Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 09 Kwi 2012 17:02 

Rejestracja: 14 Lut 2010
Posty: 128
Loty: 234
Kilometry: 316 182
Sulik napisał(a):
Co do hiszpańskiego spróbujcie Mi Vida Loca zrobiony przez BBC serial do nauki hiszpańskiego
http://www.bbc.co.uk/languages/spanish/mividaloca/

co prawda jest on po angielsko-hiszpańsku, ale zawsze można uczyć się naraz 2 języków :)


Wielki dzięki za to bardzo mi się podoba planuje wypad do Hiszpanii w tym roku więc znajomość podstaw bardzo się przyda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#42 PostWysłany: 09 Kwi 2012 18:15 

Rejestracja: 24 Sie 2011
Posty: 103
Sulik, te kursy są swietne! :D dziekuje ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 09 Kwi 2012 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 164
Visitor napisał(a):
Sulik napisał(a):
Co do hiszpańskiego spróbujcie Mi Vida Loca zrobiony przez BBC serial do nauki hiszpańskiego
http://www.bbc.co.uk/languages/spanish/mividaloca/

co prawda jest on po angielsko-hiszpańsku, ale zawsze można uczyć się naraz 2 języków :)


Wielki dzięki za to bardzo mi się podoba planuje wypad do Hiszpanii w tym roku więc znajomość podstaw bardzo się przyda

Ja podobnie ale z włoskiego skorzystam bo za tydzień wyjazd a ja tylko bondżiorno (nie wiem jak to się pisze :D )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 09 Kwi 2012 20:46 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Visitor napisał(a):
Sulik napisał(a):
Co do hiszpańskiego spróbujcie Mi Vida Loca zrobiony przez BBC serial do nauki hiszpańskiego
http://www.bbc.co.uk/languages/spanish/mividaloca/

co prawda jest on po angielsko-hiszpańsku, ale zawsze można uczyć się naraz 2 języków :)


Wielki dzięki za to bardzo mi się podoba planuje wypad do Hiszpanii w tym roku więc znajomość podstaw bardzo się przyda


BBC kurs jest fajny i przy okazji można wczuć się w klimaty ;-) Polecam również kurs również EN-ES z którego aktywne korzystam (nauka ES) na YT, wpisz np: 01025 Spanish Lesson.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 09 Kwi 2012 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
polecam również wątek, gdzie zebrałam troche informacji o miejscach w necie, gdzie można uczyć się języków obcych
Języki obce - ZA DARMO !!! viewtopic.php?f=18&t=6040&start=0
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 04 Kwi 2013 20:17 

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 3
Witam, w tym roku marzy mi się wyjazd na własną rękę na Mate jednak nie znam jezyka angielskiego
proszę o informacje czy ktoś tak podróżował oraz co myślicie o takim wyjeździe (jak się dogadać w hotelu na lotnisku itp.)
mod - doklejam do rzeczonego watku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 04 Kwi 2013 20:36 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Witam na forum,
Byl bardzo podobny watek, moze w Luznych gatkach, poszukaj,
Mozesz sie przygotowac, nauczyc podstaw jezyka, wziac rozmowki, slownik, translator, telefon ...


btw, przenosze z dzialu Relacje z podrozy
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 25 Lut 2016 10:17 

Ostatnio przeczytałem na forum 2 wpisy, które mocno mnie rozbawiły. { cytuję z pamięci]

1." Kierowca marszrutki w Kijowie, na pytanie po angielsku , odpowiedział - Nie znaju."

2." Starszy facet opiekujący się jakąś noclegownią na Słowacji, również nie znał angielskiego "

Swięte oburzenie i zdziwienie piszących te posty. :D


A wystarczyło powoli i wyrażnie , mówić w j.polskim. ;) Na pewno by zrozumieli. :lol:

Ta sama sytuacja w Bułgarii, Macedonii, Chorwacji, Czechach i paru jeszcze krajach.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 25 Lut 2016 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
nie ma to jak polskie "szukać" w Czechach
lub być oszukaną ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 25 Lut 2016 10:52 

Anonymous napisał(a):
Ostatnio przeczytałem na forum 2 wpisy, które mocno mnie rozbawiły. { cytuję z pamięci]

1." Kierowca marszrutki w Kijowie, na pytanie po angielsku , odpowiedział - Nie znaju."

2." Starszy facet opiekujący się jakąś noclegownią na Słowacji, również nie znał angielskiego "

Swięte oburzenie i zdziwienie piszących te posty. :D


A wystarczyło powoli i wyrażnie , mówić w j.polskim. ;) Na pewno by zrozumieli. :lol:

Ta sama sytuacja w Bułgarii, Macedonii, Chorwacji, Czechach i paru jeszcze krajach.


