Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 263 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 11 Mar 2019 11:49 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 211
Loty: 14
Kilometry: 90 771
niebieski
Mieszkając w okolicach Muri poruszaliśmy się głównie pieszo, powrót na lotnisko robiliśmy autobusem (dopłata za bagaż). Na miejscu wypożyczyliśmy rower - uwag, bardzo słaba dostępność.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#182 PostWysłany: 11 Mar 2019 11:54 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Byłem w jednej wypożyczalni i niestety powiedzieli mi, że na skuter potrzebne jest pozwolenie wyrabiane na policji (mam tylko prawo jazdy kat B + AM). Mój gospodarz stwierdził, że to głupota, bo przecież Polacy i Niemcy mogą na kategorii B jeździć także na skuterach.
Po 16:30 to albo autobus clockwise albo stop. Mieszkańcy wyspy bardzo chętnie zabierają na stopa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 11 Mar 2019 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 222
Loty: 189
Kilometry: 364 340
niebieski
My mieszkaliśmy w Muri i skorzystaliśmy ostatniego dnia z wypożyczalni Polynesian Cars. za 90 NZD dostaliśmy na 24h Mazde 3, którą dojechaliśmy na lotnisko. We 4 osoby z bagażami wyszło nas to korzystnie cenowo, koszt taxi/busa na lotnisko to 15-20 nzd od osoby. OCzywiście można też skorzystać z autobusu zegarowego lub przeciwnie zegarowego za ułamek tej ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 11 Mar 2019 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
ferges napisał(a):
Byłem w jednej wypożyczalni i niestety powiedzieli mi, że na skuter potrzebne jest pozwolenie wyrabiane na policji (mam tylko prawo jazdy kat B + AM). Mój gospodarz stwierdził, że to głupota, bo przecież Polacy i Niemcy mogą na kategorii B jeździć także na skuterach.
Po 16:30 to albo autobus clockwise albo stop. Mieszkańcy wyspy bardzo chętnie zabierają na stopa.

To jest niestety odwieczny problem: w PL możesz jeździć z kat. B na skuterze (a nawet motorze), natomiast za granicą już nie. Dlatego podczas spotkania z policją obawiam się, że byłby mandat - dlatego trzeba wyrabiać prawo jazdy na RAR...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 11 Mar 2019 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 222
Loty: 189
Kilometry: 364 340
niebieski
W wypożyczalni nam odmówiono skutera bez prawka z RARO, także nawet nie wypożyczycie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 11 Mar 2019 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Też mi się gdzieś obiło o uszy, że na Rarotonga trzeba zdać specjalny egzamin przed Policją na skuter, który nie dosyć, że kosztuje czas to jeszcze kosztuje normalne pieniądze ;) Nie przypomnę sobie teraz kwoty ale coś mi się kojarzy, że około 30 NZD.
@Złoty jaki koszt wypożyczenia jednego roweru na cały dzień? Gdzie jest największa dostępność wypożyczalni rowerów na Rarotonga?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 11 Mar 2019 15:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Fajne ze takie cenne informacje, zamiast wylądować w dziale o Rataronge, zginą w temacie Szukam towarzysza (tak jak wiele innych)...

Meh,,,
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#188 PostWysłany: 12 Mar 2019 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2018
Posty: 47
JIK napisał(a):
farmer napisał(a):
poszwin napisał(a):
Podbijam powyższe pytanie (chociaż z chęcią nawet zwykłą relację bym przeczytał i różne wskazówki) oraz mam jeszcze kilka od siebie:
1. Ktoś korzystał z wycieczki na Aitutaki? W jakie opcji i jakie przemyślenia odnośnie tej wycieczki? :)
2. Jak pogodowo obecnie wygląda na miejscu? Ja wylatuję na dniach i w prognozach internetowych pokazuje codziennie deszcze - faktycznie pogoda do bani czy pada raczej w nocy albo przelotny deszcz za dnia? Trochę szkoda aby wakacje w raju były deszczowe :D


@poszwin, z pogodą jest dokładnie tak, jak napisał @smatekk. Co do Aitutaki to chyba nikt z ujawnionych forumowiczów w lutym nie wybrał się na inną wyspę. Co ciekawe, Aiutaki to element wyprawy, o który pyta każdy, od sprzedawczyni w sklepie po polaków spotkanych na plaży (spoza deala;))


