Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 22 Mar 2019 10:55 

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 24
Loty: 92
Kilometry: 157 441
atrakcja nr 1 to oczywiście obserwatorium - zwiedzanie teleskopu Gran Telescopio Canarias i mała przejażdzka po terenie razem z panią przewodnik (tzn. trzeba było mieć swój samochód, ona tylko prowadziła ten korowód po drogach), która opowiadała po angielsku oraz hiszpańsku
bilety kupowałam tutaj: https://www.adastralapalma.com/tours-en ... servatory/
nie dam zdjęć z wnętrza, niech to będzie niespodzianka ;) ale sam teren Roque de los Muchachos jest mega! na pewno każdy powinien to mieć na liście jako punkt obowiązkowy wyjazdu na La Palmę

wspomniana Teneryfa:
Image

teleskopy:
Image
Image
Image

można pochodzić w okolicach szczytu Roque de los Muchachos (2426 m npm)


przy zjeździe z obserwatorium polecam udać się na Mirador de Santo Domingo de Garafía - my mieliśmy po prostu zaznaczone takie coś na mapce wziętej z lotniska i nikt nie wiedział, czego się spodziewać ;)
Image
zdjęcie oczywiście nie oddaje pięknej rzeczywistości :geek:

zwiedziliśmy też kilka innych Miradores, ale najlepszy był ten powyżej oraz Mirador Astronómico del Llano del Jable:
Image
Image
spróbowaliśmy pojechać na Mirador de la Cumbrecita, ale trzeba było mieć jakieś zezwolenie, jeśli było się tam w godzinach od bodajże 9-10 do 17:00. potem chyba można było bez, ale niestety nie zdążyliśmy dojechać zanim było ciemno

reszta była taka "zwykła", po prostu było widać czasem tę Teneryfę lub wszechobecne plantacje bananów ;)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#82 PostWysłany: 22 Mar 2019 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
@Justysiek, zabawne uczucie, patrząc na Twoje zdjęcia, czuję się jakbym oglądała zdjęcia z mojej relacji z La Palmy ;)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 29 Mar 2019 09:22 

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 24
Loty: 92
Kilometry: 157 441
@metia - tak, domyślam się, że i tak wszyscy jeżdżą w te same miejsca :D La Palma taka mała, ale jak dla mnie piękna i ciekawa!

bardzo podobały mi się Salinas de Fuencaliente, najbardziej to, że można było po nich chodzić i ogólnie ładnie się komponowały z latarnią :) no i za darmo :D
Image
Image

nie za darmo był za to wulkan San Antonio (chyba 8€ za wejście na krótki spacerek wzdłuż ok. 1/3 krateru), średnio ciekawe. a było widać ludzi po drugiej stronie, czyli da się też wejść tam jakoś nielegalnie, może przy przejściu całej Ruta de los Volcanes?
Image
Image
to już jak ktoś musi - ale może jednak będąc na La Palmie to jednak trzeba z bliska obejrzeć jakiś wulkan :D

a teraz dwie super atrakcje:
1) Maroparque - można kupić za grosze orzeszki do karmienia zwierzątek, do niektórych można wchodzić (co prawda są tam głównie ptaki, ale i tak jest fajnie), jest ciekawie położony na zboczu góry i w sumie chodzi się po nim wertykalnie :D bilet 9€ + chyba 1€ albo nawet mniej za to orzeszki (dla ptaków i małpek)
Image

2) wodospad Los Tilos - byliśmy już pod wieczór, więc w lesie było już dość mroczno i całość zrobiła na mnie ogromne wrażenie - mega polecam!!!
Image

także moje Top3 na La Palmie to ten wodospad, Playa de Nogales i Roque de los Muchachos, ale połączone ze zjazdem do Santo Domingo de Garafía. Wyspa mała, ale na pewno nie będziecie się nudzić!
Góra
 Profil Relacje PM off
suszek lubi ten post.
 
