Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Kierowcy busów (np 46 czy N17) nie sprzedają biletów jednorazowych, w czerwonych (46) można zapłacić jednorazowy bezdotykową kartą płatniczą
W T1 można zrobić test antygenowy po zamówieniu poprzedniego dnia

Dojazd z lotniska Barcelona Prat (BCN) do Barcelony (centrum) miasta

Ryanair i Wizzair tj najpopularniejsze tanie linie, korzystają z terminala T2 i ten przyjmuję za miejsce startu,
jakkolwiek największy przewoźnik tu latający tj. Vueling ( i np LOT) korzysta z terminala T1 .
Transport między terminalami zapewnia bezpłatny zielony autobus (shuttle bus/lanzadera), także nocą.
:idea: Wyszukiwarka przejazdów z Google Maps bardzo dobrze sobie radzi ze wskazywaniem dojazdów.

-autobus miejski 46 (czerwony)
kursuje między T1 i T2 a Pl. Espanya - od 5:30 do 23:50, z częstotliwością co ok. 20 min; czas przejazdu ok. 30 min.
bilet: u kierowcy- jednorazowy 2,40 € (tylko kartą); lub uprzednio kupiona karta na np 8 przejazdów T-Familiar lub indywidualna* T-Casual: 11,30 € ( zona 1)
- *-> nowe-bilety-karty-komunikacji-publicz-w-barcelonie,1435,147267
przy terminalu T2 na stacji kolejowej w automatach , płatności kartą, monetami i banknotami <50€) godziny otwarcia 4:30-23:55
Lub -może- przy terminalu T1 - w kiosku z wyrobami tytoniowymi Tabac, (info w 1-m poscie) !ale tylko w godzinach pracy, tj 7:30-23:00 !

-autobusy nocne (żółte)
[ Uwaga - w sezonie nitbus może zapełnić się na pierwszych przystankach i na następnych nie zabiera pasażerów ]
N16 - kursuje miedzy Pl. Catalunya i miastem Castelldefels i zatrzymuje sie przy terminalu T2
N17 - kursuje miedzy Pl. Catalunya i terminalem 1
N18 - Pl. Catalunya - T2 i T1 (przystaje w granicach Barcelony,
nie w miejscowościach L'H ani El Prat de LL po drodze)
bilety: jw.

-Aerobus (niebieski)
autobus 'expres' kursujący między lotniskiem i Pl. Catalunya z przystankami na: Pl. Espanya, w pobliżu stacji metra Urgell
i (tylko w kierunku miasta) na Pl. Universitat .
Są 2 trasy: A1 i A2 - odpowiednio z/na terminal 1 i terminal 2.
bilet w 1 str: 5,90€, w dwie 10,20 € (15dni)- kupno przy wejściu do autobusu za gotówkę (lub w automatach na przystanku początkowym i końcowym - płatność kartą).
czas przejazdu ok 30 min, kursuje co 5-10 min http://www.aerobusbcn.com/en :?:

-pociąg
wszystkie pociągi odjeżdżające ze stacji Aeroport zatrzymują się na stacjach: El Prat de Llobregat, Bellvitge, Barcelona Sants (dworzec główny), Passeig de Gracia, El Clot -Arago...
cała trasa i stacje na trasie pociągu R2 Nord odjeżdżającego ze stacji na Lotnisko Barcelona El Prat na stronie:
http://www.barcelonas.com/rodalies-r2-nord.html
bilet: kupno w automatach przy stacji przy T2.
Zalecany bilet na 8 przejazdów T-Familia* lub T-Casual ( 10 ...11,35€ ,1 zona ATM)
jednorazowy ponad 4€ , 4-a strefa Renfe.
http://rodalies.gencat.cat/en/index.html

:idea: Wyszukiwarka przejazdów z Google Maps bardzo dobrze sobie radzi ze wskazywanie dojazdów.

-Metro: niedawno otwarty odcinek L9 sud , linia wije się przez miejscowosci-satelity ok. 30 minut do Zona Universitaria (okolice stadionu Camp Nou) , zatem raczej dobra tylko dla zmierzających w okolice jej przebiegu, bo nie jest ani szybko ani tanio -
do centrum konieczna przesiadka
bilet jednorazowy 5,15 € z/do Aeroport T1 i T2 ,
!!T-C i T-F nie działają!! , inne wieloprzejazdowe tak , np T-Grup lub HolaBcn , o ile 'się opłacają'
nieco info w wymianie na bieżąco i 1-ym poscie

- taxi
Oficjalna, orientacyjna cena przejazdu między lotniskiem a centrum miasta to ok 30 €
Zależna od czasu przejazdu , do tego dochodzą kwoty rzędu 1€ za każdy bagaż.
Porównaj ceny z app Cabify lub MyTaxi
czy http://www.UnicTransfers.com
Uber nie działa.

