Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 19 Lip 2016 20:08 

Rejestracja: 18 Lip 2016
Posty: 10
Też mnie to bardzo zdziwiło, bo nastawiłam się na to 1 euro. Niestety w porcie stały dwa stateczki, oba w tej samej cenie - 8 euro tam i z powrotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#22 PostWysłany: 20 Lip 2016 09:15 

Rejestracja: 21 Mar 2016
Posty: 50
Loty: 22
Kilometry: 45 170
Może to jakieś inne miejsce, tam gdzie bilety były po 1 euro cumowało sporo małych łódek i odpływały w sumie co kilka minut, aby wrócić trzeba było okazać paragon z zakupu biletu.
W sumie nie ważne, zaliczyliście wyspę trędowatych i na pewno było warto bo to ciekawe miejsce.

Mam na myśli ten port.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 20 Lip 2016 19:50 

Rejestracja: 18 Lip 2016
Posty: 10
To dokładnie ten port i te statki. I nie żałuję wydanych pieniędzy, bo warto było. Wrażenia niesamowite!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 21 Lip 2016 09:21 

Rejestracja: 21 Mar 2016
Posty: 50
Loty: 22
Kilometry: 45 170
Więc wychodzi na to, ze Kreteńczycy nie udają Greka tylko czeszą kasiorę w sezonie. Swoją drogą to wiele jest takich przykładów, choćby rejs na Santorini 160 euro od osoby, lub 3 osoby plus wypożyczone auto za 120 euro promem za wszystkich. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 03 Sie 2016 13:03 

Czy ktoś miał styczność z taką atrakcją jak offroad zorganizowany?
Znalazłam kilka stron firm, które to organizują ale zanim wyślę zapytanie to pytam tu czy warto albo czego unikać ;).

I druga kwestia: degustacja wina w winnicy - macie jakie doświadczenia?

Będę wdzięczna za info :)
Góra
 PM off  
      
#26 PostWysłany: 03 Sie 2016 13:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22435
Co do win

http://www.stilianouwines.gr/en/index-1.html
Heraklion
Ciekawe winka, szczególnie Theon Dora i Theon Gi
Zwiedzanie od 11 do 18

I mój ulubiony
http://www.lyrarakis.com/

Fajne pakiety dla zwiedzających
Podstawowe zwiedzanie 5 euro (6 win do degustacji)
Kreteńskie sery 10 euro (6 win do degustacji)
Miszmasz Krety (lokalne produkty 15 euro (6 win do degustacji) Polecam
no i 20 euro stół mezedes (przystawki) i wina :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 18 Paź 2016 11:09 

Jeszcze jedna atrakcja o której o dziwo dowiedziałam się od rezydenta ale może jest ona tak oczywista, że na forum o nie nikt nie pisał :D.

Otóż jest takie miejsce skąd widać jednocześnie oba morza: Kreteńskie i Libijskie czyli two seas observation deck na trasie od Agios Nikolaos w kierunku Ierapetry między miejscowością Prina a Kalamafka, polecam :)

https://goo.gl/maps/ES7VHufhn942
Góra
 PM off
FUX lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 18 Paź 2016 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2016
Posty: 128
Loty: 34
Kilometry: 60 357
Cześć,
zafundowałem rodzicom (51l, 52l) tygodniowy pobyt na Krecie a dokładnie w hotelu Belvedere imperial w Hersonissos w terminie 23-30.10 i mam parę pytań do kogoś kto już tam był.
*Jakie atrakcje? płatne a najlepiej darmowe są na miejscu warte zobaczenia?
*Transport ? czym się poruszać? nie wiem czy rodzice będą wynajmować auto czy nie a dłuższe piesze wycieczki niestety odpadają ze względu na chorą nogę mojej mamy.
I może jak ktoś zna jakieś fajne miejsce do zjedzenia to też prosiłbym o typy mimo iż to będzie all inc to jednak może będa mieli ochotę wyskoczyć gdzieś :)

z góry dziękuję za odpowiedzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 18 Paź 2016 19:40 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Co do transportu, to autobus z Irakleio do Hersonissos jeździ co 15 minut:
http://www.ktelherlas.gr/page.php?cat_id=1&id=39
http://www.ktelherlas.gr/userfiles/file/mallia2016(1).pdf
ale nie wiem, gdzie staje (nigdy tam nie byłem), no i najpierw trzeba się tam dostać. Może to być dla nich dość uciążliwe i wówczas polecam samochód.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 18 Paź 2016 19:42 

Mr.Highlife napisał(a):
Cześć,
zafundowałem rodzicom (51l, 52l) tygodniowy pobyt na Krecie a dokładnie w hotelu Belvedere imperial w Hersonissos w terminie 23-30.10 i mam parę pytań do kogoś kto już tam był.
*Jakie atrakcje? płatne a najlepiej darmowe są na miejscu warte zobaczenia?
*Transport ? czym się poruszać? nie wiem czy rodzice będą wynajmować auto czy nie a dłuższe piesze wycieczki niestety odpadają ze względu na chorą nogę mojej mamy.
I może jak ktoś zna jakieś fajne miejsce do zjedzenia to też prosiłbym o typy mimo iż to będzie all inc to jednak może będa mieli ochotę wyskoczyć gdzieś :)

z góry dziękuję za odpowiedzi



Atrakcje -ten wątek daje odpowiedź :)

Transport -polecam wynajęcie auta o ile Rodzice nie przestraszą* się greckiego stylu jazdy :D.
* -wyjaśniam: mają specyficzny styl jazdy i trzeba jeździć tak jak oni ;), do tego multum skuterów i quadów, które często pojawiają się znikąd z każdej strony, nie twierdzę, że jest ciężko albo źle, jest inaczej a nie każdy będzie potrafił się do tego dostosować.


Ostatnio edytowany przez singielka_1976, 18 Paź 2016 19:59, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#31 PostWysłany: 18 Paź 2016 19:47 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
@‌singielka_1976‌ dobrze mówi. Chociaż co do stylu jazdy, to może nie polecam nikomu wynajmować samochodu w Atenach, ale jazda po Krecie kojarzy mi się raczej ze spokojem i rozległymi przestrzeniami. Oczywiście ciągłe linie i ograniczenia prędkości są tylko dla ozdoby. Ostatnio nasza gospodyni na Zakynthosie śmiała się, że jak przyjeżdżają ludzie z Zachodu, to boją się prowadzić po alkoholu. A u nich wprawdzie zakaz jest taki sam, ale wedle jej słów nie ma takiej opcji, żeby kogoś zatrzymała policja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 18 Paź 2016 19:52 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 120
Nie przesadzajmy, po Krecie jeździ się całkiem dobrze ;)

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
FUX lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 18 Paź 2016 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
W porownaniu do kontynentu i większych miast to - jak ktoś pisał wcześniej - luzik i wypoczynek. Poza tym po Neapolu i południowych Włoszech to w Europie niewiele już może zaskoczyć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
almal lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 19 Paź 2016 09:23 

Rejestracja: 21 Mar 2016
Posty: 50
Loty: 22
Kilometry: 45 170
Dajcie spokój z tymi Kreteńskimi kierowcami i drogami - życzyłbym sobie aby w naszym kraju tak to wyglądało. Pełny chillout, zero stresu i nerwów a tamtejsze drogi są dobrej jakości choć dość wąskie i wyminięcie się z tirem (choć to rzadki widok) podnosi adrenalinę. :D
Śmiało mogą wypożyczyć auto i pozwiedzać na własną rękę gdyż tak jest najtaniej i najlepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off
FUX lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 29 Paź 2016 17:44 

Szkoda, że nie wiedziałam o tym wcześniej :oops: ,
teraz przeglądając TA gdzie mają bardzo dobre opinie natrafiłam na Kreteńska Farmę Oliwy:
http://www.cretanoliveoilfarm.com/index.html
Góra
 PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 06 Wrz 2017 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 370
Loty: 66
Kilometry: 123 094
niebieski
Plyne wlasnie na wyspe Chrissi z Ierapetra. Bilety na miescie po 25 eur na speedboat, ktory plynie 20 minut i wyrusza z portu jako pierwszy o 10:15. Po krotkich negocjacjach zeszli do 15 eur. Pozostale statki plyna dwa razy dluzej i pierwszy ma wyplynac o 10:45 (jaka cena to nie wiem, bo nie chcialem czekac).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 06 Wrz 2017 10:10 

Rejestracja: 21 Mar 2016
Posty: 50
Loty: 22
Kilometry: 45 170
Po sezonie faktycznie ceny mogą być bardzo atrakcyjne, w lipcu było by minimum 35euro.
Sama wyspa Chrissi to żadne cudo, ale raz w życiu warto zobaczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 10 Wrz 2017 08:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 370
Loty: 66
Kilometry: 123 094
niebieski
Polecam spacer z Koutsounari do wodospadu Milonas. Co prawda szedlem tam wczoraj i teraz nie ma wcale wody, wiec nie ma wodospadu, ale sama trasa na spacer jest super. Wyrusza sie z pod hotelu Kakkos Bay. Najpierw jest do przejscia kawalek droga asfaltowa (trzeba troche uwazac na samochody) ale po chwili schodzi sie na droge szutrowa, gdzie juz nie ma ruchu. W dobrze oznaczonym miejscu schodzi sie na sciezke, ma ok 700m i jest dosc stroma.Ostatnie ok200 m idzie po wybetonowanym kanale, ktory kiedys zaopatrywal wioske w wode. Calosc zajmuje ok 1-1,5 godz w jedna strone. Na koniec dochodzi sie pod pionowa 40 m skale. Sciezka jest super malownicza i widoki sa naprawde cudowne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 30 Sty 2018 10:57 

Rejestracja: 13 Lip 2014
Posty: 30
Witam!

Z żonka i 6-letnim urwipołciem lecimy w drugiej połowie maja na 10 dni do Chanii. Bierzemy auto na cały wyjazd. To już trzecia nasza wizyta na Krecie, ale pierwsza na tak długo i pierwsza z planami na prawo od Chanii.

Proszę o rozsądną podpowiedź, czy to słuszna koncepcja, biorąc pod uwagę, że w planach mamy plażowanie i zwiedzanie, aby na airnb zarezerwować TYLKO pierwszy nocleg? Chcę coś zwiedzić, ale nie mam ambicji zjechać całej wschodniej Krety w 10 dni, szczerze mam zamiar się relaksować i i jeździć bardziej na spontanie, jak czegoś nie zobaczymy z "must see" to naprawdę się nie potknę ;-)
Niemniej lecimy z dzieckiem i gdzieś się włącza ten zawór bezpieczeństwa, czy z noclegi ogarniemy z dnia na dzień?

Drugie pytanie, myślałem o takim podziale noclegów:
3 dni Retymno
3 dni Heraklion (myślałem o zamianie miejscówki na Agia Pelagia, żeby co najwyżej dojechać do Heraklionu połazić, ale czytam, że przy całym fakcie bycia urokliwą miejscówką, Agia Pelagia jest przeraźliwie mała i zatłoczona od turystów, są problemy z położeniem się na plaży?)
4 dni ??? Aios Nikolaos? Ierapetra? Sitia? Proszę doradzić...

Pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 30 Sty 2018 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
Moim zdaniem pomysł z noclegiem nie jest zły, aczkolwiek mi najwygpodniej jest rezerwować - też będąc już na miejscu - noclegi po 2-3 noce - jeśli nie mam napiętego planu na zasadzie co noc gdzie indziej. Daje to większy luz psychiczny i nie trzeba ustalać dnia pod check out. W maju nie będzie jeszcze takiego obłożenia na Krecie, żeby wszystko było pozajmowane, więc o to czy znajdziecie noclegi z dnia na dzień nie martwiłabym się.

Zakładam, że wcześniej byliście na zachodzie Krety stąd w tym planie został odrzucony...?
Agia Pelagia nie jest jakaś duża, ale też taki bum turystyczny to będzie w lipcu i sierpniu, też nie sądzę, aby były dzikie tłumy w tym czasie na plażach.

Osobiście niekoniecznie dałabym całe 3 dni na okolice Heraklionu, pytanie co chcecie tam robić? Czy zwiedzać wszystko dokładnie - podejrzewam z opisu,że niekoniecznie -czy po prostu być? Jak być, to pomyślcie, czy nie wolicie zamiast 3 dni tam, przerzucić to jakoś na południe Krety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group