Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 138 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Agadir
#21 PostWysłany: 06 Maj 2017 06:29 

Rejestracja: 15 Sty 2012
Posty: 113
Ja lece 17.06. ale ze Stansted Ryan (moze ktos tez). I bedzie trzeba ogarnac dojazd do Agadiru (Hotel Kenzi Europa). Ktos moze poda aktualne info o transporcie. My lecimy rodzinnie 3 osoby.

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Agadir
#22 PostWysłany: 06 Maj 2017 08:02 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 158
krystoferson112 napisał(a):
Informacyjnie bo temat nie żyje...,a przed nami loty Wizzara do Agadiru więc troszkę zainteresowanych się znajdzie. W tej chwili rezerwując hotel na stronie Galahotels.com jest promocja z darmowym transferem z lotniska do wykupionego hotelu w samym Agadirze. Osobiście to wypróbowałem i potwierdziłem, min. do 5 dni przed wylotem trzeba im to przypomnieć, bo w trakcie rezerwacji już podajesz godzinę przylotu, numer lotu i skąd lecisz. Dodatkowo jest kupon na 5 jurków. Mi za 4 noce dla 1 osoby ze śniadaniem w centrum Agadiru wyszło 280 PLN, chyba ok, no i mam nadzieję odpada bardzo kłopotliwy transfer z lotniska do miasta.

a co to był za transfer? Bus hotelowy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Agadir
#23 PostWysłany: 06 Maj 2017 08:42 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Wyjazd dopiero przede mną, ale ma być to transport z jakiejś firmy współpracującej z Galahotels, która na codzień się tym zajmuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Agadir
#24 PostWysłany: 30 Maj 2017 20:13 

Rejestracja: 15 Sty 2012
Posty: 113
Jak ktos bedzie lecial lotem ryanair ze stansted do agadir w dniu 17.06 i bedzie z lotniska jechal do Agadir to mozemy pomyslec cos wspolnie. Nas bedzie 3 osoby

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Agadir
#25 PostWysłany: 13 Cze 2017 16:58 

Rejestracja: 15 Sty 2012
Posty: 113
Chyba malo popularny kierunek ?

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Agadir
#26 PostWysłany: 14 Cze 2017 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 853
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Przed lotniskiem stoi pełno taksówkarzy i na pewno uda się coś w miarę tanio wynegocjować. Byłem w 2015 roku, ale nie powiem Ci ile płaciłem, bo po prostu nie pamiętam. Cena na pewno nie była wysoka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Agadir
#27 PostWysłany: 14 Cze 2017 23:00 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
Pozatym wiele turystow bedzie sie czailo na taksowki takze podbij do kogos i zapytaj czy nie chce dzielic przejazdu z Wami.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Agadir
#28 PostWysłany: 15 Cze 2017 07:52 

Rejestracja: 15 Sty 2012
Posty: 113
Dzieki za info. Tak bedzie trzeba zrobic :)

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Agadir
#29 PostWysłany: 18 Cze 2017 22:24 

Rejestracja: 15 Sty 2012
Posty: 113
Za transport pierwsza z brzegu taxi. Do agadiru 220 dh. Oczywiscie przed lotniskiem stoja naganiacze..wygladaja elegancko jak by byli taksowkarzami ale to tylko naganiacze.

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Agadir
#30 PostWysłany: 19 Cze 2017 13:39 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
220 DH, czyli 20 euro. Przecież to kupa kasy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Agadir
#31 PostWysłany: 20 Cze 2017 02:26 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
Cena fixed z lotniska do Agadiru to 200 MAD. Taniej nie zejdziesz chyba ze zrobisz sobie spacer poza lotnisko. Jesli podzielisz to na kilka osob nie wychodzi az tak tragicznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Agadir
#32 PostWysłany: 20 Cze 2017 19:19 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Chłopaki co przebywają w Agadirze! Po powrocie sklećcie aktualnych parę zdań o transporcie z/na lotnisko i wszelakich innych użytecznych informacjach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Agadir
#33 PostWysłany: 27 Cze 2017 20:43 

Rejestracja: 15 Sty 2012
Posty: 113
Jezeli chodzi o bagaż na lotnisku Agadir Ryanair w locie do Stansted kazdy ale to kazda sztuka jest sprawdzana czy sie miesci i spelnia wymiary :(. Ciekawe jak to bedzie w wizzair Duzo osob mocno zdziwionych.

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Agadir
#34 PostWysłany: 02 Lip 2017 00:13 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Z tego co piszecie cena taksówki jest stała i wynosi 220 MAD, czyli de facto 20 euro. Przylatuję do Agadiru 03.07 o 19.50 Wizzem. Czy można płacić w taksówce w euro, a jeżeli nie to czy na lotnisku jest o tej porze otwarty kantor z jakimiś sensownymi cenami? A może ktoś będzie też leciał tym lotem i chce się podzielić kosztami taksówki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Agadir
#35 PostWysłany: 02 Lip 2017 12:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Na lotnisku w Agadirze jest kilka kantorów i mają bardzo dobre przeliczniki. Jest też bankomat.
W taxi możesz płacić lokalną walutą ale też euro. Cena do dogadania. My zapłaciliśmy 200. Ale nasi znajomi z hotelu łapali już za lotniskiem i utargowali na 15 euro.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Agadir
#36 PostWysłany: 02 Lip 2017 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Trzeba wyjść z lotniska i dojść do głownej drogi. Pół rzutu beretem. Tam z reguły przy bocznej drodze po drugiej stronie czają się tanie taksówki. Można też autobus kursowy łapać.
Góra
 Profil Relacje PM off
Chris Peen uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Agadir
#37 PostWysłany: 04 Lip 2017 13:56 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Najświeższe informacje po inauguracji lotów przez Wizz Air.:

Wymiana waluty na lotnisku - bezproblemowa oraz po normalnym kursie. Na miejscu czeka sporo taksówek, @Japonka76 jechała do Agadiru za 200 MAD, my akurat kierowaliśmy się do Taghazout - taksówka załatwiana przez hotel kosztowała 300 MAD. Białe taxi w drodze powrotnej łapane "z ulicy" - koszt 200 MAD dla 4 osób.