      
#84 PostWysłany: 10 Lut 2020 23:34 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 108
Jako, że mam przyjemność przebywać w lutym na tej przepięknej wyspie kilka informacji praktycznych , może komuś się przyda.
- Caldera de Taburiente - z parkingu w Barranco de las Angustias na szlak, który rozpoczyna się w Los Breciotos nadal dostajemy się autem 4x4, stała cena za przejazd 51 euro - max 4 osoby. I tu niemiła informacja - większa część szlaku jest oficjalnie zamknięta - w Zona de Acampada wszędzie rozwieszone info, że dalej nie ma wstępu. Kawałek szlaku osunął się i ponad miesiąc już nad tym pracują, niby. My po konsultacji z Panią na parkingu zdecydowaliśmy, że pójdziemy dalej i w razie problemów zawrócimy. Rzeczywiście w pewnym momencie jest osypana ziemia i spad jakieś 3-4 metry, da się go pokonać bez większych problemów, ale odradzam osobom z dziećmi i z ograniczeniami ruchowymi. Dalej już jest ok. Wodospad Cascada de los Colores to na chwilę obecną wspomnienie wodospadu. Z racji niespotykanej od lat suszy woda leci z niego jak z kranu. Z parkingu w Barranco de las Angustias do Los Llanos jest znak 4.2 km ale uwaga, podejście jest bardzo wymagające.
- Dla fanów piłki nożnej – w El Paso jest obecnie ekipa, która walczy o awans do Segunda B . W weekend w meczu na szczycie Atletico el Paso zremisowało z liderem i nadal traci 3 punkty do lidera. Ogólnie fajny klimat na meczu, ja u nas na 4 lidze , całe rodziny , kiełbaski i piwo ? Wejściówki 8 euro.
- Autobusy na La Palmie , koszty przejazdu : do 10km 1.5e, do 20km 2.4e , >20km 2.6e
- Rynek w Puntagorda – fajny klimat, lokalni wystawcy, można popróbować ciekawych potraw lub kupić lokalne wyroby kaletnicze i inne. rodziny z dziećmi grillujący na przeciw rynku w strefie leśnej specjalnie do tego przygotowanej. Sam przejazd autobusem po górskich serpentynach robi wrażenie.
- Tazacorte – fajne, klimatyczne miasteczko z widokiem na ocean i niezliczone plantacje bananów, niżej Puerto de Tazacorte z super plażą. Obok również wielka skała dla miłośników trekkingu, na samej górze (przewyższenie 600m) Mirador el Time. Cała trasa 6.4km , zajęła nam 1:20h wejście i 40 minut zejście. Z Puerto de Tazacorte wypływają wycieczki w poszukiwaniu delfinów i waleni. Ja korzystałem z oceanexplorer.es – cena przez neta 24.30 euro. Rejs trwa 3h i wg mnie jest całkiem spoko.
- Tanie, dobre jedzenie w Los LLanos – póki co mogę polecić Bar Savoy i burgery za 5euro ( z podwójnych mięsem 6.5 ) – naprawdę smaczne , oraz dla miłośników chipirones Bar Cafetería El Parral. Zestaw z frytkami za 7euro. Również ogromny wybór owoców morza (mrożone) w lokalnym Lidlu. Świeże na rynku – rewelacyjna ośmiornica za 12.5 euro kg oraz najładniejsza rybka jaką widziałem – alfonsiño za 11euro kg
- W stolicy jest w porcie super sklep ze świeżymi rybami i owocami morza - Pescadería El Muellito . Dla fanów śmieciowego jedzenia jest również jedyny na wyspie McDonald’s
Przede mną jeszcze 3 tygodnie i zamierzam zrobić kilka tras (m.in Ruta de Los Volcanes i Nacimiento de Marcos y Cordero ze słynnymi tunelami). Na koniec miesiąca postaram się wrzucić jakieś info. Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off
vincenz lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 16 Lut 2020 20:55 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 108
-Internet mobilny – polecony przez właścicielkę mieszkania - firma LlamaYa – 3GB danych aktywne przez 28dni - 5 euro – karta do kupienia w sklepie Antani ( Los Llanos )

-Piwo kraftowe – jeśli szukasz Trzech Kumpli albo Funky Fluid to nie ten adres, jeśli wystarcza Ci Dr. B… to można coś znaleźć. Dark Ale – Danza del dibalo, Golden Ale – Picara, IPA - La Graja , Belgian blond - Gara, Wheat Ale – Indiana, da się wypić , ceny za powyższe w marketach od 1.2 do 1.7 euro butelka 0.33, w barach od 2 do 3 euro.

-Ruta de los volcanes - wczoraj miałem przyjemność zaliczyć tą świetną ścieżkę. Zaczynamy w El Pilar gdzie znajduje się schronisko. Aby dotrzeć do El Pilar , można w Centro de Visitantes de la Caldera Taburiente zamówić taxi , które za 12 euro zawiezie nas na początek szlaku. Można również ten odcinek ( 9.5 km ulicą lub 7 km szlakiem ) pokonać pieszo. Wg google to odpowiednio 2 i 1.5 h. Ja wybrałem trzecią opcję – autostop. Miałem sporo szczęścia, gdyż zatrzymało się już pierwsze auto ? . Para starszych Niemców zaoszczędziła mi 2h marszu. Sam szlak jest dość ciężki ( nie bez powodu ma poziom trudności - wysoki ). 70% drogi to jakby iść plażą pyłu wulkanicznego, który zapada się pod nogami . Widoki jednak wynagradzają zdecydowanie wszelkie trudności. Trasa El Pilar – Los Canarios wg przewodników zajmuje 5:30. Ja szybkim krokiem pokonałem ją w 4 h. Jak ktoś chciałby iść do końca do latarni i salin w Fuencaliente to trzeba jeszcze doliczyć 1.5 – 2h.