W BG uważałbym z pytaniem o drogę, bo można się zdziwić, że "na prawo" oznacza prosto.
Góra
 PM off  
      
#51 PostWysłany: 17 Kwi 2016 20:14 

Rejestracja: 17 Kwi 2016
Posty: 3
Po pierwsze - Polacy są wszędzie i jakby co to wspólnymi siłami dogadacie się z tubylcami.
Po drugie - język gestów jest uniwersalny i wiele da się "wymigać".
Po trzecie - tubylcy też czasem umieją kilka słów po polsku.
Grunt to się nie bać i nie wstydzić.
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 17 Kwi 2016 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
To ja też dorzucę swoje 3 grosze, tym razem po grecku:
- tak = "ne"
- nie = "ochi".

Widok Greka rozmawiającego przez komórkę i z zadowoloną miną mówiacego "ne, ne, ne" - bezcenny :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 18 Kwi 2016 11:28 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Ja miałem jeden problem z językiem w Brazylii w Rio de Janeiro przy kasie autobusu BRT na przystanku Vicente de Carvalho. Ja tylko po angielsku, kasjerka tylko po portugalsku. Język migowy odpada, bo się nie widzimy, jesteśmy oddzieleni czarną, nieprzejrzystą szybą, rozmawiamy tylko przez głośnik. Kilka chwil minęło, zanim zrozumiałem, że karty autobusowej nie można doładować w kasie, tylko obok w automacie, który oczywiście był zepsuty. W kasie po prostu wykładałem kolejne banknoty do czasu, aż protesty kasjerki ustały i okazało się, że właśnie stałem się właścicielem drugiej nowej karty autobusowej z załadowanym biletem ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 26 Kwi 2016 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2016
Posty: 16
wlasnie o to chodzi w lataniu, tam musisz cos mowic nawet jak nie umiesz to przymuszasz sie by dukac lub ze slownikiem smigac, bariera jezykowa mija i juz pozniej masz latwiej, duzo latwiejm wiec przed jakimis kursami jezykowymi polecam wyjechac i rozmawiac z jak najwieksza liczba ludzi tzn probowac, wtedy po powrocie masa problemow na kursach jezykowych mija (mowie o takich w grupach)

nie mowie juz o benefitach w postaci znajomosci z ludzmi ktorych poznajesz, do teraz mam kontakt z parka z sycylii i jak tylko jest mozliwosc to zapraszaja mnie i kobiete na sycylie (tak wlasnie na erazmusie nabylem mase znajomosci, a dodam ze moj jezyk byl bardzo sredni (po wlosku 100 slowek, oczywiscie prawie nie uzywalem wloskiego nie liczac przepraszam dzien dobry itp) a po eng ogolnie cos tam wiedzialem ale mialem magicznie wielka bariere jezykowa zawsze wolalem sluchac niz gadac)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 31 Sie 2022 15:45 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Chciałem Wam opowiedzieć zabawną historię z mego punktu widzenia . Otóż prócz języka ojczystego tj. Polskiego innego nie znam no moze malutkie podstawy angielskiego. Ostatnio rozmawiałem ze znajomymi na temat podrozy. Powiedziałem im ze zwiedziłem Czechy, Słowację, Niemcy, Wegry, Szwecje i Lotwe bez znajomosci obcego jezyka. Byli bardzo zdziwieni jak to, nie mozliwe, to nie logiczne. Probowalem im uświadamiać ze umiem tylko podstawowe słówka baaardzo podstawowe niestety nie uwierzyli mi i stwierdzili ze klamie, coz zalozylem się z nimi ze nie jestem sam w na świecie ktorzy nie znaja jezyka obcego a podróżują, zatem kochani czy znacie osoby ktore tak podrozuja chce im pokazac tu na forum ze zawsze gdy ma sie marzenia to mozna je zrealizowac oczywoscie podróżnicze
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 31 Sie 2022 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 419
Kilometry: 793 822
srebrny
Znam jakieś 300 słów po angielsku. Mój mąż potrafi wydukać „hello my friend”. Oblecieliśmy razem świat dookoła. Co wygraliśmy?!;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
mezo23 uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 31 Sie 2022 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Przed wylotem na Kubę uczyłem się kilka dni hiszpańskiego z samouczka Beaty Pawlikowskiej.
Nauczyłem się kilkunastu podstawowych zwrotów, liczebników do 10 i kilku najpopularniejszych słów.

Wystarczyło - oczywiście tylko do podstawowego porozumienia, a nie do prowadzenia rozmów.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 31 Sie 2022 16:07 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
Może 250 słów po angielsku, jeszcze mniej po hiszpańsku i trochę niemieckiego, a podróżuję.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.


Ostatnio edytowany przez malawita, 31 Sie 2022 16:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
mezo23 uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 31 Sie 2022 16:08 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Haha uwielbiam Was ja znam ok 15 slow
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 31 Sie 2022 16:34 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 167
To jest wątek z cyklu "nie mam nogi, ale chodzę", ewentualnie "słabo widzę, ale prowadzę samochód", względnie "na niczym się nie znam, ale pracuję w ministerstwie". Naprawdę nie ma się czym chwalić.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group