Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Kwi 2015 09:21 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 25
Czesc,

mam 26 lat, biegle mowie po angielsku, jestem jedynakiem, uwazam ze jestem osoba zaradna, ktora poradzi sobie niemal w kazdej sytuacji ;-)

Mimo tego postanowilem zalozyc ten temat ze wzgledu na to, ze to bedzie moj pierwszy raz w Brazylii i po prostu chcialbym poprosic o rady/uwagi dotyczace mojej podrozy.

Jezeli chodzi o pieniadze to nie ma z tym zadnego problemu. Nie chce sobie odmawiac niczego (chodzi mi o atrakcje turystyczne). Z drugiej zas strony nie chcialbym wydac calej kasy tylko na ta jedna podroz do Brazylii.

1. Nie kupilem jeszcze do tej pory miejsca w hotelu/hostelu. Mam zamiar zrobic to za kilka dni, a mianowicie 27 kwietnia. Fajnie, jakbym znalazl jakis hotel/hostel ze sniadaniami. Obiado-kolacje zjem na miescie. Chyba nie bede mial z tym problemu. Polecacie cos? Rozumiem, ze placi sie identycznie jak za loty czyli karta przez Internet (?). Prosze o rade.

2. Otoz bede w Rio 6 dni. Jako, ze znajac siebie najlepiej wszystko z czasem zaczyna sie nudzic wiec postanowilem, ze chcialbym pojechac do Sao Paulo. Chodzi o srodek transportu. Po glowie chodzi mi pociag. Czy ktokolwiek z Was podrozowac pociagiem po Brazylii? Jakies rady/uwagi? A moze jednak autokar?

3. Czy spokojnie dogadam sie po angielsku nawet na ulicy? Czytalem tutaj na fly4free jakas relacje z podrozy dwojga polakow, ktorzy wlasnie na ta sprawe zwrocili uwage.na

4. Pieniadze. Wiekszosc kasy bede mial na karcie (VISA) ale wiadomo, ze trzeba miec troche gotowki na miejscu. Wlasnie, ile? Jaka walute zabrac ze soba? EUR, USD? Gdzie wymienic kase? Kantor na lotnisku wchodzi w gre?

Te cztery pytania to tak na poczatek. Jezeli cos Wam przychodzi do glowy to mozecie sie smialo ze mna podzielic. Bede wdzieczny.

Dzieki za wszystkie posty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
#2 PostWysłany: 22 Kwi 2015 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Ad. 1 poszukaj na booking i hotelscombined lub podobnych portalach jak chcesz ze śniadaniami , ewentualnie airbnb ale tam śniadania raczej wyjątkowo - ja byłem z airbnb i bardzo sobie chwaliłem - mieszkaliśmy przy copie.
Ad. 2 Osobiście odradzałbym Sao Paulo - wielki moloch betonowy jak dla mnie kolejne ogromne miasto już lepiej pojechać do buzios albo do arraial a najlepiej do Foz na wodospady- dla mnie rewelacja Niagara się nie umywa.Jak już koniecznie to SP to jest bus poszukaj w relacji Washingtona jest patent aby kupić przez net w dobrej cenie , lub samolot o pociągu przyznam nie słyszałem ale też się nie interesowałem. Jak dla mnie samolot jest najwygodniejszy trzeba tylko upolować dobrą cenę w golu, azul albo tam.
Ad. 3 słabo tam u nich z angielskim ale pewnie w końcu na kogoś się trafi, ja mówiłem po hiszpańsku i rozumieli mnie, gorzej było jak oni zaczynali mówić po portugalsku. Ja zacząłem się uczyć na 3 miesiące przed wyjazdem i dałem radę na poziomie Kali głody i zmęczyć gdzie tanio jeść i spać .
Jak coś to pytaj
Góra
 Profil Relacje PM off
1337 lubi ten post.
1337 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 22 Kwi 2015 10:55 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 25
chester0 napisał(a):
Ad. 1 poszukaj na booking i hotelscombined lub podobnych portalach jak chcesz ze śniadaniami , ewentualnie airbnb ale tam śniadania raczej wyjątkowo - ja byłem z airbnb i bardzo sobie chwaliłem - mieszkaliśmy przy copie.
Ad. 2 Osobiście odradzałbym Sao Paulo - wielki moloch betonowy jak dla mnie kolejne ogromne miasto już lepiej pojechać do buzios albo do arraial a najlepiej do Foz na wodospady- dla mnie rewelacja Niagara się nie umywa.Jak już koniecznie to SP to jest bus poszukaj w relacji Washingtona jest patent aby kupić przez net w dobrej cenie , lub samolot o pociągu przyznam nie słyszałem ale też się nie interesowałem. Jak dla mnie samolot jest najwygodniejszy trzeba tylko upolować dobrą cenę w golu, azul albo tam.
Ad. 3 słabo tam u nich z angielskim ale pewnie w końcu na kogoś się trafi, ja mówiłem po hiszpańsku i rozumieli mnie, gorzej było jak oni zaczynali mówić po portugalsku. Ja zacząłem się uczyć na 3 miesiące przed wyjazdem i dałem radę na poziomie Kali głody i zmęczyć gdzie tanio jeść i spać .
Jak coś to pytaj


