Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 29 Wrz 2016 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Zainteresowanym polecam śledzić jednak indonezyjską stronę BNPB, bo w sieci jak to w sieci masa śmieci i wyolbrzymionych info. Barujari postraszył, ale od dnia erupcji, wczoraj i dzisiaj zarówno DPS jak i LOP funkcjonowały normalnie. Został skasowany raptem jeden lot z Sydney.

"Post eruption this afternoon, Lombok international airport was safe for flight operation. Volcanic ash was distributed to several places due to strong winds. Local resident activities are still normal."
Tym bardziej DPS było bezpieczne.

http://www.bnpb.go.id/#english
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 20 Sty 2017 20:28 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 9
Loty: 39
Kilometry: 107 224
Suprry napisał(a):
Czy ktoś z was wybierał się na ten trekking (Rijnani z Sembalun) bez przewodnika? Z zaczerpniętych przeze mnie informacji wynika, że jest to mocno niewskazane, jednak nie wiąże się to chyba z otrzymaniem żadnej kary. W sieci pojawiło się kilka relacji od osób, którym udało się jednego dnia wejść na szczyt i zejść do wioski przed zmierzchem. Sama chcę dojść do poziomu ~2600 (krateru/jeziora) i wracać tego samego dnia.


W kwietniu 2016 byłem na takim trekkingu w pełni samodzielnie. Oczywiście będą ludzie na Ciebie dziwnie patrzyć w sembalun ale można to zrobić bez problemu. Może kiedyś zbiorę na nie spisanie jakiejś krótkiej relacji i opisu jak to zrobić na własną rękę, tak czy inaczej jakby ktoś miał jakieś pytania to piszcie smiało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 21 Sty 2017 14:25 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 250
niebieski
Trzeba pamiętać że jest duży przyrost wysokości w ciagu 24h. Zaczynasz z poziomu morza a wieczorem jesteś na 3000m npm . Tam się rozbija namiot i można próbować spać ale wiele osób wymiotowalo. Pobudka bodajże ok 2am i atak na szczyt żeby na wschód zdążyć. Końcówkę idzie się w popiole, zwirze wulkanicznym: 2 kroki do przodu jeden do tylu. Szacuje że okolo 20% odpadlo. Nie polecam slabszym kondycyjnie robienia tego z jednym noclegiem. Na szczycie zimno i wietrznie. Czerwiec.

Tapnięte..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 19 Kwi 2017 20:00 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 9
Loty: 39
Kilometry: 107 224
Suprry napisał(a):
Czy ktoś z was wybierał się na ten trekking (Rijnani z Sembalun) bez przewodnika? Z zaczerpniętych przeze mnie informacji wynika, że jest to mocno niewskazane, jednak nie wiąże się to chyba z otrzymaniem żadnej kary. W sieci pojawiło się kilka relacji od osób, którym udało się jednego dnia wejść na szczyt i zejść do wioski przed zmierzchem. Sama chcę dojść do poziomu ~2600 (krateru/jeziora) i wracać tego samego dnia.


Ja byłem w zeszłym roku na trekkingu na Rinjani z Sembalun.
Sam dojazd do Sembalun z Bangsal był bardzo trudny, po bardzo długich walkach i negocjacjach wieczorem udało się dotrzeć. Samo Sembalun mało atrakcyjne. Ja robiłem wszytko aby się chować przed mieszkańcami bo z dużym plecakiem z namiotem, karimata i kijkami wyglądałem dla lokalsów bardzo smakowicie. Oczywiście liczyli że uda się opchnąć wycieczkę i wystraszyć informacjami o konieczności przewodnika a takiej konieczności nie ma i wogóle tego nie potrzeba, no chyba że ktoś chce aby pomagał mu porter.
Ja niezależnie od wszystkiego chodząc po miejscowości na każdym kroku wszystkim mówiłem że nie idę na Rinjani i tyle.
Wejście do parku jest płatne i w zeszłym roku kosztowało z tego co pamiętam 150.000,00 idr. Lokalni oczywiście płacą 5.000,00 idr...
Osoby chcące wejść bez opłaty mogą to zrobić i ja byłem blisko od tego ale ruszyło mnie sumienie i zawróciłem aby kupić bilet jak porządny turysta. Teraz już wiem że popełniłem błąd. Moim zdaniem lepiej te pieniądze przeznaczyć na jakiś prezent albo kredki i kolorowanki lub książki do angielskiego dla lokalnych, biednych dzieciaków. Kto dotrze do Plawangan 2 zrozumie dlaczego. Panuje tam wszechobecny syf, nie widać żeby ktokolwiek korzystał z worków na śmieci. Ciężko znaleźć miejsce do rozbicia namiotu gdzie nie śmierdzi kupą.... Nie jestem osobą szczególnie wrażliwą na warunki ale uważam że jeżeli płaci się blisko 50zł za wejście to obsługa parku mogłaby się wykazać odrobiną pracy i zrobić chociaż punkt do pobrania wody i sławojkę... Stąd tez teraz nie zapłaciłbym za wejście ani grosza.
Tak czy inaczej, po zakupie biletu otrzymuje się worek na śmieci który należy po wyprawie oddać oraz czerwona plakietkę którą należy przypiąć do plecaka

Image

oraz mapę

Image

Wejście na wulkan na początku jest oczywiście przez przedsiębiorczych Indonezyjczyków przygotowane tak aby nie trafić na szlak i jeszcze przed główna bramą

Image

do parku stoją następujące zasieki
które należy obejść po drabince

Image.

Później zaczyna się spokojne podejście (uwaga na brak cienia)
Image,

które później przechodzi w strome, wykańczające podejście i po około 7-8h można dojść na przełęcz Plawangan 2 gdzie ja spałem kilka godzin aby około 3 w nocy wyruszyć na szczyt na wschód słońca. Wejście na szczyt z Plawangan 2 męczy konkretnie bo przez większość czasu idzie się w warstwie sypkiego popiołu po kostki

Image

Image

Resumując, potwierdzam wszechobecne w internecie informacje, wejście na wulkan nie jest skomplikowane, jest wyłącznie bardzo męczące. Ja w tamtym okresie przez kilka miesięcy przed wyjazdem biegałem po 50-60km tygodniowo a i tak szczyt mnie wykończył jak nic nigdy wcześniej. Wpłynęła na to zapewne waga plecaka na poziomie 20kg. Niestety ilość wody jaką miałem ze sobą tj ~7-8l, liofilizaty, kuchenka pożyczona w sembalun, 3kg namiot, śpiwór, ciepła odzież zrobiły swoje. Na wszelki wypadek warto też wziąć tabletki do dezynfekcji wody. W okolicy Plawangan 2 jest syfiaste, prowizoryczne ujęcie z którego wziąłem rezerwową wodę na powrót ale na szczęście nie musiałem z niej korzystać. Należy też tam uważać na małpy bo mi jedna zaczęła grzebać w plecaku i była bliska kradzieży.

Jak pisała i dowiodła tego pojechana, jest też szansa na wejście na szczyt w stylu alpejskim w jeden dzien ale ja się tego nie odważyłem.
Jakby ktoś miał jakieś pytania to chętnie pomogę.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Kacperun uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 09 Paź 2022 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
chciałbym odświeżyć temat. Czy ktoś wchodził niedawno na Rinjani? Interesuje mnie zorganizowana 3 dniowa wycieczka. Ktoś się orientuje w cenach?
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group