Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Wrz 2016 11:43 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
Ciekawi mnie sprawa blokady FB w Iranie-podobno jest-a np. irańska stacja informacyjna PressTV ma konto na FB:)
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 20 Wrz 2016 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
To jest bardziej złożone. Generalnie miliony Irańczyków mają konta na FB.
Telewizja satelitarna też jest zakazana, a mają ją wszyscy

A tutaj przykładowy "instytucjonalny" irańsku użytkownik FB:
https://www.facebook.com/www.Khamenei.ir/
Góra
 Profil Relacje PM off
Trentine lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 20 Wrz 2016 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 615
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Każdy szanujący się Irańczyk wie jak ominąć blokadę ;)

W Iranie mają pozwolenie na jakąś oficjalną społecznościówkę, bodajże Telegram. Działa też Instagram.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 20 Wrz 2016 14:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
A każdy szanujący się podróżnik przeżyje beż face 2-3 tygodnie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 20 Wrz 2016 15:43 

lukket napisał(a):
W Iranie mają pozwolenie na jakąś oficjalną społecznościówkę, bodajże Telegram.

Telegram jest komunikatorem, na dobrą sprawę to jedyne narzędzie umożliwiające bezproblemowe komunikowanie się z Irańczykami. Maile, szczególnie z domeny .ir często giną w otchłani internetu i nie docierają do adresata.
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Wrz 2016 16:11 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 426
Loty: 263
Kilometry: 327 709
niebieski
Poznawani przez nas Irańczycy mieli konta na Instagramie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Wrz 2016 16:24 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
Instagram Instagramem, ale zdecydowanie popularniejszy jest whatsapp. Wiem co mówię, moja żona codziennie jest bombardowana wiadomościami od poznanych irańczyków :lol:
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Wrz 2016 22:17 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
Gadekk napisał(a):
moja żona codziennie jest bombardowana wiadomościami od poznanych irańczyków :lol:


My heheszkujemy, ale czy z tego wynika rekomendacja, zeby nie podawac numerow?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Wrz 2016 19:25 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
@asmowscy co kto lubi. Moja żona jest już trochę zmęczona odpisywaniem 5 osobom. Zdawaliśmy sobie sprawę z konsekwencji podania numeru tel., ale jakoś głupio było odmówić... Choć, prawdę mówiąc, nie dziwię im się, że są rozmowni i chłoną wiedzę o innych krajach - też chcą mieć coś z życia ;)

Aha, gdyby ktoś rzeczywiście chciał korzystać z Facebooka w Iranie, radzę zaopatrzyć się w jakiś dobry VPN już w Polsce/Europie. Na miejscu jest ciężko z pobieraniem nowych apek.
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Wrz 2016 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
W VPN warto się zaopatrzyć nie tylko ze względu na facebooka. Bardzo wiele stron jest tam poblokowanych, np. polskie portale informacyjne, przez co nie można skorzystać z poczty przez przeglądarkę jeżeli ktoś ma na którymś z nich konto pocztowe. Gmail działał bez problemu. W ogóle różnie z blokowaniem stron było w różnych miastach/hotelach, pewnie zależy to od poszczególnych dostawców Internetu. Np w Jazd działało wiele stron, które gdzie indziej były zablokowane, a w Isfahanie facebook o dziwo nie był zablokowany, dla odmiany wiele innych stron było niedostępnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Wrz 2016 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2013
Posty: 52
Loty: 282
Kilometry: 465 550
użytkownikom iOS (być może na Androida też jest, nie sprawdzałem) polecam aplikację "Open Door" - jest to przeglądarka z wbudowanym VPN. Sam z niej korzystałem i wszystko hulało jak należy, a polecili ją Irańczycy
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 23 Wrz 2016 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Kwi 2014
Posty: 65
Do podrasowania komórki polecam aplikację maps.me - pozwala na pobranie i korzystanie z map offline, lokalizuje, znajduje najbliższe punkty (apteka, sklep, hotel itp.), wyznacza trasę. Lepiej ściągnąć przed wyjazdem, bo na irański internet nie ma co liczyć ;-)
_________________
The less you have, the more open you become.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
PodróżeZwykłychLudzi uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 28 Lis 2016 01:10 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
W temacie: korzystaliśmy z open vpna.
Potwierdzam, że bez vpna nie działają: facebook, twitter, portale informacyjne (odsyła do strony cenzorskiej w farsi), whatsapp, gmail czy feedly chodzą bez zarzutu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Gru 2016 23:36 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 38
Loty: 6
Kilometry: 10 076
asmowscy napisał(a):
gmail czy feedly chodzą bez zarzutu.

