Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Lut 2015 21:00 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 69
Witam serdecznie,

Kupiłem bilety do Indonezji w terminie wylot 05.08 i powrót 25.09 linie Turkish airlines przez pośrednika FLIPO.

Po kupnie biletów dowiedziałem się o ślubie w mojej rodzinie, które odbędzie się 19.09. i zależy mi żeby na nim być.
Czy jestem coś zdziałać w tej kwestii? Na przykład podając od lekarza papier, potwierdzający hospitalizację przed 25.09?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 28 Lut 2015 21:07 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
Jeżeli wraz z biletami wykupiłeś dodatkowe ubezpieczenie, które obejmuje takie przypadki, to w wypadku udokumentowanej hospitalizacji możesz się starać o zwrot i na pewno go otrzymasz. Ale pamiętaj, że towarzystwo ubezpieczeniowe z pewnością nieco dokładniej przyjrzy się temu "papierowi" i może posprawdzać parę rzeczy w szpitalu i NFZ. I wtedy możesz mieć ty i lekarz duże nieprzyjemności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Lut 2015 21:29 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 69
Wykupiłem dodatkowe ubezpieczenie na rezygnację i przerwanie podróży.

Tylko ja nie chcę się starać o zwrot pieniędzy,a o przebukowanie biletu powrotnego o tydzień wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Lut 2015 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
To sprawdź jakie są warunki tego ubezpieczenia i co ono umożliwia. To łatwiejsze i pewniejsze, niż gdybanie tu na forum.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Lut 2015 22:33 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 69
Sprawdziłem warunki ubezpieczenie i jest możliwość przerwania z lotu z powodu nagłego zachorowania.

Przesyłam fragment ubezpieczenia :

Jeśli z powodu choroby lub nieszczęśliwego wypadku nie będziesz mógł wyruszyć w zaplanowaną podróż,
zwrócimy Ci koszty rezygnacji z biletu lotniczego maksymalnie do kwoty 10 000 PLN na osobę.
Zdarzenia objęte ubezpieczeniem to:
• nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek lub śmierć Ubezpieczonego lub jego najbliższego
krewnego,

• szkoda w mieniu Ubezpieczonego, jego najbliższego krewnego lub współuczestnika podróży
powstała w wyniku zdarzenia losowego lub będąca następstwem przestępstwa,
• zwolnienie z pracy z przyczyn leżących po stronie pracodawcy,
• wyznaczenie daty rozpoczęcia pracy (o ile Ubezpieczony był zarejestrowany jako bezrobotny).


Czy mam jakieś szanse w tej sytuacji? Ktoś był w podobnej sytuacji? Czy istnieje możliwość ominięcia ubezpieczenie i kontaktowania się bezpośrednio z linią lotniczą turkish airlines?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Lut 2015 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Z tego wynika, że ubezpieczenie obejmuje tylko możliwość odwołania całej podróży, z powodów wymienionych. Czyli przełożyć powrotu nie ma szans, już nawet abstrahując od ewentualnych kłopotów z powodu fałszywego zaświadczenia.
Co do możliwości przełożenia lotu to regulują to warunki taryfy w której kupiono bilet, myślę jednak, że w Twoim przypadku na 99% jest to niemożliwe albo bardzo drogie. Nie zaszkodzi jednak sprawdzić. Możesz skontaktować się z pośrednikiem albo linią lotniczą.

To co ja bym Ci podpowiedziała to poszukać taniego biletu z Azji do Europy w jedną stronę. Nawet teraz są bilety na Twoją datę Norwegianem z Bangkoku do Oslo albo Sztokholmu za około 680 zł. Do Bangkoku z Indonezji jest dość daleko ale mimo wszystko jest dużo możliwości tanich lotów, zwłaszcza, że masz jeszcze dużo czasu na szukanie.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Mar 2015 05:33 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
olus napisał(a):
To co ja bym Ci podpowiedziała to poszukać taniego biletu z Azji do Europy w jedną stronę.

To jest chyba najlepsza rada. :!:
Byłem w podobnej sytuacji (rezygnacja z powodu choroby) i z warunków taryfy wynikało, że ani przebukowanie na inny termin ani zmiana danych pasażera (czyli odsprzedanie biletu) nie wchodziły w rachubę. Mogłem tylko zrezygnować i wystąpić o zwrot kasy.
Ponieważ masz jeszcze dużo czasu do wylotu może się zdarzyć, że linia zmieni ci terminy lotów. Najczęściej są to niewielkie zmiany ale zawsze możesz powiedzieć że ci totalnie nie pasują i wtedy masz możliwość negocjować zmiany na swoją korzyść. Flipo jest w takich sytuacjach dosyć elastyczne i idzie na rękę klientowi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Mar 2015 10:27 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 69
Dzięki za informacje - no trudno, szansa jedynie istnieje w zmianie terminu lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group