@fifi1906 wrzuć info o Aitutaki i jakieś fotki jak masz ;)



Hej, ja korzystałem z wycieczki po wysepkach u miejscowego kapitana, znaleziona w necie ale od kilku osób słyszałem że jest to najlepsza dostępna wycieczka na wyspie - cena 125nzd.
https://www.kiaoranacruise.com/bookings/
Wycieczka trwa 6/7h i po za „zwiedzeniem” kilku wysepek obejmuje posiłek i 3 miejsca do nurkowania w masce - kozackie miejsca :shock:
Jeżeli ktoś chce skorzystać z opcji wycieczki to zdecydowanie polecam wybór tego "kapitana"

My po wyspie poruszaliśmy się pieszo, choć w Naszej bazie można było wypożyczyć skuter/auto/rower. Zdecydowana większość poruszanie po wyspie skuterami. Biorąc pod uwagę temperaturę która tam panuje jazda na rowerze jest wyzwaniem.
W niedziele wszystko zamknięte, nawet stacja benzynowa :mrgreen:
Jak ktoś szuka dobrego lokum to polecam Rino Motels - w cenie śniadanie i transport z/na lotnisko.
http://www.booking.com/Share-TVrAhV
Polecam zabrać coś przeciw komarom bo wieczorami i porankami mocno atakują.
Dobra burgery w przyzwoitej cenie jak na Aitutaki czyli około 15nzd można zjeść MVA's Tunu2nu, a na przeciwko jest "supermarket" :D
Co do internetu na miejscu bo pewnie większość to interesuje to jest wifi ale płatne 10nzd za 150mb, a za 25nzd chyba 500mb - można kupić w hotelach/sklepach/przez neta.

Załączniki:
IMG_1230.jpg
IMG_1230.jpg [ 122.86 KiB | Obejrzany 5061 razy ]
image4.jpeg
image4.jpeg [ 105.53 KiB | Obejrzany 5063 razy ]
image3.jpeg
image3.jpeg [ 75.28 KiB | Obejrzany 5064 razy ]
image5.jpeg
image5.jpeg [ 110.04 KiB | Obejrzany 5066 razy ]
image8.jpeg
image8.jpeg [ 111.46 KiB | Obejrzany 5071 razy ]
image7.jpeg
image7.jpeg [ 129.14 KiB | Obejrzany 5071 razy ]
image6.jpeg
image6.jpeg [ 77.07 KiB | Obejrzany 5071 razy ]
image2.jpeg
image2.jpeg [ 113.57 KiB | Obejrzany 5071 razy ]
image1.jpeg
image1.jpeg [ 77.11 KiB | Obejrzany 5071 razy ]
_________________
Mamy to w sercach, umysłach, na tatuażach,
Mamy to w kodach DNA nie macie szans tego wymazać...
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#189 PostWysłany: 12 Mar 2019 22:59 

