Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Mar 2015 00:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 423
Loty: 55
Kilometry: 72 216
niebieski
Witam
Jak wygląda sprawa schodów podstawianych do samolotu na STN. Otwierane sa oba wyjscia ( przód, tył) czy tylko przód?
Musze obliczyc ktore miejsce wypolowac na szybka przesiadke :twisted:
Lot Ryanair LPA-STN.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 10 Mar 2015 02:33 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
kkku napisał(a):
Witam
Jak wygląda sprawa schodów podstawianych do samolotu na STN. Otwierane sa oba wyjscia ( przód, tył) czy tylko przód?
Musze obliczyc ktore miejsce wypolowac na szybka przesiadke :twisted:
Lot Ryanair LPA-STN.

Z moich doświadczeń (4x KRK-STN) wynika, że zależy to głównie od obłożenia samolotu. Chyba raz przy pełnej maszynie podłożyli schodki od tyłu, a tak to wysiadka tylko z przodu i przejście do takiego jakby rękawo-tunelu leżącego na ziemi. Stamtąd dłuuuugie spacery przez dłuuugie korytarze do głównego terminala. Uwaga - w tych długich korytarzach nadrabia się czas i wyprzedza się ludzi korzystając ze schodów a nie z wind czy schodów ruchomych. Uwaga nr 2: czasami bywa tam ciasno i ciężko ludzi wyprzedzać.
Powyższe dotyczy przylotu do budynku Satellite Three, czyli w przypadku Ryana na 99%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 10 Mar 2015 04:01 

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 6
Przy ostatnim locie PL - STN i transferu z gate do terminala kolejka + korzystaniu z automatycznej bramki do kontroli paszportowej, wylacznie z bagazem podrecznym, calosc okolo 40 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 10 Mar 2015 08:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
Zeus napisał(a):
Dublin tak samo ;)

Tylko ze Dublin jest w schengen
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 10 Mar 2015 12:10 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
W kwietniu mam przesiadkę na Stansted. Przylatujemy o 8 rano, odlatujemy o 16.
I tutaj pytanie do Was, czy w okolicach lotniska jest coś wartego zobaczenia, opuszczenia lotniska? Narzeczona nie była nigdy w UK i chętnie bym wyszedł z lotniska gdziekolwiek :-) dojazd do Londynu wychodzi mi 30 £ a na miejscu 2 godziny dlatego szukam alternatywy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 10 Mar 2015 12:13 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
Najpierw może poczytaj archiwum, np. ten temat:
co-robic-przez-7h-na-stansted,1228,40711
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 10 Mar 2015 12:27 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 16
Pojedź zobaczyć Saffron Walden i Audley End House.

Kilkanaście minut pociągiem od Stansted do stacji Audley End, bardzo ładne miasteczko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 19 Mar 2015 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 423
Loty: 55
Kilometry: 72 216
niebieski
kkku napisał(a):
Witam
Jak wygląda sprawa schodów podstawianych do samolotu na STN. Otwierane sa oba wyjscia ( przód, tył) czy tylko przód?
Musze obliczyc ktore miejsce wypolowac na szybka przesiadke :twisted:
Lot Ryanair LPA-STN.
Pozdrawiam


Lot odbyty. Podstawili schody z przodu i tyłu. Siedząc w środku udało mi sie w korytarzach przegonić ludzi (zwykłymi schodami szybciej niż ruchomymi). Przejscie przy pomocy Paszportu . Czas od podstawienia schodów do przejsca za bramki 8 minut :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 19 Mar 2015 22:29 

Rejestracja: 30 Lis 2010
Posty: 152
Pięknie! Ostatnio w piątek wieczorem koło północy od otwarcia drzwi samolotu do wyjścia z terminalu zajęło mi 1h25. Z paszportem elektronicznym byłoby dużo szybciej, ale i tak najpierw wszyscy czekali razem w korytarzu w kolejce do kolejki jakieś 20-25 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 20 Mar 2015 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
b.montana napisał(a):
Zeus napisał(a):
Dublin tak samo ;)

Tylko ze Dublin jest w schengen

Que?
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 21 Mar 2015 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
kkku napisał(a):
kkku napisał(a):
Witam
Jak wygląda sprawa schodów podstawianych do samolotu na STN. Otwierane sa oba wyjscia ( przód, tył) czy tylko przód?
Musze obliczyc ktore miejsce wypolowac na szybka przesiadke :twisted:
Lot Ryanair LPA-STN.
Pozdrawiam


