Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 15 Paź 2019 06:44 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
to_ja napisał(a):
Półtora tygodnia temu w porannym szczycie od wyjścia z samolotu do hali wychodziłem z dowodem w ok. 25min, z paszportem dałoby radę zejść do 15min spokojnie. Kolejki dość krótkie i całkiem sprawnie wszystko szło.


Podróż z paszportem.

Piątek przylot z KTW o 20:10, wylot do LED 22:40.
Całość sprawdzana na stoperze. Od wylądowania na pasie, przez kontrolę paszportowa, sprawdzanie wizy, security do wejścia w strefę odlotów na 1 piętro - 52 minuty.


Poniedziałek przylot z LED opóźniony o około 30 minut (poranny ruch). Lądowanie w LTN o 7:40, wylot do KTW o 8:40, zamknięcie bramki "niby"o 8:10.
Kontrola paszportowa przeszła sprawnie i po około 15 minutach (w szczycie) już byłem na hali przylotów. Jak się okazało boarding do KTW jeszcze się nie zaczął i szybko przez security (tutaj zalecałbym wyłożenie 4 GBP na fast track - https://www.london-luton.co.uk/fast-track-security). Nam się udało bez FT i poprosiliśmy, by nas ludzie wpuścili. Później sprint przez halę sklepy i halę pod gate 25 ale się udało. Całość zajęła może z 35 minut, ale nie polecam nikomu.

PS.
Przy lądowaniu o czasie i wykupionym fast tracku przesiadka w porannym szczycie do 2h jest realna.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Jonas3 uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 27 Lis 2019 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
Nigdy nie zamykają 30 minut przed, czasami jeszcze nie robią boardingu, albo robią, ale "na schody". Info na monitotach też często nieaktualne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 12 Gru 2019 20:23 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 67
Podbijam stawkę ;)
KTW-LTN przylot o 21:10
LTN - LED Wylot o 22: 25

Loty w styczniu.

Uda sie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 12 Gru 2019 23:25 

Rejestracja: 08 Gru 2019
Posty: 9
Jonas, sprawdź sobie po numerze lotu historię lotów na Flightradar - o której zwykle wieczorem lądowały samoloty na tej trasie. Jak planowo albo przed czasem to zdążysz na spokojnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Jonas3 uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 12 Gru 2019 23:44 

Rejestracja: 22 Lip 2018
Posty: 250
Pamiętaj że w Luton przed odlotem do LED musisz się jeszcze odprawić przy "okienku"
Góra
 Profil Relacje PM off
Jonas3 uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 12 Gru 2019 23:59 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 67
@The Travelea NIestety, darmowa wersja strony pokazuje tylko parę dni do tyłu.

@Mic Glu Właśnie czytam o tym i chyba jednak nie zaryzykuje. Trzeba będzie pojechać wcześniej do Londynu i poświęcić ten dzień urlopu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 13 Gru 2019 01:21 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
Mic Glu napisał(a):
Pamiętaj że w Luton przed odlotem do LED musisz się jeszcze odprawić przy "okienku"


@Jonas3 a odprawa idzie baaardzo mozolnie. Lepiej nie ryzykuj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 13 Gru 2019 10:52 

Rejestracja: 25 Cze 2016
Posty: 20
Mam podobny problem z przesiadką w Luton:

22 styczeń: 6:05 wylot z Petersburga
22 styczeń: 6:20 przylot na Londyn-Luton

22 styczeń: 8:40 wylot z Londyn-Luton do Polski

Na przesiadkę mam 2:20 i pytanie: jeżeli nie będzie opóźnienia lotu z Petersburga do Londynu to czy w 2:20 się wyrobie.

Nie byłem nigdy na lotnisku w Wielkiej Brytanii i nie jestem na 100% pewny jak to wygląda, ale proszę mnie wyprowadzić z błędu lub potwierdzić.

1. Przylatuje z Petersburga do Londynu i czeka mnie odprawa paszportowa - wtedy wychodzę na halę przylotów
2. Z hali przelotów muszę przejść na halę odlotów i przejść przez security, kolejna odprawę paszportową i dotoczyć się do gate'u na wylot do Polski.

Czy na spokojnie w dwie godziny obrócę taką trasę czy jednak wracać do Polski jakimś późniejszym lotem do innego miasta? - Bagaż tylko podręczny*

PS: w okresie 7-13 grudzień samoloty z Petersburga lądowały na Londyn Luton o godzinach:

7: 6:17
8: 6:38
9: 6:16
10: 6:15
11: 6:21
12: 6:44
13: 6:19

PS2: WizzAiry z Luton w porannym szczycie wylatują średnio około 20 minut później od godziny wylotu.