-Szlak Puntagorda - Cuevas de Buracas – Niby tylko 7km w jedną stronę, ale wg mnie dość wymagający szlak ze względu na różnicę wysokości. Liczne podejścia i zejścia. Po drodze mijamy wiele smoczych drzew jak również niezliczone drzewa migdałowe. Mamy także możliwość odwiedzenia historycznego młynu oraz Museo de Interpretación del Gofio. Widoki w okolicy samych jaskiń – rewelacja! Zdecydowanie polecam ten szlak. Dla mniej zaprawionych – można dojechać do Las Tricias i zacząć stamtąd.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#86 PostWysłany: 18 Lut 2020 02:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Załapiesz się na Los Indianos ? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 10 Mar 2020 19:51 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 108
Hej

@Akna
Tak, udało mi się być świadkiem tego wydarzenia - zdecydowanie polecam, ale warto się przygotować na olbrzymią liczbę ludzi i lekko podniesione ceny napojów ( mojito alkoholowe 4-5 euro, puszka coli 2 euro , mała woda 1euro ) .

-Nacimiento de Marcos y Cordero - niestety szlak oficjalnie zamknięty. Jedyny dostępny taksówkarz chciał od nas ( 2 osoby ) 120 euro za wjazd do Casa del Monte. Po kilkominutowej pogawędce był skłonny wziąć nas za 50 euro, ale podkreślał, że jedziemy na własną odpowiedzialność. Powiedziałem mu, że pójdziemy jeszcze pogadać z ludźmi w informacji turystycznej i do niego wrócimy, niestety po powrocie już go nie było i nasze plany musiały ulec zmianie.
Wybraliśmy baseny La Fajana – wg mnie lepsze niż Charco Azul oraz szlak Cubo de la Galga, który również jest w pewnym momencie zamknięty – tym razem poszliśmy dalej mimo zakazu, na całym szlaku nie widziałem jakichkolwiek powodów, żeby go zamykać. Mijaliśmy z resztą mnóstwo ludzi, którzy zrobili tak jak my.

-Kawałek szlaku GR 130 Barlovento – Gallegos – super widoki północnej części wyspy wraz z linią brzegową. Mało wymagający szlak na 2h. Warto wcześniej sprawdzić o której wraca autobus z Gallegos do Barlovento ( jeździ co 2h ).
Lody – bez wątpienia najlepsze lody na wyspie zjemy w El Drago w Los LLanos - widać, że Niemiec, który prowadzi to miejsce robi je z ogromną pasją.

-Bar Tanqueta – miejsce 100% dla localsów, bardzo duży wybór piw oraz rewelacyjne domowe jedzenie w bardzo niskiej cenie.

-Bardzo dobra pizza - Don Jorge - każda mała pizza z trzema składnikami 5 euro -w zupełności wystarczy dla jednej osoby

-Świetna restauracja z rybami i owocami morza – Puerto de Tazacorte – Playa Mont – 15-20 euro za przystawkę, drugie danie i napój, może nie najtaniej, ale jakość i ilość rekompensują.

-No i mój numer 1 jeśli chodzi o jedzenie – restauracja Carmen - Lugar Urbanización Celta, Lugar, 1 – to już wyższy poziom kulinarny – odkryta przypadkowo przeglądając ofertę TheFork – poniedziałek – czwartek -50% na całe menu oprócz napojów – żałuję, że udało nam się być tam tylko raz. Naprawdę warto, 2 przystawki + 2 drugie dania + 2 duże piwa Punk Ipa (które same kosztowały w sumie 7.6e ) około 30 euro!

-Calima – to nie żart – naprawdę widziałem, jak to wygląda i muszę przyznać, że robi ogromne wrażenie i budzi respekt. Zasypało nam La Palmę dość mocno ?

