Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Mar 2015 13:31 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Witam, pozwoliłem sobie założyć oddzielny temat dotyczącej ligi tureckiej.

1. W celu zakupu biletu na jedne z meczów ligi tureckiej potrzebna nam jest karta Passoling.com.tr

Z dostępnych rodzajów kart wybieramy Pre-Paid załóż kartę << klik >>

Podajemy następujące dane:
Narodowość
Numer paszportu
Datę urodzenia
Klub
Numer telefonu (48) (aaa) (xxxzzz)
Adres email
Przepisujemy kod z obrazka

Załącznik:
aplikacja.png
aplikacja.png [ 40.16 KiB | Obejrzany 13067 razy ]


W następnym kroku musimy podać kod, który przyjdzie w sms-ie oraz musimy wgrać swoje ? zdjęcie i zakończyć proces rejestracji.
Wyrobie karty prepaid to kosz 26 TRY (ok. 39 PLN)

Jako dostawę wybieramy obojętnie jaki stadion, bo i tak naszą kartę i bilety odbierzemy na stadionie pokazując nasz paszport.

Ważne
1 osoba = 1 karta
1 osoba może kupić więcej biletów na swoje konto ale przy zakupie musi podać dane 2 osoby. Po numerze paszportu system rozpozna, że np. ta 2 osoba nie ma karty (przerabiałem to przez ostatnie 2h)

2. Wszystkie bilety dostępne są na platformie Passo.com.tr

Na samej górze klikamy Register. Podajemy następujące dane:
Narodowość
Numer telefony 0048aaaxxxzzz
Numer paszportu

Klikamy register i czekamy na sms-a. W następnym kroku będziemy mogli ustawić sobie hasło do naszego konta.
Całą czynność powtarzamy tyle razy ile chcemy biletów (wszystko dla nowych użytkowników)

Załącznik:
register.png
register.png [ 26.86 KiB | Obejrzany 13067 razy ]


Jeżeli wszystko zrobiliśmy poprawnie to zostaniemy zalogowani na nasze konto. Teraz musimy doładować swoje konto.
W tym celu wybieramy z góry opcję MATCH TICKETS - > TOP UP PASSOLING CARD

Załącznik:
doladuj.png
doladuj.png [ 179.72 KiB | Obejrzany 13067 razy ]


Postępuje zgodnie z instrukcją. Pamiętajcie że ADD CASH to kwota w TRY nie w złotówkach !

Jeżeli doładowaliśmy naszą kartę odpowiednią kwotą to przystępujemy do zakupu biletów.
Wybieramy interesujący nas mecz, kategorię, ilość biletów i sektor. Następnie z planu sektora wybieramy te miejsca, które nam odpowiadają i przystępujmy do podania danych

Załącznik:
zakubiletow.png
zakubiletow.png [ 74.53 KiB | Obejrzany 13067 razy ]


Tutaj musimy podać do każdej osoby: narodowość, numer paszportu i kliknąć ASSIGN. Jeżeli jakieś z danych się nie zgodzą to system nie przypisze nam danych do biletów.

Jeżeli wszystkie dane zostały poprawnie podane, a system przypisał osoby do biletów przechodzimy dalej i dokonujemy płatności.

Ważne
Jeżeli doładowaliśmy kartę passoling, a system odrzuca płatność, warto spróbować dodać trochę więcej np. 10 TYR na kartę i spróbować jeszcze raz. U mnie zadziałało.

Po całej procedurze możemy cieszyć się z zakupu biletów na mecz

Załącznik:
bilety.png
bilety.png [ 51.93 KiB | Obejrzany 13067 razy ]
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 13 Mar 2015 23:00 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 391
Loty: 100
Kilometry: 105 516
niebieski
To ja mam jeszcze pytania.
Za kartę płacimy kartą kredytową?
W jaki sposób ją doładowujemy?
Kartę już odebrałeś?
Czytałem gdzieś, że można z niej korzystać też jako karty transportowej, ładnie to ujęli "participating cities", nie wiesz czy działa w Stambule?
Jakie logo klubowe wybrałeś?
Czy przy tej karcie jest jakaś opłata roczna?

Wybieram się do Stambułu dopiero we wrześniu i też będę załatwiać kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Mar 2015 23:34 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Ja wybrałem kartę prepaid (jednorazowa opłata 26 TYR).

Za kartę można płacić każdą kartą (debetowa, kredytowa)

Wybrałem kartę Galaty.

Nie odebrałem jeszcze, jutro się wybieram ma mecz i tam mam zamiar ją odebrać.

Kartę doładujesz tak jak to opisałem wyżej. Do doładowanaia potrzebujesz karty z uruchomionymi płatnościami internetowymi.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 07 Cze 2016 07:30, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Mar 2015 23:57 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Właśnie wróciłem z meczu.

Pod stadionem Galatasaray byłem na 45 min przed pierwszym gwizdkiem (18:15). Kolejki do kasy (odebranie i zakup biletu w tym samym okienku) spore. Na mecz wszedłem w 20 minucie spotkania. Dlatego optymalnie wydaje się aby na stadion przejechać około 1:30 przed rozpoczęciem spotkania.

Aby odebrać bilety zakupione przez passo należy zabrać ze sobą paszport, po krótkiej weryfikacji kasjer nabija na plastikową kartę bilet.

Od kasy do wejścia na sektor miałem 3 kontrole (zabierają zapalniczki). Po dostaniu się na nasz sektor, mogłem swobodnie się przemieszczać i zmieniać miejsce. Na plastikowej karcie nie ma żadnych danych, wszystko zakodowane jest w plastiku.

Ps.
Po meczu odwiedziłem skelepik GSStore. Wybór gadżetów ogromy, od rękawiczek przez, dresy, koszulki, swetry, koszule i garnitury.
Zeszłoroczne koszulki meczowe z nike dostępne za 19.99 TYR (tylko bardzo małe lub bardzo duże rozmiary), pozostałe po 29.99 TYR.

Na pierwszym piętrze znajdują się rzeczy z wyprzedaży, polecam się tam przejść.

Ps 2.
Przed i po meczu w okolicy stadionu stoi pełno przyczep, vanów z grilami. Kebab w bułce + ayran lub woda za 5 TYR
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 09 Kwi 2015 13:49 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 11
Witam!!!
Ładnie opisałeś całą procedurę ale chciałbym zapytać o inną opcję.Gdybym sie wybierał przykładowo na trzy mecze w Istambule.Dajmy na to pierwszy byłby Besiktas.Zrobiłbym wszystko tak jak opisujesz i odebrał kartę z załadowanym biletem (rozumię że niestety tradycyjnych papierowych biletów już nie dają?). Co z pozostałymi meczami.Czy wcześniej przysłaliby mi maila z numerami mojej karty i wtedy mógłbym jeszcze w Polsce doładować dwa pozostałe mecze? Czy wtedy jedynie mając już odebrana kartę iść przed kolejnym meczem i dopiero w kasach doładować na następne. No i jak wtedy z tym logo na karcie. Miałbym przykładowo z Besiktasu to nie byłoby problemów jakbym potem poszedł na Fener lub Galate z takimi "nieodpowiednimi" barwami karty? I drugie pytanie - czy na niższe ligi procedura jest taka sama czy to dotyczy tylko najwyższej klasy rozgrywkowej?Jakbyś mógł i wiedział to proszę rozjaśnij mi jeszcze tą kwestię.Z góry dziękuję :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Kwi 2015 19:35 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Karty prepaid nie wysyłają do Polski. Ja mojej karty nawet w ręce nie miałem, korzystałem tylko z tej wirtualnej.
Tą wirtualną doładowujesz i nią płacisz za bilety. Na 100% nie będzie problemu z zakupem biletu na inne mecze.
W kasie za okazaniem paszportu otrzymasz plastikową kartę z załadowanym biletem.
Każdy stadion = inny plastikowa karta.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2 07 Cze 2016 07:31, edytowano w sumie 2 razy
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Kwi 2015 21:00 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 11
No tak ale w tej przykładowej sytuaci musiałbym w Polsce przy zakupie biletów na 3 mecze wyrabiać 3 osobne karty? Bo mówisz że w kasie odebrałeś tą kartę z załadowanym biletem.Czy w tym przypadku możesz ją ponownie wykorzystać tylko na Galatasarayu a chcąc iść na inny stadion w Istambule musiałbyś wyrabiać kolejną kartę dla danego klubu.O to mi chodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Kwi 2015 21:45 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Kartę zakładasz 1 - to jest karta z którą się płaci. Jako gadżet możesz sobie wybrać czy chcesz tam herb Galaty czy innego klubu, ale tak naprawdę tej karty nigdy nie będziesz mieć w ręku ;). Dostęp to numeru karty i innych danych będziesz mieć online.

To co odbiera się w kasie to bilet elektroniczny. Zwykły plastik na który ładują bilet w kasie, coś jak istanbulkart. Na tej karcie stadionowej nie ma nic poza logo PASSO. Wszystko jest zapisane w barcodzie.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2 07 Cze 2016 07:31, edytowano w sumie 2 razy
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Lip 2015 15:32 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 391
Loty: 100
Kilometry: 105 516
niebieski
Ceny kart zależą od logo klubu:

As of August 1, 2015, Annual E-Ticket Use Fees will be charged as follows;

Galatasaray : 26TL

Beşiktaş : 25TL

Trabzonspor : 25TL

Bursaspor : 21TL

Other Football Clubs : 16TL
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 09 Lut 2016 23:08 

Pytanko:

Chcę się wybrać na mecz derbowy Galatasaray - Fenerbahce.
Czy bilety na taki mecz będzie można spokojnie kupić czy raczej cięzko ? (pytam, bo jeśli okażę się, że ciężko to wolę poświęcić czas na zwiedzenie czegoś innego w Stambule)

Na stronie
Kod:
https://www.passo.com.tr/en
w tym momencie na mecze Galatasaray są tylko dostępne bilety na 18 Luty z Lazio. Ile wcześniej przed meczem pojawiają się tam bilety?

Pozdrawiam
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Gru 2016 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Jutro mam przesiadke w Stambule a patrze mecz pucharu Turcji - Besiktas z kimś tam. Nie mam karty ani niczego, rozumiem, że nie ma szans zeby wejść na mecz kupujac z paszportem bilet normalnie w kasie?
Wejście tylko z kartą Passo - coś jak z Kartą kibica?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Sty 2019 21:57 

Rejestracja: 08 Lut 2016
Posty: 3
Czy istnieje możliwość wyrobienia karty Passolig na.miejscu? Jak to wygląda i gdzie można to.zrobic?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Sty 2019 23:15 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Nie ma możliwości tam. Wyrabiasz ja przez neta idziesz przed meczem do kasy dajesz swój paszport nawet jak nie masz jeszcze fizycznej karty dostaniesz jednorazowa wejściówkę na mecz :) przetestowałem to miesiąc temu na Galatasaray. Wszystko bez problemu
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 10 Sty 2020 21:22 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Odświezę temat...Wybieram sie w marcu na Besiktas lub Fenerbahce. Na ile czasu przed trzeba zacząć wyrabiać te kartę Passolig?
I w jakiej cenie w ogóle są bilety?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Sty 2020 12:36 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Ceny biletow są różnie zależnie od meczu. Passolig masz po chwili karta do odbioru na stadionie, a nawet jak karty nie maja to drukują Tobie bilet w kasie na stadionie i nie ma kłopotu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 11 Sty 2020 13:25 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Dziekuje za odpowiedz! a jak to jest , że na tej stronie passolig w ogóle nie ma biletów na styczen ma pojedyncze mecze Galaty , Besiktasu , Fener itd? a przecież te mecze nie są sold out....Skąd będę wiedział kiedy zaczyna się sprzedaż biletów na dany mecz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Sty 2020 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Kartę passolig można wyrobić na miejscu pod stadionem, jednocześnie można od razu kupić bilet na mecz.
Owszem jeśli nie ma się na to czasu warto zrobić to przez internet, ale jej wyrobienie trwa około 5 minut.
Bilety pojawiają się z reguły tydzień/dwa przed meczem ligowym, jednak na niektóre mecze i sektory trzeba mieć odpowiedni staż.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 11 Sty 2020 14:11 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
dziekuje bardzo! wybieram się w marcu na Besiktas lub Fener (jade na weekend ,a grają tam od piątku do poniedziałku) , ale raczej na spotkania z mało atrakcyjnymi przeciwnikami , więc nie powinno byc kopotów z wejśćiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 11 Sty 2020 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Ja byłem na małych derbach Stambułu Kasimpasa - Fenerbachce, na duże które odbywały się następnego dnia nie było już biletów.
Warto sprawdzić czy kluby z wielkiej trójki nie mają swoich wysp gdzieś w centrum miasta, bo jazda na któryś ze stadionów może być długa :) tak jest np. w Rzymie i w sumie w Warszawie.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 11 Sty 2020 15:27 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
27 kolejka 17-20 marzec.....besiktas-antalyaspor albo fener-kayserispor.. gra jeszcze u siebie basaksehir , ale z tego co wiem to oni nie mają kibiców...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group