Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 19 Wrz 2021 15:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22498
Zaczarowana sciezka będzie, jak będziesz pracownikiem lotniska. Nie ma innego sposobu niż przekroczenie granicy UK.
Co do kolejnego pytania, polecam temat; Wielka Brytania i Covid
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#62 PostWysłany: 20 Wrz 2021 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
To ja może w temacie. Lot z WAW w zeszłym tygodniu, przylot w południe. Pierwszy wyszedłem z samolotu, pierwszy byłem na immigration, zero ludzi. Zachęcony tym, że na WAW biometryczny dowód osobisty działa na bramkach automatycznych postanowiłem przetestować, czy zadziała też na LTN (z wiadomym skutkiem). Zostałem uwięziony wewnątrz bramki na dłuższą chwilę (nikogo nie było przy nich), po czym w końcu maszyna pozwoliła mi wyjść "do tyłu". Podszedłem do zwykłego okienka z napisem assistance. Żadnych pytań o test wylotowy, żadnych pytań o PLF, wykupiony test na dzień 2, żadnego sprawdzania szczepienia. Nie pytano też o cel podróży (mam status, a właściwie póki co certificate of application podpięty pod dowód - może przez to). Właściwie dałem dowód, powiedziałem że szkoda że bramki nie działają, pan przyznał rację, po czym sprawdził mnie w systemie i puścił bez słowa.

Całość to poniżej 10 minut, z czego większość czasu zajął jak zawsze bardzo ciekawy spacer białym korytarzem od dalekiego stanowiska postojowego. Później jakieś absurdalnie długie oczekiwanie na bagaż nadawany (20-30 minut), a później kolejki do autobusów, równie długie do NX i Greenline.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 22 Wrz 2021 14:28 

Rejestracja: 26 Sie 2010
Posty: 101
Loty: 2
Kilometry: 34 746
Już jesteśmy po ,,tranzycie,, w Luton.
W Gdańsku nie dostaliśmy online karty pokładowej. Wyskoczyła informacja, że po aktywną kartę trzeba się udać do stanowisk odpraw na lotnisku. Pani przy odprawie zapytała o paszporty, formularze PLF UK i testy C19. Dwa ostatnie pokazaliśmy na telefonach. Mieliśmy blednie wypełnione PLFy wiec musieliśmy wypełnić na nowo. Czasu wystarczyło.

Na Luton automatyczne bramki tylko zczytały paszporty i nikt więcej o nic nie pytał.
Podczas 5h przesiadki na następny lot na Teneryfę pojechaliśmy do centrum Luton.
Na powrocie na lotnisku nie było i nie odbyła się ŻADNA kontrola paszportów/ID Cards, formularzy lokalizacyjnych do Hiszpanii czy testów.

Dużo wymogów, dużo szumu…a kontroli praktycznie żadnych.
Powodzenia na przesiadkach i nie tylko!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 20 Gru 2021 23:03 

Rejestracja: 20 Gru 2021
Posty: 1
W styczniu lecę z mężem i dwoma synami na Fuertę z przesiadką w Luton. Lądujemy 12.15, wylot 13.55. Jak obecnie wygląda sytuacja na lotnisku? Chodzi mi o kolejki do kontroli paszportowej i kontrole covidowe. Chcemy wykupić fast track. Jakie są Wasze doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 08 Kwi 2022 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
Lecę z Polski, przez Luton, na Islandię- tylko z podręcznym. Chciałem przywieźć kumplowi jakiś dobry alkohol z duty free w Polsce. Czy jak spakują mi to na tranzyt to nie będzie problemu z przejściem ponownie przez security w Luton? Czy szykować się na zakupy, ale w UK?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 08 Kwi 2022 17:54 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
W mojej opinii taki numer nie przejdzie, chocby dlatego, ze zakladam, ze Twoja butelka bedzie miala wiecej niz 100ml ;). Ale nigdy tego nie testowalem osobiscie.

