Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 16 Gru 2015 14:20 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
no coz, widocznie nie mialem tylko szczescia na kubie co w innych krajach. peace :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 17 Gru 2015 10:51 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
Anonymous napisał(a):
Ja wiem, że Varadero to tylko kurort ale naprawdę jest to bardzo kiepski kurort i poza leżeniem w hotelu tam naprawdę nie ma co robić. A nawet te plaże są tam mocno średnie.

no coz, az tak zle bym nie powiedzial o varadero. moze zalezy to od pory roku, bylem w listopadzie 2012, spodziewalem sie kiczowate kurortu a tu
spokojnie, plaze nie najgorsze, cenowo znosnie i cieplo, luzik :)

-- 17 Gru 2015 09:52 --

Antia napisał(a):
6. Nie bierz doalrow, bo naliczany jest przy ich wymianie podatek. Wez euro lub funty. Badz ostroznyw poslugiwaniu sie karta.

dokladnie to bardzo wazne, wez euro a nie dolary. przy wymianie dolarow jako ze to samo zlo te USA, jest podatek 10 %.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 17 Gru 2015 11:24 

Rejestracja: 24 Sty 2013
Posty: 38
w kilku postach powyzej przewija sie zdziwienie ze Kubanczycy cos chca koszulke albo ze sa roszczeniowi.
To nie tak.
Generalnie to bardzo zyczliwi i sympatyczni ludzie, zawsze znajdzie sie ktos kto chce zarobic lub dostac. Wiekszosc nie jest jednak zepsuta turystyka (jeszcze).
Byc moze znaczna czesc uzytkownikow tego forum nie pamieta juz czasow komuny gdy miski Haribo kupowalo sie na sztuki a snickers badz inny batonik/soczek/kolorowy olowek czy tego typu bzdetka na ktora dzis nie zwrocimy najmniejszej uwagi byl skarbem. Tak jest (bylo 2 lata temu przynajmniej) wciaz na Kubie. Stad nie dziwcie sie ze ktos moze Was poprosic o koszulke/klapki/okulary czy cos innego. Sam pamietam jak w latach 80tych gdy mialem stycznosc z obcokrajowcami z wywieszonym jezykiem patrzylo sie ze moze rzuca 5DM albo jakis samochodzik matchboxa bo przeciez dla nich to tak jak dla nas teraz dac za bilet na tramwaj a dla mnie fortuna.

Dlatego uwazam ze warto wziac ze soba troche takich rzeczy (mydelka, szampony, kredki itp.) by zrobic komus chocby mala przyjemnosc (w szczegolnosci zwyklym osobom na ulicy, w sklepie, muzeum).
Nawiazujac do watku autora:
Tak jak wiele osob pisalo euro zamiast dolarow, gdzie sie da to casa particulares na spanie (znacznie lepsze jedzenie niz w hotelach), jezeli budzet/liczba osob pozwala to wynajem samochodu i w droge.
Co do plaz to dla mnie najlepsza na Kubie byla Cayo Santa Maria (jedzie sie grobla, trzeba zaplacic, pokazac paszport, a na miejscu sa tylko hotele). Varadero ok i wszystkie wymienione powyzej miejsca warto zobaczyc. Mnie podobalo sie Santo Spririto - to nie jest miejsce gdzie zrobicie wow ale zobaczycie prawdziwa Kube.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 17 Gru 2015 11:58 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
michcioj napisał(a):
szkoda ze nie majtki.

kubanczycy baaardzo zle zrobili wrazenie w moich oczach, strasznie rozszczeniowi ludzie,
kup im soczek, piwo i nie wiadomo co jeszcze.
no ale to juz zupelnie inny watek.

Gdzie nie pojedziesz to masz problemy i trafiasz na "zlych" ludzi.
Wspolczuje...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 17 Gru 2015 12:48 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
to wspolczuj dalej. jesli pasuje ci ze ludzie traktuja cie jak chodzacy bankomat to twoj wybor :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 17 Gru 2015 13:33 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Mnie nie przeszkadza, gdyz nikt tak mnie nie traktuje.
Ciebie wszedzie oszukuja, okradaja, albo traktuja nieodpowiednio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 17 Gru 2015 13:34 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
jacek96 napisał(a):
Mnie nie przeszkadza, gdyz nikt tak mnie nie traktuje.
swietnie, gratuluje. czyli nigdy w krajach arabskich i na kubie nie byles ;)

-- 17 Gru 2015 12:35 --

jacek96 napisał(a):
Ciebie wszedzie oszukuja, okradaja, albo traktuja nieodpowiednio.

nie wszedzie ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 17 Gru 2015 15:19 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Nie, nie bylem. Wole nie ruszac sie z Wachocka, czytajac Twoje dramatyczne relacje z podrozy :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 17 Gru 2015 15:48 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
spoko stary, masz racje nigdzie sie nie ruszaj, jeszcze ci napluja w twarz i bedziesz musial powiedziec ze deszcz pada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group