co z pieniedzmi? jaka walute ze soba zabrac? bede 6 dni? gdzie wymienic (lotnisko czy na miescie)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Kwi 2015 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Ja miałem $ chyba najsensowniej , plus kk bez prowizji i z dobrym przewalutowaniem - raif wizz, karta śmigała wszędzie w Brazylii można było zapłacić za wjazd na Głowę Cukru czy Corcovado . Miałem też debetówkę z kantoru aliora w $ z myślą, że na lotnisku wyciągnę kasę z bankomatu - niestety nie działała i musiałem wymienić trochę $ na lotnisku w SP - nie polecam tragiczny kurs i do tego podatek doliczają, więc bardziej się opłaca na mieście wymieniać.
Góra
 Profil Relacje PM off
1337 lubi ten post.
1337 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 10 Maj 2015 19:02 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 25
1. Dokonalem rezerwacji hotelu przez booking.com, dodalem swoja karte kredytowa, przyszlo mi potwierdzenie rezerwacji ale z karty nie zniknela ani zlotowka. Pytanie: kiedy pobiora pieniadze z mojego konta?

2. lece AlItalia. Karte pokladowa moge wydrukowac dopiero dwa dni przed pierwszym lotem (lece WAW [13:45] - FCO [15:30] a wieczorem FCO [21:45] - GIG [04:45]). O ile z tym nie bedzie problemu to jak sprawa bedzie wygladala w Brazylii? Jak mam ogarnac wydruk karty pokladowej? Dzwonilem do posrednika, u ktorego kupilem bilety (airtickets24.com) i niby bede mogl wydrukowac bilety/karty pokladowe na lotnisku. Nigdy tego nie robilem (lecialem w zyciu tylko trzy razy i sam drukowalem bilety/karty pokladowe) wiec prosze o rade (wracam GIG - FCO potem FCO do Mediolanu a z tamtad do Warszawy).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Maj 2015 15:20 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
1337 napisał(a):
Obiado-kolacje zjem na miescie. Chyba nie bede mial z tym problemu. Polecacie cos?


