Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Jedyne londyńskie lotnisko, które właściwie leży w samym Londynie. Dojazd na nie jest bardzo łatwy.

Tube/DLR:

Z dowolnego miejsca w Londynie, należy wsiąść do metra dostać się na stację lini Jubilee i pojechać w kierunku Stratford. Później wystarczy wysiąść na stacji Canning Town, wejść po schodach i pojechać koleją DLR w kierunku Woolwich Arsenal (7 minut, trzy przystanki), już na stacjach wyraźnie widać lotniskowe tablice przylotów i odlotów. Dojazd praktycznie pod sam terminal. Lotnisko znajduję się w trzeciej strefie biletowej.

Black Taxi:

Taksówki mają stałą stawkę.
Bayswater £50.00
Buckingham Palace £35.00
Canary Wharf £12.00
City of London £25.00
Covent Garden £35.00
Earls Court £50.00
ExCel Exhibtion Centre £10.00
Oxford Street £35.00
Piccadilly £40.00
South Kensington £45.00
West End £40.00
Westminster £35.00

Bus:
473
474

[ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Wrz 2015 01:58 

niebieski
Jedyne londyńskie lotnisko, które właściwie leży w samym Londynie. Dojazd na nie jest bardzo łatwy.

Tube/DLR:

Z dowolnego miejsca w Londynie, należy wsiąść do metra dostać się na stację lini Jubilee i pojechać w kierunku Stratford. Później wystarczy wysiąść na stacji Canning Town, wejść po schodach i pojechać koleją DLR w kierunku Woolwich Arsenal (7 minut, trzy przystanki), już na stacjach wyraźnie widać lotniskowe tablice przylotów i odlotów. Dojazd praktycznie pod sam terminal. Lotnisko znajduję się w trzeciej strefie biletowej.

Black Taxi:

Taksówki mają stałą stawkę.
Bayswater £50.00
Buckingham Palace £35.00
Canary Wharf £12.00
City of London £25.00
Covent Garden £35.00
Earls Court £50.00
ExCel Exhibtion Centre £10.00
Oxford Street £35.00
Piccadilly £40.00
South Kensington £45.00
West End £40.00
Westminster £35.00

Bus:
473
474
 Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.

#2 PostWysłany: 20 Lis 2015 11:39 
Awatar użytkownika

niebieski
Lektura uzupełniająca z m.in. połączeniami DLR:
http://www.toptiplondon.com/transport/a ... ty-airport
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 04 Lut 2022 15:56 

złoty
Ostatnio lądowałem na LCY. Mam drobną uwagę dla wszystkich kierujących się w stronę DLR. Z jednej strony covid, z drugiej remont, więc nie mogłem znaleźć czytnika kart. Przed schodami na peron, należy iść po lewej stronie. Czytnik jest przy automacie biletowym stojącym przy kolumnie na środku korytarza.

Dla tych, którzy się zastanawiają czy warto wybrać lot na LCY, przesyłam kilka zdjęć. Mogłem mieć łatwą 3 godzinną przesiadkę na Heathrow, ale wolałem wybrać 5,5 godzinną z lotem na LCY i tłuczeniem się komunikacją publiczną przez jakieś 1,5h. Jeśli macie tylko jedną walizkę, to w sumie nie problem, choć trzeba się przygotować na dwie przesiadki. W moim przypadku było to Canning Town (Jubilee line) i Green Park (Piccadilly line). Kosztowało mnie to tylko 3,3 GBP.
Załącznik:
IMG_6172 (Kopiowanie).jpg
Załącznik:
IMG_6175 (Kopiowanie).jpg
Załącznik:
IMG_6177 (Kopiowanie).jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#4 PostWysłany: 04 Lut 2022 16:12 
Awatar użytkownika

niebieski
Bardzo fajne lotnisko, szczególnie jeśli ma się "sprawy" w halach ExCel. Tylko trzeba pamiętać o zabraniu garnituru, bo bez tego bardzo się wyróżniamy wśród pasażerów ;-)
Może się zmieniło, ale mając do wyboru Heathrow lub LCY, to drugie wypadało zazwyczaj drożej (cena biletu).
Zeus lubi ten post.

#5 PostWysłany: 04 Lut 2022 16:40 

złoty
Jak lecimy za wielką wodę, to całkiem często da się znaleźć podobną cenę za przesiadkę w LHR lub lot do LCY i dalszą kontynuację podróży z LHR. Oczywiście jest to znacznie mniej wygodne, ale pozwala nam na lot na lotnisko City bez ponoszenia jakiś większych kosztów. Trzeba pamiętać, że taka sytuacja wymusza na nas rozpoczęcie podróży na lotnisku, z którego British Airways lub ich linia partnerska lata do LCY i LHR.
W przypadku zmian w rozkładzie, też nie powinni robić problemów ze zmianą lotniska. Co prawda tylko raz zmieniałem, ale podałem numer lotu i w ogóle się nikt nie zająknął. Przy innych zmianach się zastanawiali.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 04 Lut 2022 17:36 

niebieski
City też bywa tanie, latałem tam regularnie z WAW odkąd LOT otworzył połączenia. Drożej jest wtedy, gdy z Londynu wylatujemy. Kwestia podatków lotniskowych, LCY ma wyższe niż LHR i każda linia startująca z LCY ma wyższe ceny.
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 04 Lut 2022 22:05 

Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Leciałem stamtąd raz w 2003 roku...musiałem pilnie dotrzec do Brukseli , zamarzełem sobie podróż tcv...Ale cena mnie odmroziła-130 funtów . W ciemno (sam nawet nie wiem co było do tego impulsem) pojechałem na London City , Bilet kupiony w okienku na najbliższy lot kosztował 25 funtów. Leciałem jakąś belgijską linią , samolotem fokker , co ciekawe był drink i jakies precle.
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 04 Lut 2022 22:44 

Loty: 890
Kilometry: 842 636
platynowy
Mi się w sumie udało polecieć na LCY dwa razy.
Raz nieistniejącym już Flybe z Belfastu (dzięki temu zaliczyłem też Belfast City czy jakoś tak), a potem służbowo z W-wy.
Z londyńskich lotnisk mam zatem jeszcze do "zaliczenia" Gatwick i Southend.

[ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: adam1987, CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości