Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 97 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 07 Sty 2018 19:34 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Ktoś testował już bus A4 z Khao san ?, google maps nie chce pokazywać połączenia i usilnie zaprasza na przesiadkę przy Democracy i dalej A2. Mam nadzieję,że lokalni pomogą ze zlokalizowaniem. Jak z "korkami" lotniskowymi wylot mam o 1200 tylko z podręcznym czy przybycie na lotnisko punkt 1000 będzie wystarczające czy spinać się i zrobić 2,5h ? odlotów sporo wtedy i wiem,że lotnisko 2x takie jak Chopin ale moze nie ma sensu się spinać i być wcześniej jeśli nie oddaje bagażu.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#82 PostWysłany: 07 Sty 2018 20:13 

Rejestracja: 26 Lip 2016
Posty: 24
Loty: 23
Kilometry: 46 595
oskiboski napisał(a):
Ktoś testował już bus A4 z Khao san ?, google maps nie chce pokazywać połączenia i usilnie zaprasza na przesiadkę przy Democracy i dalej A2. Mam nadzieję,że lokalni pomogą ze zlokalizowaniem. Jak z "korkami" lotniskowymi wylot mam o 1200 tylko z podręcznym czy przybycie na lotnisko punkt 1000 będzie wystarczające czy spinać się i zrobić 2,5h ? odlotów sporo wtedy i wiem,że lotnisko 2x takie jak Chopin ale moze nie ma sensu się spinać i być wcześniej jeśli nie oddaje bagażu.

Co do dojazdu autobusem niestety nie pomogę, ale powiem Ci tak, lecieliśmy 2 razy z tego lotniska i 2 razy w godzinach porannych, Don Mueang jest dość duże, ale kontrola przebiegała bardzo szybko i sprawnie. Do immigration czekaliśmy może z 15 minut pomimo wielu osób i sporej kolejki, do kontroli bagażu trochę mniej, bo wiele okienek otwartych, także myślę, że nie powinno być problemu. My byliśmy 3 godziny wcześniej z bagażem rejestrowanym i to zajęło nam najdłużej, potem już siedzieliśmy pod bramką z 1,5 godziny :)
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 07 Sty 2018 20:52 

Rejestracja: 08 Sty 2014
Posty: 49
oskiboski napisał(a):
Ktoś testował już bus A4 z Khao san ?, google maps nie chce pokazywać połączenia i usilnie zaprasza na przesiadkę przy Democracy i dalej A2. Mam nadzieję,że lokalni pomogą ze zlokalizowaniem. Jak z "korkami" lotniskowymi wylot mam o 1200 tylko z podręcznym czy przybycie na lotnisko punkt 1000 będzie wystarczające czy spinać się i zrobić 2,5h ? odlotów sporo wtedy i wiem,że lotnisko 2x takie jak Chopin ale moze nie ma sensu się spinać i być wcześniej jeśli nie oddaje bagażu.


No cóż, ja także nie pomogę z busem, ale w ubiegłym roku w lipcu trafiłem na gigantyczne kolejki. Przed lotem do Siem Reap spędziłem w nich 2 godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#84 PostWysłany: 27 Lut 2018 21:24 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
oskiboski napisał(a):
Ktoś testował już bus A4 z Khao san ?, google maps nie chce pokazywać połączenia i usilnie zaprasza na przesiadkę przy Democracy i dalej A2. Mam nadzieję,że lokalni pomogą ze zlokalizowaniem. Jak z "korkami" lotniskowymi wylot mam o 1200 tylko z podręcznym czy przybycie na lotnisko punkt 1000 będzie wystarczające czy spinać się i zrobić 2,5h ? odlotów sporo wtedy i wiem,że lotnisko 2x takie jak Chopin ale moze nie ma sensu się spinać i być wcześniej jeśli nie oddaje bagażu.

Ja właśnie zaliczyłem trasę odwrotną, z DMK do Democracy Monument, właśnie tym autobusem. Jechał też przez Khao San, ale dla mnie ta pierwsza lokalizacja była korzystniejsza. Chociaż przyleciałem w samym szczycie komunikacyjnym (16:30), autobus bardzo sprawnie i szybko się przemieścił, bez stania w korkach - jazda trwała max. 40 min. Koszt 50 THB. Autobusy stają tuż przy wyjściu z lotniska - na poziomie 0.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 26 Gru 2018 14:13 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 27
Witam
Ląduję na DMK o 23.10, czyli po odprawie będzie ok północy.
Nocleg mam tuż obok Sanam Luang, hotel proponuje transfer za 800 THB dla 4 osób. To chyba dość sporo?
Może ktoś się orientuje, czy A4 kursuje o tej porze?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 27 Gru 2018 03:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
A4 kursuje do 2300. Ostatni A1 do BTS Mo CHit odjeżdża o 2400, ale to nie rozwiązuje problemu.

800 THB to sporo. Zwykłe taxi do Sanam Luang będzie kosztowało jakieś 200 THB + 50 THB opłaty za transfer z lotniska + ew. opłaty za autostradę (70 THB OIP).

Jeśli macie dużo bagażu, to są tam też nieco większe taksówki, takie minivany. Natomiast nigdy taką nie jechałem i nie wiem, czy nie ma dopłaty.