Swoja droga, ceny alkoholu na Luton sa dosc tragiczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 08 Kwi 2022 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
lataczuk napisał(a):
W mojej opinii taki numer nie przejdzie, chocby dlatego, ze zakladam, ze Twoja butelka bedzie miala wiecej niz 100ml ;). Ale nigdy tego nie testowalem osobiscie.

Swoja droga, ceny alkoholu na Luton sa dosc tragiczne.

@lataczuk a leciales w tym roku stamtąd? ja ostatnio bylem w szoku odnosnie cen na LHR widzac 1l butelki "dosc" dobrego alko ponizej £10

chociaz sam nie wiem w tym przypadku bo mialem podobna rzecz w Kanadzie gdzie mysmy nawet otworzyli worek, wypilismy pol i puscili jakby nigdy nic.. a wracajac z MEX w AMS ciagle na airside nie chcieli przepuscic z jakichs nieznanych mi wzgledów.. wiec tu naprawdę ciezko z logika, gdzies widzialem zasade ze do 24h niby mozna wyjsc z butelka na landside ale jak to jest w praktyce :shock:

UK ma jedno z gorszych praw odnosnie plynów, wiec dawal bym male szanse, zwlaszcza na LTN takim typowym LCC lotnisku.. gdzie sprawiajac klopoty albo kupisz bagaz albo alkohol na LTN wiec im to bardzo nie na reke jest

w BHX niby mozna:
https://birminghamairport.custhelp.com/ ... at-are-the

w LTN nie ma nic mowy o tranzycie:
https://www.london-luton.co.uk/inside-l ... uid-limits


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Kwi 2022 08:34, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 08 Kwi 2022 18:40 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8913
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
lataczuk napisał(a):
W mojej opinii taki numer nie przejdzie, chocby dlatego, ze zakladam, ze Twoja butelka bedzie miala wiecej niz 100ml ;). Ale nigdy tego nie testowalem osobiscie.

A ja akurat testowałem osobiście, choć dość dawno, ale nie sądzę aby coś wielkiego w tym zakresie się zmieniło.
Kupiłem alkohol na lotnisku w Gdańsku, oczywiście zapakowany zgodnie z wymogami. Przyleciałem do Luton, przenocowałem i następnego dnia zjawiłem się na lotnisku. Po sprawdzeniu opakowania i zweryfikowaniu, że od zakupu nie upłynęły jeszcze 24 godziny, spokojnie dotarł na Islandię, gdzie został skonsumowany wspólnie z właścicielką przybytku, w którym się zatrzymaliśmy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 08 Kwi 2022 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
Dzięki za informacje, napisałem maila do lotniska i na ichniejsze security. Zobaczymy co odpiszą. Cena rejestrowanego skutecznie odstrasza, tak więc w razie W kupię alkohol w Luton lub dopiero w islandzkim duty free :) I dam znać jeżeli jednak uda się bez problemu przewieźć alkohol przez Luton.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 08 Kwi 2022 20:37 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8913
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
@kubus95 Jak ja wtedy leciałem też miałem wątpliwości, więc napisałem do nich i dostałem potwierdzenie, że nie będzie problemów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus95 lubi ten post.
kubus95 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: przesiadka Luton
#71 PostWysłany: 19 Kwi 2022 23:24 

Rejestracja: 07 Lut 2011
Posty: 7
Wizzair zmienił własnie nam lot z Madery i na lot do Polski mamy tylko 3h.
Wystarczy obecnie na spokojną odprawę? Sobota -odlot 17:35
Dzięki za rady.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 20 Kwi 2022 00:15, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 20 Kwi 2022 11:50 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 401
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
spokojnie, to male lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: przesiadka Luton
#73 PostWysłany: 20 Kwi 2022 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
@notek jeżeli nie będzie dramatycznych opóźnień to bez problemu.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 26 Kwi 2022 05:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
kubus95 napisał(a):
Dzięki za informacje, napisałem maila do lotniska i na ichniejsze security. Zobaczymy co odpiszą. Cena rejestrowanego skutecznie odstrasza, tak więc w razie W kupię alkohol w Luton lub dopiero w islandzkim duty free :) I dam znać jeżeli jednak uda się bez problemu przewieźć alkohol przez Luton.


