Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 97 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 07 Lip 2015 14:52 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 5
Mam w Bangkoku miedzylądanie, czekam tam 6h czy jest jakis sens według was jechac do city? Byłem juz raz tam ale to było jakis czas temu, pamietam ze z lotniska do miasta jest kawałek drogi ale nie mam bladego pójścia czy opłaca sie jechac i pokazać troche Bangkoku mojej dziewczynie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 07 Lip 2015 14:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
To są loty krajowe? Czy międzynarodowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 03 Lis 2015 15:31 

Rejestracja: 29 Wrz 2015
Posty: 2
Witam

Mam następujące pytanie kupiłem bilet DMK-REP-DMK ląduje w DMK o 18:05 i muszę się przesiąść na następny samolot DMK-HKT-DMK wylot mam o 19:30 i teraz pytania:

1. Ponieważ mam dwa oddzielne bilety muszę odebrać bagaż ale czy muszę też przejść całą procedurę wyjścia i wejścia na lotnisko jeszcze raz?
2. Jeżeli tak czy ta 1:25 wystarczy na taką przesiadkę?
3. Czy to lotnisko jest duże i starczy mi na wszystko czasu?
3. Czy może już teraz spróbować zmienić datę przylotu do DMK?

Tak to jest jak się chce trochę zaoszczędzić i kupuje oddzielne bilety a nie bezpośrednio bilet REP-HKT-DMK.....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 04 Lis 2015 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Jeśli tylko na DMK wylądujesz punktualnie, może się udać, ale na pewno będzie bardzo ciasno. Nie jestem pewien jak wygląda procedura po ponownym przylocie do Tajlandii z innego kraju. Na i z DMK latałem tylko krajowymi połączeniami... Na DMK obslugiwane są głównie regionalne połączenia, więc ewentualne procedury imigracyjne powinny być dość szybkie.
Co do samego lotniska, w porównaniu z BKK jest małe, obecnie działa tylko jeden terminal, ale pod względem liczby obslugiwanych pasażerów, to wciąż dwukrotność WAW!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 14 Lut 2016 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
bonieq2 napisał(a):
Rozkład jazdy pociągów na lotnisko: http://www.railway.co.th/checktime/chec ... on%20Muang


Pamiętajcie proszę, że niektóre z tych pociągów jeżdżą tylko w dni robocze (nie w soboty / niedziele /święta), o czym nie informuje strona kolei (albo ja nie widzę, że informuje), a przekonałem się o tym własnoskórnie dzisiaj raniutko.
Szczegóły pociągów mozna sprawdzić w bardzo przydatnym ksiażkowym rozkładzie jazdy kolei, który znajduje się pod tym adresem:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/300 ... etable.pdf

Autobus 29 na lotnisko ponoć staje po lewej stronie dworca, za wejściem, za postojem taksówek. Przystanek nie jest oznaczony, ale gromadzą się ludzie, bo tam ogólnie stają autobusy. Nie sprawdziłem ile jedzie i czy faktycznie się pojawi, bo nie było go jakiś czas. Poznałem przygodną parę z Austrii, która też nacięła się na nie kursujący pociąg i wzięliśmy taksówkę.

Licznik pokazał 213 baht + 50 baht/autostrata.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 03 Mar 2016 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Nie mogę już edytować powyższego wpisu, więc będzie post pod postem.
Jechałem kilka dni temu autobusem 29 z Hua Lamphong na lotnisko. Dzień powszedni, wtorek.

Nieopodal dworca (trzeba przejść przez ulicę w stronę wejścia do metra) jest budka z informacją turystyczną. Można tutaj dostać mapkę miasta, podpytać o autobusy. Pani mówi po angielsku i szeroko się uśmiecha. W końcu Tajlandia to kraj tysiąca uśmiechów. Jak ja uwielbiam te panie z informacji turystycznej. Takie kochane ciocie... ale do rzeczy.