-pieszo
Lotnisko jest oddalone o około 10km od granic miasta, kilkanaście km od centrum. Dojście jest proste jeśli przestrzega się poniższego planu:
- z T2 trzeba się skierować w prawo i za blokiem C terminala dojść do Av. Pepa Colomer,
- następnie skierować się w stronę rzeki Llobregat i przejść mostem, który znajduje się na przedłużeniu Av. Onze Setembre.
( mostu, patrząc w lewo, będzie widać w oddali górę Montserrat. Rzeka Llobregat przez wiele lat stanowiła oś przemysłu w tej części Katalonii. Dziś urozmaica przemysłowy, nadbrzeżny krajobraz oraz jest obszarem ważnym ekologicznie)
- za mostem skręcić w prawo i iść wzdłuż drogi aż do ronda. Przy standardowej pogodzie będziemy podziwiać samoloty schodzące do lądowania.
- na rondzie skręcić w lewo, w carrer A (nad drogą będą szły tory metra (L10s w budowie)). W drugiej części tej drogi będzie widać wzgórze Montjuic i obecny na nim cmentarz.
- dochodzimy do carrer Dos (2) i idziemy tą drogą do końca. Będzie tam rondo i po prawej przejście pod torami,
- w tym punkcie kończy się cześć obowiązkowa. Można kontynuować prosto do Gran Via (droga główna) lub udać się w prawo w kierunku wzgórza Montjuic.
Jeśli ktoś nie lubi biegać między samochodami po autostradzie to radzę nie eksperymentować. Na całej długości tej trasy jest chodnik lub miejsce, którym można spokojnie przejść. (c) namteH


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 905 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46  Następna
Autor Wiadomość
#861 PostWysłany: 15 Gru 2021 10:40 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
@szejki99 ,
Zapytałbym mailem w TMB ,

- w metrze (na paru przystankach) nie widziałem kodów QR ani aby ktoś kasował bilet przez aplikację.
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#862 PostWysłany: 12 Sty 2022 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Czy na lotnisku, na T2, są automaty, w których można kupić bilety T-casual ? Na stronie https://www.tmb.cat/en/barcelona-fares-metro-bus/single-and-integrated/t-casual pisze:
Cytuj:
Points of sale
TMB bus and metro automatic vending machines (except for ticket machines at the airport metro stations).
Website and TMB App (with collection from metro station ticket machines except the ones at the airport).
TMB customer service and information centres (Punts TMB).
Other Integrated Fare System operators (stations).
Other operators' information centres.

i tak się zastanawiam, jak to rozumieć.
Czy empirycznie ktoś to przerabiał?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#863 PostWysłany: 12 Sty 2022 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@Raphael z T2 prowadzi przejście na stację pociągów Renfe i tam są automaty w których kupisz wszystkie bilety w tym T-casual. Kupowałem go tam w czwartek.

Stacja metra to co innego niż stacja pociągów Renfe a te bilety nie działają na dojazd na lotnisko metrem stąd pewnie zapis, że nie można ich tam czyli na stacji metra kupić.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#864 PostWysłany: 24 Lut 2022 21:50 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Nie udało mi się nigdzie na lotnisku (T2) kupić biletu za 2.40 EUR. Nie było takich w automatach na stacji Renfre, ani na stacji metra. Obsłudze pokazałem na smartfonie o jaki bilet mi chodzi i powiedzieli, że takich w automatach na lotnisku nie dostanę. Kupiłem dwa w autobusie 46 płacąc kartą w czytniku przy kierowcy. Tylko zbliżeniowo, bez PIN. Nie dostajemy żadnego kwitu do transakcji. Kierowcy nie przyjmują gotówki.


Abcn napisał(a):
W autobusie 46 (i chyba innych czerwonych, w żółtych nie widziałem, nie wiem jak nocne) pojawiły się czytniki kart płatniczych (bezdotykowe) ,dzięki którym można zakupić bilet jednorazowy bezpośrednio przy wejściu do autobusu, gdyby ktoś nie przygotował się jak powyżej ms993
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#865 PostWysłany: 08 Maj 2022 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2133
platynowy
Potwierdzam. Nie znalazłem automatów koło przystanków 46 na T2.
W 46 zbliżamy kartę płatniczą do czytnika koło kierowcy i to wszystko.

