Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Lis 2023 04:26 

Rejestracja: 02 Lis 2023
Posty: 2
Cześć,

dzisiaj odkryłem spory problem polegający na tym że po zmianie czasu przesiadka między dwoma niezależnymi lotami wizzaira nam się skurczyła z 1,5h do 30 minut. Co powinniśmy zrobić wiedząc z wyprzedzeniem kilkudniowym o tym fakcie i czy jest możliwość aby akurat te inie lotnicze pomogły nam w szybkim przejściu z jednego samolotu do drugiego?

Chodzi o lotnisko w Kutaisi, przesiadka między lotami z Abu Dhabi a Warszawą. Mamy jeszcze kilka dni do powrotu.

Z góry dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
#2 PostWysłany: 02 Lis 2023 07:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 418
Kilometry: 787 507
srebrny
Nierealne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 02 Lis 2023 07:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2372
platynowy
@VicVic kupcie jeden z tych kolizyjnych lotów w innym dniu/godzinie. Albo całe połączenie do WAW w innej rotacji i terminie a najlepszej dla Was cenie.
Niestety bezkosztowo nic nie zrobicie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 02 Lis 2023 07:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4586
Loty: 641
Kilometry: 794 132
HON fly4free
Ja bym radził szukać alternatywy. Szansa na zdązenie jest jedynie wtedy, gdy jeden lot przyleci przed czasem lub drugi się opóźni. Akurat jedno i drugie zdarza się prawie przy każdym locie, ale nawet wtedy szanse na zdązenie są mizerne.

Musisz zdać sobie sprawę, że technicznie masz całe ziobro minut na przesiadkę, bo w minucie ładowania powinni zamykać gate. Ja bym nie wziął lotów z przesiadką 1,5h

Może jest inaczej, ale ja nie widziałem tam tranzytu, więc musisz przejść przez granicę, potem nowa kontrola bezpieczeństwa i granica. Jak dla mnie cudem do zrobienia tylko przy całkowitym ominięciu kolejek (znaczy wpychania się na chama) i bardzo sprzyjających wiatrach (zawczesnienie i opóźnienie)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 02 Lis 2023 08:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2236
złoty
I jeszcze taki szczegół jak kolejka do check-in'u po kartę pokładową na drugi lot, potem doipiero kolejka do kontroli bezpieczeństwa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 02 Lis 2023 09:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4009
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Szanse mniejsze niż zero.

Najpierw deboarding autobusem.
Potem kolejka do kontroli paszportu.
Potem wychodzisz na landside i idziesz pobrać papierową kartę pokładową, pokazując pdf w telefonie.
I następnie security, który jest najwęższym gardłem bo potrafi zająć nawet 2 godziny.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 02 Lis 2023 09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 418
Kilometry: 787 507
srebrny
Ale jesteście niedobrzy! Autor postu zapewne już sobie wyobrażał, jak czarną limuzyną sunie po płycie lotniska w Gruzji z jednego samolotu Wizzaira do drugiego, bo mu "się zrobiło" 30 minut na przesiadkę. Zniszczyliście jego marzenia!;-)
A tak poważnie to przy 1,5 godzinnej przesiadce też byłoby to bardzo trudne do realizacji.
@VicVic jak najszybciej kupuj nowe bilety, póki jeszcze nie są horrendalnie drogie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 02 Lis 2023 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2236
złoty
@Tomo14 Deboarding równie dobrze może być pieszy, zależy od standu. Kontrole dokumentów wtedy można przejść szybko siedząc z przodu. Ostatnio przylatując z Wawy cała procedura zajęła mi mniej niż 5 min. Ale nawet przy takich warunkach, procedury na kolejny lot najprawdopodobniej zajmą więcej niż 30 min i to zakładając, że check-in będzie jeszcze otwarty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 02 Lis 2023 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4009
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
@Hose to miałeś niebywałe szczęście.
Ja ostatnim razem od wyjścia z samolotu (1 autobus krążył) do wyjścia po kontroli paszportowej ze 20-25 minut.

W drugą stronę to już masakra.
O ile samo odebranie papierowego biletu to moment, bo obcokrajowcy idą poza kolejnością, to już to co się dzieje na security to przechodzi ludzkie pojęcie.
Stałem w tłumie bez żadnego porządku, tylko taki zwężający się lejek.
Potem przeraźliwie wolne security.
A na koniec kontrola paszportowa i pogranicznik, który pisał zapewne z jakąś panną, bo wysyłał jej uśmieszki - tutaj straciłem z 6-7 minut, a przecież takie rzeczy to kilka-kilkanaście sekund.

Co ciekawe na mój lot przyszli wszyscy, ale czekaliśmy na płycie na spóźnialskich prawie godzinę.

Sam za 2 tygodnie lecę identyczną trasę do AUH, ale mam na przesiadkę 7:15.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 02 Lis 2023 10:58 

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 36
Kupuj drugi bilet może do innego miasta niż WAW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Lis 2023 17:15 

Rejestracja: 02 Lis 2023
Posty: 2
Cóż, czyli zostaje liczenie na cud lub minimalizacja strat. Dziękuję za informację, lotnisko jest malutkie ale na strefę tranzytu chyba nie mamy co liczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Lis 2023 17:23 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
Nie ma tranzytu.
Do tego w każdej opcji trzeba wyjść i podejść przed kontrolą bezpieczeństwa na check in po wydrukowaną przez personel kartę pokładową.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 06 Lis 2023 00:50 

Rejestracja: 19 Mar 2017
Posty: 53
A jest tam możliwość wykupienia fast tracka do security? Ja mam 3h przesiadki i po tym co piszecie zacząłem się stresować :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Lis 2023 08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4477
srebrny
Nie ma. Ale możesz krzyczeć: ja do Polski i przepychać się do przodu , to Cię puszczą 🙂
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Lis 2023 08:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 450
Loty: 117
Kilometry: 145 760
srebrny
Tomo14 napisał(a):
O ile samo odebranie papierowego biletu to moment, bo obcokrajowcy idą poza kolejnością


no chyba że trafi się samolot z głównie obcokrajowcami - ja w sierpniu miałem dobre 30 min stania w kolejce (samolot do PL, prawie sami Polacy). Także na KUT - biorąc pod uwagę, że 2x trzeba przejść granicę (a to chwilę zajmuje, zwłaszcza na przylocie), że trzeba iść do check-in po papierową kartę pokładową i że security działa jak działa - 3h to minimum na sensowną przesiadkę (uwzględniając zapas na opóźnienia). 30 minut: bez najmniejszych szans. 1.5h czy nawet 2h osobiście bym się bał kupować
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group