Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Kwi 2022 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2017
Posty: 355
Loty: 300
Kilometry: 442 371
srebrny
Kwietniowy wieczór AD 2020, pandemiczna telebania z kilkoma osobami z forum i ktoś mówi, że jest error w C. Nie byłem tym zainteresowany w tamtym momencie. Trzeźwo wtedy o tym nie myślałem. Porankiem okazało się, że deal ma się świetnie. Zacząłem coś składać i tak pod wieczór bilety dla mnie i mojego syna PDK @michal005 znalazły się na mailu.
Przez dwa lata na support LA nie powiem złego słowa. Po kilkukrotnych zmianach/anulacjach bez zbędnych pytań dostawałem wskazane loty bez zająknięcia.
Ostatecznie cała trasa wygląda tak. Byłaby bogatsza, ale siatka Latam obecnie nie pozwala na wiele, jeżeli chcemy polatać w Ameryce Południowej ze stopami poniżej 24h.
Załącznik:
TRASA.jpg
TRASA.jpg [ 98.7 KiB | Obejrzany 8455 razy ]

Z konkurencyjnej relacji wynika, że latanie w C jest przereklamowane. Szczególnie w LH :)
Moja pierwsza wizyta w Ameryce Południowej, pierwszy raz w C. Napięty plan w RPA. Pusty żołądek i można ruszać. Start z WMI 29.04 do MAD. Czy wrócimy z AMS 15.05 normalnie? Tego nie wie nikt, ale po co się tym teraz przejmować.


PS. Nie będzie z tego Golda :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
43 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 27 Kwi 2022 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
JanuszOnTour napisał(a):
i mojego syna PDK @michal005



:D :D :D

Najważniejsze, że start jeszcze w kwietniu, reszta się ułoży.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 27 Kwi 2022 20:42 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Michał, coś tam się da wylatać, nawet poniżej 24h.
Ja coś takiego złożyłem.

Załączniki:
Screenshot_20220427_214114.jpg
Screenshot_20220427_214114.jpg [ 246.74 KiB | Obejrzany 8386 razy ]
Screenshot_20220427_213415.jpg
Screenshot_20220427_213415.jpg [ 193.3 KiB | Obejrzany 8403 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 28 Kwi 2022 00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Co leci kreske CZM-CUN?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Kwi 2022 08:12 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Ten odcinek promem, z tego co wiem, rejsowych lotów brak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Kwi 2022 08:24 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
@Janusz Becek za dwa loty dostał FTL to Ty za tyle mógłbyś złoto :D
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Kwi 2022 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2017
Posty: 355
Loty: 300
Kilometry: 442 371
srebrny
Odcinek WMI-MAD bez historii. Lot prawie pełen. Wszystko o czasie i dzięki temu udało się odebrać śniadanie w NH obok avienda América z 2g2g, które zostało zjedzone w pięknych okolicznościach przyrody.
Zameldowani odpoczywamy przed kolejnymi posiłkami :)ImageImageImageImageImageImageImage
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
18 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 29 Kwi 2022 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2017
Posty: 355
Loty: 300
Kilometry: 442 371
srebrny
Nie ma lekko. Na nogach od 3 rano. Po 20 godzinach nabite ponad 25km w nogach. Zawsze współczuję towarzyszom podróży jak ja mam dowodzenie. To moja druga wizyta w tym Madrycie, więc jestem przewodnikiem. Zaliczone wszystkie klasyki. Miasto w porównaniu do czerwca '21 zmieniło się. Jest wreszcie życie i spora ilość turystów. Plaza de España już po remoncie. Co będzie jutro nie wiemy, ale raczej szykuje się wycieczka podmiejska.ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
26 ludzi lubi ten post.
Gadekk uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 29 Kwi 2022 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 731
srebrny
JanuszOnTour napisał(a):
Zawsze współczuję towarzyszom podróży jak ja mam dowodzenie.

@michal005 żyjesz? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 30 Kwi 2022 08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2018
Posty: 62
Loty: 319
Kilometry: 485 100
hubski napisał(a):
JanuszOnTour napisał(a):
Zawsze współczuję towarzyszom podróży jak ja mam dowodzenie.