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 7
Loty: 73
Kilometry: 223 669
Witam
Przepraszam za moje pismo ale nie jestem częstym uczestnikiem w rozmowach na forum ale napiszę parę spostrzeżeń z mojej wyprawy na wyspy Cooka.
Słabo znam się na wklejaniu plików zdjęć itp.
Pytacie o pogodę jak wylatywałem na Aitutaki 15.02. z Rarotongi to padało noc z 15 na 16 .02 lało Natomiast 16.02 byłem na rybach łodzią poza laguną była piękna słoneczna pogoda i tak do 19.02 . Tak więc cały mój pobyt na Aitutaki był bez opadów .Ale to loteria bo w tych rejonach jak pewnie czytaliście potrafi popadać,
Dobra strona obserwacja pogody http://www.met.gov.ck/ Obserwować jeden dwa dni terminowa nie ma sensu.
Czy warto wybrać się na jednodniową wycieczkę na Aitutaki nie wiem czy chodzi o koszty wyprawy z tego co słyszałem to około 500 dolarów NZ na osobę.
Dokładnie można sprawdzić na stronie https://www.airraro.com/en.Lecąc samemu podobne koszty bo trzeba zapłacić za transport plus wycieczka po lagunie.
Jak wylatywałem 19.02 rannym samolotem 9.00 widziałem jak przyleciała grupa turystów na taką wycieczkę od razu byli witani na lotnisku przez przewodnika i czekał na nich transport by ich przetransportować na przystań. Ja pływałem trzy razy po lagunie było super naprawdę warto .Tak jak na filmikach na Youtube tyle że sam uczestniczysz w tym wszystkim i to co zobaczysz zostanie na długo w pamięci bo mało jest tak pięknych czystych naturalnych miejsc na ziemi.[ Te które ja widziałem] Tak że warto jeśli oczywiście dysponuje się kasą i czasem trochę szczęścia z pogodą Warto Ja będąc z żoną na lagunie17.02 spotkałem Polaków pozdrawiam byli na wycieczce mniejszą łodzią byli również zadowoleni.Ja pływałem z moim gospodarzem miałem domek z Airbnb Eco-tourist friendly lagoon side bungalow .Płaciłem około 100 dolarów to koszt paliwa cena super jak na dwie osoby polecam domek i gospodarzy.Co mogę podpowiedzieć to coś na komary plaga i oczywiście krem 50 i chronić się przed słońcem.
Najlepiej szeroki kapelusz i nie przesadzę jak napiszę podkoszulek z długim rękawem nawet podczas pływania.Warto pić wodę z kokosa można samemu obrać jak jest czym jeśli nie to w sklepikach obrane taniej niż woda butelkowana.Ludzie na wyspie mili i uczynni podwiozą skuterem poczęstują owocami prosto z drzewa za miłe dziękuje. Na koniec jeszcze raz napiszę WARTO wybrać się na tą piękną wyspę jak mówił mój gospodarz jesteście w raju miał racje.Pozdrawiam i życzę miłego zwiedzania. ROBU
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#190 PostWysłany: 14 Mar 2019 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Paź 2016
Posty: 160
Loty: 409
Kilometry: 357 069
Hej,

Czy ktoś z Was kupował kartę SIM na lotnisku w RAR?

Planuję zakupić kartę Blue Sky na lotnisku w cenie 49$ za 3GB internetu na 15 dni:
http://www.bluesky.co.ck/mobile-visitor-sim

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś korzystał i czy są jakieś problemy z użytkowaniem.

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 14 Mar 2019 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
A czy na Wyspach Cooka nie działa może zakupiona w Anglii karta Three (Pay As You Go SIMs)?
Skoro ta karta niby bez problemu działa w USA czy (przede wszystkim) w Nowej Zelandii to chyba na Wyspach Cooka też powinna działać?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 14 Mar 2019 10:26 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Internet (wifi, nie sim) działa bardzo słabo. Wifi z płatnym dostępem prawie wszędzie. Cena za voucher 5 NZD za 200 MB lub 10 NZD za 450 MB.

W wątku tym polecany był hotel Sunrise Beach Bungalow. Ja mam mieszane uczucia. W cenie niby transfer w 2 strony, ale host zapewnił tylko w jedną. Za podróż na lotnisko musiałem zapłacić z własnej kieszeni. W cenie niby również internet 450 MB - zapomnijcie. Nie dostaniecie żadnego vouchera na internet. Rowery do dyspozycji gości - tak, były 5 lat temu, teraz już nie ma. Jeden z forumowiczów zarezerwował domek, ale jak przyjechał to nie było dla niego miejsca. Właścicielki nie przegadasz.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez ferges, 14 Mar 2019 10:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
arti88 uważa post za pomocny.
 
      
#193 PostWysłany: 14 Mar 2019 10:28 

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 7
Loty: 73
Kilometry: 223 669
Witam
Korzystałem z tej karty od 14.do 22 02.19 działa bez problemu na całej wyspie oraz na Aitutaki.Raz miałem problem zanikł mi sygnał ale poszedłem do punktu Blue Sky w Avarua i pani mi wszystko ponownie poustawiała.Wynikało to prawdopodobnie z tego że nie umiałem dobrze obsługiwać mojego smartfona.Jedna uwaga ten punkt na lotnisku jest czynny tylko jak lądują lub startują samoloty po zatem wszystko jest pozamykane.i można kupić w Avarua na AItutaki też jest punkt Blue Sky.Pozdrawiam miłego wypoczynku.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
arti88 uważa post za pomocny.
 
      
#194 PostWysłany: 14 Mar 2019 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Paź 2016
Posty: 160
Loty: 409
Kilometry: 357 069
poszwin napisał(a):
A czy na Wyspach Cooka nie działa może zakupiona w Anglii karta Three (Pay As You Go SIMs)?


