Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Paź 2016 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
I tu masz rację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#22 PostWysłany: 13 Paź 2016 21:44 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Król był w Tajlandii osobą bardzo szanowaną, mniej więcej na zasadzie "możemy się kłócić i mieć inne poglądy polityczne, ale króla szanujemy wszyscy". Spajał kraj i pozostał na tronie pomimo kilkunastu zamachów stanu w czasie swojego urzędu, co czyniło go filarem, pewnikiem. Rządy się zmieniały, ale król trwał.


Ostatnio edytowany przez silvershark, 13 Paź 2016 22:03, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 13 Paź 2016 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 148
Kilometry: 169 311
niebieski
Kian napisał(a):
Widze ze połowa tutaj nie ma pojęcia jak ważna osoba był król w Tajlandji

Niektórym się wydaje, że sytuacja przypomina choćby Hiszpanię, gdzie pewnie większości ludzi byłoby przykro, ale po paru dniach życie toczyłoby się zupełnie normalnie. A nie przypomina nawet Wielkiej Brytanii.

W Tajlandii król miał status półboga, za obrazę majestatu ludzie trafiali do więzienia. Przed seansami w kinach wyświetlano krótkie filmy o życiu króla. Te filmy ogląda się na stojąco!
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 13 Paź 2016 22:11 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Zgadzam się z kolegami wyżej. Jeżeli ktoś pisze, że nie ma to znaczenia pewnie nie był w Tajlandii. A jak był to pijany na Phuket.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 13 Paź 2016 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Gdyby ktoś chciał sobie zrobić przegląd prasy:
http://www.w3newspapers.com/thailand/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 14 Paź 2016 12:50 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
smutna wiadomość i znając stosunek Tajów do Króla podejrzewam, że będzie miała duży wpływ na to co się dzieje w kraju, szczególnie na to, na ile sobie pozwolą różne grupy chcące sprawować władzę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 14 Paź 2016 15:53 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
Szanuję zdanie tych, którzy słusznie uważają, że autorytet zmarłego króla w Tajlandii był ogromny, ale osobną sprawą jest to, że formalnie w takim ustroju państwa funkcja monarchy jest wyłącznie reprezentacyjna.

A pisanie już o tym, że po jego śmierci turystyka może się "załamać" to nieporozumienie. Tam kto by nie rządził to będzie mu zależało na utrzymaniu profitów z turystyki. Kilkadziesiąt mld usd rocznie nie da się niczym zastąpić.

Tak mi się wydaję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 14 Paź 2016 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Będzie teraz obowiązywać ok. miesięczna żałoba narodowa, więc wiele barów, pubów będzie albo zamknięta albo "wyciszona". Dodatkowo sugeruję na ulicach ubierać się raczej "elegancko".
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 14 Paź 2016 18:15 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
What should tourists do in Thailand after King's death?
według BBC
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pawe lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 15 Paź 2016 07:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2240
złoty
http://www.tatnews.org/recommendations- ... adulyadej/
według Tourism Authority of Thailand
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 20 Paź 2016 13:43 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 29
Loty: 115
Kilometry: 291 158
Wybieram się do Tajlandii w przyszłą środę. Jest ktoś na miejscu lub wrócił niedawno i może powiedzieć jak wygląda w praktyce ta żałoba?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 22 Paź 2016 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 148
Kilometry: 169 311
niebieski
Rozmówka z piłkarzem, który gra w Tajlandii. Z powodu śmierci króla rozgrywki zakończono trzy kolejki wcześniej. Pojawił się pomysł, by te mecze, które mają zdecydować o pucharach, rozegrać za 30 dni.
Cytuj:
Zamiast przygotowań do końcówki sezonu – treningi co najwyżej indywidualne i zakończenie ligi trzy kolejki przed czasem. W Tajlandii, w której występuje Łukasz Gikiewicz, śmierć króla Bhumibola Adulyadeja wywróciła życie do góry nogami w każdym aspekcie. Napastnik BEC-Tero opowiada o sytuacji, która w tej chwili tam panuje…

http://weszlo.com/2016/10/22/smierc-kro ... rozumiemy/
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 22 Paź 2016 18:20 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
MrFenix napisał(a):
Wybieram się do Tajlandii w przyszłą środę. Jest ktoś na miejscu lub wrócił niedawno i może powiedzieć jak wygląda w praktyce ta żałoba?


