Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [4Z] Airlink
#1 PostWysłany: 26 Lis 2020 03:35 
Awatar użytkownika

srebrny
Dla przypomnienia, Airlink to jedyna linia, ktora lata (nie w tej chwili) rozkladowe loty na Wyspe Sw. Heleny. Lataja z Johannesburga w soboty, a w czasie swiatecznym rowniez z Kapsztadu we wtorki (lub jakos tak).
Kiedys mieli umowe z SAA i to SAA pobieralo oplate za bilet i wystawialo bilet. W styczniu tak wlasnie zaplacilam za bilet z JNB na HLE. Bilet byl na marzec.

Lot na ktorym mialam byc, byl ostatnim lotem Airlinka na HLE zanim RPA i Helena sie zamknely i mnie oczywiscie na tym locie nie bylo z wiadomych przyczyn.

Airlink najpierw uznal mnie za no-show i powiedzial "bujaj sie."

Ale jak powiedzieli to setkom innych ludzi, to ludzie sie zdenerwowali (i slusznie) i Airlink zmienil zdanie, ze przebukuje stracone loty. Ale tylko i wylacznie do konca 2020 roku. Wiec majac nadzieje, ze w grudniu swiat wroci do normy (slodka naiwnosc!), zmienilam loty na JHB-HLE-CPT-KIM-JHB, bo powiedzieli, ze nie moge przerwac podrozy w CPT, bo nie. Jak mam bagaz nadawany, to poleci do JHB, bo tak. Zyczyli sobie tez spora doplate, bo to okres swiat (19 grudnia - 29 grudnia). Doplata wylacznie przelewem. I tylko w ciagu 48 godzin, inaczej bilet przepadnie. Mieli to gdzies, ze rozmawialismy w sobote wieczorem mojego czasu, a przelew miedzynarodowy z Japonii to sprawa minimum 7 dni.

Zmobilizowalam wiec znajoma w RPA, zrobila mi przelew na konto Airlinka. O dziwo nie do SAA (jak poprzednio), ale chcieli bezposrednio do Airlinka.

Przeslalam im potwierdzenie przelewu, a od Airlinka cisza. I cisza. W poniedzialek cisza, we wtorek cisza, w srode bomba, ze juz nie maja umowy z SAA i jesli chce mi sie podrozowac na Sw. Helene, to prosze sobie kupic nowy bilet bezposrednio u nas. A tak w ogole to zawieszamy dzialalnosc, bo pandemia.

Olali sprawe kompletnie. SAA powiedzialo, ze to sprawa Airlinka i u nich mam sie domagac zwrotu calej kasy. Airlink powiedzial, ze SAA wystawilo pierwszy bilet i mam sie uzerac z SAA, bo to nie sprawa Airlinka w tej chwili.

Chargeback na karte zostal odrzucony, bo SAA przekazalo wniosek Airlinkowi, a Airlink powiedzial bankowi, ze bylam no-show na lot. Pytania o zwrot doplaty wykonanej przelewem po prostu zignorowali.

SAA w koncu wystawilo voucher na sume poczatkowego biletu (bez doplaty) i szybko oglosilo bankructwo. Po restrukturyzacji (o ile SAA zmartwychwstanie), moj voucher i tak nie bedzie honorowany.

Z zamiarem wyprawy na Sw Helene juz sie pozegnalam na dobre, bo zadnych biletow Airlinka juz nie mam zamiaru kupowac.

Nagle wczoraj telefon od pani z Airlinka odnosnie mojego lotu na Sw. Helene. Ze jest odwolany, bo Sw. Helena w tej chwili jeszcze na loty nie pozwala i ze moge przebukowac na inny termin.

Jaki bilet, ja sie pytam?
A ona na to, ze mam bilet na lot w najblizsza sobote, 28 listopada, a powrot 29 grudnia.

Ze co??? Skad wytrzasneli taki termin, nie wiem. Ona na to, ze maja moj bilet w systemie i ze prosze jej wyslac maila jaki inny termin by mnie interesowal. Oczywiscie moze byc wymagana doplata w taryfie. Wysmialam ja. :mrgreen:

Ale maila wyslalam na adres ktory mi podala, ze interesowalby mnie grudzien 2021.

Dostalam automatyczna odpowiedz, ze "Dear Sender, This mailbox is currently unattended. Kindly consult our website www.flyairlink.com/contact-us for alternative contact details. Kind Regards Airlink."

Ahhh... Afryka... :lol:
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

Temat postu: Re: [4Z] Airlink
#2 PostWysłany: 05 Gru 2020 05:33 
Awatar użytkownika

srebrny
Updejt:

Kontakt z linia zostal nawiazany. Po wielu mailach mam pisemne potwierdzenie, ze zmiana rezerwacji na grudzien 2021 bedzie mozliwa. Ale mam sie z nimi skontaktowac w styczniu 2021.

Pozyjemy, zobaczymy.

Dodam tylko, ze linia bardzo dba o ich wizerunek na mediach spolecznosciowych :D

Z innych wiesci:
Po upadku SAA, Airlink zostal najwiekszym przewoznikiem w kraju i ponoc maja juz umowy o wspolpracy z Emiratami, Qatarem, BA, AF/KLM i paru innymi.
tropikey lubi ten post.

[ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości