Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Gru 2018 00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Czy ktoś ma doświadczenia ze spaniem na dziko w Lizbonie lub pod Lizboną, gdzie można się dostać komunikacją publiczną?
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 20 Gru 2018 01:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Kiedyś w Sofitelu zamiast w łóżku to obudziłem się na dywanie. Nie wiem czy to się mieści w Twojej definicji spania na dziko ale mam nadzieję, że pomogłem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 20 Gru 2018 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Nigdy nie spałem na dziko w Lizbonie, ale że znam ją bardzo dobrze to myślę, że jak byś tu https://goo.gl/maps/v75PcpyKcf72 wieczorem rozbił namiot to nie powinno być tragedii, generalnie okolica lekko slamsowata
najwyżej Cię jakiś murzyn, albo żuljan w nocy oskubie :lol:

swoją drogą co za pomysł
była buda dla psa ;) , placyk zabaw dla dzieci, cmentarz, to może być i namiot w Lizbonie na Alto de Eira :mrgreen:

tak se patrzę i gdybyś odżałował kilka euro to możesz na kempingu rozbić legalnie namiot https://lisboacamping.com/reservas/prices2019/
komunikacją publiczna tam dojedziesz z Placu Pombala autobusem 748
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 20 Gru 2018 10:34 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
@cypel jaki znowu żulian ???
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 20 Gru 2018 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
@oskiboski ale, że co? co to jest żulian?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Gru 2018 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
cypel napisał(a):
Nigdy nie spałem na dziko w Lizbonie, ale że znam ją bardzo dobrze to myślę, że jak byś tu https://goo.gl/maps/v75PcpyKcf72 wieczorem rozbił namiot to nie powinno być tragedii, generalnie okolica lekko slamsowata
najwyżej Cię jakiś murzyn, albo żuljan w nocy oskubie :lol:

swoją drogą co za pomysł
była buda dla psa ;) , placyk zabaw dla dzieci, cmentarz, to może być i namiot w Lizbonie na Alto de Eira :mrgreen:

tak se patrzę i gdybyś odżałował kilka euro to możesz na kempingu rozbić legalnie namiot https://lisboacamping.com/reservas/prices2019/
komunikacją publiczna tam dojedziesz z Placu Pombala autobusem 748


Dziękuję za podpowiedzi, tak myślałem w sumie, że tym tematem wzbudzę ciekawe emocje ;) jednak to jest już mój niepierwszy raz, kiedy jeżdżę z namiotem i śpię na dziko, jednak są kraje czy miejsca trudne do zinterpretowania, a Lizbonę i nie tylko planuję na luty. Bylem więc ciekaw czy ktoś też próbował spać :)