W okolicach południa autobus jechał na Don Mueang 1h20minut. Koszt przejazdu to w Bangkoku zawsze niespodzianka. Chyba nigdy nie kosztuje to więcej niż 20 bacików. W przypadku tego przejazdu bilet kosztował... 9 Bht. Trasa przebiegła sprawnie, autobus jedzie przeważnie po dwupasmówce. Większy przestój był tylko raz, koreczek gdzieś na trasie między pomnikiem zwycięstwa a Mo Chit.
Jeśli komuś tak wygodnie / korków się obawia, to mozna pojechać BTS-em / metro na Mo Chit / Chutachak Park i tam wsiąść w autobus (chyba nie tylko 29, ale również np. A1) - przystanek jest przy schodach do BTS między stacją metra a BTS. Stąd to już jak strzała - jakieś 35 minut ;P

Przegabić lotniska nie sposób, problemem większym jest, by nie wysiąść za wcześnie - bo terminale cargo zaczynają się już na parę kilometrów przed pasażerskim. Trzeba czekać, aż po prawej pojawi się budynek terminalu pasażerskiego. Można poprosić bileterkę, by dała znać, kiedy wysiąść. Pewnie zrozumie;) Ja nie poprosiłem i ostatnie 15 minut spędziłem w stanie podwyższonej gotowości, z głową w połowie na zewnątrz.

Czasowo wyszło podobnie do jazdy pociągiem, w tym konkretnym przypadku o połowę taniej, ale to są groszowe różnice. Przewaga nad pociągiem jest taka, że autobusów jest o wiele więcej. Doświadczenie pożegnalnej przejażdżki po Bangkoku z zimnym łokciem - bezcenne;)
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 16 Mar 2016 13:50 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
arturro napisał(a):
Czasowo wyszło podobnie do jazdy pociągiem, w tym konkretnym przypadku o połowę taniej, ale to są groszowe różnice.

Autobus o połowę taniej? ;) Pociąg z Hua Lamphong na Don Mueang to całe 5 THB, czas przejazdu - 53 min (punktualnie, jak w rozkładzie) i jest konduktor, który zawsze bez pytania poinformuje kiedy należy wysiąść :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 16 Mar 2016 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Faktiko, chyba porównałem z pierwszą klasą.

Z pociągu ładnie widać lotnisko.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 17 Paź 2016 10:20 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 39
Loty: 27
Kilometry: 67 095
Hej,

Bedziemy w Bangokoku spac w hotelu Royal View Resort adres ;) Phayathai, Rachathevi, Pratunam.
Jak stąd dostać się na lotnisko DM.
Podrózujemy z dwójką dzieci.
Wylot ok. 9:45.

Taxi czy jednak transport publiczny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 17 Paź 2016 16:02 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
AirAsia zmieniła mi godzinę wylotu. Zamiast 2,5 godziny na przesiadkę mam teraz 4,5. Co można robić przez 4,5 godziny na tym lotnisku? Do miasta nie opłaca się raczej jechać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 25 Lis 2016 14:23 

Rejestracja: 20 Sie 2016
Posty: 88
Loty: 1
Kilometry: 562
@‌ferges‌ daj znać co wymyśliłeś. Będę miał podobną sytuację (tyle że 6-7 godzin pomiędzy kolejnym lotem), więc dobrze byłoby ten czas zagospodarować poza lotniskiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 25 Lis 2016 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
O ile 4,5 h to za mało, by kombinować, to przy 6-7 h już grzechem byłoby zostać na lotnisku.
Może Ayutthaya pociągiem?
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 28 Lis 2016 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Ayuttaya? Żartujesz? Nie pamiętam już dokładnie ale jechaliśmy w jedną stronę ponad godzinę...
A trzeba się jeszcze dostać na dworzec z lotniska.
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 28 Lis 2016 11:58 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
ja bym wzięła taxi z lotniska na Chatuchak, pochillowała w tym ładnym parku, jest ogromny i jest gdzie posiedzieć, potem poszła zejść na Or Tor Kor. spokojnie parę godzin da się tak spędzić, a blisko, tanio i szybko

to z resztą robiłam już i znowu będę robić za 2 miesiące :)
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 28 Lis 2016 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Mar 2013
Posty: 91
Loty: 77
Kilometry: 250 316
lapka88 napisał(a):
Ayuttaya? Żartujesz? Nie pamiętam już dokładnie ale jechaliśmy w jedną stronę ponad godzinę...
A trzeba się jeszcze dostać na dworzec z lotniska.

