Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 01 Lip 2019 17:42 

Moje doświadczenie, Locauto, Bergamo (BGY) - auto wynajęte z ubezpieczeniem super cover. Bezproblemowo, blokada 100 EUR zdjęta następnego dnia. Wystarcza dowód osobisty, prawo jazdy i karta kredytowa (można użyć dwóch - jednej do opłaty, drugiej do depozytu, można opłatę uiścić gotówką). Z mojej analizy ubezpieczeń pełnych wynika, że ich jest najlepsze (obejmuje najwięcej uszkodzeń typu: dach, koła, szyby, podwozie, wnętrze auta).
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 02 Lip 2019 10:00 

Loty: 58
Kilometry: 138 396
ja bardzo sobie chwalę - polityka uszkodzeń do 5 cm; protokoły odbioru/zdania od razu na mailu, blokada sprawnie ściągnięta, nawet przyklejona część zderzaka na gumie do żucia w Bari na lotnisku przeszła :lol: w Bolonii centrum też bezproblemowo - bardzo pozytywnie;
w wypożyczalniach pracują różni ludzie i jak wszędzie mogą próbować Cię oszukać ale grunt to zrobić zdjęcia uszkodzeń i samego auta przy odbiorze i przy zdawaniu.
Nam w Barcelonie kazali czekać 2h bo rzekomo nasze auto jeszcze nie gotowe ale było gotowe inne do którego mieliśmy dopłacić 50E. Po 2h (obok był plac zabaw więc córy się tylko ucieszyły z oczekiwania) okazało się, że nasze auto jest uszkodzone i dostaniemy to co nam proponowali za dopłatą 50E 2h wcześniej....Niesmak pozostał bo doskonale wiedzieli, że lusterko jest rozwalone.
W Rzymie wiedząc, że się spieszymy odebrać znajomych z innego lotniska twierdzili, że mają tylko diesla i musimy dopłacić 9,95E podatku, a jak chcemy benzynę to poczekać 2-3h...
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 16 Lip 2019 02:51 
Awatar użytkownika

Loty: 138
Kilometry: 372 938
Ostrzeżenia: 1
złoty
Korzystałem z Locauto dwa razy a właściwie to chciałem skorzystać i drugi raz...
Pierwszy raz to był Mediolan 2 lata temu - wypożyczenie samochodu na Malpensie. Wszystko było ok, bez jakichkolwiek problemów.

Postanowiłem więc w tym roku wypożyczyć u nich samochód na lotnisku w Bari na 3 dni. Problem był jeden - często opóźniony lot z KTW, który planowo miał być o 22:30 a zazwyczaj spóźniał się. Dlatego spytałem na infolinii czy czekają na spóźniony samolot (odpowiedź: tak, nawet do 1h 30min o ile klient wpisze nr lotu; biuro Locauto czynne na lotnisku w Bari do 23:00). Oczywiście numer lotu zawsze wpisuję rezerwując auto w różnych wypożyczalniach na świecie. Zresztą zawsze wszystko przed rezerwacją lotów, hoteli czy samolotów sprawdzam po 2 razy więc dotychczas z niczym nie miałem problemu. Rezerwuję więc bezpośrednio na stronie Locauto płacę od razu całą kwotę 152 euro z ubezpieczeniem - mój błąd!! (no bo było taniej kilkanaście euro przy zapłacie podczas rezerwacji). Musiałbym być skończonym idiotą, żeby po odpowiedzi z ich infolinii nie pilnować wpisania nr lotu - wiem jak to działa i po co podaje się te dane...

Akcja dzieje się 12 lipca - Wizz z Boloni do Katowic opóźniony o ponad 1h więc i my lądujemy w Bari dokładnie o 23:30 czyli 30 min po zamknięciu biura Locauto. Jeszcze w Polsce przed wylotem próbuję w ich aplikacji zmienić rezerwację na bezobsługową, trochę droższą ale nie udaje się. Myślimy - nie ma problemu, przecież będą czekali... Tymczasem na miejscu okazuje się, że WSZYSTKIE wypożyczalnie na lotnisku w Bari są czynne jeszcze o 23:47 (gdy robiłem zdjęcia) a akurat Locauto jako jedyne zamknięte... Cóż, poszliśmy do Maggiore (polecam) bo jako jedyni mieli jeszcze wolne auto po północy i za 185 euro z ubezpieczeniem wypożyczyliśmy Citroena C1. Rozbój w biały dzień ale nie mieliśmy wyjścia.