Oczywiście nie musi to być Lizbona. Mogę nawet pociągiem podjechać z Lizbony do Cascais (na mapie widzę, więc pewnie można), chodziło o to, żeby to było w miarę blisko Lizbony ;) a na kemping oczywiście byłoby mnie stać, jednak w planach mam być przelotem na 2 lub 3 dni, stąd kombinuję wypad niskobudżetowy, wszak jestem studentem :)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Gru 2018 14:29 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
Mysle ze najgorszy hostel za kilka euro bedzie lepszy niz namiot w lutym, i bez kombinowania.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 20 Gru 2018 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Zależy co dokładniej masz na myśli, pisząc, że lepszy ;) jeśli chodzi o to, że jest za zimno w lutym to się nie boję, mrozów w Lizbonie nie ma, a śpiwór mam bardzo dobry i przetestowany nawet przy 5 stopniach :) no chyba, że naprawdę przyjdzie jakaś super ulewa lub wichura to lepiej będzie te kilka euro dać na hostel, ale przy spokojnej pogodzie to namiot na 99% ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Gru 2018 19:10 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
pomijam kwestie namiotu w duzym miescie, ale jak jedziesz na 2-3 dni to szkoda tracic czas na szukanie miejsca i dojazdy (i skladanie/wozenie/rozkladanie calego sprzetu codziennie), jesli za kilka euro mozna znalezc hostel w centrum Lizbony z lozkiem i lazienka
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 21 Gru 2018 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
W Lizbonie w sezonie zimowym trafiają się dni, że leje bez przerwy i to bardzo intensywnie. Intensywnie tzn. 20-30 mm opadu na dobę, a czasem nawet i >60 mm opadów na dobę. W lutym opadów jest już nieco mniej, więc wszystko zależy jak trafisz z pogodą :?
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 14 Sty 2019 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2016
Posty: 241
NikodemFM napisał(a):
Zależy co dokładniej masz na myśli, pisząc, że lepszy ;) jeśli chodzi o to, że jest za zimno w lutym to się nie boję, mrozów w Lizbonie nie ma, a śpiwór mam bardzo dobry i przetestowany nawet przy 5 stopniach :) no chyba, że naprawdę przyjdzie jakaś super ulewa lub wichura to lepiej będzie te kilka euro dać na hostel, ale przy spokojnej pogodzie to namiot na 99% ;)
jeśli na dziko to kierowałbym się nad ocean okolice Estoril lub Cascais. Na plaży i w pobliżu widziałem kampery i namioty surferów nawet w grudniu, to dlaczego by nie w lutym turysta z Polski temperatury noc 10 St, dzień 20 st. Przy niektórych plażach są bezpłatne prysznice, a to na pewno duży plus


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 25 Sty 2019 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Myślałem o tych regionach, szczególnie o odludnych plażach, np Praia Da Crismina, Praia Do Guincho czy Praia Do Abano, ale problem jest, żeby tam się dostać jakimś autobusem :( w wiele plaż można dostać się tylko autem, nie jest tak łatwo jak np w Porto, gdzie metrem można na samą plażę dojechać, tak na marginesie, w Porto też będę szukał miejsca na dziko :)

EDIT spoko, cytowałem, żeby @rafal100_2004 otrzymał powiadomienie, że na niego komentarz odpowiadałem ;) ale rozumiem, na drugi raz będę używał małpy :)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:


Ostatnio edytowany przez marcino123, 25 Sty 2019 15:59, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Lut 2019 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Byłem i polecam Lizbonę na dziko :)

Ogólnie to najciemniej pod latarnią. Myślałem, że to Lizbona będzie najtrudniejsza na znalezienie miejsca na dziko w porównaniu do mniejszych miejscowości, w których byłem. Nic bardziej mylnego ;) to Lizbona okazała się najlepsza. Spałem w paku 'Parque Tejo'. Miejsce wyglądało na zadbane, więc nie groziło mi nocne najście bandy pijackiej, jak to w parkach bywa :D rozbiłem i zwijałem się, kiedy było ciemno, co zagwarantowało, że nikt mnie nie zauważył ;) pogodę też miałem szczęśliwą, 22 stopnie i zero chmur, a jeszcze kilka dni przed przyjazdem było kilka dni ulewy. Polecam więc, a tu zdjęcie tego miejsca noclegowego:

Załącznik:
P1290071.JPG
P1290071.JPG [ 700.58 KiB | Obejrzany 5059 razy ]


W dodatku dojazd bardzo łatwy autobusem 708 lub 26B, z przystanku 3 minuty piechotą do parku :) lepiej nie mogło się trafić ;)

@cypel Alto de Eira z ciekawości odwiedziłem, jednak ten park okazał się zdecydowanie lepszy i nie był tak islamowaty jak to określiłeś :D
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
portuguesas uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 16 Lut 2019 18:33 

Tak patrzę na zdjęcie tej fajnej miejscówki.

Jednak pod mostem...... :mrgreen:
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Lut 2019 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Anonymous napisał(a):
Jednak pod mostem...... :mrgreen:

Gdyby deszcz większy się rozpadał to i pod mostem dałoby radę się rozbić, przynajmniej nie napadałoby na namiot :lol:
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group