Ayuthaya jak najbardziej do zrobienia ( oczywiście znacznie okrojona) w 6-7 godzin, pod warunkiem, ze :
1. ląduje sie na DMK - stacja gdzie zatrzymuje sie pociąg jest zaraz obok
2. trafi sie akurat na odjazd pociągu
Z DMK do Ayuthaya jedzie sie ok. godzinki, tam najlepiej wynająć tuk-tuka, w 2-3 godzinki można już coś zobaczyć i powrót znowu pociągiem. My wynajęliśmy sobie skuter i przy maps.me objeżdżaliśmy atrakcje, z tym że nie byliśmy ograniczeni czasowo.
Od lotniska do Ayuthaya pociąg jedzie już w miarę szybko, najgorszy jest odcinek od dworca Hualamphong kiedy wlecze sie masakrycznie przez Bangkok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 28 Lis 2016 13:52 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Ayutthaya na szybko jak najbardziej jest do zrobienia, ale pamiętać trzeba, że powrotny pociąg do Bangkoku może być opóźniony, więc nie należy planować na styk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 28 Lis 2016 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
*zuza* napisał(a):
lapka88 napisał(a):
Ayuttaya? Żartujesz? Nie pamiętam już dokładnie ale jechaliśmy w jedną stronę ponad godzinę...
A trzeba się jeszcze dostać na dworzec z lotniska.

Ayuthaya jak najbardziej do zrobienia ( oczywiście znacznie okrojona) w 6-7 godzin, pod warunkiem, ze :
1. ląduje sie na DMK - stacja gdzie zatrzymuje sie pociąg jest zaraz obok
2. trafi sie akurat na odjazd pociągu
Z DMK do Ayuthaya jedzie sie ok. godzinki, tam najlepiej wynająć tuk-tuka, w 2-3 godzinki można już coś zobaczyć i powrót znowu pociągiem. My wynajęliśmy sobie skuter i przy maps.me objeżdżaliśmy atrakcje, z tym że nie byliśmy ograniczeni czasowo.
Od lotniska do Ayuthaya pociąg jedzie już w miarę szybko, najgorszy jest odcinek od dworca Hualamphong kiedy wlecze sie masakrycznie przez Bangkok.


No ale to wszystko na styku. Ja jechałem właśnie z Hualamphong więc cała wycieczka była całodniowa, a w samej Ayuttaya byliśmy ok 3h.
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 28 Lis 2016 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Człowiek ma 6h do zagospodarowania, pociąg zatrzymuje się koło lotniska, więc żadne dostawanie się na Hua L. nie jest konieczne, godzina tam (a naprawdę to chyba ze 40 minut - do sprawdzenia). W Ayutthayi wynajmujesz rower albo bierzesz tuka, w trzy godziny można to i owo zobaczyć, powrotnych pociągów trochę jest. Jeśli rozkład podpasuje, to się da. A że wycieczka na szybko? Cóż, alternatywą jest kilka godzin na lotnisku.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/


Ostatnio edytowany przez arturro, 28 Lis 2016 22:11, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 28 Lis 2016 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
DJADKJGU napisał(a):
ja bym wzięła taxi z lotniska na Chatuchak, pochillowała w tym ładnym parku, jest ogromny i jest gdzie posiedzieć, potem poszła zejść na Or Tor Kor. spokojnie parę godzin da się tak spędzić, a blisko, tanio i szybko

to z resztą robiłam już i znowu będę robić za 2 miesiące :)

Faktycznie przyjemny park.
Można w te okolice podjechać też pociągiem - o ile akurat jakiś będzie. Dworzec Bang Sue, z niego chyba 1 czy dwie stacje BTSem.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 14 Sty 2017 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Przerobilem temat autobusu miejskiego z lotniska na Khaosan i powrót na lotnisko.

Z lotniska autobus numer 59 , koloru żółtego z klimatyzacja, odjeżdża na przeciw hali przylotów terminala 1.
Cena za przejazd 23 baty.
Czas przejazdu około 2 godzin.
Wysiada się na pierwszym przystanku , za Democracy Monument przechodzi na druga stronę jezdni i wchodzi praktycznie w Khaosan Road.

W druga stronę działa identycznie. Proszę pamiętać, żeby byl to żółty autobus, bo jest tez zwykły czerwono beżowy 59 i on nie dojeżdża do lotniska.

W praktyce podróż trwa nie wiele dłużej niż w taksówce, bo korki dotyczą wszystkich, autobus dodatkowo często staje na przystankach, wiec to wydłuża jego przejazd.

Pełny rozkład jazdy, wszystkie linie oraz trasy autobusów miejskich pod:

http://www.transitbangkok.com/lines/bangkok-bus-line/59

Aczkolwiek nie można do końca im ufać, bo czasami niektóre autobusy nie jadą do końca lini , albo jadą inna trasa i trzeba się przesiąść na inny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 97 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group