Przyznam się, że Brazylia, to kraj, gdzie jak do tej pory miałem najmniej problemów z kupnem posiłków. Bardzo powszechne są restauracje typu samoobsługowy bufet, gdzie posiłek kupujemy na wagę, tzn. płacimy od wagi, tego co mamy na talerzu. Spotykałem się z cenami od 20 do 50 reali za 1 kg jedzenia. Wybór dań jest zazwyczaj całkiem szeroki: mięsa, kiełbaski, ryż, ziemniaki, sałatki, warzywa, owoce. Czy nałożymy sobie 1 kg mięsa, czy 1 kg owoców, zapłacimy tyle samo. Dla klienta z zagranicy jest to bardzo wygodne rozwiązanie: nie muszę znać języka, nie muszę się domyślać, co zaraz mi kelner przyniesie, tylko sam wybieram, mniej więcej czuję, ile waży jedzenie (jakoś nigdy nie udało mi się zapakować więcej niż pół kilograma) i ile za to zapłacę. Napoje płatne oddzielnie. Cały czas się tylko zastanawiałem, jak oni liczą zyskowność i jak planują ten biznes. Chyba intuicyjnie ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
1337 lubi ten post.
1337 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 11 Maj 2015 15:35 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 85
Loty: 72
Kilometry: 108 698
4. Pieniadze. Wiekszosc kasy bede mial na karcie (VISA) ale wiadomo, ze trzeba miec troche gotowki na miejscu. Wlasnie, ile? Jaka walute zabrac ze soba? EUR, USD? Gdzie wymienic kase? Kantor na lotnisku wchodzi w gre?


Tutaj bardzo bym uważał. Mnie osobiście spotkało sporo nieprzyjemności po powrocie do Polski - skopiowano moja kartę debetowa i zrealizowano kilka płatności, które rozliczone były w USA (podczas gdy ja nawet nie posiadam wizy Stanów Zjednoczonych). Dlatego moja rada: lepiej wymień gotówkę, a przy płatności karta ogranicz do minimum (a najlepiej zera).
Góra
 Profil Relacje PM off
1337 lubi ten post.
1337 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 11 Maj 2015 15:35 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 25
Grzegorz40 napisał(a):
1337 napisał(a):
Obiado-kolacje zjem na miescie. Chyba nie bede mial z tym problemu. Polecacie cos?


Przyznam się, że Brazylia, to kraj, gdzie jak do tej pory miałem najmniej problemów z kupnem posiłków. Bardzo powszechne są restauracje typu samoobsługowy bufet, gdzie posiłek kupujemy na wagę, tzn. płacimy od wagi, tego co mamy na talerzu. Spotykałem się z cenami od 20 do 50 reali za 1 kg jedzenia. Wybór dań jest zazwyczaj całkiem szeroki: mięsa, kiełbaski, ryż, ziemniaki, sałatki, warzywa, owoce. Czy nałożymy sobie 1 kg mięsa, czy 1 kg owoców, zapłacimy tyle samo. Dla klienta z zagranicy jest to bardzo wygodne rozwiązanie: nie muszę znać języka, nie muszę się domyślać, co zaraz mi kelner przyniesie, tylko sam wybieram, mniej więcej czuję, ile waży jedzenie (jakoś nigdy nie udało mi się zapakować więcej niż pół kilograma) i ile za to zapłacę. Napoje płatne oddzielnie. Cały czas się tylko zastanawiałem, jak oni liczą zyskowność i jak planują ten biznes. Chyba intuicyjnie ;-)


Dzieki za podzielenie sie wlasnymi doswiadczeniami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Maj 2015 15:39 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 85
Loty: 72
Kilometry: 108 698
1337 napisał(a):
3. Czy spokojnie dogadam sie po angielsku nawet na ulicy? Czytalem tutaj na fly4free jakas relacje z podrozy dwojga polakow, ktorzy wlasnie na ta sprawe zwrocili uwage.na


Nie ma na to reguły - ogólnie niewiele osób mówi po angielsku, ale to nie jest problem, bo Brazylijczycy (przynajmniej ja na takich trafiłem) są bardzo pomocni: Ty po swojemu, oni po swojemu + gestykulacja - a i tak się dogadasz.
Góra
 Profil Relacje PM off
1337 lubi ten post.
1337 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 11 Maj 2015 15:39 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 25
Nesut-biti napisał(a):
4. Pieniadze. Wiekszosc kasy bede mial na karcie (VISA) ale wiadomo, ze trzeba miec troche gotowki na miejscu. Wlasnie, ile? Jaka walute zabrac ze soba? EUR, USD? Gdzie wymienic kase? Kantor na lotnisku wchodzi w gre?


Tutaj bardzo bym uważał. Mnie osobiście spotkało sporo nieprzyjemności po powrocie do Polski - skopiowano moja kartę debetowa i zrealizowano kilka płatności, które rozliczone były w USA (podczas gdy ja nawet nie posiadam wizy Stanów Zjednoczonych). Dlatego moja rada: lepiej wymień gotówkę, a przy płatności karta ogranicz do minimum (a najlepiej zera).


Jak myslisz, 500$ wystarczy na 6 dni pobytu? (Loty i hotel mam zaplacone) Metro, jedzenie (ani nie drogie ani nie tanie), atrakcje turystyczne?

Aha, co do bezpieczenstwa to na wypadek zgubienia/kradziezy paszportu/dokumentow: zrobilem zdjecie z obydwu stron dowodu osobistego, prawo jazdy jak i paszportu (tylko 1 najwazniejsza strone) + wrzucilem wszystkie te pliki na mail'a + zeskanowalem to samo i mam w postaci papierowej. Mam swoj pokoj w hotelu. Hotel ten na booking.com ma opinie 8/10. Chyba nikt mi nie wejdzie do pokoju i tego nie zajuma. Oby. Jakies wskazowki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Maj 2015 17:47 

Rejestracja: 09 Lip 2011
Posty: 1215
niebieski
Sorry za offtop, ale czytając Twoją wypowiedź mam wrażenie ,że masz nie 26 a 16 lat, albo pod kloszem Cię trzymali.

Ukraść coś z pokoju mogą zarówno w hostelu dla backpakersów na końcu świata jak i w mega luksusowym hotelu gdzieś w Europie. Wszędzie pracują tylko ludzie i nikt nie wie na kogo trafisz, dlatego odpowiedź na pytanie czy mogą Cię okraść jest jasna. Skany dokumentów na mailu - jak Ci ukradną paszport to i tak to Ci nic nie da, musisz iść do konsulatu. Ksero możesz pokazywać w hotelu czy gdzie tam, często akceptują.
Góra
 Profil Relacje PM off
1337 lubi ten post.
1337 uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 11 Maj 2015 19:35 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 25
Mateusz099 napisał(a):
Sorry za offtop, ale czytając Twoją wypowiedź mam wrażenie ,że masz nie 26 a 16 lat, albo pod kloszem Cię trzymali.

Ukraść coś z pokoju mogą zarówno w hostelu dla backpakersów na końcu świata jak i w mega luksusowym hotelu gdzieś w Europie. Wszędzie pracują tylko ludzie i nikt nie wie na kogo trafisz, dlatego odpowiedź na pytanie czy mogą Cię okraść jest jasna. Skany dokumentów na mailu - jak Ci ukradną paszport to i tak to Ci nic nie da, musisz iść do konsulatu. Ksero możesz pokazywać w hotelu czy gdzie tam, często akceptują.


Dzieki za offtop'a. Nadal czekam na odpowiedz na kilka moich wyzej wymienionych pytan.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Maj 2015 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 327
Loty: 31
Kilometry: 52 322
Przepraszam jeśli coś powtarzam.
1. Do wyboru do koloru. Na pierwszy raz chyba najlepiej znaleźć hotel na: Ipanemie, Copacabanie ew. Botafogo. Zapłacisz jak chcesz. Ja polecam noclegi z airbnb albo couchsurfingu...
2. Daruj sobie Sao Paulo. Ilha Grande albo Paraty - stosunkowo blisko z Rio. Kolej w Brazylii? Hmm, kolej to może i jest, ale sieci na pewno nie ma. Nigdzie nie dostaniesz się koleją. Do budowy realnych linii przymierzają się tam od kilkudziesięciu lat. Chętnie podyskutowałbym na ten temat, ale to nie miejsce na offtop. Do 300-500 km autokar, powyżej samolot.
3. Nie, spokojnie się nie dogadasz.
4. Niektórzy biorą dużo USD, inni wybierają na miejscu. Ja polecam rezerwową kartę prepaidową (może być pusta, w razie problemu ktoś z Polski wyśle pieniądze na numer rachunku).

