Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Przy przesiadce na lotnisku trzeba przejść zarówno kontrolę paszportową, jak i bezpieczeństwa - co trwa, warto zarezerwować sobie odpowiednią zakładkę czasową!


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 299 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 09 Sie 2018 10:51 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Trzeba wyjść przez całość
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#122 PostWysłany: 06 Sty 2019 16:07 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Witam, czy lecąc z Cork przez Stansted i dalej do Modlina:
1. Trzeba przechodzić kontrolę paszportową?
2. Trzeba przechodzić przez security?
3. 1h15m to pewnie mało (zakładając że loty bez opóźnień)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 06 Sty 2019 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
1. Nie
2. Tak
3. Mało ale wykonalne. Generalnie nie ryzykowałbym.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off
hank uważa post za pomocny.
 
      
#124 PostWysłany: 18 Mar 2019 20:26 

Rejestracja: 18 Mar 2019
Posty: 1
Witam orientuje sie ktos czy 1.5h starczy na przesiadke z Edinburga laduje o 12.05 i Odlot do Szyman 13.35. Do dam ze 3os i w tym dziecko. Jest realna szansa zeby zdazyc z przesiadka wykupujac Fast track?? Dzieki i pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 05 Maj 2019 20:49 

Rejestracja: 10 Paź 2016
Posty: 2
Siemka, opowiem na moim przykładzie,
Lecieliśmy w Piątek 26 kwietnia z Gdańska do Stansted ,
Ryanair planowy przylot o godz. 9-10 następnie wylot liniami jet2 o godz 10-15
Samolot z Gdańska wylądował o godz.9-20,
przejście (wszystko w miarę szybkim krokiem ale nie biegiem) z samolotu do bramek paszportowych (e-passport) trwało jakieś 5-7 minut, na samych bramkach praktycznie zero ludzi więc bez kolejki skan paszportu i dalej trzeba iść na kontrol bezpieczeństwa pod drugiej stronie terminala jakieś 3-4 minuty.
(wykupiony mieliśmy fast track za 7 funtów minus 15% z kuponów z internetu) tam idzie to dość sprawnie ( 1 z naszych osób została wzięta na szczegółowa: paskami sprawdzali kosmetyki)
Następnie wsiedliśmy w kolejkę lotniskowa szybka przeprawa na kolejną stacje i tam już chwila piechotą do docelowej bramki.
Na miejscu byliśmy 9-48
Powrót ,przylot na Stansted 2 maja o godz 15-45 linie Ryanair , oczekiwanie na kolejkę lotniskową 3 minuty ,oczekiwanie do bramek e-pasport jakieś 10 minut , odprawa przed wylotem już bez opcji fast track trwała 12 minut, na powrocie mieliśmy 3 h na przesiadkę więc już nie było to wszystko jednym ciągiem robione, aczkolwiek czasy poglądowe są zachowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 16 Maj 2019 00:36 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Może to nie dokładnie ten temat ale ile godzin wcześniej wpuszcza mnie na stansted przed wylotem ? Spotkałem się na CRL z 3h

EDIT odpowiem sam na swoje pytanie, wpuścili mnie na 6h przed lotem :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 13 Cze 2019 06:27 

Rejestracja: 13 Cze 2019
Posty: 2
Witam.
Przesiadka w Stansted przylot z Dublina 9:40,
Odlot do Łodzi 11:55...fast track...
Jest szansa zeby sie wyrobic?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 13 Cze 2019 07:02 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Moim zdaniem tak, poranne loty nie są jeszcze opóźnione, więc 2h powinny wystarczyć

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 13 Cze 2019 07:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Tak. Przylatując z Irlandii nie przechodzisz kontroli paszportowej. Spokojnie powinno się udać.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 13 Cze 2019 07:08 

Rejestracja: 13 Cze 2019
Posty: 2
Super!
Dzieki wielkie za odpowiedz :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 22 Lip 2019 13:00 

Rejestracja: 22 Lip 2019
Posty: 1
Witam, proszę o podpowiedź, posiadając fast truck ile zajmuje czasu przejście przez kontrolę bezpieczeństwa ? Czy mając 1godz i 40 min między lotami warto to wykupić ? czy spokojnie zdążę. Bagaż mam tylko podręczny. Z tym że lecę na dowód. Prośba o podpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 22 Lip 2019 16:21 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Ostatnio mając przesiadkę na tym lotnisku, to dystans liczony od przyziemienia samolotu do karuzel z bagażami za kontrolą paszportową pokonałem w 25 minut. Paszporty biometryczne, więc szybciej. Samolot wylądował o czasie, chociaż nie od razu wypuścili nas z samolotu. Bagaż tylko podręczny. Dalej już czasu nie liczyłem, bo miałem długą przesiadkę.