a ja miałam problem z gmailem nie wiedzieć czemu :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Gru 2016 00:05 

Rejestracja: 26 Kwi 2012
Posty: 184
@acquiesce21 Polecasz coś co wychodzi nie wiadomo gdzie ... wstrzymałbym się z takimi radami na forum. Pamiętaj proszę, że nie każdy ma świadomość, że dzięki takim działaniom potencjalnie jestesmy narażeni na przechwycenie danych więc logowanie gdziekolwiek z takiej przeglądarki pozostawia wiele do życzenia. Podsumowując albo jak macie wiedzę sami zestawiacie z kimś połączenie VPN i macie puszczony tym kanałem ruch szyfrowany albo wykupujecie taką usługę, tu nie ma mowy na półśrodki.


Pozdrawiam i jeszcze raz przestrzegam przed tego typu radami ( uruchom coś działa wszystkim to i ja będę używał ...)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Gru 2016 19:28 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
@‌effecto‌
z VPN-ami to zawsze jest ryzyko (i należy być tego świadomym), ale akurat OpenDoora zaleca MSZ
http://teheran.msz.gov.pl/pl/informacje ... _do_iranu/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 07 Paź 2018 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
polecony przez @Bartek Krzemiński Turbo VPN spisywał się bez zarzutów.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Wrz 2019 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Jedna irańska znajoma mówiła, że nieraz jest tak, że instaluje vpna, a ten po 20 minutach przestaje działać.
Ja miałem zainstalowane trzy vpny: Turbo, Zoog i Tunbelbear. Był jeden czy dwa momenty, że żaden z nich nie działał. Przeważnie korzystałem z TunnelBeara, w razie problemów przełączając się do skutku między różnymi państwami.
Bez vpna nie działa facebook, ostatnio ponoć również telegram, youtube, sporo zagranicznych serwisów informacyjnych (np. gazeta.pl się nie ładuje, ale wyborcza.pl działa) i - co było dość głupie, bo oni latają z IKA - strona UIA.
Po przyjeździe przez kilka dni działał mi (bez vpn) Messenger Lite (ale zdjęć nie chciał wysyłać), później się przyblokował na parę dni, a u mojej dziewczyny wciąż działał... potem znowu zaczął mi działać, by za jakiś czas na trzy dni zablokować się u mojej dziewczyny. Whatsapp działa bez problemów i wszyscy go tu używają. Podobnie jest z instagramem. Takie tam przygody w sieci.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 22 Lis 2022 12:19 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
Ogólnie jest coraz gorzej. Na karcie Irancell prawie żaden VPN nie działał. Psiphon Pro się łączył i coś tam dało się zrobić ale np. o umieszczeniu filmiku na insta czy dzwonieniu przez WhatsApp można zapomnieć. Trochę lepiej jest na WiFi (Proton VPN działał na Mobinet). Bywało że nawet zwykły internet na Irancell nie działał (przez protesty).
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 22 Lis 2022 12:32 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1164
platynowy
Cały poprzedni tydzień były problemy z Internetem, powód wydaje się wiadomy. Na karcie Irancell potrafił znikać w randomowych momentach, co również wpływa na wiele sieci WiFi w hostelach i restauracjach (działają de facto na danych komórkowych).

Jeśli chodzi o VPNy - Psiphone działał nieźle, aczkolwiek regularnie zrywał połączenie i trzeba było ponownie zestawiać tunel. Darmowa wersja ProtonVPN działała wyśmienicie, aczkolwiek też zdarzały się "trudne" dni gdy dopiero ręczne wybranie serwera innego niż "domyślny" umożliwiało stabilne połączenie które nie zrywało się po 15 minutach. AtlasVPN nie działał, ani razu nie udało mu się zestawić tunelu.

Prędkość bez szału, ale byłem w stanie nawet odbyć kilka rozmów przez Messengera. Opóźnienie ok. pół sekundy, ale jakość dźwięku bardzo zadowalająca.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group