Ja radzę jednak DOBRZE poczytać o tym kraju dopóki się tam nie znajdziesz. Lepiej nie dać się przesadnie zaskoczyć. Nie jestem pewien, czy jesteś świadomy dokąd się wybierasz.
Góra
 Profil Relacje PM off
1337 lubi ten post.
1337 uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 12 Maj 2015 10:07 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 25
qras napisał(a):
Ja radzę jednak DOBRZE poczytać o tym kraju dopóki się tam nie znajdziesz. Lepiej nie dać się przesadnie zaskoczyć. Nie jestem pewien, czy jesteś świadomy dokąd się wybierasz.


Szczerze powiedziawszy glownym zrodlem informacji byla ta strona www:

http://wikitravel.org/pl/Rio_de_Janeiro

Czekam nadal na odpowiedzi co do druku biletow. Dzieki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Maj 2015 13:59 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 85
Loty: 72
Kilometry: 108 698
1337 napisał(a):
Jak myslisz, 500$ wystarczy na 6 dni pobytu? (Loty i hotel mam zaplacone) Metro, jedzenie (ani nie drogie ani nie tanie), atrakcje turystyczne?

Aha, co do bezpieczenstwa to na wypadek zgubienia/kradziezy paszportu/dokumentow: zrobilem zdjecie z obydwu stron dowodu osobistego, prawo jazdy jak i paszportu (tylko 1 najwazniejsza strone) + wrzucilem wszystkie te pliki na mail'a + zeskanowalem to samo i mam w postaci papierowej. Mam swoj pokoj w hotelu. Hotel ten na booking.com ma opinie 8/10. Chyba nikt mi nie wejdzie do pokoju i tego nie zajuma. Oby. Jakies wskazowki?


Dla mnie 500$ to sporo, ale wszystko zależy od tego, jak dysponujesz pieniędzmi itd. Ja na jedzenie nie wydawałem dużo, ponieważ najczęściej gotowałem sam.

Co do atrakcji - sprawdź w sieci, jakie są aktualne ceny, zanim (jeśli w ogóle) stwierdzisz, ze chcesz skorzystać z oferty lokalnych "agencji turystycznych". Dla przykładu: zaoferowano mi na plaży wycieczkę na Sambodrom za ok. 60R$. W cenie przejazd, zwiedzanie i możliwość przebrania się w jakiś strój karnawałowy. Nie skorzystałem i zrobiłem to na własną rękę płacąc chyba 20 R$ za wszystko (okazało się, ze wejście na Sambodrom było bezpłatne).

Sao Paulo bym sobie podarował, a zamiast tego wybrałbym się na Ilha Grande. Nie pożałujesz! :)
Góra
 Profil Relacje PM off
1337 lubi ten post.
1337 uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 12 Maj 2015 15:18 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 25
Nesut-biti napisał(a):
1337 napisał(a):
Jak myslisz, 500$ wystarczy na 6 dni pobytu? (Loty i hotel mam zaplacone) Metro, jedzenie (ani nie drogie ani nie tanie), atrakcje turystyczne?

Aha, co do bezpieczenstwa to na wypadek zgubienia/kradziezy paszportu/dokumentow: zrobilem zdjecie z obydwu stron dowodu osobistego, prawo jazdy jak i paszportu (tylko 1 najwazniejsza strone) + wrzucilem wszystkie te pliki na mail'a + zeskanowalem to samo i mam w postaci papierowej. Mam swoj pokoj w hotelu. Hotel ten na booking.com ma opinie 8/10. Chyba nikt mi nie wejdzie do pokoju i tego nie zajuma. Oby. Jakies wskazowki?


