Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
dojazd-do-benidorm-calpe,1300,99641


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 201 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Alicante
#41 PostWysłany: 04 Lis 2014 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Na stronie http://www.aena-aeropuertos.es znalazłem informację, że autobus C6 ma następujące "opening hours" - rozumiem, że mieli na myśli godziny kursowania:
Cytuj:
Opening hours
From 6:40 to 23:00, every 20 minutes.
The service runs 365 days a year, always with the same schedule.

Jako, że mój Ryan ląduje o 22:45 mam kilka pytań:
1) czy to oznacza, że ostatni autobus z lotniska do Alicante odjeżdża o godz. 23:00 ?
2) czy w ciągu 15 minut da radę wyjść z samolotu, znaleźć przystanek autobusowy i zdążyć na ostatni kurs ?
3) czy w razie spóźnienia samolotu autobus czeka na niego ?
4) gdyby jednak powyższe odpowiedzi były na "nie", to z jakim kosztem trzeba się liczyć biorąc nocną taksówkę do centrum Alicante ?

... rozważałem też wynajęcie samochodu, ale rozwaliły mnie opłaty rzędu kilkudziesięciu EUR za odbiór auta nocą.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Alicante
#42 PostWysłany: 13 Lis 2014 12:10 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Raphael napisał(a):
Na stronie http://www.aena-aeropuertos.es znalazłem informację, że autobus C6 ma następujące "opening hours" - rozumiem, że mieli na myśli godziny kursowania:
Cytuj:
Opening hours
From 6:40 to 23:00, every 20 minutes.
The service runs 365 days a year, always with the same schedule.

Jako, że mój Ryan ląduje o 22:45 mam kilka pytań:
1) czy to oznacza, że ostatni autobus z lotniska do Alicante odjeżdża o godz. 23:00 ?
2) czy w ciągu 15 minut da radę wyjść z samolotu, znaleźć przystanek autobusowy i zdążyć na ostatni kurs ?
3) czy w razie spóźnienia samolotu autobus czeka na niego ?
4) gdyby jednak powyższe odpowiedzi były na "nie", to z jakim kosztem trzeba się liczyć biorąc nocną taksówkę do centrum Alicante ?

... rozważałem też wynajęcie samochodu, ale rozwaliły mnie opłaty rzędu kilkudziesięciu EUR za odbiór auta nocą.



Lądowałem w Alicante o godz. 22:45, niestety na autobus nie da się zdążyć, chyba, że nie masz bagażu rejestrowanego, to możeeee jakimś cudem.
Do Hotelu Maya jechałem taksówką około 25 minut, to jest troszkę za centrum miasta, i płaciłem 22 euro.
Polecam moją relację z Alicante i Walencji :) warszawa-alicante-walencja-kwiecien-2014,209,52991
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 03 Maj 2015 21:05 

Rejestracja: 01 Sty 2015
Posty: 7
Witam!
Ląduję na lotnisku w Alicante o 23.20 - 30 maja 2015. Czy jest jakaś szansa na dojazd do miasta autobusem miejskim?
Jeśli nie, to czy jest ktoś, kto chciałby się dołączyć do taksówki do centrum (lecimy w dwójkę). Pozdrawiam,
Hania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 05 Maj 2015 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
haniamoc, szanse na autobus o tej porze są zerowe.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 27 Cze 2015 18:14 

Rejestracja: 27 Cze 2015
Posty: 9
Czy ktoś próbował wydostać się z lotniska Alicante pociągiem ze stacji Torrellano?
Stacja jest 2 km od terminala, pociągi jeżdżą tam dłużej niż autobusy z lotniska. Pasuje mi kierunek pociągu i godzina odjazdu.
Pozostaje pytanie – czy da się kupić na stacji bilety? Czy spodziewać się jakiś problemów? Czy można kupić bilet u konduktora?
Link do strony z pociągami:
http://www.renfe.com/viajeros/cercanias ... index.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 27 Cze 2015 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
o bilet się nie martw. jak nie będzie na stacji to u konduktora kupisz.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 28 Cze 2015 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
namteH napisał(a):
o bilet się nie martw. jak nie będzie na stacji to u konduktora kupisz.


taka tylko uwaga: kupić można, ale najprawdopodobniej tylko za gotówkę
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 01 Lip 2015 13:39 

Rejestracja: 27 Cze 2015
Posty: 9
Bilety można kupić bez problemu na stacji. Są automaty. Płaciłem gotówką. Automat niestety tylko w niewielkim zakresie przetłumaczony i w większości trzeba klikać po hiszpańsku. Automat sprzedaje bilety na różne rodzaje pociągów, ja ostatecznie trafiłem na ten regionalny.

Tutaj ceny za taryfy (strefy)
http://www.renfe.com/viajeros/cercanias ... index.html
Tutaj jak jeżdżą linie kolejowe regionalne (wraz z info, na jakie strefy kupujemy):
http://www.renfe.com/viajeros/cercanias ... icante.png
Tutaj rozkład jazdy:
http://www.renfe.com/viajeros/cercanias ... index.html

Mój pociąg jechał jakieś 45 minut dłużej niż powinien, standard pociągu: bardzo średni, brudno, staro, ale jest klimatyzacja.

Dojście z portu lotniczego: niestety nie ryzykowałem na pieszo, na początku miałem na to ochotę, ale jakoś mi przeszło. Taksówka jest dość kosztowna, jedzie na około, 10E. Więc to nie jest tańsze niż autobus, ale pociąg jeździ dłużej i mi akurat bardziej to pasowało i tak bardzo nie szukałem oszczędności, a po prostu nie chciałem angażować osób trzecich w odbiór mnie z lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 01 Lip 2015 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
jahu555 napisał(a):
...
Dojście z portu lotniczego: niestety nie ryzykowałem na pieszo, na początku miałem na to ochotę, ale jakoś mi przeszło....