Jeszcze w sobotę napisałem reklamację do Locauto. W poniedziałek otrzymałem odpowiedź, że została odrzucona i nie zwrócą mi 152 euro bo nie wpisałem nr lotu... K*!&a, myślę - to jest niemożliwe! No ale może miałem pomroczność jasną i to był ten pierwszy raz na kilkadziesiąt wynajmów kiedy nr lotu nie wpisałem?? Robię testową rezerwację na ich stronie - mimo wpisania nr lotu nie pojawia się on, tak jak u mnie, na oficjalnym potwierdzeniu więc nie mam jak udowodnić, że też wpisałem...

W poniedziałek (wczoraj) przed powrotem do Polski zaglądam do biura Locauto na lotnisku. Chłopak pokazuje mi moją testową rezerwację na swoim monitorze - w specjalnej rubryce jest nr lotu i nr telefonu. Proszę, żeby pokazał mi tę, która przepadła - brak nr lotu i... telefonu! (co też dziwi obsługę Locauto) Okazuje się, że jakimś cudem wg ich systemu nie podałem nie tylko nr lotu ale również nr telefonu a tylko mejla. Sęk w tym, że nie da się u nich zrobić rezerwacji nie podając nr telefonu co ewidentnie wskazuje albo na błąd w ich systemie albo na celowe wyczyszczenie rubryki z nr telefonu i nr lotu (to jest to samo okienko w ich wewnętrznym systemie, nr lotu oddzielony jest średnikiem od nr telefonu). Czyżby pracownik Locauto chciał wyjść do domu punktualnie i skasował całą rubrykę?

Cóż, pozostaje mi chargeback. Obawiam się jednak, że nie przejdzie bo powołają się na swój regulamin ("no show") w odpowiedzi do Mastercarda więc szczerze mówiąc czuję się przez nich - delikatnie pisząc - okradziony na 655 zł. Dwie nauczki na przyszłość - z dala od Locauto i do tego zawsze płacić na miejscu.
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 25 Lip 2019 00:58 
Awatar użytkownika

złoty
Uzupełnienie, może na przyszłość dla innych w podobnej sytuacji - po napisaniu 2 reklamacji, Locauto dzisiaj zwróciło mi całą kwotę na Revo. Widocznie uznali, że wina leży po ich a nie po mojej stronie a skoro tak to wypadałoby napisać skąd taka sytuacja i przeprosić za nią (czego nie zrobili). Poinformowali tylko, że zwrot nastąpi w ciągu kilku dni (stało się to już następnego dnia), nic więcej. Szkoda, że nie odnieśli się do tego co napisałem bo moim zdaniem pracownik wynajmu mając tylko jednego klienta po zamknięciu biura (o tym, że byliśmy jedynymi dowiedzieliśmy się od innego pracownika) uznał zapewne, że wykasuje kolumnę z nr lotu. Głupio wykasował też numer telefonu bez którego nie da się zarezerwować auta co wskazywało tylko i wyłącznie na winę Locauto.
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 06 Sie 2019 12:43 

niebieski
czy ktoś wypożyczał od nich na lotnisku w Lamezia - Terme?
Teoretycznie mają najlepsze opinie...
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 06 Sie 2019 13:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 143
Kilometry: 256 138
@totti co prawda brałem w Alamo, ale to jedno biuro razem z Enterprise i Locauto i wybór jednej z tych trzech wypożyczalni to w zasadzie chyba to samo, choć na wszelki wypadek warto sprawdzić dokładne warunki. 2 dni w marcu, samochód klasy Ford Fiesta - dostałem Fiata 500L, na liczniku 33 tys. km (swoją drogą świetnie mi się nim jeździło). Wszystko bezproblemowo, depozyt na karcie kredytowej 500 euro (korzystam z zewnętrznego ubezpieczenia) zwrócony bardzo szybko po zakończeniu wynajmu.