Przy T2 na przystankach są automaty Aerobusu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#866 PostWysłany: 19 Cze 2022 14:29 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
Czy zakup biletu płacąc bezpośrednio kartą dotyczy też innych linii?
- mam na myśli L77 (Baixbus) - która też jest w zitegrowanym systemie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#867 PostWysłany: 01 Wrz 2022 12:48 

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 45
30% obniżka ceny T-casual do końca roku:
From 1 September to 31 December 2022, reductions in T-4, T-casual and all types of T-usual, T-jove (young person's ticket) and T-FM/FN 70/90 prices.
żródło: https://www.tmb.cat/en/barcelona-fares- ... d/t-casual
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
billabong uważa post za pomocny.
 
      
#868 PostWysłany: 01 Wrz 2022 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Aktualizacja do wiki w sprawie niebieskiego AeroBusa - strona to https://aerobusbarcelona.es/?lang=en ( a nie aerobusbcn ).

Bilet jest ważny 90 dni od daty zakupu. Jeżeli kupujemy go na stronie internetowej 1/01 a wykorzystamy pierwszy odcinek biletu np. 15/03, to ważność odcinka powrotnego wydłuża się o 90 dni od realizacji pierwszego odcinka (czyli w naszym przykładzie jakoś ~ 13/06)
Nie wiem skąd informacja w wiki o 15 dniach bo odkąd pamiętam jest tak jak napisałam powyżej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#869 PostWysłany: 03 Paź 2022 09:57 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
TMB APP - dodałem bilet do aplikacji, rozumiem że bilet kasuję przez NFC? Czy działa to przez QR (w apce nie odnalazłem czytnika).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#870 PostWysłany: 04 Paź 2022 14:07 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Kothson napisał(a):
TMB APP - dodałem bilet do aplikacji, rozumiem że bilet kasuję przez NFC? Czy działa to przez QR (w apce nie odnalazłem czytnika).

Image
Może komuś się przyda, jest czytnik NFC.Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#871 PostWysłany: 17 Gru 2022 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2022
Posty: 4
Witam,

dajcie proszę znać, czy wszystko dobrze rozumiem:

- kupuję bilet T-casual na 10 przejazdów (obecnie w cenie 7,95 €) i na nim dojechać do centrum busem miejskim nr 46 - w ten sam sposób wrócę na lotnisko
- na tym bilecie mogę korzystać z metra, autobusów miejskich oraz tramwajów
- zone 1 jest dość obszerna i ciągnie się od Castelldefels aż do Montgat (czy obejmuje też Tibidabo?)
- bilet trzeba kupić w aplikacji na telefon
- w autobusie/metrze trzeba ten bilet skasować - ale jak? po NFC gdzieś go odbić?

Dzięki i pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#872 PostWysłany: 17 Gru 2022 15:29 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Mój post #870 nie został zrozumiany, dlatego przesyłam podpowiedź:Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#873 PostWysłany: 27 Gru 2022 22:26 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Dobry wieczór. Proszę o informację, czy bilet T-Casual kupiony w tym roku a nie wykorzystany np. zakupiony dnia 30.12.2022 roku będzie ważny w 2023 roku ?
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#874 PostWysłany: 29 Gru 2022 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2022
Posty: 4
aktualizacja do Wiki:

a autobusie 46 nie da się płacić gotówką (nawet dokładnie odliczoną) - przyjmują tylko płatności kartą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#875 PostWysłany: 02 Sty 2023 15:58 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 24
Czy jak się ma 6h [BCN] na przesiadkę to warto jest wyskoczyć z lotniska na miasto? Godziny ok. 14-20. Następny lot jest o 20 czyli i tak na lotnisku z powrotem trzeba być ok. 18:30.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#876 PostWysłany: 02 Sty 2023 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 544
Loty: 157
Kilometry: 292 801
srebrny
Oczywiście, że tak. Z Placu Hiszpańskiego na lotnisko autobus jedzie w godzinach szczytu ok. 45 min, poza nimi krócej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#877 PostWysłany: 02 Sty 2023 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
@Tomek Jakubowski - warto - pociągiem R2 Nord dojedziesz do stacji Passeig de Gracia w pół godziny.
Wysiadasz i na nogach obskoczysz kilka największych atrakcji Barcelony.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#878 PostWysłany: 19 Sty 2023 23:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Czy dobrze kumam, że obecnie T-casual na jedną strefę wrócił od 1 stycznia 2023 do ceny standardowej i kosztuje 11,35 EUR?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#879 PostWysłany: 19 Sty 2023 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@Kashpir dokładnie tyle zapłaciłam za niego we wtorek
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#880 PostWysłany: 25 Sty 2023 13:25 

Rejestracja: 25 Sty 2023
Posty: 1
Witam. Planuje 3 dniowy wypad do Barcelony, 2 dorosłych + 2 dzieci 7 i 12 lat. Mam pytanie jaka opcja biletowa będzie najkorzystniejsza do poruszania sie po miescie, lacznie z biletami dojazdowymi na lotnisko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 905 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group