?
w nocy to było?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 01 Lip 2015 20:05 

Rejestracja: 27 Cze 2015
Posty: 9
namteH napisał(a):
jahu555 napisał(a):
...
Dojście z portu lotniczego: niestety nie ryzykowałem na pieszo, na początku miałem na to ochotę, ale jakoś mi przeszło....

?
w nocy to było?

Nie, wieczorem. Po prostu spieszyłem się. Policzyłem sobie, że dojście to jakieś 30 minut i byłbym na styk z pociągiem. Jakbym się spóźnił to czekałbym godzinę (choć i tak ostatecznie pociąg złapał spore opóźnienie na ostatnich kilometrach przez Murcią). 10E dla taksówakrza jakoś przeżyłem, i tak wyszło taniej niż paliwo w dwie strony dla osoby, która miała mnie odebrać. A i podróż pociągiem zaliczam do ciekawych "wrażeń poznawczych".

Piszę o tym pociągu, bo jeździ nawet do 22, a autobusy czasem tylko do 19 (kierunek Murcia). Może akurat komuś pomoże ta informacja w wydostaniu się z lotniska. Faktem jest że podejść z bagażem 2,5 km w upale nie należy do przyjemności, a taksówkarz-kombinator za 10E nie należy do tanich.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 29 Lip 2015 12:31 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 51
Loty: 16
Kilometry: 28 363
Witam mam pytanie przylatuję do ALICANTE O 23:30 i chcę się dostać do miasta ale wiem że autobusy już nie kursują. Jedzie nas 6 osób i moje pytanie brzmi czy lepiej Taxi czy też skorzystać z resorthoppa.com cena za 6 osób 280zł. A jak sprawa z Taxi, jechał ktoś może nocną taryfą? jaka cena za dojazd do centrum?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 13 Sie 2015 08:56 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Spróbuj oficjalna taxi z lotniska. Nie wiem czy maja samochody na 6 osób, ale ja rezerwowalem taxi ma stronie internetowej za 27 euro. Pora podobna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 29 Sie 2015 21:13 

Rejestracja: 23 Kwi 2012
Posty: 8
Witam, przylatuję do Alicante FR9035 o godz 23.20, 4 dorosłych i dwoje dzieci, chciałbym się dostać jeszcze nocą do Torrevieja, czy macie jakieś sprawdzone firmy oferujące transfery?
Może są jakieś polskie usługi jak w Paryżu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 30 Sie 2015 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@gregorio23 luknij tutaj :arrow: http://advanced.shuttledirect.com/searchresults/quote
65zl za osobę (6) to za 50km nocną przejażdżkę raczej symboliczna kwota.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
gregorio23 uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 25 Wrz 2015 12:25 

Rejestracja: 23 Kwi 2012
Posty: 8
Po powrocie kilka wskazówek dla osób podróżujących z ALC w stronę Torrevieja:
- w ciągu dnia od 8 do 22 co dwie godziny kursuje z lotniska do Torrevieja autobus Costa Azul http://www.autocarescostazul.com/1/venta_de_billetes_739189.html cena biletu 6.92 euro, nie ma zniżek dla dzieci.
- powrót na lotnisko w ten sam sposób w godzinach 7 - 21 co 2h, wyjazd z dworca autobusowego w Torrevieja, bilety w obu przypadkach można kupić tylko w dniu wyjazdu w kasie lub u kierowcy.
- autobusy Costa Azul jeżdżą także z Torrevieja do dworca autobusowego w Alicante, koszt przejazdu 4,5 euro, tam możemy się przesiąść na Alsę do Walencji, bilet udało mi się kupić przez internet za 9 euro dorosły i 6 dziecko, po przyjeździe na dworzec autobusowy w Walencji, czekał drugi podstawiony autobus Alsa który za free( nie wiem czy przejazd jest codziennie za darmo, bo 23.09 cała komunikacja w Walencji była za free) jechał na lotnisko VLC, mieliśmy w planach zwiedzanie Walencji i z tej opcji nie skorzystaliśmy.
- poznałem też Polaków, którzy biorą 40 euro za przejazd 1 samochód osobowy (max 4 osoby) z ALC w dowolne miejsce w Torrevieja, dysponują dwoma samochodami, opcja wygodna dla osób późno lądujących w ALC, jakby ktoś potrzebował kontakt to proszę o wiadomość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 27 Wrz 2015 15:13 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Czy ktoś może polecić korporację taxi, którą tanio dotarł z lotniska do miasta?
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 27 Wrz 2015 15:15 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Wychodzisz z terminala i masz postoj taxi. Ja w taryfie wieczornej o 21 zaplacilem 23 euro do centrum luceros
Mozna tez busem. Za 4 osoby zaplacilem 15eImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 12 Paź 2015 19:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Taxi z lotniska do hotelu Ibis Alicante (na przedmieściach Alicante) 15,5e. Biła taryfa 3 - weekend i po 22.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 01 Gru 2015 18:14 

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 84
Loty: 39
Kilometry: 83 532
Info z listopada 2015 roku

Bilet na autobus C6 z lotniska do centrum Alicante - 3,85 Euro
Bilet do windy w Castillo Santa Barbara 2,70 Euro

Poniżej foto autobusu linii C6 i rozkład linii autobusowej na przystanku przy lotnisku w Alicante.

Image

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 19 Lut 2016 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Orientujecie sie czy ulgowy bilet na C6 z lotniska do miasta dla osob powyzej 65 roku
obowiazuje tylko dla obywateli Hiszpanii?

Załączniki:
alc.JPG
alc.JPG [ 29.53 KiB | Obejrzany 4346 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 201 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group