#27 PostWysłany: 06 Sie 2019 13:31 

niebieski
Kashpir napisał(a):
@totti co prawda brałem w Alamo, ale to jedno biuro razem z Enterprise i Locauto i wybór jednej z tych trzech wypożyczalni to w zasadzie chyba to samo, choć na wszelki wypadek warto sprawdzić dokładne warunki. 2 dni w marcu, samochód klasy Ford Fiesta - dostałem Fiata 500L, na liczniku 33 tys. km (swoją drogą świetnie mi się nim jeździło). Wszystko bezproblemowo, depozyt na karcie kredytowej 500 euro (korzystam z zewnętrznego ubezpieczenia) zwrócony bardzo szybko po zakończeniu wynajmu.

dzięki za szybką odpowiedź :) czy na termin za miesiąc lepiej już rezerwować, czy mogę liczyć na lepsze ceny bliżej września? Są jakieś różnice pomiędzy Wizz Car a economy car rentals (mam wizz discount club)?
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 06 Sie 2019 13:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rezerwuj z możliwością darmowego anulowania i w razie obniżki cen rezerwuj taniej. Economy car rentals ma nawet opcję Amendment, gdzie nowa rezerwacja powoduje skasowanie starej (płacisz kolejną zaliczkę, a poprzednia wraca na twój rachunek karty).
WDC w żaden sposób nie wpływa na oferty rentalcars, "obniżenie" ceny możesz uzyskać przechodząc ze strony Wizzair na rentalcars i wpisując podczas rezerwacji samochodu nr konta Wizz - po wynajmie dostaniesz zwrot 10% ceny wynajmu na swoje konto Wizz do wykorzystania na loty i usługi.

#29 PostWysłany: 06 Sie 2019 15:00 

niebieski
Kashpir napisał(a):
Rezerwuj z możliwością darmowego anulowania i w razie obniżki cen rezerwuj taniej. Economy car rentals ma nawet opcję Amendment, gdzie nowa rezerwacja powoduje skasowanie starej (płacisz kolejną zaliczkę, a poprzednia wraca na twój rachunek karty).
WDC w żaden sposób nie wpływa na oferty rentalcars, "obniżenie" ceny możesz uzyskać przechodząc ze strony Wizzair na rentalcars i wpisując podczas rezerwacji samochodu nr konta Wizz - po wynajmie dostaniesz zwrot 10% ceny wynajmu na swoje konto Wizz do wykorzystania na loty i usługi.

Czy, żeby skorzystać z tych 10% wizzair na przyszłość muszę zrobić rezerwację w szczególny sposób czy wystarczy zarezerwować na stronie cars.wizzair.com?
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 06 Sie 2019 15:39 

Loty: 52
Kilometry: 67 634
srebrny
Musisz wejść przez stronę Wizzaira i podać numer konta Wizz w czasie rezerwowania samochodu.
 Relacje PM off
totti uważa post za pomocny.

#31 PostWysłany: 07 Sie 2019 09:04 

niebieski
Wypożyczałem w kwietniu 2019 r. na Fiumicino Golfa z Locauto i mam pozytywne odczucia.

Teraz waham się pomiędzy Locauto, Sixt i Winrent.
Czy oprócz tej pierwszej firmy, pozostałe również mają politykę braku uszkodzeń do 5cm? Czy warto zdecydować się na Sixt pomimo wysokiego depozytu (1000e)?
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 29 Sie 2019 07:24 

niebieski
Czy macie jakieś porównanie pomiędzy Locauto a Alamo? Są między nimi jakieś różnice we Włoszech?
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 29 Sie 2019 09:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Prawdopodobnie tylko w cenie, bo wszędzie, gdzie ostatnio widziałem we Włoszech, było jedno biuro Alamo-Enterprise-Locauto.

#34 PostWysłany: 29 Sie 2019 12:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Locauto jest przedstawicielstwem Alamo we Włoszech = wszystko to samo.
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 20 Wrz 2019 23:15 
Awatar użytkownika

złoty
totti napisał(a):
Czy macie jakieś porównanie pomiędzy Locauto a Alamo? Są między nimi jakieś różnice we Włoszech?

Nie jest to jednak takie Alamo jak w USA.
Niestety - użyczają jedynie markę, nie procedury ;)
 Relacje PM off  

[ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość