Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Paź 2018 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
W lipcu zamknieto poprzednia karte Lufthansy wydawana przez MBNA, ale pare dni temu pojawila sie nowa oferta, tym razem Diners. Oplata roczna £79, daja 10tys mil za pierwsza transakcje, nie ma wymagania wydania okreslonej kwoty. Wiecej na stronie HFP.

https://www.headforpoints.com/2018/10/0 ... ub-part-1/

Link bezposredni: https://www.milesandmorecards.co.uk/

Ja poczekam troche, az ktos ja dostanie i opisze jak im poszedl proces. Ostatnio wzielam AMEXA SPG i dzielnie wydaje, zeby dostac 30K punktow na start, wiec nie ma pospiechu z nowa karta.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 05 Paź 2018 12:16, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
casper.slonina lubi ten post.
 
      
Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel
Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel
#2 PostWysłany: 05 Paź 2018 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1734
platynowy
Tak, tylko te £79 sprawia ze dla kogos kto nie podrózuje duzo sluzbowo to ta karta nie zarobi na siebie. A jak na bonusy za ta cene to juz lepiej zlapac któregos Amexa..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Paź 2018 11:42 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3290
HON fly4free
A co Wy tam w "Lądku" nie wiecie jak generować obrót bez latania/spania ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Paź 2018 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Problem nie jest ze zbieraniem mil, bo mozna to robic Amexem SPG, ale z powstrzymaniem mil przed wygasaniem. Do tego jest potrzebny status albo karta kredytowa. Mam nadzieje, ze te karte Mastercard bedzie mozna podpiac pod Curve i wtedy bede mogla zbierac mile za platnosci do HMRC.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Paź 2018 12:46 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
No ja planuje sprobowac. Jak nic ciekawego nie bedzie dzialac z ta karta to najwyzej skasuje. Podobno oplate mozna dostac spowrotem pro-rata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Paź 2018 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 986
@kacper451 chetnie posluchamy dobrych rad.
Góra
 Profil Relacje PM off
lataczuk lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 05 Paź 2018 13:19 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3290
HON fly4free
Ja po pierwsze nie będę w tym temacie "wujek dobra rada" ;)
a po drugie to ja tam nie rezyduje (także tamtejsza scena nie jest mi znana w ogóle),
ale miejscowi chyba powinni wiedzieć co nie co:P
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 05 Paź 2018 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
lataczuk napisał(a):
No ja planuje sprobowac. Jak nic ciekawego nie bedzie dzialac z ta karta to najwyzej skasuje. Podobno oplate mozna dostac spowrotem pro-rata.

To daj znac jak juz ja dostaniesz. Ile trwal proces, itp.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Paź 2018 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
Ciekawa oferta.
Po trzech miesiącach od otrzymania karty, trzeba robić co najmniej jedną operację, aby utrzymać ważność mil.


"Award miles do not expire if you make at least one qualifying purchase per month with your Miles & More credit cards – starting three months after the cards has been issued."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Paź 2018 14:32 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
-- 12 Paź 2018 16:37 --

Zaaplikowalem w zeszly piatek. Procedura z poprzedniej epoki - wniosek w pdf sie wypelnia i potem podpisuje przez Adobe Signature czy jakos tam. Nie da sie sprawdzic jak postepuje rozpatrywanie wniosku on-line (albo ja nie umiem). Dzisiaj mija tydzien i nie widu ni slychu, takze nie wiem o co chodzi :).

-- 29 Paź 2018 15:32 --

Po 3 tygodniach dostalem PIN :). Karty podobno ida. Proces mocno manualny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Paź 2018 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ja zlozylam wniosek 9 pazdziernika i czekam. Czytalam na HFP, ze maja backlog. Maz sprawdza poczte w domu, to pewnie da mi znac czy cos przyszlo.

Najlepsza metoda na transakcje co miesiac to jakas regularna oplata. Ja zwykle ustawiam tania subskrypcje na tego typu kartach i DD na full co miesiac. Wtedy samo sie kreci, zeby utzymywac punkty przy zyciu.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 31 Paź 2018 19:34 

Rejestracja: 24 Wrz 2011
Posty: 55
lovenz napisał(a):
@kacper451 chetnie posluchamy dobrych rad.

A nie wystarczy doladowac taka karta np karty oystera, nawet 3tys gbp, a pozniej poprosic o zwrot 3tys gbp z oystera?
*Z tego co wyczytalem to takie 3k gbp by trzeba bylo rozbic na 30 kart oystera, czyli jakas godzina roboty i problem z glowy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 31 Paź 2018 20:11 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Ja dostalem masterkarda i pin do dajnersa, a dajnersa i pinu do masterkarda jeszcze nie ma :). No slabo im to idzie, ale idzie :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 31 Paź 2018 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
ulong napisał(a):
lovenz napisał(a):
@kacper451 chetnie posluchamy dobrych rad.

A nie wystarczy doladowac taka karta np karty oystera, nawet 3tys gbp, a pozniej poprosic o zwrot 3tys gbp z oystera?
*Z tego co wyczytalem to takie 3k gbp by trzeba bylo rozbic na 30 kart oystera, czyli jakas godzina roboty i problem z glowy :)

Ale po co, jak mozna uzywac karty na codzien i zbiera sie.? Kiedys zaplacilam depozyt na samochod Visa, myslalam ze nie warto wysilac sie i placic Amexem, bo potem i tak oddza mi ten depozyt, wiec mile zabiora. Okazalo sie, ze zwrot byl czekiem, wiec dobrze na tym wyszlam, ale z Amexem wyszlabym jeszcze lepiej.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 31 Paź 2018 22:53 

Rejestracja: 24 Wrz 2011
Posty: 55
Aga_podrozniczka napisał(a):
Ale po co, jak mozna uzywac karty na codzien i zbiera sie.? Kiedys zaplacilam depozyt na samochod Visa, myslalam ze nie warto wysilac sie i placic Amexem, bo potem i tak oddza mi ten depozyt, wiec mile zabiora. Okazalo sie, ze zwrot byl czekiem, wiec dobrze na tym wyszlam, ale z Amexem wyszlabym jeszcze lepiej.

Ponieważ masz problem z głowy i możesz "zamknąć" kartę :) I niekoniecznie możesz wydawać 1k gbp/miesiąc kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 31 Paź 2018 23:39 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
To chodzi o to zeby mile nie przepadaly, a nie zeby "miec problem z glowy"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 01 Lis 2018 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1734
platynowy
ulong napisał(a):
A nie wystarczy doladowac taka karta np karty oystera, nawet 3tys gbp, a pozniej poprosic o zwrot 3tys gbp z oystera?
*Z tego co wyczytalem to takie 3k gbp by trzeba bylo rozbic na 30 kart oystera, czyli jakas godzina roboty i problem z glowy :)

Z tym nie jest tak latwo, ja w zeszlym roku planowalem nabic tak Oystery w shop small.. poblokowali mi wszytskie bo dopatrzyli sie podejrzanych transakcji, potem troche to trwalo z jakies 2 miesiace i oddali kase na konto w calosci. Ale spedzilem kilka godzin na telefonie, ogólnie nie polecam..
Góra
 Profil Relacje PM off
luftairways lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 25 Mar 2019 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
-- 21 Mar 2019 18:21 --

Oficjalnie zestaw tych kart to tzw. charge cards, ale na wyciagu jest limit miesieczny. W moim przypadku byl dosc niski i dzisiaj poprosilam o jego podwojenie. Do tej pory uzywalam tej karty do drobiazgow, zeby tylko nabijac jakies transakcje, ale jutro chce przepuscic wieksza kwote.
Proces zmiany limitu wygladal tak:
1. Telefon do obslugi klienta.
2. Prosba o przeslanie emailem wyciagow bankowych z 3 miesiecy z usunietymi waznymi danymi.
3. Potwierdzenie od obslugi klienta, ze przekazali do odpowiedniego dzialu, zmiana bedzie zatwierdzona i nowy limit bedzie od nastepnego dnia. Zalatwienie tego zajelo poltorej godziny.

Jak do tej pory kontakt z Diners UK byl bardzo pozytywny, mala liczba klientow, spersonalizowana obsluga. Raz nawet sami do mnie zadzwonili zwrocic mi uwage na odrzucone transakcje.

A wejscia do saloniku sprzed prawie 2 miesiecy ciagle mi nie policzyli, ale z tego co czytalam w watku o karcie Diners w PL, to moze to zajac nawet pare miesiecy.

-- 25 Mar 2019 16:39 --

Mimo zwiekszenia limitu nie udalo mi sie dokonac planowanej transakcji. Placilam Mastercard (bo prawie nikt nie akceptuje Diners) i transakcja zostala odrzucona. Okazuje sie, ze jest jakis problem z niektorymi terminalami, za duzo czasu uplywa podczas pobrania pieniedzy i wtedy nastepuje timeout i karta Mastercard nie pobiera pieniedzy z karty Diners i transakcja zostaje odrzucona. Platnosci dokonalam inna karta, ale Diners powiedzial, ze przyzna mi punkty, za te transakcje, ktore zostaly odrzucone. Trzy odrzucone transakcje byly w jednym miejscu i tym tam wystepuje ten problem.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Maj 2019 07:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 29
Cześć,
Jestem nowy w UK.

Co polecacie zatem do rozpoczęcia zbierania punktów tutaj?

Amexa? Dinnersa?

Mam 7,4K mili awards, i miałem 6,4K mil statusowych, ale widzę że po miesiącu te mile statusowe zniknęły :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 15 Maj 2019 10:24 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
@k4f - no to akurat slabo trafiles, chociaz jak nie miales Amexa w ostatnich 24 mies to moze nie tak tragicznie. Polecam poczytanie tego:
https://www.headforpoints.com/the-begin ... os-points/

Poza tym to nie zabardzo wiemy jakie punkty ty wlasciwie chcesz zbierac? M&M to wlasciwie opcje masz jedna. Avios - poczytaj link powyzej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group