Str. Cena w styczniu 2019 wynosiła 67 szekli od osoby.

W białe busy sprzed Bramy Damasceńskiej specjalnie nie wierzę. Jeżdżą stamtąd w szabat szeruty, ale do Tel Awiwu (miasta), a nie na lotnisko. Na lotnisko regularne szeruty nie wjeżdżają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 10 Lis 2019 14:29 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Jeśli ktoś nie wie, to jeszcze dodam, że taki szerut na lotnisku czeka na komplet pasażerów: więc czasem będzie szybciej, a czasem dłużej - ale dość konkretnie i rzeczowo.
Ja się kiedyś potargowałem przy 2-3 osobach, tylko nie pamiętam czy do 60 bo chciał 70, czy z 60 na 50 szekli - przy czym była to cena na Dworzec CBS w Jerozolimie. Pod drzwi chciał zdaje się 70-80 szekli, przy czym ja wtedy do Abraham Hostel się udawałem, więc stwierdziłem, że z dworca podreptamy sobie (i tak zrobiliśmy).
Co nie zmienia faktu, że całą drogę Pan Szerut się napieprzał, że "na Dworcu Pan będzie spał?" No to jak głupie pytanie, to zawsze uważam, że najtrafniejsza będzie głupia odpowiedź: "Tak - koło Dworca jest dużo miejsca, nie ma problemu" - odpowiadałem. :mrgreen: Wszyscy wiedzieliśmy, o co chodzi drugiemu - ale w sumie było miło. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 11 Lis 2019 17:15 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 421
niebieski
Według cennika Neshera przy lotnisku, to dowóz pod drzwi 67 szekli, natomiast na CBS tylko 40 szekli. Więc jeśli rzeczywiście stargowałeś na 50 szekli na główny dworzec to i tak przepłaciłeś :P Chyba, że to była cena za kilka osób :)

We wrześniu było tylu chętnych, że się nie zmieścili do jednego busika, jakieś awantury wybuchały, ale kierowca uspokajał, że zaraz przyjedzie drugi.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 11 Lis 2019 23:19 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Nie pamiętam dokładnie, ale faktycznie dużo taniej było na CBS niż pod drzwi, więc ostro targowałem. ;)
To było za pierwszym razem, za drugim autobusem, a za trzecim ma być autem, więc nie sprawdzę tym razem w grudniu. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 09 Gru 2019 15:08 

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 3
7.12.2019 - cena nadal 67 szekli, dobre pół godziny czekaliśmy na komplet. A potem wariacka jazda do Jerozolimy z jazdą dwoma pasami naraz, trąbieniem i innymi mniej kulturalnymi zachowaniami na drodze...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 09 Gru 2019 21:45 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
U nich trąbienie oznacza "cześć" albo "tutaj jestem" lub "pozdrawiam Waldka" itp.
To u nas użycie klaksonu nawet w słusznej sprawie i zagrażającej życiu i bezpieczeństwu oznacza: agresję, zajeżdżanie, zemstę i w ogóle tak uwydatnia kompleksy agresora, że szkoda nawet mówić. Nawet mignięcie światłami zawalidrodze przez 20 km może wywołać taki efekt... :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 11 Gru 2019 22:55 

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 3
A zajeżdżanie sobie drogi? A otwarcie okna i plucie na samochód, który mu zajechał drogę? To już chyba nie bardzo "cześć", czy "tutaj jestem"...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group