Ostatnio edytowany przez Gustlik, 13 Gru 2019 13:20, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 13 Gru 2019 11:09 

Popatrz na tej stronie pierwszy post u góry......

A i potrafią zawrócić z powodu literówki czy braku drugiego imienia w e-wizie, szczegóły forum
Góra
 PM off
Gustlik lubi ten post.
Gustlik uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 13 Gru 2019 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
Przesiadam się właśnie EU-LTN-EU. Miałem godzinę przylot-wylot. Spokojna rezerwa czasowa 20 min
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gustlik lubi ten post.
Gustlik uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 13 Gru 2019 11:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
A wystarczy spojrzeć kilka wpisów wyżej, gdzie @JIK opisuje poranne doświadczenia przesiadkowe... :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 13 Gru 2019 12:12 

Rejestracja: 25 Cze 2016
Posty: 20
wtak napisał(a):
Przesiadam się właśnie EU-LTN-EU. Miałem godzinę przylot-wylot. Spokojna rezerwa czasowa 20 min


Dzięki za info, co prawda loty wewnętrzne po Unii ale znaczy że jest szansa na sprawną przesiadkę.


Przygotowałem merytorycznie moje pytanie i wątpliwości oraz sprawdziłem jak się ostatnio te loty zachowywały z punktualnością.

Przeczytałem cały wątek i dalej nie jestem na 100% pewny, jak to będzie wyglądać z tym wychodzeniem i wchodzeniem na hale/terminale.

No ale okej, trzymajcie się na tym Fly4free.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 13 Gru 2019 12:18 

@Gustlik przeczytał ten wątek :D ...

A już te ....100% pewności jest "genialne"

Gustlik napisał(a):
Mam podobny problem z przesiadką w Luton:

22 styczeń: 6:05 wylot z Petersburga
22 styczeń: 6:20 przylot na Londyn-Luton

22 styczeń: 8:40 wylot z Londyn-Luton do Poznania
.............

1. Przylatuje z Petersburga do Londynu i czeka mnie odprawa paszportowa - wtedy wychodzę na halę przylotów
2. Z hali przelotów muszę przejść na halę odlotów i przejść przez security, kolejna odprawę paszportową i dotoczyć się do gate'u na wylot do Poznania.

Czy na spokojnie w dwie godziny obrócę taką trasę czy jednak wracać do Polski jakimś późniejszym lotem do innego miasta? - Bagaż tylko podręczny*

............


Po przylocie kontrola paszportowa i wyjście do hali głównej

Następnie przejście na piętro, kontrola paszportowa/dowodu osobistego z kontrolą bezpieczeństwa, tu jest problem ze względu na poranny szczyt

Do gate też idzie się kilka minut

Ale o czasie jak pisano w poście 41 tego tematu możliwe do zrealizowania w 2 godziny....choć bez 100% pewności ;)
Góra
 PM off
Gustlik lubi ten post.
Gustlik uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 13 Gru 2019 13:44 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
-- 13 Gru 2019 12:38 --

Gustlik napisał(a):
Mam podobny problem z przesiadką w Luton:

22 styczeń: 6:05 wylot z Petersburga
22 styczeń: 6:20 przylot na Londyn-Luton

22 styczeń: 8:40 wylot z Londyn-Luton do Polski

Na przesiadkę mam 2:20 i pytanie: jeżeli nie będzie opóźnienia lotu z Petersburga do Londynu to czy w 2:20 się wyrobie.



Robiłem podobny powrót, całość od wyjścia z samolotu do przejścia za security zajęło mi 15 min :D
Ważne - idziesz na automatyczna odprawę paszportową z paszportem biometrycznym. Nie masz żadnych dziwnych rzeczy zostawionych w podręcznym.

Co do ostatniego to kolega spędził na security 15-20 min dłużej, bo na prześwietleniu wydawało im się, że ma coś dziwnego i czekał na przeszukanie bagażu. A przed nim niestety było też kilka osób w tym Azjata co w każdej możliwej przegródce miał jakieś buteleczki z płynami czy kosmetyki - więc to trwało :D

W Petersburgu na lotnisku wszystko sprawnie. Załoga samolotu mówiła, że muszą się pojawić w Luton o konkretnej godzinie żeby nie mieli potem problemów, więc opóźnień raczej nie powinno być.
Jeśli chodzi o loty do PL to do KTW i WAW wizz odleciał po czasie tak z 30 min.

Aha też się naczytałem tutaj o porannych szczytach w Luton, ale na security tego nie było widać. Nie wiem jak było wcześniej ale wygląda jakby coś przebudowano i jest więcej stanowisk.