Dla mnie 500$ to sporo, ale wszystko zależy od tego, jak dysponujesz pieniędzmi itd. Ja na jedzenie nie wydawałem dużo, ponieważ najczęściej gotowałem sam.

Co do atrakcji - sprawdź w sieci, jakie są aktualne ceny, zanim (jeśli w ogóle) stwierdzisz, ze chcesz skorzystać z oferty lokalnych "agencji turystycznych". Dla przykładu: zaoferowano mi na plaży wycieczkę na Sambodrom za ok. 60R$. W cenie przejazd, zwiedzanie i możliwość przebrania się w jakiś strój karnawałowy. Nie skorzystałem i zrobiłem to na własną rękę płacąc chyba 20 R$ za wszystko (okazało się, ze wejście na Sambodrom było bezpłatne).

Sao Paulo bym sobie podarował, a zamiast tego wybrałbym się na Ilha Grande. Nie pożałujesz! :)


Ok, dzieki za polecenie Ilha Grande.

Pomozesz odnosnie druku biletow (pytanie zadalem kilka postow wyzej)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Maj 2015 15:39 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 85
Loty: 72
Kilometry: 108 698
1337 napisał(a):
Nesut-biti napisał(a):
1337 napisał(a):
Jak myslisz, 500$ wystarczy na 6 dni pobytu? (Loty i hotel mam zaplacone) Metro, jedzenie (ani nie drogie ani nie tanie), atrakcje turystyczne?

Aha, co do bezpieczenstwa to na wypadek zgubienia/kradziezy paszportu/dokumentow: zrobilem zdjecie z obydwu stron dowodu osobistego, prawo jazdy jak i paszportu (tylko 1 najwazniejsza strone) + wrzucilem wszystkie te pliki na mail'a + zeskanowalem to samo i mam w postaci papierowej. Mam swoj pokoj w hotelu. Hotel ten na booking.com ma opinie 8/10. Chyba nikt mi nie wejdzie do pokoju i tego nie zajuma. Oby. Jakies wskazowki?


Dla mnie 500$ to sporo, ale wszystko zależy od tego, jak dysponujesz pieniędzmi itd. Ja na jedzenie nie wydawałem dużo, ponieważ najczęściej gotowałem sam.

Co do atrakcji - sprawdź w sieci, jakie są aktualne ceny, zanim (jeśli w ogóle) stwierdzisz, ze chcesz skorzystać z oferty lokalnych "agencji turystycznych". Dla przykładu: zaoferowano mi na plaży wycieczkę na Sambodrom za ok. 60R$. W cenie przejazd, zwiedzanie i możliwość przebrania się w jakiś strój karnawałowy. Nie skorzystałem i zrobiłem to na własną rękę płacąc chyba 20 R$ za wszystko (okazało się, ze wejście na Sambodrom było bezpłatne).

Sao Paulo bym sobie podarował, a zamiast tego wybrałbym się na Ilha Grande. Nie pożałujesz! :)


Ok, dzieki za polecenie Ilha Grande.

Pomozesz odnosnie druku biletow (pytanie zadalem kilka postow wyzej)?


Tak, wydrukują Ci karty pokładowe na GIG. Skoro znasz angielski, to tym bardziej nie będziesz miał problemu. Podchodzisz z paszportem do stanowiska check-in, nadajesz bagaż, dostajesz bilety. Wszystko :)
Góra
 Profil Relacje PM off
1337 lubi ten post.
1337 uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 12 Maj 2015 15:47 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
1337 napisał(a):
lece AlItalia. Karte pokladowa moge wydrukowac dopiero dwa dni przed pierwszym lotem (lece WAW [13:45] - FCO [15:30] a wieczorem FCO [21:45] - GIG [04:45]). O ile z tym nie bedzie problemu to jak sprawa bedzie wygladala w Brazylii? Jak mam ogarnac wydruk karty pokladowej? Dzwonilem do posrednika, u ktorego kupilem bilety (airtickets24.com) i niby bede mogl wydrukowac bilety/karty pokladowe na lotnisku. Nigdy tego nie robilem (lecialem w zyciu tylko trzy razy i sam drukowalem bilety/karty pokladowe) wiec prosze o rade (wracam GIG - FCO potem FCO do Mediolanu a z tamtad do Warszawy).


