Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [AZ] ITA Airways
#1 PostWysłany: 01 Kwi 2022 22:11 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2235
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Generalnie "nowe włoskie linie" to kartonowa obudowa na Alitalię, która działa umiarkowanie dobrze.
Leciałem na odcinku ZRH-FCO-CDG.

Rebranding jest bardzo wybiórczy:
- wszyscy pracownicy linii (w samolotach i na ziemi) noszą stroje i identyfikatory (!) z logiem Alitalii. Ja rozumiem, że wymiana strojów kosztuje, ale identyfikatory?!
- samolot obsługujący odcinek ZRH-FCO był w malowaniu Alitalii, zagłówki też miały takie logo - jedyny element ITA na całym samolocie to naklejka "Operated by ITA" koło drzwi
- cała obsługa naziemna w Fiumicino jest obklejona Alitalią
- kubki i serwetki też oczywiście są ze starym logiem
- nazwy statusów ITA Volare drukują się na kartach pokładowych przy użyciu starych odpowiedników z MilleMiglia

Wiele rzeczy nie działa:
- samodzielnie nie dało się zrobić absolutnie nic z moją rezerwacją, nawet wybrać miejsca ani dodać numeru karty - być może rezerwacje zrobione bezpośrednio działają lepiej, moja była od pośrednika
- przy odprawie w ZRH dostałem kartę pokładową tylko na pierwszy odcinek, po kolejną musiałem iść do transfer desku w Rzymie
- numer karty Volare podany przy odprawie w ZRH nie dodał się automatycznie na drugi odcinek

Serwis jest na typowym, niezbyt wysokim poziomie - napoje + słodka/słona przekąska (ciastka albo tarallini).

W samolocie (A320) było bardzo mało miejsca na nogi.

Oczywiście, jak to we Włoszech - ciągle jest wymóg FFP2, do tego sprawdzali mi po drodze certyfikat łącznie 4 razy.

Załącznik:
Komentarz do pliku: Alitalia x3, ITA x1
obraz_2022-04-01_220220.png
obraz_2022-04-01_220220.png [ 696.08 KiB | Obejrzany 2533 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Opuszczony salonik Alitalii
obraz_2022-04-01_220439.png
obraz_2022-04-01_220439.png [ 690.85 KiB | Obejrzany 2533 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Drugi samolot był już w poprawnym malowaniu
obraz_2022-04-01_220548.png
obraz_2022-04-01_220548.png [ 529.73 KiB | Obejrzany 2533 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel
Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel
 Temat postu: Re: [AZ] ITA Airways
#2 PostWysłany: 18 Maj 2023 23:40 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11293
Loty: 474
Kilometry: 749 624
Czy ktoś leciał ITA na włoskiej krajówce? Pasuje mi godzinowo dużo bardziej niż Ryanair, ale mocno się cenią, bo ponad 56 euro za odcinek FCO-PMO i widzę, że to taka podstawowa najniższa stawka na tej trasie od września (czaję się na lot w listopadzie). Czy oni miewają jakieś promocje i można liczyć, że to jednak taniej będzie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [AZ] ITA Airways
#3 PostWysłany: 19 Maj 2023 09:09 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7832
HON fly4free
@Kashpir: może nie super miarodajnie, ale kilka miesięcy temu obserwowałem przez dłuższy czas ceny kilku krajówek włoskich, które mnie interesowały i ceny AZ nigdy nie spadły do jakiś super niskich poziomów znanych z LCC - tak właśnie koło 50 euro to u nich było najniżej, a dominowały raczej nawet wyższe pułapy 70-80.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [AZ] ITA Airways
#4 PostWysłany: 24 Maj 2023 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2680
HON fly4free
Info ze strony głównej (potwierdzenie wcześniejszych spekulacji): Lufthansa porozumiała się z włoskim rządem w sprawie przejęcia 40 procent udziałów w linii ITA Airways.
Jak donosi „Corriere della Sera”, transakcja ma zostać oficjalnie ogłoszona w czwartek. W jej ramach Lufthansa przejmie 40 procent udziałów w linii ITA Airways od włoskiego rządu i zapłaci za to ok. 320-330 mln euro. Jednocześnie Lufthansa przejmie całkowitą kontrolę nad zarządzaniem włoskim przewoźnikiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [AZ] ITA Airways
#5 PostWysłany: 14 Paź 2023 10:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
Przyszłość ITA

https://eturbonews.com/ita-airways-plan ... =129336289

Tak w skrócie

„Zaczęliśmy od 52 samolotów, a w przyszłym roku będziemy mieć 96. Wraz z pojawieniem się Airbusów A330 i A329 flota będzie w 66% nowej generacji, a my chcemy być włoskim przewoźnikiem referencyjnym i gwarantować mobilność naszym klientom zarówno na terytorium, jak i oferuje liczne połączenia międzynarodowe i międzykontynentalne.

Oczekuje się, że pierwszy Airbus A321neo wejdzie do floty pod koniec roku, co będzie absolutną nowością dla linii. Będzie to pierwszy samolot wąskokadłubowy skonfigurowany z 3 oddzielnymi kabinami: Business Class, Premium Economy i Economy (w tym Comfort Economy).

Oraz nowe trasy w 2024
Góra
 Profil Relacje PM off
skrzat lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: yanas oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group