@michal005 żyjesz? ;)
Żyje, żyje i ma się dobrze, nawet nogi nie bolą. Nie ma spania na wyjazdach.... wstajemy i lecimy na małą wycieczkę pod Madryt
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 01 Maj 2022 08:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2017
Posty: 355
Loty: 300
Kilometry: 442 371
srebrny
Wczoraj udaliśmy się do Guadalajara. Przejazd metrem i pociągiem podmiejskim to około 1,5 godziny. Spokojne miasteczko w sam raz aby jeszcze odetchnąć przed MEX. Spacerujemy bez celu. Przed muzeum Guadalajary,które odwiedzany napotykamy zlot Vesp. Samo muzeum darmowe niestety w całości po hiszpańsku, ale budynek bardzo ładny. Szybka caña i tapas. Docieramy do Pantheon of duchess of sevillano. Zostajemy zaproszeni do grupowego zwiedzania i za bilet płacimy jedynie po 1€. Niestety w środku obowiązuje zakaz robienia zdjęć. Natrafiamy również na ślub z petardą :)
Wracamy do Madrytu odbierany bagaż, zmieniamy hotel i za kilka minut ruszamy darmowym transferem już na lotnisko.
https://streamable.com/mvlv3lImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
18 ludzi lubi ten post.
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 02 Maj 2022 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2017
Posty: 355
Loty: 300
Kilometry: 442 371
srebrny
Docieramy do Meksyku. Pierwszy raz mam do czynienia z Aeroméxico i nawet lecąc w eko jest to bardzo przyjemne doświadczenie. Dwa serwisy, tequilla i bardzo fajne szkiełko.
Niestety imigraton to prawie godzina na T2, ale bez zbędnych pytań zostajemy wpuszczeni. Z lotniska bierzemy Ubera w wersji Black, bo okazał się znacząco tańszy i Mercedes C zawiózł nas do hotelu. Śpimy w hotelu Marlowe. Niby 4 gwiazdki, ale klimatyzacji nie ma. Jest tylko wiatrak pod sufitem, który daje radę.
Wyruszamy na miasto rozeznać się jak się tutaj żyje. Po 3 godzinnym spacerze na razie nie wiem gdzie zatrzymać wzrok. Budynki, ludzie, stragany. Jest tego dużo. Największym zaskoczeniem jest konstrukcja, która stoi obecnie na Zócalo. Postaramy się do niej wejść, bo wstęp jest darmowy. Z zewnątrz wygląda co najmniej śmiesznie w towarzystwie katedry.
Jemy też pierwsze tacosy. Ja biorę tacos de ojo, żeby zacząć od razu od czegoś nietypowego i sprawdziłem możliwości mojego żołądka. Jest Ok. Obsługa zdziwiła się, że tę wersję właśnie wziąłem. Smak dość ciekawy, ale nie intensywny :)
Dochodzi 7 rano za chwilę wstajemy i ruszamy do Teotihuacán. Będzie to moja pierwsza styczność z piramidami. @michal005 już zjeździł Jukatan, więc nie będzie to dla niego nowość.ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
21 ludzi lubi ten post.
katka256 uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 02 Maj 2022 14:41 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Na Zocalo kopia Kaplicy Sykstyńskiej :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
michal005 lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 03 Maj 2022 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2017
Posty: 355
Loty: 300
Kilometry: 442 371
srebrny
Pewni swego pojechaliśmy do Teotihuacán. Trolejbusem 1 do Central de autobuses del Norte. Kupiliśmy od razu bilety RT na autobus 104 MXN za osobę. Wejście do kompleksu po 85 MXN. Robi on wrażenie, szczególnie piramida słońca. Niestety, odrazu rzuciło mi się w oczy, że nikogo nie ma na piramidach. Dramat. Pierwszy zapytany sprzedawca zapytany. ¿Por qué cerrado. Pandemia. Nie sądziłem, że te absurdalne zakazy jeszcze występują, a jednak.
Wracamy do CDMX. Wysiadamy jednak trochę wcześniej i przy okazji udajemy się zobaczyć Bazylikę. Oglądamy nowy obraz w głównej bazylice. Spacerujemy po ogrodach. Oglądamy z daleka oryginał obrazu jak i podziwiamy panoramę miasta.

Nareszcie. Wysiadamy do metra. Niepowtarzalne doznanie. A jedziemy dość daleko, bo do Cayoacàn. Wciągamy tam kolejne tacosy na bazarze. Wstępujemy do kolorowej kanjpy, gdzie popijamy lokalne specjały. Mezcal, Cubana (piwo z sokiem pomidorowym) oraz inne drinki. Ceny porównywalne jak w naszym mieście stołecznym.

Kolejny pezejazd metrem. wytrzymujemy jedną stacje. Parno, brak wentylacji. W kolejnym składzie bylo juz znośnie.
Dojeżdżamy do stacji Guerrero kupić 70 cm maczety. Do pełni szczęścia brakuje tylko piwa, ktorego tam nie sprzedają, ale podany napój pomógł wciągnąć te bestie.
Wracamy do hotelu i wstępujemy ponownie do knajpy na drinki. Margarity, szoty w bardzo dobrych cenach po 29 MXN. ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
16 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 03 Maj 2022 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2017
Posty: 355
Loty: 300
Kilometry: 442 371
srebrny
Torre Latinoamericano. Śniadanie na 41. piętrze. I mamy siłę na cały dzień.ImageImage
ImageImageImage
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 04 Maj 2022 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2017
Posty: 355
Loty: 300
Kilometry: 442 371
srebrny
Ostatni pełny dzień w Meksyku kręcimy się po mieście. Zaczynamy od repliki kaplicy Sykstyńskiej. Bardzo ładna prezentacja z historią i sama kaplica zbudowana chyba w skali 1:1 robiła wrażenie. Niespodziewaną atrakcją okazał się "targ" gdzie bardzo chętnie częstowali mezcalem i tequilą.
Następnie zwiedzamy katedrę i jedziemy w stronę muzeum antropologicznego. Park, który jest w pobliżu jest bardzo zadbany i daje nam na chwilę wytchnienie od słońca.
Muzeum bardzo fajne, ale trzeba być mega fanem, bo po jakimś czasie wszystko niestety zaczyna się zlewać. Znowu garnki, figurki itd
W dzielnicy La Condesa jemy tacosy, ja wziąłem wersje z tbone. Kupujemy tez świeże mango, które rozpada się od samego patrzenia.
Udajemy sie na sieste do hotelu, bo czeka nas jeszcze jedna atrakcja. Lucha Libre.
Walki na Arena México odbywają sie we wtroki, piątki i niedziele. Dość sprawnie udaje mi sie kupić dwa bielty po 100 MXN i oglądamy 2-godzinne show. Jest sporo aktorstwa, ale wielu zawodników to porządni atleci. Piwko na miejscu po 50. Jarmark na trybunach na pełnych obrotach. Kanapki, popcorn. Po piwo też nie trzeba chodzić smak doniosą.
Najbardziej zamaskowana była ekipa od dezynfekcji ringu. To był chyba element cyrkowy tego wydarzenia.ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
16 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 04 Maj 2022 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2017
Posty: 355
Loty: 300
Kilometry: 442 371
srebrny
Jedynie 30 minut przy odprawie, wszystkie karty w ręku i lecimy. Salonik dramat. Jeżeli to jest flagowy salon AM to mają nad czym pracować. Na zdjęciach cały asortyment. Jest gorąco i pełno pod korek. Dobrze, że nie żałują mezcalu.
Czas umilił Meksykanin, już trochę wystawiony, ale rozmowa była bardzo miła. Za chwilę bording.
ImageImageImageImageImageImage
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 05 Maj 2022 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2017
Posty: 355
Loty: 300
Kilometry: 442 371
srebrny
Lot MEX - LIM trochę ponad 5h lotu. Czułem się jak pierwszego dnia w szkole. Wszystkiego trzeba się było nauczyć. Jak leżeć, jak otworzyć stolik :)
Niestety pierwszy zgrzyt to brak szampana nie tylko przy bordingu, bo tego się spodziewałem, ale podczas całego rejsu. Dwa serwisy. Zamówiłem wołowinie, deser dnia (bardzo dobry miks czekolady z budyniem) oraz kanapkę z kurczakiem przed lądowaniem. Lot minął szybko, ale na imigraton spędziliśmy około godzinę.
Już jesteśmy po szybkim spacerze na Miraflores i zaczynamy maraton ponad 24h do CPT.ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 05 Maj 2022 18:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
czy dobrze rozumiem, że przylecieliście do LIM, pojechaliście do Miraflores i potem wróciliście na lotnisko na kolejny lot?
Jeśli tak, to gratuluję samozaparcia, bo sama jazda w tą i z powrotem między lotniskiem i Miraflores zajęła pewnie z 3 godziny :D
No, chyba że trafiliście na jakieś dobre godziny komunikacyjne.
A jak się podobało w B767 LATAM (o ile dobrze widzę)? Zainstalowali tam zmodernizowane fotele w C i ciekaw jestem, jak wrażenia?
Brakiem "szampana" bym się nie przejmował. Te bąbelki wcale nie są fajne na lot ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
JanuszOnTour lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 05 Maj 2022 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2017
Posty: 355
Loty: 300
Kilometry: 442 371
srebrny
Fotele w porządku. Tylko albo mi nie działała blokada pozycji fotela lub źle ją uruchamiałem, bo niestety często łokciem przedstawiałem pozycje.
Dziś zaczynamy od 767, następnie 777 latam i potem dwa odcinki lufą. Koniec maratonu o 10 w sobotę.
Mieliśmy ciśnienie na miasto, bo to też pierwsza wizyta. Dojazd przed północą około 40 minut. Teraz 50 minut, ale ruch okropny i jechaliśmy opłotkami, na których nie chciałbym się znaleźć w nocy, a w dzień miały swój urok.
Już w saloniku SUMA w LIM. Przestronny i mało ludzi. Oddzielne sale do jedzenia, barowa. Jeden drink lub napój alkoholowy na kartę pokładową.ImageImageImageImageImageImageImageImage
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group