Też będę miał wcześniej aktywną kartę Three UK na podróż po Nowej Zelandii, więc gdyby ta karta działała na Raro, to byłoby świetnie.
Na stronie Three (http://www.three.co.uk/go-roam) Wyspy Cooka nie są wyszczególnione, także ciężko powiedzieć, czy karta Three będzie tam działać.

Gdyby ktoś był i miał możliwość przetestowania karty Three, to dobrze byłoby jakby dał znać, czy karta działa :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 14 Mar 2019 13:05 

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 7
Loty: 73
Kilometry: 223 669
Witam
Napiszę parę słów o noclegu w Sunrise Beach Bungalow spałem tam jedna noc z 14 na 15.02.19 nie chcę bronić gospodyni tego obiektu ale oto moje spostrzeżenia.
Obiekt jeden z najtańszych na Rarotondze kobieta dla nas była miła dostarczyła wszystko o co poprosiliśmy [ elektryczny odstraszacz komarów] Ponadto pozwoliła nam pozostać do popołudnia bez dopłaty. Produkty na śniadanie były w lodówce.Domki trochę przestarzałe ale w miarę czysto,pościel ręczniki czyste W tym dniu lało na minus to że w domku czuć było trochę wilgocią słabo domek wietrzony, kuchnia mogła by być lepiej wyposażona w garnki i naczynia Rezerwowałem z Expedi nie miałem zagwarantowanego transportu miałem auto z wypożyczalni.Otoczenie spokojne myślę że na krótko mamy to za co płacimy.Tak na jedną noc do zniesienia na dłużej poszukał bym coś droższego i bliżej ładniejszej plaży nap Titikaveka piasek ładne miejsca do nurkowania Owszem każdy może podejść do tego na swój sposób.Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
 
      
#196 PostWysłany: 14 Mar 2019 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
@arti88 i @poszwin

Znajomy spoza forum, był niedawno z tego dealu. Three UK nie działało na Wyspach Cooka. Wszędzie indziej w trasie, bez problemu.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#197 PostWysłany: 14 Mar 2019 16:47 

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 7
Loty: 73
Kilometry: 223 669
Witam
Jeśli mogę coś zasugerować z transportem po wyspie to na przeciwko lotniska po drugiej stronie ulicy jest siedziba firmy https://rarotongarentals.co.ck/
wynajęcie małej toyoty kosztowało mnie około 200 dolarów NZ na 5 dni bez ubezpieczenia auta trochę poobijane ale z klimą i automaty .Biorąc pod uwagę rodzinę 4 osobową gdzie za transport z na lotnisko wołają 20 dolców od osoby w jedna stronę to warto przemyśleć.Po zatem z południowych plaż jest daleko do centrum lub dobrych knajpek polecam Charlies Cafe niedaleko mieszkałem przy plaży Titikaveka.Dobre jedzenie desery z muzyką na żywo za rozsądne jak na Wyspy Cooka pieniądze. Wieczorami ciężko o miejsce .Wracając do wypożyczalni auto oddajemy nawet po 22 zostawiając na parkingu przy lotnisku a kluczyki chowamy pod wycieraczkę dobry sposób.
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
 
      
#198 PostWysłany: 15 Mar 2019 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Paź 2016
Posty: 160
Loty: 409
Kilometry: 357 069
Hej,

Mam jeszcze pytanko odnośnie płacenia na wyspie.
Czy mieliście jakieś problemy z płatnością kartą np. w sklepach lub budkach z jedzeniem (czy w ogóle jest taka możliwość?) czy może lepiej mieć przy sobie większy zapas gotówki?

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 15 Mar 2019 12:24 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Były czasami problemy z Revolutem. Curve przechodziło bez problemu. Chyba wszystkie bankomaty pobierają prowizję za wyciągnięcie gotówki - niektóre 5 NZD, inne 7 NZD, więc na wyspę lepiej wybrać się z gotówką. EUR podobno można wymienić tylko w Western Union.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
arti88 lubi ten post.
arti88 uważa post za pomocny.
 
      
#200 PostWysłany: 16 Mar 2019 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 222
Loty: 189
Kilometry: 364 340
niebieski
Nie wiem, czy było wspominane, ale bezpłatny internet na RARO jest na lotnisku. 30min dziennie można korzystać. Nam wystarczyło w dniu przylotu i raz podczas objazdowej wstąpiliśmy na neta:)


Ostatnio edytowany przez farmer, 16 Mar 2019 23:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
arti88 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 263 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group