Jeżeli ktoś chciałby kupić alkohol w KTW i zabrać go tranzytowo przez Luton to informuję, że bezcłówka na non-Schengen niestety nie pakuje płynów tak, by taki tranzyt był w ogóle możliwy :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 07 Lip 2022 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 452
Loty: 117
Kilometry: 145 760
srebrny
5 VII 2022

KRK 6.20 - LTN 7.55 (przyleciał 8.20)

LTN 14.05 - DUB 15.25

Kolejka do odprawy granicznej na godzinę stania (i to zarówno do okienka jak i do e gates mimo że działały wszystkie stanowiska) - z lotniska wyszedłem 9.45, mając sam podręczny

dla odmiany wylot dość sprawnie (pamiętając sytuację z rana, byłem 2h z okładem przed wylotem i jeszcze z godzinę posiedziałem na airside + 40min przed stanowiskiem boardingu ;) ) pomimo tego że też dużo ludzi
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#76 PostWysłany: 29 Gru 2022 23:32 

Rejestracja: 04 Paź 2017
Posty: 46
Dzień dobry.
Planuję lot Madera - Bydgoszcz przez Londyn Luton.
Martwi mnie trochę tylko 55 minut czasu miedzy lotami z Madery do Bydgoszczy.
Czy jest to do zrobienia, czy może szukać innego rozwiązania?
Tylko bagaż podręczny.
Załącznik:
Zrzut ekranu z 2022-12-29 22-19-52.png
Zrzut ekranu z 2022-12-29 22-19-52.png [ 75.39 KiB | Obejrzany 1343 razy ]
Załącznik:
Zrzut ekranu z 2022-12-29 22-19-37.png
Zrzut ekranu z 2022-12-29 22-19-37.png [ 51.89 KiB | Obejrzany 1343 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 29 Gru 2022 23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1197
Loty: 401
Kilometry: 665 395
srebrny
Zdecydowanie poszukaj innego rozwiązania, bo masz znikomą (a w normalnych warunkach zerową) szansę żeby zdążyć - chyba że lot do Bydgoszczy będzie opóźniony.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 29 Gru 2022 23:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22498
Nie ma takiej szansy. Zacznijmy ze wystarczy jedno go around w FNC i już po locie do BZG.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 30 Gru 2022 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 932
złoty
@okos Jak kompletnie nic się nie wydarzy (opóźnienie, kolejki do paszportowej etc) to jak najbardziej da radę. Kolejke do paszportowej po ladowaniu i potem security trzeba ominac bokiem i obsludze mowic, ze za chwilę ma się odlot. Lecę dokładnie na tej samej trasie tj. Funchal - Luton - Bydgoszcz z 55min przesiadka w Luton tylko, że pod koniec stycznia. Dam znać czy się wyrobilem. Koniecznoscia tutaj jest kupić lot zapasowy tj. LTN-BZG Ryanairem na następny dzień 6:50 rano.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 30 Gru 2022 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Szansa jest minimalna, jak ktos zorientowany, byl na LTN wiele razy, bez bagazu, z paszportem i troche na chama.. to pewnie da sie.

Ale czynników jest wiele:
1) Kilka minut opoznienia (pogoda), badz wylot na czas drugiego samolotu
2) Kolejki, pora dnia
3) Strajk jakis
4) Jakas kontrola bagazu extra badz przyczepia sie plynu i beda dluzej sprawdzac
5) Rozstawienie na najdlaszych bramkach
6) Siedzenie po srodku samolotu :lol:

Jak ktos jest w stanie zaryzykowac i potem kupowac inny lot za 800zl+ to mozna, no risk no fun, ale dla 95% to jest nieosiagalne.
Moze ci sie udac ale nastepnego dnia moze byc zupelnie inaczej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group