Jeśli chodzi o same procedury na lotnisku: przy wejściu do budynku terminala znajduje się pierwsza, pobieżna kontrola bezpieczeństwa. Następnie należy udać się do stanowiska Wizz Air przy chceck-in celem zdobycia pieczątki (tak mówił pracownik kontroli bezpieczeństwa) - w naszym przypadku były to wydrukowane przez pracownika lotniska karty pokładowe - w zamian wziął papierowe karty pokładowe Wizz Air, które sami wydrukowaliśmy przed podróżą. Z tego co mi wiadomo mobilne karty pokładowe nie są akceptowane.

Następnie udajemy się do kontroli paszportowej, ponownie wypełniamy ten sam druczek, który musimy oddać po przylocie (dane osobowe, cel wizyty w Maroku, etc.), dalej idziemy już do właściwego security. W strefie odlotów sporo siedzeń, kilka sklepów, restauracja, etc.

Ktoś na forum napisał o przedłużających się procedurach i radził być na lotnisku nawet 3h przed odlotem. My byliśmy około 2h przed, procedury zajęły nam 15 minut i potem około 2 godziny spędziliśmy na siedzeniu na lotnisku i machaniu nogami (do tego doszedł opóźniony wylot samolotu do Warszawy). Z drugiej strony nie było żadnego innego wylotu o tej godzinie, a wypełnienie naszego samolotu do Warszawy wynosiło... 49 osób (i to w A321).

Kontrole bagażu podręcznego wybiórcze, plecaki Fly4free oraz Forclaz 40 - tradycyjnie - nie zostały nawet zaszczycone spojrzeniem. Aczkolwiek byliśmy świadkami szybkiego szkolenia pracowników lotniska z zakresu dwóch rodzajów bagażu podręcznego w Wizz Air :D
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Agadir
#38 PostWysłany: 04 Lip 2017 14:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
To ja jeszcze nieco uzupełnię.
Kurs na lotnisku w Agadirze: 1 EUR = 10,54 MAD. Kurs w kantorze w Marinie w Agadirze 1 EUR = 10,72 MAD.

W sklepach na lotnisku płatność tylko EUR. Jedynym odstępstwem są bary, gdzie można jeszcze zapłacić dirhamami. Jednakże można wymienić marokańską walutę na eurasy w sklepie obok pierwszego barku, ale po złodziejskim kursie.
Ceny w sklepach lotniskowych dość wygórowane, ale można tam kupić parę pamiątek. Np. olejek arganowy 21 EUR (na afrykańskim bazarze ten sam olejek za 30 dirhamów).
Na lotnisku jest duży ogród na świeżym powietrzu, gdzie znajduje się także palarnia.

Co do kontroli celnej, @ciacho_majonez nie zauważył, że ja oraz mój małżonek byliśmy skanowani w maszynie, a mój plecak cały przeszukany. Ale może dlatego, że nie wyciągnęłam płynów z plecaka.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Agadir
#39 PostWysłany: 04 Lip 2017 19:35 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 2
billy napisał(a):
Trzeba wyjść z lotniska i dojść do głownej drogi. Pół rzutu beretem. Tam z reguły przy bocznej drodze po drugiej stronie czają się tanie taksówki. Można też autobus kursowy łapać.

Dokładanie, poszliśmy na przystanek autobusowy to taksówkarze sami do nas podeszli i w sumie za przejazd 4 osob zaplacilismy 120 MAD
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Agadir
#40 PostWysłany: 11 Lip 2017 21:00 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Kilka moich uwag po niedawnym pobycie na lotnisku w Agadirze.

Mój lot do Agadiru (03.07) przyleciał o czasie, czego niestety nie mogę powiedzieć o locie powrotnym (10.07), który miał opóźnienie ponad 4h :evil:

Po przylocie staramy się jak najszybciej ustawić w kolejce do punktu imigracyjnego, bo tamtejsi urzędnicy są ślamazarni i możemy utknąć na pół godziny. Karteczkę do wypełnienia bierzemy od razu ze sobą i wypełniamy ją stojąc w kolejce, aby nie tracić czasu. Ponieważ planowałem nocować w kilku hotelach w rubryce, gdzie będziemy nocować wpisałem "hotels", na co pan urzędnik polecił mi wpisanie nazwy hotelu. Jeżeli zatem nie planujemy nocować w żadnym hotelu, najlepiej znać jakąś nazwę hotelu w Agadirze (np. Ibis).

Pieniądze wymieniamy nie w pierwszych dwóch punktach zaraz za punktem imigracyjnym (słaby kurs), lecz kilkadziesiąt metrów dalej, na głównej hali (dobry kurs). Generalnie w każdym hotelu, w którym spałem, można było płacić w euro (przelicznik ok).

Taksówki tak jak napisali przedmówcy, około 200 - 300 metrów od lotniska jest główna droga, gdzie stoją tańsze taksówki. Ja zapłaciłem 120 MAD (trzy osoby). Z powrotem na lotnisko jechałem w grupie mało negocjacyjnej i ostatecznie zapłaciliśmy 150 MAD (cztery osoby). Jedzie się około 25 - 30 min.

Nie zauważyłem, aby jakoś bagaże były szczególnie sprawdzane czy mierzone pod kątem zgodności z wymogami Wizz.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 138 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group