-Pozwolę sobie polecić również miejsce, w którym spędziłem cały luty – CasaFortu – calle Acero 10, Los Llanos – do znalezienia na Airbnb. Gospodyni Silvia to niesamowicie miła, uprzejma i pomocna osoba.
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 04 Kwi 2020 10:34 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2047
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Dla znawców takie pytanie - czy jest Waszym zdaniem wyrażna różnica w pogodzie miedzy koncem listopada , a samym początkiem stycznia? Czy po prostu nie ma żadnej reguły?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 04 Kwi 2020 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
samaki9 napisał(a):
Dla znawców takie pytanie - czy jest Waszym zdaniem wyrażna różnica w pogodzie miedzy koncem listopada , a samym początkiem stycznia? Czy po prostu nie ma żadnej reguły?


napiszę o Canariach ogólnie, nie o LaPalmie, bo na niej nie byłem -
nie, nie ma dużej różnicy, największą będzie różnica w temperturze wody, która w styczniu będzie chłodniejsza niż w listopadzie.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#90 PostWysłany: 11 Kwi 2020 13:53 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 108
samaki9 ,
W-g mnie nie ma żadnej reguły.
Byłem praktycznie w każdym miesiącu od listopada do marca na różnych wyspach i pogoda to loteria,
wiadomo, że na południu z zasady jest dużo cieplej niż na północy, ale trafić można naprawdę różnie. Teraz jak byłem w lutym na La Palmie to pogoda była idealna - przez cały miesiąc grubo ponad 20 stopni, słońce, zero deszczu. Właścicielka stwierdziła, że to anomalia, że zazwyczaj w tym okresie pada dużo częściej i jest dużo chłodniej . Również inni miejscowi mówili, że jeśli w lutym jest tak gorąco to w marcu przyjdzie załamanie pogody - i tak było z tego co potem śledziłem prognozy. Tak więc pewności na co się trafi nigdy nie ma.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Kwi 2020 15:24, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 27 Paź 2020 15:35 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2047
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Może głupie pytanie , ale mam mozliwośc bezpłatnej zmiany na La Palmę easyjetem z Berlina , czy jest sens lecieć tam na 3 dni w czerwcu ( z rodziną więc lajcik , żadne trekkingi) czy 3 dni to za krótko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 27 Paź 2020 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Ja byłem trzy dni. Zależnie od Twoich upodobań. @przemos74 był na weekend w Australii, także jak dla mnie nie ma w ogóle mowy o tym czy warto czy nie. Zobaczysz, nacieszysz się chwilę i wrócisz potem na dłużej ;) Ja bym się nawet nie zastanawiał 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#93 PostWysłany: 27 Paź 2020 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@samaki9 bierz :) La Isla Bonita zawsze piękna

Przy okazji chyba ma napisany najlepszy przewodnik okiem lokalsa w języku polskim ze wszystkich Kanarów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#94 PostWysłany: 27 Paź 2020 16:49 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2047
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
szybko dałem się przekonać i zamieniłem grudniowe Lanzarote na czerwcową La Palmę. gdybym kupił to normalnie teraz to cena za 3 osoby rt jest 186 euro , ja zapłaciłem 103 euro , także 35 euro rt na osobę to chyba warto :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#95 PostWysłany: 27 Paź 2020 17:12 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Warto :) Nawet na 3 dni. Byłam 3 i pół i udało mi się z grubsza objechać wyspę naokoło. Środek pozostał na potem. Niestety, po roku, mając bilety nie mogłam polecieć a teraz Easyjet zlikwidował mi podróż :( Też zresztą przełożoną z wiosny :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 27 Paź 2020 17:38 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2047
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
A nie możesz zamienic tak jak ja na pózniejszy (przyszloroczny) termin?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 27 Paź 2020 18:00 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Niestety, moja sytuacja nie pozwala na takie odległe zmiany terminów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 09 Lis 2020 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Polecam od siebie (byłem tylko 3,5 dnia, ale warto na dużo dłużej!!):
- Salinas de Fuencaliente (https://goo.gl/maps/DMsTH2GMFDyRLFeVA) - produkcja soli i fajna latarnia
- Knajpkę Mirador de El Time z przekozackim widokiem! (https://goo.gl/maps/eakdA1tjejGkMwyS7)
- Czarna plaża Playa y Puerto de Tazacorte (https://goo.gl/maps/iXwedT3hZ9rUZLcV9)
- Nocleg w Casa Hortensia 2 z kozackim widokiem (https://www.airbnb.pl/rooms/25136249?so ... 1&adults=1)
- oraz mój filmik na YT ;)

_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off
suszek lubi ten post.
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#99 PostWysłany: 09 Lis 2020 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
A Poris de Candelaria gdzie? :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 09 Lis 2020 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
o tutaj:
https://goo.gl/maps/2r5iaRfpPXWUoQv56

Mi niestety na północną część wyspy nie starczyło czasu, ale jeszcze kiedyś wrócę ;)
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group