-- 13 Gru 2019 12:44 --

Anonymous napisał(a):
Następnie przejście na piętro, kontrola paszportowa/dowodu osobistego z kontrolą bezpieczeństwa, tu jest problem ze względu na poranny szczyt

Heh też czytałem wcześniej o przejściu na piętro ale w rzeczywistości kontrola bezpieczeństwa była na tym samym poziomie :D A byłem w połowie listopada.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gustlik lubi ten post.
Gustlik uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 11 Lut 2020 04:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2020
Posty: 64
Loty: 109
Kilometry: 192 231
10 II 2020
KRK 18:35 - 20:10 LTN
LTN 22:25 - 4:50 LED

Od planowego przylotu do odlotu równe 2h 15. Przez huragan ciara czy inne zakłócenia pogodowe wylądowaliśmy z 20 minutowym opóźnieniem.

Od wylądowania do bramki (gate 26): 1h 20 minut.

Paszporty biometryczne bez żadnej kolejki, wizy podobnie bardzo sprawnie. Zaskoczyło nas Security, na którym planował kompletny chaos. Otwarte były jedynie dwie taśmy, jeden wykrywacz metalu, obsługa pokrzykiwała i nikt zdawał się nie panować nad tym wszystkim. Nie udało nam się znaleźć kraników z wodą, które podobno miały być tuż za kontrolą. Do bramki (Gate 26) spory kawałek, po schodkach w gore i w dół.
Co ciekawe boarding zakończył się planowo 21:50, więc nie radzę liczyć na to, że o tej porze dopiero się rozpocznie. Nikt nie zwracał uwagi na wielkość toreb.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 26 Sie 2021 11:35 

Rejestracja: 26 Sie 2021
Posty: 2
Hej,

szukam świeżej informacji - czy mając przesiadkę w Luton (trasa Heraklion-Luton-Wawa) potrzebuję obecnie na sam tranzyt: testu i paszportu? Czy można jeszcze na dowód?
Czy muszę opuścić strefę tranzytu i przejść bramki jeszcze raz z testem ?

Dzięki za pomoc!


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Sie 2021 12:21, edytowano w sumie 1 raz
https://www.fly4free.pl/forum/wielka-brytania-covid,1453,154038
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 26 Sie 2021 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Hej paszport od 1 pazdziernika, do konca wrzesnia na dowód.

Loty przez Luton traktuj jak Lot do UK i potem lot do Polski, jakikolwiek tranzyt tam nie istnieje. Zatem na pierwsza czesc lotu do Luton z Grecji (na chwile obecna) potrzebujesz testu conajmniej antygenowego na 72h przed wylotem i wypelnienia UK PLF przed wylotem.

Jeszcze warto sledzic dzisiejsze newsy bo sa plotki ze Grecja moze trafic na czerwona liste.. co za tym idzie nie bedziesz mogl odbyc swojej podrózy (ale daje temu male szanse <10%):
https://inews.co.uk/inews-lifestyle/tra ... ew-1160222

Update bedzie dzis po poludniu odnosnie tego, ale tez nie wiem kiedy lecisz i roznie moze byc w przyszlosci wiec sprawdz.

Edit: Bez zmian, grecja dalej pomaranczowa wiec przy tranzycie I wypelnianiu PLF online NIC sie nie zmienia.
Góra
 Profil Relacje PM off
agnieszka.s11 uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 19 Wrz 2021 10:10 

Rejestracja: 26 Sie 2010
Posty: 101
Loty: 2
Kilometry: 34 746
Za kilka dni lecimy z Polski na Teneryfę przez Luton (5h oczekiwania). Wracamy 1.X. przez Stansted.
Czy trzeba wychodzić i opuszczać strefę ,,tranzytową” na obu lotniskach?
Czy jest tam jakaś zaczarowana ,,ścieżka/przejście tranzytowe”?
Jesli trzeba będzie opuścić lotnisko czy honorują tam szczepienia, czy mimo tego wymagany będzie test?
O formularzu UK PLF wiem.

Z góry dziękujemy za podpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 19 Wrz 2021 11:21 

Rejestracja: 30 Maj 2021
Posty: 8
Ani na Stansted ani na Luton nie ma strefy tranzytowej. Trzeba przejść kontrolę graniczną i wrócić przez kontrolę bezpieczeństwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 19 Wrz 2021 15:31 

Rejestracja: 26 Sie 2010
Posty: 101
Loty: 2
Kilometry: 34 746
timex napisał(a):
Ani na Stansted ani na Luton nie ma strefy tranzytowej. Trzeba przejść kontrolę graniczną i wrócić przez kontrolę bezpieczeństwa.

A znasz odpowiedź na drugie pytanie?
Jeśli trzeba będzie opuścić lotnisko czy honorują tam szczepienia, czy mimo tego wymagany będzie test?
O formularzu UK PLF wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group