Zasadniczo brałbym taryfę z lontniska - wszystkie używają taksometrów i są godne zaufania. Wydrukujcie tylko nawzę hotelu i adres po tajsku, bo taksiarze nie znają angielskiego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 29 Gru 2018 16:32 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 27
Bagaż tylko podręczny, ale wyszło, że w 3 dorosłych i 2 dzieci.
Więc minivan by był jak najbardziej pożądany.
Tylko czy będą też w nocy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 30 Gru 2018 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Myślę, że bez problemu. Oni są tam dosyć dobrze zorganizowani - bierze się numerek, potem wyjaśnia pani w kantorku gdzie i czym chce się jechać, a ona przekazuje te informacje kierowcy (którego zazwyczaj i tak trzeba poprowadzić do celu - goście znają główne ulice, ale nie znają każdego hotelu w BKK). Wystarczy jej powiedzieć, że chcecie vana i powinna to załatwić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 31 Gru 2018 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Bierz graba, ostatnio tak jechaliśmy z DMK prawie pod samo BKK bo mieliśmy nocleg w pobliżu lotniska, koszt ok 500THB.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 09 Wrz 2022 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 945
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Nowe połączenie kolejowe z lotniska DMK do Bangkoku już otwarte:

https://bangkokairporttrain.com/don-mea ... ort-train/
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
8 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#91 PostWysłany: 02 Kwi 2023 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@muz

Zgadzam się z @wercyngetoryx, że w okolice Khaosan autobus to najmniej "problemowa" opcja, bo praktycznie od drzwi do drzwi. Przy czym w godzinach szczytu podróż może się znacznie wydłużyć, zdarzyło mi się jechać prawie 3 godziny. Jako że mieszkam od jakiegoś czasu tutaj, to dane mi było jechać na DMK sporo razy i jednak od jakiegoś czasu preferuję inne sposoby transportu.
Odnośnie wersji kolejowej to oprócz szybkiego połączenia airport link z DMK, mamy do wyboru jeszcze pociągi osobowe za ok.10THB lub ekspresy za ok 15-30THB zatrzymujące się na tym dworcu. Następnie można się przetransportować elektrycznym tuk-tukiem za 17THB korzystając z aplikacji MuvMi o której pisałem we właściwym wątku.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#92 PostWysłany: 17 Paź 2023 08:54 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
W Bangkoku wprowadzono obniżki cen na Purple Line oraz Red Line. Dzięki temu za przejazd pociągiem z Don Mueang do Krung Thep Aphiwat Central teraz zapłacimy 20 THB zamiast 42 THB.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#93 PostWysłany: 08 Sty 2024 17:21 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Będę musiał się dostać z rana(koło godziny 4-5) z hotelu Ago na Chinatown na lotnisko Don Mueng. I jak najszybciej i najbezpieczniej dostać się? Taxówką, Boltem, Grabe? Czy przesiadkowo, najpierw metrem potem na pociąg?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 08 Sty 2024 17:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Zależy ile osób, ale ja bym wybrał transfer z bookinga. Jak patrzę koszt to 65 PLN więć nie ma tragedii. Plus ze przyjdzie na wskazaną godzinę. Grab to około 40-45 PLN
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#95 PostWysłany: 08 Sty 2024 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 424
HON fly4free
@wiater
Najłatwiej to taksówką, zamawianą z Graba - ostatnio z podobnej okolicy brałem za około 460 THB (plus 50 THB musiałem zapłacić w gotówkę za drogę ekspresową, około godziny 07:00, nie wiem czy tam opłata ma znaczenie w zależności od godziny przejazdu, ale trzeba przygotować jakąś gotówkę w razie gdyby). To taka godzina, że korków na drodze nie będzie, jedyny problem jaki może być to złapanie taksówki przez Graba - ja potrafiłem czasem i 15 minut łapać, żeby jakiś kierowca się zgodził na przejazd.
Czas przejazdu koło 30 minut.

Nie wiem jak kursują w nocy metro i pociągi, bo dojazd jest prosty, aczkolwiek przejazd zajmuje między 1h a 1:30h z Twojej okolicy. Koszt będzie wynosił około 80-90 THB, jeżeli dobrze pamiętam (koło 45-50 THB za metro i 40 THB za pociąg). Tylko pytanie o godziny kursowania, ja jechałem z lotniska w dzień, a w nocy mogą nie jeździć albo mieć ograniczone kursy.


Gdybym był na Twoim miejscu, to brałbym Graba, ale wstałbym trochę wcześniej by mieć czas na złapanie kursu. Alternatywnie, gdyby był jakiś większy problem, to jechałbym metrem + przesiadką na pociąg, ale to wcześniej bym sprawdził czy kursują w nocy i w jakich godzinach.

-----
Edit: widzę, że @Zeus odpisał w międzyczasie - to dobra rada :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#96 PostWysłany: 08 Sty 2024 20:01 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
@Zeus sprawdzałem na bookingu i masz rację, dobra cena.
Tylko widzę, że są limity na bagaże. Do 63cm, a ja mam dwie rejestrowane około 75cm


@BB108 i @Zeus
dzieki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 20 Lut 2024 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
Ja tylko dopowiem, że przynajmniej ostatnimi czasy bywają spore różnice w cenach na korzyść Bolta vs. Grab. Wydaje, że jest też więcej driverów w Bolcie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 97 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group