Lot odbyty. Podstawili schody z przodu i tyłu. Siedząc w środku udało mi sie w korytarzach przegonić ludzi (zwykłymi schodami szybciej niż ruchomymi). Przejscie przy pomocy Paszportu . Czas od podstawienia schodów do przejsca za bramki 8 minut :)


kkku...rde rekordzista jesteś; ja w zeszły roku miałem 7 lotów z przesiadką w Stansted, mam paszport biometryczny i pomijając dłuższe przejścia, to najkrótszy udało mi się zrobić 1'12'' , ale zawsze planuję co najmniej 3-godzinne przesiadki; i w takiej to właśnie zdarzyła mi się bardzo dla mnie niedobra ( co tam niedobra, strasznaaaa) przygoda, otóż w sklepie chciałem kupić cydr w promocyjnej cenie w butelce 2,5L ( niestety innych nie było) i Pan przy kasie zapytał czy wychodzę z lotniska, czy mam przesiadkę, a ja naiwnie, że mam 3 godziny do następnego lotu, a Pan na to, że to zbyt duża ilość alku jak na pobyt na lotnisku i nie może mi sprzedać :roll:
musiał wystarczyć jeden browarek :cry:
następnym razem byłem mądrzejszy :lol: :lol:
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 21 Mar 2015 16:21 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 30
Loty: 83
Kilometry: 108 665
GRK napisał(a):
Pięknie! Ostatnio w piątek wieczorem koło północy od otwarcia drzwi samolotu do wyjścia z terminalu zajęło mi 1h25. Z paszportem elektronicznym byłoby dużo szybciej, ale i tak najpierw wszyscy czekali razem w korytarzu w kolejce do kolejki jakieś 20-25 minut.


Potwierdzam. W moim przypadku lądowanie 8.20 a wyjście z terminala 9.30 (tradycyjna kolejka paszportowa). Miałem bilet na Easybusa na 8.50 :( . Na szczęście przewoźnik akceptuje bilety do godziny po czasie planowanego odjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 21 Mar 2015 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 423
Loty: 55
Kilometry: 72 216
niebieski
Na bramkach z paszportami byłem jeden z pierwszych i nie było kolejki, więc odrazu podchodziłem skanować. Za to po przeleceniu całego terminala pod kontrolą bezpieczeństwa była istna rzeź. Jeszcze tylu ludzi na STN w tym miejscu nie widziałem , a w sumie leciałem już tamtędy z 5 razy. Ogólnie sprawnie im jednak sprawdzanie szło i suma sumaru udało mi sie przesiąść w planowym czasie tj. 1h 15m
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 09 Kwi 2015 10:00 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Jak tam ostatnio sytuacja na Stansted? Interesują mnie godziny przed południem, dokładnie 10-11.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 24 Cze 2015 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Jesli ktos z Was sie wybiera, to uprzedzam - dobra godzina stania w kolejce. Zreszta wpiszcie sobie na Twitterze "stansted border control", jesli Twoj samolot laduje po 22:30 to raczej przygotuj sie na nocke na lotnisku :) Najgorsze lotnisko w Europie. 15 epassport gates - dziala polowa - i polowa osob w kolejce wie jak ich uzywac, reszta to dzieci we mgle...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Transfer w Stansted
#36 PostWysłany: 25 Cze 2015 07:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
W sumie nie wiem gdzie to napisać, więc wybrałem ten dział, a nie znalazłem na forum.

Mam lot do Edynburga przez Londyn. Dwie opcje. Czekanie 1h lub 4h na samolot do EDI.
Pytanie do bywalców tego lotniska. Czy ta 1h jest bezpieczna aby przejść na kolejny samolot? Bagaż podręczny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 25 Cze 2015 08:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 947
Loty: 284
Kilometry: 456 536
niebieski
1h na Stansted jest mocno ryzykowne, pamiętaj ze musisz po przylocie przejść przez kontrole paszportową, ale nawet z paszportem biometrycznym mogą być kolejki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DAD uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 25 Cze 2015 08:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Zapomniałem o tym paszporcie. Faktycznie przy tym jakiś korek może się przytrafić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 25 Cze 2015 08:39 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 328
niebieski
Godzina to za malo. Najpierw kilometry korytarzy, potem imigration, ponowne security, potem moze przejazdka pociagiem w druga czesc lotniska itd.
4 h bardzo szybka zleca, pojdziesz na piwko i samego czekania bedzie wlasnie moze z godzina :)
Góra
 Profil Relacje PM off
DAD uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 02 Gru 2015 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
już nic ;)
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►


Ostatnio edytowany przez rysiekkk, 02 Gru 2015 15:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group