Wielki Pałac Królewski zastałem zamknięty dla turystów, podobno taki stan utrzuma się przez przez 30 dni. Pozostałe atrakcje działają bez zmian. Khao San i inne tego typu miejsca żyja jak wcześniej czyli praktycznie całą dobę.

W okolicach pałacu rozdawane jest jedzenie, kawa, napoje i słodycze - jakby podarunek od Króla :) gorąc taki że wody nie odmawialem :P kanapki wyglądają srednio. Po miescie kursują bezpłatne taxi (na skuterach) - byc moze tez na czas żałoby.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 26 Paź 2016 10:40 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 51
Loty: 168
Kilometry: 420 802
Cześć,
Chciałem zapytać o ubrania - czy wymagane są od turystów "ciemne stonowane" kolory? Chodzi mi zarówno o Bangkok jak i wysepki.
Stroje kąpielowe mają zazwyczaj "krzykliwe kolory" :) Trudno też w temperaturze występującej w Tajlandii wytrzymać w koszuli z długimi rękawami.

pozdrawiam,
Michalax
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 26 Paź 2016 12:32 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
To wszystko są zalecenia, a nie obowiązek. Nikt Cię nie aresztuje za to, że pokażesz się na ulicy w zielonym t-shircie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 26 Paź 2016 14:05 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
michalax napisał(a):
Cześć,
Chciałem zapytać o ubrania - czy wymagane są od turystów "ciemne stonowane" kolory? Chodzi mi zarówno o Bangkok jak i wysepki.
Stroje kąpielowe mają zazwyczaj "krzykliwe kolory" :) Trudno też w temperaturze występującej w Tajlandii wytrzymać w koszuli z długimi rękawami.

pozdrawiam,
Michalax


Nie są wymagane, Tajowie w zdecydowanej większości też nie chodzą ubrani na czarno, niektórzy tylko mają przypięte czarne wstążki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 26 Paź 2016 14:40 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Raczej na czarno nikt się nie ubiera. Czarny, to kolor przypisany do chrześcijan, a tam raczej ich niewielu.
Kto chce okazać żałobę, to na fioletowo,ew.bialo się ubiera.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 26 Paź 2016 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Na lotnisku w Bangkoku widać liczne zdjęcia króla. Pracownicy sklepów, restauracji noszą czarne wstążki.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 03 Lis 2016 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Taka historyjka. Parę miesięcy temu podwoziła mnie pewna kobieta z dziećmi. Była to południowa Tajlandia. Rozmawialiśmy na różne tematy. Poza zwykłym narzekaniem na np. edukację, mówiła również, jak wspaniałym człowiekiem jest król, jak wiele ludzie mu zawdzięczają. Ona zainicjowała ten temat, ja o króla nie pytałem. Co mnie uderzyło, to że używała określenia "my king", nie "our king". Pani dobrze mówiła po angielsku, więc nie sądzę, żeby to był błąd. W ten sposób osobiście przekonałem się, że król to dla Tajów postać wyjątkowa, władca nie tylko kraju, ale też bezpośredni suweren.
U nas mało kto powie "MÓJ prezydent" czy "MÓJ rząd", niezalenie od politycznych sympatii.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 03 Lis 2016 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4166
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
jacek96 napisał(a):
Raczej na czarno nikt się nie ubiera. Czarny, to kolor przypisany do chrześcijan, a tam raczej ich niewielu.
Kto chce okazać żałobę, to na fioletowo,ew.bialo się ubiera.

Chodzą na czarno..
Są cale sklepy z ciuchami tylko czarnymi.. wstążki używają ci którzy maja uniformy innego koloru i wtedy przypinają wstążkę.

W TV polowa tajskich kanałów nadaje program na czarno biało, na niektórych kanałach w kolko lecą noty biograficzne króla.

W każdym hotelu w którym się zatrzymaliśmy na biurku list od dyrekcji ze w Tajlandii jest żałoba i tłumaczą z czym obcokrajowiec może się spotkać..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group