Po security jest daleko do gatów (wpierw morze sklepów free duty, dalej setki kroków korytarzami do bramki - nawet przejażdżka kolejką do bramek 1-19), więc trzeba się sprężyć, żeby zdążyć. Godzina czterdzieści na przesiadkę jest pewnie wykonalna, ale przy sprzyjających warunkach. Musisz sam zdecydować o zakupie Fast Trucku. Parę postów wyżej jest opisana taka "wąska" przesiadka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 22 Lip 2019 21:06 

Rejestracja: 22 Lip 2019
Posty: 1
Mam pytanie o przesiadkę w STN. Samolot z Ponta Delaga ląduje o 17.45
następny lot do Warszawy mamy o 20.15.
Loty będą rezerwowane na 2 oddzielnych rezerwacjach. Czy uważacie że te 2 godz wystarcza na odprawę paszportową i przejście do hali odlotów? Tylko z bagażem podręcznym więc nie musimy czekać na bagaże.
Pamiętam że na Luton kolejka do paszportów była mega ogromna.


Ostatnio edytowany przez Abcn 22 Lip 2019 22:18, edytowano w sumie 2 razy
https://www.fly4free.pl/forum/memberlist.phpTaki temat już tu mamy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 22 Lip 2019 21:16 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Duze ryzyko niepowodzenia tej operacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 22 Lip 2019 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Jeżeli macie paszporty biometryczne, to możecie skorzystać z automatycznych bramek. To skróci w dużej mierze Wasz czas oczekiwania.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
#136 PostWysłany: 31 Sie 2019 21:37 

Rejestracja: 31 Sie 2019
Posty: 1
Czy wiecie może jak wygląda tranzyt przez Londyn Stansted?
Czy konieczne jest wyjście poza airside i ponowne przejście przez security check?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 01 Wrz 2019 00:00, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę , zobacz . https://www.fly4free.pl/forum/search.php Konieczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 01 Wrz 2019 08:22 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Tak

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 27 Lis 2019 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 27 Lis 2019 11:40 --

pytanie o przesiadkę na Stansted, lot Dublin->STN->Wroc

lądowanie na Stansted o 16.50 (wg. flightradar z ostatnich 7 dni, samolot ZAWSZE lądował między 16.40 a 17.00), w sobotę, wylot do Wro o 19.35, oba loty RyanAir
Zasadniczy minus: lot z bagażem rejestrowanym.
Plus: lot z Dublina, czyli, z tego co rozumiem, brak kontroli paszportowej w UK (chyba że zdarzy się brexit do tego czasu lot byłby 28 marca, wtedy nie wiadomo, ale pewnie się nie zdarzy.

Proszę o nieodpowiadanie marud które 'słyszały tylko że Stansted jest wieeeelkie, więc po co ryzykować' albo innych zamulaczy którzy 'nie robią ryzykownych przesiadek bo przecież może się nie udać'.
Mogę lecieć podobnie, tylko wziąć lot z Dublina koło 11.30, ale wtedy będę musiał kiblować na STN 6 godzin, a kto mi za to zapłaci?
ew. lot tego samego dnia przez Birmingham, pewnie przesiadka podobna jak ta na STN albo nawet krótsza (ale lotnisko sporo mniejsze więc pewnie pójdzie szybciej), ale lądowanie we Wro już po północy co średnio mi odpowiada....

pomożecie??!!

-- 27 Lis 2019 11:41 --

P.S. lądowałem na Stansted parę razy, małe nie jest, ale kosmicznie wielkie też nie. Wylatywałem parę razy też, ale nigdy z rejestrowanym.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 27 Lis 2019 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Jak dla mnie ta przesiadka jest dość lajtowa. Realnie masz bardzo duży zapas czasowy. Bez sensu kiblować na tym lotnisku kilka godzin, jest okropne do layoverow. Chyba że masz priority pass, jest niezły lounge na 2-3h.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#140 PostWysłany: 02 Gru 2019 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@manyaky
bilet kupiony. Jak poczytalem poprzednie podstrony tego tematu, to naprawde musialbym miec sporego pecha, zeby to sie nie udalo.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 299 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group