W Warszawie podchodzisz do stanowiska check-in (miejsca oddania dużego bagażu), nadajesz bagaż do Rio i odbierasz dwie karty pokładowe (Warszawa-Rzym, Rzym-Rio). Z powrotem to samo robisz w Rio, nadajesz bagaż do Warszawy i odbierasz trzy karty pokładowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
1337 lubi ten post.
1337 uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 13 Maj 2015 09:45 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 25
http://www.alitalia.com/pl_pl/Informazi ... ppone.html

Tutaj pisze, ze musze podac dane przez Internet... wtf?

-- 13 Maj 2015 09:47 --

Nesut-biti napisał(a):
1337 napisał(a):
Nesut-biti napisał(a):
1337 napisał(a):
Jak myslisz, 500$ wystarczy na 6 dni pobytu? (Loty i hotel mam zaplacone) Metro, jedzenie (ani nie drogie ani nie tanie), atrakcje turystyczne?

Aha, co do bezpieczenstwa to na wypadek zgubienia/kradziezy paszportu/dokumentow: zrobilem zdjecie z obydwu stron dowodu osobistego, prawo jazdy jak i paszportu (tylko 1 najwazniejsza strone) + wrzucilem wszystkie te pliki na mail'a + zeskanowalem to samo i mam w postaci papierowej. Mam swoj pokoj w hotelu. Hotel ten na booking.com ma opinie 8/10. Chyba nikt mi nie wejdzie do pokoju i tego nie zajuma. Oby. Jakies wskazowki?


Dla mnie 500$ to sporo, ale wszystko zależy od tego, jak dysponujesz pieniędzmi itd. Ja na jedzenie nie wydawałem dużo, ponieważ najczęściej gotowałem sam.

Co do atrakcji - sprawdź w sieci, jakie są aktualne ceny, zanim (jeśli w ogóle) stwierdzisz, ze chcesz skorzystać z oferty lokalnych "agencji turystycznych". Dla przykładu: zaoferowano mi na plaży wycieczkę na Sambodrom za ok. 60R$. W cenie przejazd, zwiedzanie i możliwość przebrania się w jakiś strój karnawałowy. Nie skorzystałem i zrobiłem to na własną rękę płacąc chyba 20 R$ za wszystko (okazało się, ze wejście na Sambodrom było bezpłatne).

Sao Paulo bym sobie podarował, a zamiast tego wybrałbym się na Ilha Grande. Nie pożałujesz! :)


Ok, dzieki za polecenie Ilha Grande.

Pomozesz odnosnie druku biletow (pytanie zadalem kilka postow wyzej)?


Tak, wydrukują Ci karty pokładowe na GIG. Skoro znasz angielski, to tym bardziej nie będziesz miał problemu. Podchodzisz z paszportem do stanowiska check-in, nadajesz bagaż, dostajesz bilety. Wszystko :)



http://www.alitalia.com/pl_pl/Informazi ... index.html

Tutaj, przy szybkiej odprawie nie ma lotniska w Rio...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 13 Maj 2015 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2015
Posty: 13
Co do drukowania kart pokładowych: my nie drukowaliśmy nic. Robiliśmy odprawę online, dostawaliśmy dokumenty na maila, na lotnisku pokazywaliśmy go w telefonie i już. Działało i przy lotach wewnętrznych, i przy powrocie do Europy.
_________________
Festiwal brazylijski Bom Dia Brasil w Warszawie -> http://brasil.com.pl
Fundacja kultury brazylijskiej Macunaima -> http://macunaima.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group